Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

kołowrotek do ultra lekkiego spinningu


  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#101 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Posted 03 April 2015 - 18:06

... 


Edited by sol321, 03 April 2015 - 18:07.

  • kubaz likes this

#102 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Posted 03 April 2015 - 21:55

Mam dylemat. Szukam kołowrotka do UL, a dokładnie do dwóch wędek: dragon fishmaker 1-7g 1.95m i 2.60m
Kołowrotki najlepiej z przedziału cenowego 150-200 za szt. Chodzą mi po głowie następujące młynki: daiwa laguna, daiwa procaster, ryobi arctica. Mam zestaw dragonów ultima i 2 zaubery 3000 i 2000 ale teraz potrzebuję kołowrotki do łowienia wklejkami okoni na boczny trok i nie tylko. Tamte młynki już mają swoje kije :-) Maksymalna waga główki 5g. Raczej 1-3g. Wolę nie przekraczać budżetu 400 no 450 za 2 sztuki.
Pozdrawiam

#103 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 04 April 2015 - 06:14

Witam , ostatnio też szukałem kołowrotka do ultra light w cenie do 150zł..byłem w sklepie i oglądałem kilka sztuk (między innymi daiwe lagune, shimano alivio , nexave)...z kilku kołowrotków zdecydowanie najlepiej kręcił Ryobi Ecusima 1000 , fakt nie jest to leciutki kołowrotek , ale naprawdę kreci idealnie i nie wygląda na taki żeby się rozleciał szybko...wszędzie na stronach podają że kołowrotek ma 4+1 łożysko a na moim jest napisane 6+1..zapłaciłem za niego 107zł z zapasową aluminiową szpulą...w tej cenie nie ma szans znaleźć lepszego kołowrotka..

https://lh6.googleus...0403_151250.jpg



#104 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 posts
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Posted 04 April 2015 - 07:48

A porównywał ktoś Ecusimę Ryobi z Arcticą Ryobi? Warto dołożyć, czy do UL nie ma to znaczenia? Teoretycznie łowienie do 5g nie powinno zajechać młynka za szybko.

#105 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 04 April 2015 - 08:41

Posiadam Ryobi Zauber i Tresor...nie widzę różnicy w kręceniu...być może wyjdzie to po jakimś czasie....



#106 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 04 April 2015 - 08:54

Tutaj na zdjęciu ilość łożysk...nie wiem czemu podają 4+1

20150404_094321.jpg



#107 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Posted 04 April 2015 - 09:09

Jak podają 4 + 1 to tak pewnie jest... zapewne są 2 wersje

 

ecusima.jpg



#108 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 04 April 2015 - 09:24

Tam gdzie kupowalem tez podaja na stronie 4+1 a na kolowrotku inaczej..moze nowe wersje juz maja wiecej..

#109 OFFLINE   Sensu

Sensu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Adam

Posted 06 April 2015 - 15:48

Osobiście mogę polecić Slama ze stajni Ryobi. Wersja 2000 waży 215g , praca moim zdaniem lepsza niż w innych dużo droższych korbach. Nie wiem jak z trwałością bo mam go stosunkowo niedawno ale puki co jestem zadowolony.



#110 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 posts
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Posted 06 April 2015 - 20:03

Panowie, zastanawiam się nad kupnem tego młynka Mitchell Mag Pro Extreme 200, do swojej okoniówki, na paproszki. Patrząc na zdjęcia, mam wrażenie, że wysokość szpuli nie za bardzo się nadaje do spinningu. Może się mylę... Może ktoś ma taki kołowrotek i się wypowie.

Pozdrawiam



#111 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 07 April 2015 - 10:05

Panowie, zastanawiam się nad kupnem tego młynka Mitchell Mag Pro Extreme 200, do swojej okoniówki, na paproszki. Patrząc na zdjęcia, mam wrażenie, że wysokość szpuli nie za bardzo się nadaje do spinningu. Może się mylę... Może ktoś ma taki kołowrotek i się wypowie.

Pozdrawiam

Mam, używam, według mnie nadaje się do spinningu pod cienkie i bardzo cienkie linki jak najbardziej. Średnica szpuli to 39mm wysokość około 12,5mm, nie wiem czy to za mało czy dobrze :)

Jednak nawój jest bardzo poprawny, hamulec i kultura pracy też. Kwestia trwałości, cóż mam go rok, a więc używany jeden "dobry" sezon. W kwestii trwałości nie mogę się wypowiedzieć autorytatywnie, jednak na razie działa bez zastrzeżeń i na razie nic nie wskazuje żeby miało to się zmienić. Kultura pracy się nie zmieniła, jest cały czas na podobnym poziomie jak zaraz po zakupie :)



#112 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,019 posts

Posted 07 April 2015 - 11:27

Mam, używam, według mnie nadaje się do spinningu pod cienkie i bardzo cienkie linki jak najbardziej. Średnica szpuli to 39mm wysokość około 12,5mm, nie wiem czy to za mało czy dobrze :)

Jednak nawój jest bardzo poprawny, hamulec i kultura pracy też. Kwestia trwałości, cóż mam go rok, a więc używany jeden "dobry" sezon. W kwestii trwałości nie mogę się wypowiedzieć autorytatywnie, jednak na razie działa bez zastrzeżeń i na razie nic nie wskazuje żeby miało to się zmienić. Kultura pracy się nie zmieniła, jest cały czas na podobnym poziomie jak zaraz po zakupie :)

mam podobne odczucia odnośnie tego kołowrotka. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie, precyzyjnie nawija. Dwie rzeczy jednak nie do końca mi odpowiadają. Korbka ma dość długie ramię (osobiście preferuje mniejsze korbki w takich maluchach) i szpula zapasowa jest o 15g cięższa od szpuli podstawowej (w sumie to nie wiem czy wypada na to narzekać bo mogłoby nie być wcale zapasowej szpuli w kopmlecie ale z podstawową waży 160g. a z zapasową 175g. - dla mnie ma to znaczenie)



#113 OFFLINE   silurus2m

silurus2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 posts
  • Lokalizacjakraśnik
  • Imię:rafal

Posted 08 April 2015 - 13:34

Witam mam problem, właśnie zajechałem kolejny mały kołowrotek, w każdym mam ten sam problem, w rolce robi się rowek. Wprawdzie nie kupuje kołowrotków za 5-7stów ale bez przesady za te 150złotych choć sezon powinien wytrzymać. Łowie na czystych wodach i tylko żyłką, w sumie rocznie koło 50razy łowie lekkim sprzętem, dziwne że cała reszta w kołowrotku jest bez zastrzeżeń tylko zawsze sama rolka. Ma ktoś jakiś namiar na dokupienie samych rolek do budżetowych kołowrotków takich do 150zł? Ewentualnie może ktoś dorabiał gdzieś lub samemu to prosze o jakieś informacje.Z góry dzięki.



#114 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 posts
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Posted 08 April 2015 - 16:53

silurus2m, a nie lepiej nazbierać więcej kasiorki i kupić kołowrotek, który będzie funkcjonował kilka ładnych lat, przy odpowiednim użytkowaniu..., skoro wydajesz kolejne 150 zł., co roku... :)

Pozdrawiam



#115 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 posts
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Posted 08 April 2015 - 22:29

Za 300 zł możesz kupić kołowrotek do UL nawet na dożywocie...



#116 OFFLINE   pional2000

pional2000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 09 April 2015 - 14:06

Za 300 zł możesz kupić kołowrotek do UL nawet na dożywocie...



Czekamy na propozycje.

#117 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 posts
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Posted 09 April 2015 - 17:00

Jakbyś kupił Nexavke albo nawet Catane to takich problemów z rolka niema w nich.Ostatnio kupiłem Lagunę 2000 za naprawę niewielkie pieniążki i zobaczymy jak tam będzie, znajomy ma i po sezonie łowienia na lekko i średnio nie zauważył odchylenia od normy...pozdr;)

#118 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 posts
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Posted 09 April 2015 - 22:10

Czekamy na propozycje.

Sam nie mam do sprzedania, ale na forum ostatnio był Super X 1000 GT ( już sprzedany ) za 190 zł, Stradic 1000 GTM za 300 zł ( http://jerkbait.pl/t...radic-1000-gtm/), Twin Power 1000 XT za 280 zł ( http://jerkbait.pl/t...n-power-xt1000/ ) Moim zdaniem do 300 zł to dobre propozycje. A te kręcioły przy regularnych przeglądach będą służyć jeszcze dłuuugie lata.



#119 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 posts
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Posted 10 April 2015 - 07:42

Szkoda tylko że waga duża :P

#120 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 posts
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Posted 10 April 2015 - 11:26

No niestety :P Pewnie jakby mieli jakiś lżejszy mocny kompozyt to by go użyli.