Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie byście chcieli mieszkać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Kacp

Kacp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:24

Myślę, że ci terroryści mordujący na ulicy niewinnych ludzi nie mieli pozwolenia na broń.

#82 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:55

Nieco przewrotnie. Gdybyś tak widział z okna, ze terrorysta morduje policjanta na ulicy(vide akcja w Paryżu) z karabinu szturmowego łatwo odstrzlił bys s...syna. Z pistoletu  juz bardzo trudno.  Zresztą  biorąc pod uwagę tempo islamizacji Europy już nie długo takie karabiny beda potrzebne w wielu miejscach.....

pewnie, powiedziałbym mu zeby poczekał z tym mordowaniem. Pobiegł do piwnicy, otworzył gun locker. Otworzył box z nabojami, załadował, przykuśtykał z powrotem (bo ja to taka pantera skrzyżowana z ninją jestem) . Wybiegł przed dom i tratatata, bo przeciez to samo strzela, krzywdy nie robiac sąsiadom z naprzeciwka i rzeczonemu policmajstrowi i wyprawił allaszka na oddział chirurgi urazowej...

Nie, jednak lepiej czuję się wiedząc że moje dziecko nie zostanie kropniete z automatu w szkole, bo dwóch kolegów potraktowało GTA zbyt dosłownie :)

Jak wczesniej, rozumiem broń krótką do samoobrony, rozumiem broń mysliwską do polowania. M 16 czy AKileśtam - nie rozumiem.

Co jeszcze ciekawe (dla mnie). Jakiś czas temu odwiedziła mnie para z Montany. I ku mojemu zdziwieniu połowę drogi nad ocean przegadaliśmy o posiadaniu broni.

Oboje o ile pamiętam są uzbrojeni, broń krótka plus myśliwska. Gdy zapytałem o automatyczną - Ech, wiesz... po cholerę to komuś normalnemu.

 

Zorganizowani ludzie o przeszkoleniu wojskowym dojście zawsze znajdą. Masakry cywili jednak zdarzają się regularnie właśnie w krajach gdzie ten dostęp jest bardzo łatwy.

Policjanci we Francji o ile wiem są uzbrojeni w więcej niż latarkę i gaz?

 

Żyję w kraju, w którym dostęp do zaawansowanej broni ma spory niedobrych człowieków (post IRA). Jest to niepokojące, ze zdarzają się im pomyłki i posłanie kilku magazynków pod numer 113 zamiast 131, bo pomyłka nastapiła :D


  • robert67 lubi to

#83 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:57

Ależ, Ugly :). Im starszy tym bardziej pacyfistą jestem :) .

Na posiadanie broni we Francji również pozwolenie trzeba mieć i nie otrzymuje się go na zasadzie wykupienia karty wędkarskiej  :) .

Co mnie trochę dziwi to, znajomość zagadnień i problematyki islamu we Francji czy innych zagranicznych krajach... :)

Można by powiedzieć, że w Polsce żyją najwięksi specjaliści w tej materii :) .

Pacyfizm jest niestety przykładem dobrych chęci, którymi piekło jest wybrukowane. By przypomnieć niesławnej pamieci N. Chambelain'a, który wysiadając z samolotu potrząsał Traktatem Monachijskim i krzyczał "Przywiozlem wam pokój". Tym co nie wiedzą - byl rok 1938. 

       Nie uważam sie za specjalistę od problematyki Islamu we Francji. Niemniej średnio rozgarniety człowiek czytając kilka tygodnikow opinii z prawa i lewa, przgladając internet (te poważniejsze serwisy) i posługując się własnym rozumem potrafi co nieco wydedukować. Taka  dedukcja pozwala mi sformułowac wzmiankowane przypuszczenie.

U.


  • Paweł Bugajski, Jeziorm 1 i MIGOTKA lubią to

#84 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:31

Kuba ! Nie będe przytaczał tu wszystkich argumentow za. Wszystkie przeciw są, przykro mi, takie jak każda Stella ;) Możesz poczytac na linkowanym wyżej blogu a także na stronie NRA http://home.nra.org/  Co do strzelanin w szkolach, zajrzyj tu http://www.hoplofobi...ozsiewa-panike/  i co zawsze: przystepca czy psychopata zawsze znajdzie dostęp do broni - a obywatel bezbronny...

U.

P.S.: Jak byś się nie szkolił to faktycznie tak by mogło byc z tą piwnica i gun lockerem ;)  :D Zresztą jak locker to czemu w piwnicy :P


Użytkownik Ugly edytował ten post 28 styczeń 2015 - 10:30


#85 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 styczeń 2015 - 05:26

Ok.w latach 30tych ub.wieku.

#86 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 styczeń 2015 - 08:14

Jedna z rzeczy których nie jestem w stanie ogarnąć.

Rozumiem tzw gnata. Jak ktoś musi - do samobrony.

Broń myśliwska.

Ale karabin szturmowy? WTF? Czemu nei od razu wyrzutni GRAD z ruskiej biedronki ;) :D

Kuba, z prostej przyczyny. Automat możesz trzymac pod łózkiem, a ta wyrzutnia to się nawet w garażu nie zmieści :)

 

hmmm... powszechny dostęp do broni... a może by tak całkowite rozbrojenie? Wszyscy by sie rozbroili (włącznie z wojskiem i policją) wtedy na pewno nie byłoby żadnej masakry, na pewno nikt nikogo by nie zabił no bo jak? Kijem?


Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 28 styczeń 2015 - 08:26


#87 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 styczeń 2015 - 08:32

Prawicowi ideowcy.
Krzewiciele idei - wszelakich.
Nic mi do Waszych opinii , ocen naszej smutnej rzeczywistości czy Waszych marzeń.
Natomiast to co wywoluje rzyg to ledwie skrywane poczucie wyższości wszechobecne u Was w kazdej rozmowie. Na jakikolwiek temat. Bo wystarczy poczytac. Bo można wydedukowac. Bo nie media main stream itd itp
Z mojej sympatii do Was napisze to po raz setny : szkoda Waszej wiedzy, dedukcji, zapalu i "pary" na tak slabe medium do naprawy świata jak to forum wędkarskie.
Pozdrawiam i milego strzelania ( badz strzyzenia)
  • sacha, robert67 i Kuba Standera lubią to

#88 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:46

Pacyfizm jest niestety przykładem dobrych chęci, którymi piekło jest wybrukowane. By przypomnieć niesławnej pamieci N. Chambelain'a, który wysiadając z samolotu potrząsał Traktatem Monachijskim i krzyczał "Przywiozlem wam pokój". Tym co nie wiedzą - byl rok 1938. 

       Nie uważam sie za specjalistę od problematyki Islamu we Francji. Niemniej średnio rozgarniety człowiek czytając kilka tygodnikow opinii z prawa i lewa, przgladając internet (te poważniejsze serwisy) i posługując się własnym rozumem potrafi co nieco wydedukować. Taka  dedukcja pozwala mi sformułowac wzmiankowane przypuszczenie.

U.

Problem islamu jest za naszą granicą w Niemczech , nie trzeba Francji a w Belgii to co? Nawet Wielkanoc znoszą ,a nazwy ferii Wielkiej nocy teraz -wiosennymi. Aby nie drażnić muzułmanów.W germanii zakazują wręcz obnoszenia się z chrześcijaństwem, w miejscach gdzie mieszkają muzułmanie.

Składy obiadów w szkolach również pod nich ,bo nie jedza wszystkiego niech któryś z nas u nich by tak obnosił się z wiarą.

Zachód jest winien sam sobie ,naściągali ich do pracy i to efekt. Niemiec ma 1 dziecko a oni 5-6 i fala zalewa europe.



#89 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:55

Problem islamu jest za naszą granicą w Niemczech , nie trzeba Francji a w Belgii to co? Nawet Wielkanoc znoszą ,a nazwy ferii Wielkiej nocy teraz -wiosennymi. Aby nie drażnić muzułmanów.W germanii zakazują wręcz obnoszenia się z chrześcijaństwem, w miejscach gdzie mieszkają muzułmanie.

 

jako ze po pierwsze, mieszkalem w niemczech calymi latami i po drugie, sledze codziennie serwisy informacyjne, zarowno niemieckie, szwajcarskie jak i niktore angielskojezyczne, to poprosze o zrodla tych informacji?


  • Kuba Standera lubi to

#90 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:09

 

       Nie uważam sie za specjalistę od problematyki Islamu we Francji. Niemniej średnio rozgarniety człowiek czytając kilka tygodnikow opinii z prawa i lewa, przgladając internet (te poważniejsze serwisy) i posługując się własnym rozumem potrafi co nieco wydedukować. Taka  dedukcja pozwala mi sformułowac wzmiankowane przypuszczenie.

U.

 

Wyobrażam sobie, iż jesteś bardziej niż średnio rozgarniętym człowiekiem i właśnie dlatego zrozumiesz...

Na temat problematyki wędkarskiej w Polsce, wg. Ciebie średnio rozgarnięty francuz ma coś do powiedzenia ? :) .

Nie ośmielę się nawet dodać jaką świadomość (niekiedy) sami prezentujemy w tak swojskiej kwestii  :) .


Użytkownik robert67 edytował ten post 28 styczeń 2015 - 10:10

  • Guzu i pitt lubią to

#91 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:15

Broń palna powinna być zakazana , jako potencjalne narzędzie zbrodni.

Tym samym powinno się obcinać fiutki wszystkim narodzonym dzieciom płci męskiej , by w przyszłości nie chodzili po mieście z potencjalnym narzędziem gwałtu. :rolleyes:  ;)



#92 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:19

Problem islamu jest za naszą granicą w Niemczech , nie trzeba Francji a w Belgii to co? Nawet Wielkanoc znoszą ,a nazwy ferii Wielkiej nocy teraz -wiosennymi. Aby nie drażnić muzułmanów.W germanii zakazują wręcz obnoszenia się z chrześcijaństwem, w miejscach gdzie mieszkają muzułmanie.

 

 

Chyba aż tak źle jeszcze nie jest. Muzułmanie często protestują przeciwko krzyżowi, ale zakazów raczej nie ma- nie słyszałem. Za to do dochodzi do prowokacji przez muzułmanów (Niemcy) typu ścięcie krzyża, zniszczenie szopki (też Niemcy). O wiele więcej zagrożeń dla chrześcijan, a szczególnie katolików płynie ze strony środowisk pogańskich. Wszelakich lewaków, feministek oraz środowisk eugenicznych. Np. sytuacja z GB gdzie zwolniono stewardessę i pielęgniarkę za noszenie krzyżyka. Szwedzka pielęgniarka, która została zwolniona za odmowę w udziale ludobójstwa na niemowlętach. Profanacja mszy świętych przez feministki w kilku miejscach europy etc.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 28 styczeń 2015 - 10:20


#93 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:23

Problem islamu jest za naszą granicą w Niemczech , nie trzeba Francji a w Belgii to co? Nawet Wielkanoc znoszą ,a nazwy ferii Wielkiej nocy teraz -wiosennymi. Aby nie drażnić muzułmanów.W germanii zakazują wręcz obnoszenia się z chrześcijaństwem, w miejscach gdzie mieszkają muzułmanie.

Składy obiadów w szkolach również pod nich ,bo nie jedza wszystkiego niech któryś z nas u nich by tak obnosił się z wiarą.

Zachód jest winien sam sobie ,naściągali ich do pracy i to efekt. Niemiec ma 1 dziecko a oni 5-6 i fala zalewa europe.

 

I widzisz... gdzieś dzwonili ale, gdzie ? :)

Będzie już ponad 20 lat odkąd zamieszkałem w tym "islamskim grajdole"...

Uwierz mi... na tej samej zasadzie jeszcze nie tak dawno oddzielano typy aryjskie od reszty "hołoty". 

 

Za dużo pisania....poza tym z wdziecznego tematu znowu chlew się robi... ;)


  • pitt lubi to

#94 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:26

Z tematu o marzeniach i o tym gdzie to CHCIALBY kazdy z nas mieszkac...plynnie rozmowa przerodzila sie w to gdzie NIE mieszkac.

Moze w tym duchu wypowiedza sie Polacy, ktorzy opuscili Francje / Niemcy / GB / Szwecje / Holandie czy Belgie ze wzgledu na postepujaca islamizacje / laicyzacje / feminizacje / poganizacje (niepotrzebne skreslic).

Mysle, ze takie swiadectwo z pierwszej reki byloby bardzo wartosciowym wkladem w rozwoj jerkbait.pl

 

Ja ze swojej strony napisze : 

 

mieszkalem w Polsce, Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Polsce (w takiej kolejnosci). 

 

W zadnym z tych trzech krajow nie spotkalo mnie przesladowanie na tle religijnym, nie zmuszano mnie do zmiany moich pogladow. 


  • pitt i robert67 lubią to

#95 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:28

A w Holandii jest taka poprawność polityczna (oficjalnie) i taki strach przed rasizmem , że niedługo uznany za rasistowski i zakazany będzie zwrot WHITE Christmas. :lol:

Na razie do szuflady poszła jedna z holenderskich tradycji , również uznana za rasistowską.

CZarny Piotruś.

http://pl.wikipedia....iki/Zwarte_Piet

Ciekawe czy zabronią też używania zwrotu "black work".


  • Marcin Rafalski lubi to

#96 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:28

jako ze po pierwsze, mieszkalem w niemczech calymi latami i po drugie, sledze codziennie serwisy informacyjne, zarowno niemieckie, szwajcarskie jak i niktore angielskojezyczne, to poprosze o zrodla tych informacji?

W Belgii to mam rodzinę mają dzieci które chodzą do, szkoły ale skoro tak śledzisz serwisy to dziwne ze tego nie czytałeś.

W Niemczech nie mieszkam ale bardzo często jestem, kilka dni temu znajomy Helmut mówił jak mają z nimi fajnie.Protesty w Dreźnie to co niby było ?   Twierdzisz że Niemcy nie mają problemu z islamem ?


Użytkownik osiemnastak edytował ten post 28 styczeń 2015 - 10:29


#97 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:30

Każdy islamista to terrorysta. :ph34r:  :D


  • Guzu lubi to

#98 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:38

Każdy islamista to terrorysta. :ph34r:  :D

A kazdy onanista (w tym sprzetowy) skazany jest na wieczne katusze w kazamatach , gdyz : 

 


  • pitt i Kuba Standera lubią to

#99 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:46

Prawicowi ideowcy.
Krzewiciele idei - wszelakich.
Nic mi do Waszych opinii , ocen naszej smutnej rzeczywistości czy Waszych marzeń.
Natomiast to co wywoluje rzyg to ledwie skrywane poczucie wyższości wszechobecne u Was w kazdej rozmowie. Na jakikolwiek temat. Bo wystarczy poczytac. Bo można wydedukowac. Bo nie media main stream itd itp
Z mojej sympatii do Was napisze to po raz setny : szkoda Waszej wiedzy, dedukcji, zapalu i "pary" na tak slabe medium do naprawy świata jak to forum wędkarskie.
Pozdrawiam i milego strzelania ( badz strzyzenia)

 Poczucie wyższości ? Nie, poprostu jesteśmy przekonani do swoich  tradycyjnych pogladow i wartości.  A ktoś kto pogardliwe, lekceważaco wyraża sie o kimś, a nie dyskutuje merytorycznie z pogladami, reprezentuje, posługując się Twoją retoryką   jest "lewackim ideowcem".

U.



#100 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:47

Oh Guzu, piękny strzał :D


  • Guzu lubi to