Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie byście chcieli mieszkać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:49

 

Tym samym powinno się obcinać fiutki wszystkim narodzonym dzieciom płci męskiej , by w przyszłości nie chodzili po mieście z potencjalnym narzędziem gwałtu. :rolleyes:  ;)

 

Jeśli mieliby automatyczne fiutki, to jak najbardziej :D :D

To samo z tymi po kolana, co to ma być do cholery :D


  • robert67 lubi to

#102 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:54

 Poczucie wyższości ? Nie, poprostu jesteśmy przekonani do swoich  tradycyjnych pogladow i wartości.  A ktoś kto pogardliwe, lekceważaco wyraża sie o kimś, a nie dyskutuje merytorycznie z pogladami, reprezentuje, posługując się Twoją retoryką   jest "lewackim ideowcem".

U.

 

Ale o czym mam dyskutowac z Toba @Ugly ?

O tym w co Ty WIERZYSZ, a w co ja nie wierze ? O tym, do czego Ty jestes przekonany a ja nie ? O niezbywalnych prawach ? o prawie do broni i jej noszenia ? ...

 

Merytorycznie dyskutowac co do przekonan osob doroslych ? Wartosciujac je wedlug mojego subiektywnego systemu wartosci ? 

Wybacz, ale to wykracza poza moje kompetencje.

Mnie nauczono, ze poglady sie szanuje, a nie dyskutuje o nich. A juz na pewno nie na forum wedkarskim. 

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Guzu

 

p.s. Nie wiem gdzie dopatrzyles sie pogardy w mojej wypowiedzi skierowanej, miedzy innymi, do Ciebie. Ale skoro sie dopatrzyles to przepraszam.

"Lewacki ideowiec" ? Rownie dobrze mozesz mnie nazwac rozokrzywcem, opusdeista albo lefebrysta. Z reszta mozesz mnie nazwac jak chcesz i okreslac jak chcesz ( czy to na forum, czy prywatnie przed ekranem). Nic mi do tego . Nie mi wystawisz swiadectwo, tylko sobie. 


  • pitt, robert67 i AdasCzeski lubią to

#103 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:09

W Niemczech nie mieszkam ale bardzo często jestem, kilka dni temu znajomy Helmut mówił jak mają z nimi fajnie.Protesty w Dreźnie to co niby było ?   Twierdzisz że Niemcy nie mają problemu z islamem ?

 

skoro helmut, na 100% ossi, mowil, to powiedzial tez jaki jest odsetek azylantow muzulmanskich w niemczech wschodnich w porownaniu do landow zachodnich, prawda, ze znasz te liczby? pan lutz bachmann i jego troska o postepujaca islamizacje niemiec jest dla ciebie oczywiscie otwarta ksiazka, dlatego wiesz, ze lutz bachmann juz nie jest szefen ruchu pegida (to ci od demstracji i transparentow zaczerpneitych w 100% od goebelsa - 'lügenpresse'), wiesz tez o jego powiazaniach z nazistowska npd, znasz jego fenomenalne wystepy jako hitler i wypowiedzi w stylu: 'alle ausländer sind dreckspack' lub 'die scheissasylanten sind prasiten' czy 'flüchtlinge sind viehzeug'? 

 

Załączony plik  bachmann.jpg   71,3 KB   5 Ilość pobrań

 

oczywiscie znasz cala historie tego ruchu, poniewaz wladasz perfekcyjnie jezykiem niemieckim, nicht wahr? wenn du möchtest können wir diese konversation weiter auf deutsch führen, das wird evtl. nicht so peinlich für dich, da du sehr schnell merkst wie wenig du in wirklichkeit weisst und wie suboptimal du informiert bist, dass du keine ahnung hast und davon jede menge ... also wollen wir?


  • Guzu, robert67 i krystiano1981r lubią to

#104 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:12

Broń palna powinna być zakazana , jako potencjalne narzędzie zbrodni.
Tym samym powinno się obcinać fiutki wszystkim narodzonym dzieciom płci męskiej , by w przyszłości nie chodzili po mieście z potencjalnym narzędziem gwałtu. :rolleyes: ;)

A chleb powinniśmy smarować łyżkami...
  • Guzu i Zwierzu lubią to

#105 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:12

A chleb powinniśmy smarować łyżkami...

 

Do butow!



#106 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:16

@ Guzu ! Skoro tak to czemu miał służyć Twój poprzedni post ? Zauważ, ze wartościujesz w nim osoby. Co w jakiejkolwiek rozmowie, nawet na forum wędkarskim jest delikatnie mówiąc nie fair...  

U

P.S.: poglady mozna i trzeba szanować ale trzeba o nich dyskutować :)


  • Guzu lubi to

#107 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:18

Nam w ostateczności zostaną gnomy i algi ;)

#108 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:23

skoro helmut, na 100% ossi, mowil, to powiedzial tez jaki jest odsetek azylantow muzulmanskich w niemczech wschodnich w porownaniu do landow zachodnich, prawda, ze znasz te liczby? pan lutz bachmann i jego troska o postepujaca islamizacje niemiec jest dla ciebie oczywiscie otwarta ksiazka, dlatego wiesz, ze lutz bachmann juz nie jest szefen ruchu pegida (to ci od demstracji i transparentow zaczerpneitych w 100% od goebelsa - 'lügenpresse'), wiesz tez o jego powiazaniach z nazistowska npd, znasz jego fenomenalne wystepy jako hitler i wypowiedzi w stylu: 'alle ausländer sind dreckspack' lub 'die scheissasylanten sind prasiten' czy 'flüchtlinge sind viehzeug'? 

 

attachicon.gifbachmann.jpg

 

oczywiscie znasz cala historie tego ruchu, poniewaz wladasz perfekcyjnie jezykiem niemieckim, nicht wahr? wenn du möchtest können wir diese konversation weiter auf deutsch führen, das wird evtl. nicht so peinlich für dich, da du sehr schnell merkst wie wenig du in wirklichkeit weisst und wie suboptimal du informiert bist, dass du keine ahnung hast und davon jede menge ... also wollen wir?

Jestem  daleki  od rasistwoskich wypowiedzi p. L.B. Chciałbym zadać pytanie. Co zatem jest przyczyną, ze nagle dziesiątki tysiecy Niemcow wyszło na ulicę ? Wydaje się, że nie są to tylko stadionowi huligani i neofaszyści,. Widzialem w TV transparenty z wyrażnie przekreślonymi  symbolami zarówno islamskimi jaki i komunistycznymi, jak i swastyką też. Jakie Twoje zdanie Pitt ?

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 28 styczeń 2015 - 11:32


#109 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:29

Do butow!

 

A chleb powinniśmy smarować łyżkami...

Łyżkami koparek :D Dużo chleba, niech naród rosnie w siłę :D


  • Guzu lubi to

#110 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:30

Dobrze, gdy nasze poglądy opierają się na jakichś rzeczywistych przesłankach, a nie na tzw. "faktach medialnych". Niektórzy twierdzą, że broń powinna być dostępna dla "normalnych obywateli". Ciekaw jestem czy wiedzą, że np. w samym Wrocławiu w ciągu doby jest ok 250 - 300 interwencji policji, a mniej więcej połowa dotyczy "normalnych" obywateli, którzy z różnych powodów (zdrada, kwestie finansowe, jakiś wydumany konflikt "o kota", choroba, itp) biją żonę, sąsiada, znajomych, itp. Większość z tych interwencji dotyczy ludzi mniej lub bardziej pijanych, a prawie zawsze agresywnych. Ciekaw jestem czy naprawdę chcielibyście, aby ci ludzie mieli pod ręką "legalną" broń? Chcielibyście, aby każdy debil na drodze zamiast z pięściami, lewarkiem, czy nożem mógł wyskoczyć z pistoletem? Chcielibyście, aby zdradzony, pijany i wściekły do nieprzytomności mąż (lub żona) mieli pod ręką kałacha? Niestety "normalnym" obywatelom wydaje się, że każdy jest w swojej "normalności" podobny do nich ..... ale niestety, gdyby tylko 10% tych normalnych wszczynających awantury obywateli użyło podczas interwencji broni, to tylko we Wrocławiu mielibyśmy jakieś 3600 strzelanin rocznie ..... fajnie?

 

J.


  • Guzu lubi to

#111 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:31

pitt pisz po Polsku już wiem jak to biegle znasz niemiecki , no i fakt sami neonazisci demonstrowali, skarrbnica wiedzy i bez odbioru.


  • Jeziorm 1 lubi to

#112 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:39

Wtrącając do tematu pobocznego Niemiec. Jest taki numer pisma "Teologia Polityczna" z zeszłego roku. 

 

http://ksiegarnia.te...mo/nowa-strona/

 

Z połową treści opiniotwórczej można się zgadzać, z połową nie, jednak z pewnością warto to przeczytać. Rzuca sporo światła na gruncie retrospekcji niedawnej historii,  w kontekście wydarzeń które mają tam miejsce dziś i będą miały wkrótce. Choć kiedy ten numer powstawał nikt nie wiedział kiedy takie wydarzenia jak obecnie będą miały miejsce. Polecam.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 28 styczeń 2015 - 11:40


#113 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:43

@ Guzu ! Skoro tak to czemu miał służyć Twój poprzedni post ? Zauważ, ze wartościujesz w nim osoby. Co w jakiejkolwiek rozmowie, nawet na forum wędkarskim jest delikatnie mówiąc nie fair...
U
P.S.: poglady mozna i trzeba szanować ale trzeba o nich dyskutować :)


Moj post nawiazywal do popisu @makamaby.
i w tej konwencji byl utrzymany.
Zartu :)
  • Marcin Rafalski lubi to

#114 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:47

(...)

Co zatem jest przyczyną, ze nagle dziesiątki tysiecy Niemcow wyszło na ulicę ? Wydaje się, że nie są to tylko stadionowi huligani i neofaszyści,. Widzialem w TV transparenty z wyrażnie przekreślonymi  symbolami zarówno islamskimi jaki i komunistycznymi, jak i swastyką też. Jakie Twoje zdanie Pitt ?

 

dziesiatki tysiecy niemcow czy dziesiatki tysiecy niemcow wschodnich? dziesiatki tysiecy niemcow w NRW, BW, bayern lub hessen, gdzie od dziesiatek lat mieszka kilkaset tysiecy (a moze nawet kilka milionow) osob z roznych stron tego swiata, w tym ogromna liczba turkow i innych osob z religia muzulmanska, buddystow, ateistow, judaistow, katolikow, protestantow i licho wie kogo jeszcze ...  czy moze dziesiatki tysiecy niemcow wschodnich, niezintegrowanych ze swiatem, zyjacych w przeszlosci, zadluzonych i bez wyksztalcenia, bedacych zyzna gleba dla wszelakich ruchow populistycznych?

 

podzial religijny w niemczech (procentualnie)

http://de.wikipedia...._in_Deutschland

 

a teraz dwa cukierki o islamizacji bylego DDR

1. ilosc mieszkancow z tlem migracyjnym

 

Załączony plik  migrationshintergrund.jpg;jsessionid=18970F6D3B6F07453906FBD525118959.live2052.jpg   216,27 KB   6 Ilość pobrań

 

2. poziom wyksztalcenia i ilosc mieszkancow z wyksztalceniem zaledwie podstawowym

 

Załączony plik  Schulabschluss.jpg;jsessionid=18970F6D3B6F07453906FBD525118959.live2052.jpg   212,93 KB   6 Ilość pobrań

 

mam temat ciagnac dalej, czy wyrazic to jednym slowem?


Użytkownik pitt edytował ten post 28 styczeń 2015 - 16:33

  • Guzu, robert67 i Kuba Standera lubią to

#115 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:59

 Chcielibyście, aby każdy debil na drodze zamiast z pięściami, lewarkiem, czy nożem mógł wyskoczyć z pistoletem? Chcielibyście, aby zdradzony, pijany i wściekły do nieprzytomności mąż (lub żona) mieli pod ręką kałacha? 

 

J.

Osobiście - byłoby mi wszystko jedno , a właściwie czułbym się o wiele lepiej gdybym mieszkając wśród takich ludzi też mógł mieć pod ręką jakiegoś gnata...legalnie , a nie kombinować z jakimiś skrytkami po piwnicach.



#116 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:02

taaaa, a Twoja żona / babcia / dzieci / wnuki / (niepotrzebne skreślić) też czułyby się na ulicy bezpiecznie?

 

J.



#117 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:11

taaaa, a Twoja żona / babcia / dzieci / wnuki / (niepotrzebne skreślić) też czułyby się na ulicy bezpiecznie?

 

J.

A jak mają się czuć moja  żona , babcia , córka idąc ulicą i wiedząc ,że każdy mężczyzna ma przy sobie narzędzie gwałtu??? :whistling:



#118 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:13

Dobrze, gdy nasze poglądy opierają się na jakichś rzeczywistych przesłankach, a nie na tzw. "faktach medialnych". Niektórzy twierdzą, że broń powinna być dostępna dla "normalnych obywateli". Ciekaw jestem czy wiedzą, że np. w samym Wrocławiu w ciągu doby jest ok 250 - 300 interwencji policji, a mniej więcej połowa dotyczy "normalnych" obywateli, którzy z różnych powodów (zdrada, kwestie finansowe, jakiś wydumany konflikt "o kota", choroba, itp) biją żonę, sąsiada, znajomych, itp. Większość z tych interwencji dotyczy ludzi mniej lub bardziej pijanych, a prawie zawsze agresywnych. Ciekaw jestem czy naprawdę chcielibyście, aby ci ludzie mieli pod ręką "legalną" broń? Chcielibyście, aby każdy debil na drodze zamiast z pięściami, lewarkiem, czy nożem mógł wyskoczyć z pistoletem? Chcielibyście, aby zdradzony, pijany i wściekły do nieprzytomności mąż (lub żona) mieli pod ręką kałacha? Niestety "normalnym" obywatelom wydaje się, że każdy jest w swojej "normalności" podobny do nich ..... ale niestety, gdyby tylko 10% tych normalnych wszczynających awantury obywateli użyło podczas interwencji broni, to tylko we Wrocławiu mielibyśmy jakieś 3600 strzelanin rocznie ..... fajnie?

 

J.

W mojej szafie znajduje się 7 szt. broni palnej. W tym jedna półautomatczna kulowa i półałtomatyczna gładkolufowa. Nie latam po ulicy i nie strzelam do ludzi i nie zamierzam. Z drugiej strony chciałbym mieć możliwość obrony przed kimś kto ma nóż czy też broń palną zdobyta nielegalnie. Poza tym bandzior mając świadomość, że mogę mieć większego gnata od niego dwa razy się zastanowi zanim go wyciągnie, a tak jak będzie miał to wyciągnie tak czy inaczej, bo czym się będę bronił? Łyżką?


  • Marcin Rafalski, Jeziorm 1 i makamba lubią to

#119 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:18

@jacek

nosisz ta szafe ze soba?



#120 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:19

Właśnie nie noszę, ostatnio ograniczam się do otwarcia i sprawdzenia czy rdza się nie wdała :).


  • pitt lubi to