Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicy Olsztyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
914 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 14 październik 2009 - 18:32

Toś przygodę zaliczył... Ale pożyjesz trochę w taich warunkach i niedźwiedzie nie będą Ci straszne. A przywyczaić się musisz do takich warunków bo inaczej nie połowisz :D

#62 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 październik 2009 - 21:27

no nieżle było ale ja lubie takie extreeeeemy (pogodowe) niekoniecznie kompiele :mellow: .skradanie się błotko i pogoda oki,wtedy mniej ludzi łowi <_< przynajmniej tak było u mnie zobaczymu jak bdzie tu.

#63 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 14 październik 2009 - 21:45

Sławku prawdziwe niedźwiedzie to są dopiero w Gołdapi, rok tam siedziałem na koszt MON i powiem szczerze że to chyba jedyna zima w życiu jaką widziałem :lol: ale przyznam że wiele bym dał by wrócić w te rejony z wędką bo widok na jeziora zza okien pociągu lub czegoś co w PKS nazywają autokarem rozpalał wyobraźnię :o
p.s- widok żołnierza ubranego w jakieś stare futro i gumofilce czekającego na zmianę warty - bezcenny, za wszystko inne zapłacisz kartą...
p.s2- @hasior ty mi się tam chłopaku nie utop na tych mazurach, bo dobrze by Cię było zobaczyć jeszcze na jakimś zlocie nie do końca normalnych ludzi :mellow:

#64 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 20 październik 2009 - 20:09

A tak zupełnie przy okazji... to może rzeczywiście się umówić i zrobić jakieś małe spotkanko :D

#65 OFFLINE   kaszan_olsztyn

kaszan_olsztyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 26 maj 2010 - 15:09

Witam,
trafiłem tu przypadkiem szukając informacji o moich ulubionych jeziorkach, czyli Długim i Kortowskim:) Fajnie spotkać wędkarzy z tych jezior!
Jeśli chodzi o Kortowskie to niestety sandacz z niego jeszcze mi się nie trafił, nie bardzo z resztą wiem gdzie go szukać. Może coś podpowiecie koledzy?
Szczupak natomiast trafia się dość regularnie na wschodnim brzegu, koło cypla i wojskowych pomostów. Co do zachodniego brzegu- zawsze skusi mnie ta trzcina i płynę z nadzieją złapania czegoś i za każdym razem lipa.
Gdyby ktoś był zainteresowany- mam całkiem dokładną mapę batymetryczną z wydziału od siebie:)
A tak z innej beczki- czy szef rybaczówki nie nazywa się przypadkiem Stasiu, a nie Leszek? :D

#66 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 26 maj 2010 - 15:11

Lechu jest szefem, Stasiek z nim tam mieszka.

Pozdr.

Salmo

#67 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 26 maj 2010 - 16:43

Leszek fajny gość idzie się dogadać z wynajęciem łodzi,generalnie wrażenia bardzo pozytywne.

#68 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 27 maj 2010 - 07:30

tak tak a ten gruby Bolek to ich menager :D

#69 OFFLINE   barach3

barach3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Baraszko

Napisano 27 maj 2010 - 12:36

Panowie co tam słychać na jeziorku Dadaj? Łowicie ?

#70 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 28 maj 2010 - 11:49

Hej!
Widzę,że idea wspólnego spotkanka w Olsztynie upadła, lub jak kto woli-przesunęła się w czasie. Szkoda. Ryba pobiera,mimo,że pogoda w kratkę i wielkość łowionych ryb nie powala. Zawsze coś można wydłubać. W 3 dni przerzuciłem ok 20 szczupłych z czego największy 65cm. Szału nie ma,lecz jak na nasze warunki jestem zadowolony. A jak u Was? Ja katuję Ukiel, mr-perch pokazał,że to jeziorko z potencjałem.
Pozdrawiam,Radek

P.s Na Dadaju w zeszłym tygodniu połapano ładnego okonia, 30cm nie było żadnym wydarzeniem. Chyba jutro przeproszę się z tym jeziorem.

#71 OFFLINE   barach3

barach3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Baraszko

Napisano 28 maj 2010 - 20:36

P.s Na Dadaju w zeszłym tygodniu połapano ładnego okonia, 30cm nie było żadnym wydarzeniem. Chyba jutro przeproszę się z tym jeziorem.


Świetna wiadomość. Daj znać, jak wyglądały przeprosiny :mellow:

#72 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 30 maj 2010 - 14:27

Hej!
Na Dadaj nie dotarłem, wujaszek komuś łódz pożyczył i plan spalił na panewce. Uparłem się na okonia i przyatakowałem Ukiel. Kilka godnych okonków padło, dużo młodzieży. Może byłoby lepiej, gdyby nie było zgiełku na jeziorze. Pokazy służb ratowniczych, bicie rekordu Guinnesa w prasowaniu pod wodą (130osóB) i regaty-skutecznie przeszkadzały w wędkowaniu.
Jeden z okonków,które czuć było w dolniku wędki.
Pozdrawiam,Radek

Załączone pliki



#73 OFFLINE   kaszan_olsztyn

kaszan_olsztyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 maj 2010 - 17:42

Potwierdzam- okoń w formie. Mimo, że ja cały weekend katowałem za szczupakiem na woblera i gumę, złapało się ich całkiem sporo. Pewnie gdyby porzucać troczkiem lub małą obrotówką to zabawa byłaby przednia. Zostałem jednak wierny szczupakowi i opłaciło się:) 2x60 cm, 1x75cm, 1x45cm.

Załączone pliki



#74 OFFLINE   szydlos1988

szydlos1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 listopad 2010 - 20:30

A nikt z was nie probował na Bartągu,jezioro bardzo zasobne w okonia.Widziałem sztuki naewt 1,6kg z lodu i wiele ponda 0,6kg.Na pierwszym lodzie prawie każde opuszczenie blaszki i mały okonek.Miejscowi fachowcy codziennie wyciagali kilka sztuk ok. 0,5kg z lodu na takiej mikroskopijnej górce.

#75 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 11 listopad 2010 - 10:06

HMMMM no ja mieszkam niedaleko tego zasobnego jeziorka i w ubiegłą zimę kilka razy próbowałem wyciągnąć coś z pod lodu i wyciągałem.
Same jazguny <_<
okonia nie złapałem ani razu.
Kilka płoteczek wielkości dłoni.
Nie wiem ale wydaje mi się że albo złe miejscówy albo
dni nie te :unsure:
Napisz w której części te łokonie :mellow: i na co?



#76 OFFLINE   szydlos1988

szydlos1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 18:23

Az nie chce mi sie wierzyć ze okonia nie złapałes!!! Zabierałem ze sobą nawet kilka razy bratanka (5lat) i nawet on wyciagał jeden za drugim az sie nie chcialo mi juz odczepaiać,wypuszczal sam :D.Były to maleńkie okonki do 15cm,najczesciej 7-8 ale brały jak głupie w pasie trzcinek(2-3,5m).łowilismy na małe (3cm) blaszki podlodowe.

Okej a teraz o dużych rybkach.Mieszkałem na jarotach na srebrnej moze wiesz gdzie to,z okna mialem widok na te jeziorko wiec w wolnych chwilkach przed pracą nie mogłem nie podążać za rybkami.Na poczatku bawiłem sie z maluszkami pod trzcinka,ale zauwarzyłem ze 3 osoby łowia dalej od brzegu,pomyslalem ze leszczyki.Podchodzę i pytam jak tamcoś tam skubie czasem ryb nie widzę.Siadam kawałek dalej i też prubuję na błyskę.Nagle słyszę swist hamulca,odwracam sie i gostek ciągnie coś po konkrecie,z ciekawości podchodze i obserwuje,2-3min walki i około 0,7kg okoń leży na lodzie.Był jednym z najwiekszych jakie widziałem na żywo.Gratuluję mówie, a starszy Pan sie usmiecha i podnosi pokrywe wiadra żeby włożyc okonia a tam jeszcze 4 takie a jeden sporo wiekszy!!!! :huh: :huh: :huh: ,to se mysle troche skubią.
przez kilka dni odwiedzałem jak był czas to miejscówke i zawsze byli tam ci dwaj panowie.Mieli zazwyczaj kilka pięknych garbusów,jeden przy mnie wyciągnoł sztukę 1,6kg co było jego rekordem.Łowili na mormyszkę+ochotka kształtu szyszki,żyłki 0,12.Ja bedąc kilkakrotnie po kilka godzin nie trafiłem żadnej porządnej sztuki,choć łowiłem może ze 4m od nich :blush::angry: , a oni po kilka pieknych garbatych mieli zawsze.W końcu po kilku rozmowach jeden powiedział mi w czym rzecz,otoż łowiliśmy na bardzo małej górce ,ktora prawie na szczycie miała 0,5m dołek i własnie w nim stawały okonie :mellow: ,a że zawsze na koniec łowienia wrzucali pozostała ochotkę to nastepnego dnia były napewno.Trwało to około 10dni na początku lutego zeszłego roku.Jak sie dowiedziałem co roku to sie powtarza.
Jak bedziesz chętny mogę Ci przesłać mapkę barymetryczna jeziora(poglądową) z przybliżonym miejscem górki.ale sie rozpisałem B)

Pozdrawiam szydłoś

#77 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 11 listopad 2010 - 21:45

NO NO z tego co piszesz to rzeczywiście ma potencjał.
Gdzieś kiedyś słyszałem że sandacza sporo wpuścili do tego jeziorka złapałeś kiedyś może?



#78 OFFLINE   szydlos1988

szydlos1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 22:11

nie o sandaczach nie słyszałem,wiem że ładny szczupak jest widziałem raz 5,4kg właśnie złowiony z łodzi w okolicach tej gorki.Ja glownie łowiłem z lodu i brzegu,bo nie miałem innych możliwości.mam gdzieś mapke to jak chcesz to podesle bo mi chyba juz sie nie przyda.

#79 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 12 listopad 2010 - 12:46

Witam:):D
Ja mieszkam w Biskupcu i tamte wody mam obcykane, teraz studiuje w Olsztynie trochę chodziłem na Kortowski itp, ale głównie rzeka Łyna i Wadąg. Teraz mam zamiar popróbować za sandaczem na Kortowskim, Starodworskim i może Wymój. Moze jakies współne wędkowanie?? Mam fajne miejsca na szczupaki na Łyhie, pozdro

#80 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 12 listopad 2010 - 13:27

Witam:):D
Ja mieszkam w Biskupcu i tamte wody mam obcykane, teraz studiuje w Olsztynie trochę chodziłem na Kortowski itp, ale głównie rzeka Łyna i Wadąg. Teraz mam zamiar popróbować za sandaczem na Kortowskim, Starodworskim i może Wymój. Moze jakies współne wędkowanie?? Mam fajne miejsca na szczupaki na Łyhie, pozdro

Szczupaki do wyjerkowania? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych