Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Opony samochodowe- prośba o pomoc w wyborze :)


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#41 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,584 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 04 February 2015 - 21:47

Po wcześniejszych doświadczeniach z Dunlopami Sp SPORT letnimi - super , ale szybko się starły

JA zaskoczony jestem Nokianami Line - od dwóch lat mam letnie i przyznam szczerze , najlepsze uniwersalne opony jakie miałem , po wcześniejszych Bridgestone Turanza ER300 , które też były BDB nie odczułem żadnych strat.



#42 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 04 February 2015 - 21:56

OT. W zeszłym roku koleżka wziął mnie jako pasażera na tor doskonalenia jazdy, jako królika doświadczalnego. To zdałem sobie sprawę, że nie ma znaczenia tak naprawdę co mam założone ponieważ nie wiem kiedy tracę przyczepność na suchym, kiedy mokrym jaką mam drogę hamowania z danej prędkości etc.. Nie znam auta którym jeżdżę w stopniu wystarczającym, o możliwości rozeznania tych  różnic w oponach nie wspominając, nawet gdybym taką możliwość posiadał.  :) Przestałem mieć zajawkę. 


Edited by Krzysiek_W, 04 February 2015 - 21:56.


#43 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 posts
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Posted 04 February 2015 - 22:27

Nokian i Vrederstein to opony które mogę polecić z pełną odpowiedzialnością.Hamulce oczywiście Ate.

#44 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 posts
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Posted 04 February 2015 - 22:56

Opony najgorsze jakie miałem Pirelli P7 i zdecydowanie odradzam...firma albo schodzi na psy,albo taki model...3 sezony się męczyłem,głośne,koleinka+deszcz ładnie się pływało, rok temu kupiłem Hankooka Ventus Prime2 bez porównania do pirelki...dobrze trzyma na mokrym jak i na suchym,ciche...Audi a4 b5 205/55/16


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#45 ONLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 posts
  • Imię:Witek

Posted 05 February 2015 - 10:03

A jak w przypadku obecnych Nokianów z jazdą po mokrym? Wprawdzie miałem je kilka lat temu, więc pewnie tamten model już jest zmieniony, ale pamiętam, że fajne były dopóki nie padało.

@Krzysiek_W masz rację, dlatego czasem warto w bezpiecznym (tor, duży plac....) miejscu pojechać na granicy przyczepności, a raczej tę granicę przekraczając, żeby poczuć kiedy przyczepność się traci i jak wtedy samochód się zachowuje. Może to i jest odbierane jako gówniarskie wybryki statecznego pana, ale warto.

....... no dobrze przynajmniej jest dobre wytłumaczenie chwili przyjemności. :D



#46 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 posts
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Posted 05 February 2015 - 10:44

Nokian i Vrederstein to opony które mogę polecić z pełną odpowiedzialnością.Hamulce oczywiście Ate.

To zależy, w mojej Avensis tarcze ATE na przodzie wytrzymały niecałe 20 000 km po czym pokrzywiły się kompletnie. Reklamacja nic nie dała bo oczywiście wmawiali mi, że z rozgrzanymi do czerwoności tarczami pewnie wjechałem do głębokiej kałuży. Zakupiłem tanie chińskie tarcze i już 80 000 km nie ma problemu.



#47 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 05 February 2015 - 10:53

To zależy, w mojej Avensis tarcze ATE na przodzie wytrzymały niecałe 20 000 km po czym pokrzywiły się kompletnie. Reklamacja nic nie dała bo oczywiście wmawiali mi, że z rozgrzanymi do czerwoności tarczami pewnie wjechałem do głębokiej kałuży. Zakupiłem tanie chińskie tarcze i już 80 000 km nie ma problemu.

Normalne, zawsze jak się pokrzywią to wjechałeś w kałużę.

#48 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Posted 05 February 2015 - 11:11


Uniroyal RainExpert mam, używam i mogę polecić.

#49 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Posted 05 February 2015 - 11:21

Polecano Yokohamy, to najgorsze zimówki jakie miałem, w zasadzie jeszcze mam, bo drugi sezon dorzynałem je jako "letnie zimówki" i na trzeci jeszcze bieżnika zostało. 10cm śniegu było dla nich nie do pokonania, na śliskim makabra, po tym jak mało rowu nie zaliczyłem, pojechałem do wulkanizatora, na hasło - mają być możliwie tanie ale już przyzwoite , zaproponował Kelly Winter, jeżdżę trzecią zimę, nie mam zastrzeżeń. Po Yokohamach to niebo a ziemia. Nie wiem czy ja trafiłem felerny komplet, czy polecający Yokohamy ich nie używali, w każdym razie opony tej firmy omijam z daleka.

To chyba trafiłeś na felerny komplet, bo moje odczucia są zgoła odmienne. Lepszych zimówek niż Yokohamy nie miałem.

#50 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 posts
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Posted 05 February 2015 - 11:29

Normalne, zawsze jak się pokrzywią to wjechałeś w kałużę.

Na chińczykach śmigam tak samo jak na ATE i nic mi się nie pogięło więc teza niewłaściwa. 



#51 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Posted 05 February 2015 - 11:34

Rok temu miałem podobny dylemat , poczytałem testy w necie i wybrałem te http://www.oponeo.pl...AOz3BoCM_Pw_wcB

i jestem b.zadowolony przejechałem ok 16 tysi i zużycie jest na prawdę niskie

 

15-stki beda o 5 dych tańsze


Edited by seiken, 05 February 2015 - 11:36.


#52 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,028 posts
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Posted 05 February 2015 - 11:53

Zamierzam kupić tylko 1 komplet opon (letnie), na który mam do przeznaczenia 800,00 zł. 

 

Mam już kilku faworytów (na podstawie informacji z wątku). Między innymi:

 

Firestone Firehawk SZ90U

Goodyear Effficient Grip Performance

Dunlop Sp  Sport Bluresponse

 

Macie jeszcze jakieś rady?

 

Dębica Presto, poczytać opinie... i jeszcze zostaną Ci 2 stówki w kieszeni np. na woblery... ;-)



#53 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,584 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 05 February 2015 - 22:05

A jak w przypadku obecnych Nokianów z jazdą po mokrym?

 Mogę tylko stwierdzić , że bezpiecznie. Nie szaleję zbytnio w takich sytuacjach , nie miałem problemu z uślizgami na tych Nokianach Line.No może ze dwa razy się spociłem skręcając w lewo z rozpędu na wczesnym czerwonym :D , ale dały radę.

Jeżeli mam odradzić jakieś opony jakie zakupiłem w stanie nowym, to były Klebery Dynaxer HP 2 lub 3, nie pamiętam - bałem się na tym jeździć i w trosce o członków rodziny pozbyłem się tego badziewia.


Edited by Szymon82, 05 February 2015 - 22:13.


#54 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Posted 01 March 2017 - 21:57

Uniroyal RainExpert mam, używam i mogę polecić.

Odgrzeję kotleta

powyższych opon jednak tak bardzo nie polecę, po niecałych 30 tyś km opony nie nadawały się do jazdy.

 

Panowie jakie letnie opony możecie polecić w budżecie do 1000 pln za komplet?



#55 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,609 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 01 March 2017 - 22:15

Odgrzeję kotleta

powyższych opon jednak tak bardzo nie polecę, po niecałych 30 tyś km opony nie nadawały się do jazdy.

 

Panowie jakie letnie opony możecie polecić w budżecie do 1000 pln za komplet?

Podaj rozmiar. Bo do malucha komplecik z 500 zeta a do Porsche Cayenne komplecik z 5000  ;) .



#56 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,656 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Posted 01 March 2017 - 23:36

Podaj rozmiar. Bo do malucha komplecik z 500 zeta a do Porsche Cayenne komplecik z 5000  ;) .

fakt. zapomniałem o najważniejszym, 195/60/15

 

Dobre opinie ma Vredestein SPORTRAC 5 .  Ktoś miał z nimi do czynienia?                    


Edited by Artech, 01 March 2017 - 23:39.


#57 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,476 posts
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Posted 02 March 2017 - 02:22

fakt. zapomniałem o najważniejszym, 195/60/15

 

Dobre opinie ma Vredestein SPORTRAC 5 .  Ktoś miał z nimi do czynienia?                    

 

nie pamiętam czy są 60tki , ale możesz popatrzeć sobie na Yokohame Parade spec2 , i taniej Toyo t1r , na jednych i drugich jeździłem ośkami pod 400 kuni na co dzień i dawały radę :) oczywiście ciut szersze.....195mm też przerabiałem w wolnossakach pod 250 kuni :) toyo na pewno będzie miękCiejsze, najważniejsze patrz na daty produkcji żebyś leżaków nie kupił .


  • Artech likes this

#58 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 posts
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Posted 02 March 2017 - 07:49

Żadnych Toyo. Przerobilem tr1 i proxes cf1. Głośne i szybko się zużywają. Artur miałem taki sam rozmiar opon w mojej poprzedniej avensis. Jak chcesz tanio i dobrze kup nexen nblue eco hd. Wyrwalem je kiedyś za jakieś śmieszne 160 zł/szt. Rewelacja ciche przyczepne. Czy trwałe to nie wiem bo zrobiłem na nich 20 tys i już tym autem nie jeżdżę ale zostało w rodzinie więc będę miał info. Jak chcesz dobrze i drogo kup Goodyear Efficientgrip.

#59 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 02 March 2017 - 09:27

Od dawna jeżdżę na oponach z Dębicy latem a na Kormoranach zimą i tyle, co do szybkiego zużycia Toyo i innych tego typu opon, jak chcemy mieć ponad przeciętną przyczepność przy szybszej jeździe to musimy liczyć się z szybszym zużyciem, cudów nie ma  ;)

 

http://www.ceneo.pl/43514519#tab=click



#60 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 posts
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Posted 02 March 2017 - 09:37

Panowie podepne sie pod temat

 

A moze ktoś polecić jakieś opony całoroczne???

 

Rozmiar 205/55/16

 

 

Troche czytałem o nexenach---ogolnie raczej pozytywne opinie,ale to chinole,więc sam nie wiem

Myśle też o navigatorach z debicy

 

Moze ktoś,coś........z góry dziekuje za rady

 

 

M