Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Opony samochodowe- prośba o pomoc w wyborze :)


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#121 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts

Posted 30 March 2021 - 17:00

Patrząc na wygląd bieżnika, to tak.

#122 OFFLINE   Chat

Chat

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 23 posts

Posted 30 March 2021 - 17:52

Co do wątku przewodniego autora chciałbym wtrącić coś od siebie. Bądź co bądź, a skoro tutaj jestem. "Ciężko jest doradzać" . A co do indeksu, to zależy od wagi samochodu i prędkości z jaką będzie się chwilowo poruszał. Co do prędkości, przecież nie jesteśmy piratami drogowymi.
Z mojego punktu widzenia jest jedno "ale".
Osobiście posiadam zimowe i letnie. Polecano abym zakupił "micheliny" wielosezonowe. Po głębszej analizie trasy którą pokonuję czyli różnorodny teren oraz długość tej trasy wybrałem dobre letnie i dobre zimowe. Zimowe "wredestein"już się sprawdziły, ale bywały to ekstremmalne warunki, a letnie "micheliny" nie ma do czego się doczepić. To są opony premium. W warunkach zimowych pali więcej o setkę*. Kolega ma wielosezonowe "ale" jeździ o wiele mniej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i to "ale" zależy od nas samych. PS. nie jest to reklama opon oczywiście.

Edited by Chat, 30 March 2021 - 17:58.


#123 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,781 posts
  • LokalizacjaRoztocze

Posted 30 March 2021 - 19:09

Mi znajomy który ma "serwis opon" też doradził mi wredestein i na śniegu robiły robotę. Mieszkam za miastem i ostatnie kilka kilometrów drogi jest przez pługi omijane. Tak więc jest jak przetestować. Na lato też planuje zakup tego producenta, chyba że kolega coś innego doradzi.