Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Badyle ''Levego''

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
548 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 03 kwiecień 2015 - 17:38

Podoba mi się Twoja robota,dla mnie też  najcenniejsze są przeróbki i przywrócone do życia połamańce,fajnie że obaliłes mit epoxydów .Przyznam,że pierwsze wędki które przerabiałem,naprawiałem to jakies dobre 20 lat temu robione były na żywicy poliestrowej i wszystko trzyma sie do dzisiaj.Na pamiatke zostawiłem sobie naprawianą bolonkę garbolino i zebco .Zamiast oryginalnych nici używałem nitek z maty szklanej,do dzisiaj zero pęknięc,jedynie  tylko zmatowiało.



#62 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 kwiecień 2015 - 13:07

Wydaje mi się ,że w nie obaliłem żadnego mitu,po prostu użyłem takiego a nie innego lakieru,ze wzgledów ekonomicznych (budowa czy zakup suszarki to dodatkowe koszty,a przy budowie 2-5 kijów rocznie ten wydatek wydawał mi się nie potrzebny).Też coś tam ''kleciłem'' ponad 15 lat temu i wtedy do napraw lub przebudowy seryjnych kijków używałem przemysłowych nici nylonowych (z profesjonalnej dużej szwalni) i najpierw lakieru uretanowego pózniej poliuretanowego i takie materiały spełniały jak najbardziej moje oczekiwania.



#63 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 kwiecień 2015 - 14:49

Czekając na blank i komponety do nowego projektu,zacząłem trochę grzebać w ''chruście'' jaki zdażyłem nazbierać po sklepach i znalazłem część szczytową od Iri Lucky 245 3-10g (nie będę opowiadał jak złamałem dolnik,bo to czysta głupota) i dopasowałem do niego dolnik z kija Awa-Shima czy jakoś tak 7-28g 9'' (kij był orginalnie straszną kluchą o zawyżonym cw.).Wszystko oskrobałem i wypolerowałem,rękojeść zrobiłem z tego co znalazłem czyli z resztek plastrów korkowych jakie mi zostały po poprzednich projektach oraz uchwytu PacBay Minima który kupiłem kiedyś z ciekawości.Blank uzbrojonu będzie w Batsonowskie hardloy-e,klasyczny długi stożek (V-ki :20,16,10,8 oraz L-ki:7,6,3x 5 + top 5).Projekt typowo wędziska "z odzysku''.Zdjęcia jak na razie z d...py strony bo ugięcia (od 20-500g) z przewidzianym spacingiem.Zapomniałem dodać,że wędzisko ma teraz dokłanie 238 cm.

Załączone pliki


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 19 kwiecień 2015 - 14:51


#64 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 19 kwiecień 2015 - 15:35

Paweł 10 przelotek na 230cm nie za gęsto, może wywal 1szt to dolnik zacznie głębiej pracować.

#65 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 kwiecień 2015 - 18:41

Paweł 10 przelotek na 230cm nie za gęsto, może wywal 1szt to dolnik zacznie głębiej pracować.

Raczej więcej już nie ''uruchomię'' dolnika chyba że kolanem :) ,a tak na poważnie dolnik jest mocniejszy od orginalnego od iri lucky i w grę wchodzi także różnica materiałów,część szczytowa jest z IM 7 dolnik z IM 9.Spacing jest pod 8' stopowy kijek,a temu brakuje raptem 5 cm do takiej długości.Taki prawie X-Fast wyszedł,tak przynajmniej mi się wydaje :ph34r: .Ponadto zdjęcie trochę przekłamuje bo wędzisko nie jest dokaładnie ''anfas''.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 19 kwiecień 2015 - 18:49


#66 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 22 kwiecień 2015 - 10:32

Hej Paweł,

 

tak tylko się dopytuje czy pamiętasz o mnie ?:)



#67 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 kwiecień 2015 - 11:14

Hej Paweł,

 

tak tylko się dopytuje czy pamiętasz o mnie ? :)

Hej Adam sprawa jest taka,że jakoś się tam umawialiśmy i ja coś obiecałem i powiem tak,że z nowymi wyrobami będzie lipa.Kompletny brak czasu na rozkładanie się z robieniem woblerów,zwłaszcza z małym dryblasem pełzającym po wszyskich zakamarach domu i ciągle domagającym się atencji.Ale mam alternatywę mogę odstąpić trochę wobków które nastrugałem do tej pory zwłaszcza te ostatnie większe 5-7cm modele.Reszta na priv. jak pasuje Ci takie rozwiązanie.



#68 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 kwiecień 2015 - 07:43

Kijek ukończony ;) ,teraz tylko testować.Oczywiście i przy tym projekcie miałem nadzór ''majstra''

Załączone pliki


  • filser i shavt lubią to

#69 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 kwiecień 2015 - 14:49

Nowy kijek przetestowany,sprawuje się znakomicie optimum to główka 6-10g + gumka 3-4 ''.A oto ''obiekt'' który przetestował ''dogłębnie'' parametry kijka :D .102 cm i na ''oko'' 8-8,5 kg,jak na razie życiówka.Pływa dalej w jeziorze i straszy kaczki i perkozy.

Załączone pliki


  • GregorS, Del Toro i filser lubią to

#70 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 30 kwiecień 2015 - 16:48

Widze ze test bardzo udany :D



#71 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 kwiecień 2015 - 17:56

Zamysł był taki,że chciałem przebadać czy sandacze już się trochę ruszyły.Miejscówka taka pro-społeczna,wąski kanał łączący 2 części jeziora na terenie obleganego pola golfowego,więc kibiców też miałem :) .Delikatnie ''pstryknął'' jak okonek przy dnie na około 10m głębokości,więc trochę ''pompowania'' było zanim się odkleił od dna.Wracając do kija to zmiana dolnika na mocniejszy,jak najbardziej na plus,dzisiaj zapas ''mocy'' przydał się na 100%.



#72 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 04 maj 2015 - 12:35

Znowu trochę poszperałem w ''złomie'' ,który jakoś się znalazł  :)  w moim posiadaniu,ale jako tako nie znalazł zastosowania i wydłubałem takie coś.Część szczytowa od wedziska Awa-Shima  9' 7-28g (dolnik użyłem w poprzednim projekcie), i grubo ścienny dolnik od Cat's Claw 9' 1-10 gr (wędzisko to totalna porażka w wykonaniu,część szczytowa ma potworne przesztywnienie w miejscu wklejanej szczytówki,która nadaje się do niczego).Spigot dolnika wymagał ''kosmetycznego'' szlifu,aby pasował do części szczytowej.Jak na razie pobawiłem się w spacing w celu obadania tak złożonego blanku (przelotki:Y 25,16,10,7; V 6,5.5; L 3x 5.5 +top 5.5),ciężar wyrzutowy oszcowałem na 7-max. 22g.Ugięcie od 20-800g.Załączony plik  kij 9' 7-22g_00001.jpg   21,33 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  kij 9' 7-22g_00002.jpg   21,2 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  kij 9' 7-22g_00003.jpg   21,34 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  kij 9' 7-22g_00004.jpg   21,22 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  kij 9' 7-22g_00005.jpg   21,3 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  kij 9' 7-22g_00006.jpg   21,59 KB   22 Ilość pobrań


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 04 maj 2015 - 12:45


#73 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2015 - 17:25

Projekt z ostatniego postu został trochę zastopowany,rozbierając orginalny uchwyt dolnika natrafiłem na 40 cm "przedłużenie'' wykonane z kompozytu węglowo-szklanego.Postanowiłem więc,że kijek będzie miał asymeryczne składy (krótszy dolnik,dłuższą część szczytową) i zmieniony spacing oraz sam typ przelotek.Długość dolnika to 103cm,część szczytowa 137 cm,długość całkowita po złożeniu 233cm.Jak na razie wykonałem rękojeść burla,burnt-a i korkogumy,uchwyt skracany obustronnie dnps 18 odzyskany z dolnika.

 

Załączony plik  DSC01270.JPG   60,41 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01271.JPG   52,53 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01272.JPG   57,22 KB   22 Ilość pobrań

 

W między czasie stałem się posiadaczem uszkodzonej "podlodówki'' 5'6'' opisanej przez producenta śmiesznie 0-10g.Kij miał pęknięty (prawie złamany) dolnik w miejscu łączenia się reargripa z uchwytem.Rear grip rozebrałem i przeciąłem blank 5cm nad uszkodzeniem,w środek wkleiłem spigot,na zewnątrz tuleję z dopasowanego kawałka blanku.Orginalny uchwyt obrałem też z korkowej okleiny pod którą był całkiem fajny drubo mielony korek,dodałem od siebie plastry korkogumy i ciutkę przetoczyłem,aby wędeczka wygodnie leżała w dłoni.Usunąłem z blanku także lakier (było go jak na taki kijek bardzo dużo) i ubrałem przelotki fuji sic ( Y- 16,8 ; L-6, 4x 4+ top 4),nić ProWrap Metallic 9820 Gun Metal.Kijek z ciekawości zabrałem dzisiaj nad wodę (nie lakierowałem jeszcze omotek :D ),i po małych testach (kilkanaście okoni w tym jeden ciutke powyżej 30 cm),mogę stwierdzić,że to fajna zabawka.Kijek ''ładuje'' się pod przynętami od 1g (a nawet lekko poniżej),a komfort kończy się przy około 4g (główka 3g+ gumka 2,5'').Nie miałem problemów z uzyskaniem rzutu na odległość 30-35m przy główce 1,5g+paproch na żyłce 0,12 pomimo lekkiego wiatru prosto w twarz.O samym czuciu brań się nie wypowiem,bo większość rybek zacinała się sama :ph34r: .

 

Załączony plik  DSC01260.JPG   58,74 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  DSC01263.JPG   54,45 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  DSC01264.JPG   45,82 KB   24 Ilość pobrań


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 10 maj 2015 - 18:13

  • szymanek69 i Kogut Fishing lubią to

#74 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2015 - 17:31

Ugięcie ''trzcinki" :

 

10g Załączony plik  DSC01274_cr.jpg   20,23 KB   24 Ilość pobrań

 

30g Załączony plik  DSC01278_cr.jpg   17,67 KB   24 Ilość pobrań

 

50g Załączony plik  DSC01279_cr.jpg   21,2 KB   24 Ilość pobrań

 

100g Załączony plik  DSC01280_cr.jpg   16,73 KB   24 Ilość pobrań

 

200g Załączony plik  DSC01281_cr.jpg   21,44 KB   24 Ilość pobrań

 

 

A tu ciekawostka orginalny set przelotek z tego kijka :blink: (dla porównania Fuji Y Sic 20)

 

Załączony plik  DSC01283_cr.jpg   61,37 KB   24 Ilość pobrań


  • szymanek69 lubi to

#75 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 maj 2015 - 21:50

Tradycyjnie siwy ''majster'' pilnuje każego etapu produkcyjnego.Dosychanie pierwszej warstwy lakieru na omotkach.

 

Załączony plik  DSC01287.JPG   64,57 KB   26 Ilość pobrań



#76 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 12 maj 2015 - 22:29

Piękna wędeczka :) Prawdziwa kosa do małych przynęt ;) Majster czujny :D Pilnuje lakieru .. Wymarzony pomagier :D 

Pozdrawiam 


  • Paavo lubi to

#77 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 maj 2015 - 23:15

Majster chyba przysnal przy tym pilnowaniu :D


  • Paavo lubi to

#78 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 maj 2015 - 12:39

Majster chyba przysnal przy tym pilnowaniu :D

Tiaaa...zmęczony całodniowym ''okupowaniem'' lodówki.


  • Del Toro lubi to

#79 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 maj 2015 - 12:52

Tiaaa...zmęczony całodniowym ''okupowaniem'' lodówki.

 

O to faktycznie zarobiony ;) To sie nie dziwie ze odpoczynek wskazany :D



#80 OFFLINE   TomiS

TomiS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 maj 2015 - 16:49

Tradycyjnie siwy ''majster'' pilnuje każego etapu produkcyjnego.Dosychanie pierwszej warstwy lakieru na omotkach.

 

attachicon.gifDSC01287.JPG

Jak ja kocham koty :D Super wędeczki kolego ... Ten na białoryb bardzo ciekawy :) 

Pozdrawiam 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych