elpojo Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Powoli na rynku pojawia się nowy Stradic, w odróżnieniu od modelu FB ponownie Made in Japan. Ciekawe czy nawiąże do swoich słynnych japońskich poprzedników. Fajnie że nie odeszli od perłowego desingu. Obloockać można go min. na allegro, szczupaku, okonku.pl
elpojo Opublikowano 18 Listopada 2008 Autor Opublikowano 18 Listopada 2008 Jest wersja 3000-szok Fakt, brak tej wielkości kulawił ofertę Shimano 1
MaleX Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Tylko po co ta dziwna podwójna korba...?
biosteron Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Tylko po co ta dziwna podwójna korba...? To jest dobre pytanie..sam się nie raz nad tym zastanawiałem .Przyznam ,że osobiście nie kręciłem młynkiem z podwójną korbą.Może to z przyzwyczajenia, ale dla mnie młynek o stałej szpuli z podwójną korbą nie istnieje. Może warto zrobić ranking kołowrotków o stałej szpuli .
Homegeon Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 podwójna korbka - super patentW moim przypadku bardzo wygodnie się łowi tym typem korbki.
hasior Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 podwojna korbka doskonale wyważa kreciek nic nie buja na boki nawet przt max szybkim skrecaniu,wystarczy pokręcić dwoma takimi samymi kolowrotkami na sucho i puscic korbke ,ten z pojedyncza bedzie majtało na boki ,ten z podwojną bedzie stabilniejszy sprawdzone 1
MaleX Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 podwojna korbka doskonale wyważa kreciek nic nie buja na boki nawet przt max szybkim skrecaniu,wystarczy pokręcić dwoma takimi samymi kolowrotkami na sucho i puscic korbke ,ten z pojedyncza bedzie majtało na boki ,ten z podwojną bedzie stabilniejszy sprawdzone Kiedy przykręcisz kołowrotek do wędki bujanie nie ma znaczenia, bo go nie ma . Taki zabieg marketingowy, by w sklepie wszystko chodziło jak masło. Ciekawe czy Existem buja albo innym Morethanem? <_<
Herman Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Cześć. Efekt bujania zależy chyba głównie od wyważenia rotora. Moim zdaniem kołowrotek stałoszpulowy wygląda troszkę dziwacznie posiadając dwie korbki. Ale... jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Tak jak w multiplikatorze. Ręka pewnie i szybko trafia na korbkę i można już zwijać. Posiadam dwa kołowrotki Shimao Aero i wygodniej mi się łowi tym z podwójną rączką.
MaleX Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Ale... jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Tak jak w multiplikatorze. Ręka pewnie i szybko trafia na korbkę i można już zwijać. Posiadam dwa kołowrotki Shimao Aero i wygodniej mi się łowi tym z podwójną rączką. Rzecz bardzo subiektywna... Też miałem dwa modele Aero (bardzo udane konstrukcje, jeszcze z importu walizkowego ), tego podwójnego zastąpił Emblem... Z trafianiem sobie radzę
hasior Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 majsterja miałem stradica FG z podwojna korba i pojedyńczą wieć wiem co pisze.miałem i Certate hyper Custom 3000 i 4000 przykręcowy do wędki.róznice są może niewielkie ale są.Certate HC bujal <_< ale to wszystko są błachostki tak naprawdę najwazniejsza jest bezawaryjnośc.mam nadzieję że naprawdę znowu te krećki robią w japan i tak jak stare modele wrócą do standardu wysokiej jakości tego wam i sobię życzę
MaleX Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 majsterja miałem stradica FG z podwojna korba i pojedyńczą wieć wiem co pisze.miałem i Certate hyper Custom 3000 i 4000 przykręcowy do wędki.róznice są może niewielkie ale są.Certate HC bujal <_< ale to wszystko są błachostki tak naprawdę najwazniejsza jest bezawaryjnośc.mam nadzieję że naprawdę znowu te krećki robią w japan i tak jak stare modele wrócą do standardu wysokiej jakości tego wam i sobię życzę Spoko luzik wiem o co chodzi, tyle, że właśnie po przykręceniu do wędki problem znika . No może coś tam jeszcze buja (ja nie odczuwam, no może poza modelami c3 i c4, tam bujanie było odczuwane w większym stopniu, ale te kręcioły nie miały jakiegoś bajeru co się zwał/zwie dyna balance czy jakoś tak - teraz jest to standardem wyposażenia marketingowego <_< ). Przed laty sporo osób krzywiło się na widok napisu japan oglądając właśnie wspomniane c3 i c4 - mówili: to już nie made in sweden, tylko japoński chłam itp. . P.S. Takie małe sprostowanie do mojego postu wyżej, z tzw. importu 'walizkowego' miałem tylko jedną sztukę Aero (chyba na rynek USA) tę z pojedynczą korbką, ten podwójny (kupiony dość okazyjnie) był chyba z pierwszej partii na rynek polski, dokładnie nie pamiętam. Taka uwaga historyczna
popper Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Tylko po co ta dziwna podwójna korba...?Miałem Aero z podwójną i Stradic-i też. I zawsze zadawałem sobie to samo pytanie. Po jaką cholerę.......? Osobiście wolę pojedynczą, choćby kosztem bujania 1
Kamil Z. Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Tylko po co ta dziwna podwójna korba...?a moim zdaniem to naprawde sie sprawdza...mialem okazje lowic super gt jak i np okuma epix pro i naprawde wygodnie sie lowi.no ale co user to gust i opinia
Guzu Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 Ja o korbce, nie o Stradicu...Ciekawa dyskusja o podwojnej korbce. Dla mnie podwojna korbka to mistrzowskie rozwiazanie - osobiste preferencje. Do swojej Certate 2500 R dokupilem specjalnie podwojna korbke. Moim zdaniem jest tak jak pisze Hasior - chodzi o dynamiczne wywazenie calosci. O tym czy i jak to czuc, ciezko dyskutowac, tu kazdy ma swoje doswiadczenia a przede wszystkim OD- czucia Guzu 1
hasior Opublikowano 18 Listopada 2008 Opublikowano 18 Listopada 2008 kołowrotek jest przy podwojniej korbie bardzo stabilny i id ac dalej cały zestaw takrze dodam ze w cascie też miałem okazje pokrecic jednokorbkowym multikiem abu.i powiem ze lipa jak dla mnie i był to miltik w miare lekki wielkosci 4601
Abborre Opublikowano 19 Listopada 2008 Opublikowano 19 Listopada 2008 Dlaczego wybieracie kołowrotki z hamulcem z przodu?
biosteron Opublikowano 19 Listopada 2008 Opublikowano 19 Listopada 2008 Dlaczego wybieracie kołowrotki z hamulcem z przodu? Już taki wątek był na tym forum,być może ktoś z kolegów wypowiadających się w tej kwestii zmienił zdanie . http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=53961& amp; Dodam od siebie że młynki z tylnym hamulcem jak i z podwójną korbą mogą dla mnie nie istnieć .Wiem... to zbyt samolubne stwierdzenie .
wobler129 Opublikowano 15 Października 2009 Opublikowano 15 Października 2009 Szukam kołowrotka pod spinning na sandacza i szczupaka. Wpadł mi w oko Stradic. Mam problem z wyborem wielkości. Jaka jest różnica pomiędzy rozmiarem 2500 a 3000? Różnica polega tylko na pojemności szpuli? Drugi problem - czytając info o Stradicu napotkałem się na informację o jego wadze - rozmiar 4000 waży 410g?! Przecież to prawie pół kilograma... Wybrałbym śmiało rozmiar 4000, ale ta waga mnie przeraziła. Jak to jest w rzeczywistości? Kolejna rzecz to model. Napotkałem się na kilka różnych modeli. Który model jest najwytrzymalszy i najpewniejszy? 1
Guzu Opublikowano 15 Października 2009 Opublikowano 15 Października 2009 410 to spory mlyn juz. Ja omijam wszystko co wazy ponad 350. No chyba ze ma lezec na udzie podczas recznego trollingu, ale i tu juz spotkalem wygodniejsze rozwiazania Guzu 2
wobler129 Opublikowano 15 Października 2009 Opublikowano 15 Października 2009 No właśnie o to mi chodzi. W pełni sezonu łowię bardzo często - około 5-7 razy w tygodniu więc ciężko byłoby łowić taką lafiryndą. Nie chcę po miesiącu być kulturystą Więc macie może jakieś inne pomysły? A może kupić mniejszą wersję - 3000 i 310g. Tylko czy ten młynek nie będzie za mały i za słaby do łowienia z opadu 10-25g główkami? 1
Guzu Opublikowano 15 Października 2009 Opublikowano 15 Października 2009 Nie znam sie na stradicach.Juz bardziej mam wyobrazenie o lowieniu z opadu Wydaje mi sie, ze guma to nie jest przyneta z tych stawiajacych duzy opor w wodzie.Dodatkowo podrywasz wabik czesto kijem i tylko wybierasz luz kolowrotkiem (przynajmniej ja tak czesto lowie). Bierz 3000 i opowiedz za 3 lata jak sie sprawdza mlynek Guzu
wobler129 Opublikowano 15 Października 2009 Opublikowano 15 Października 2009 A jaka jest różnica między 2500 a 3000? To tylko kwestia pojemności szpuli? 1
Guzu Opublikowano 15 Października 2009 Opublikowano 15 Października 2009 To juz powiedza Ci, co sie znaja na stradicach.... Guzu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się