Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1857 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 07 wrzesień 2015 - 08:11

Sytuacja hydrologiczna wszystkim daje w dupę nie tylko na rzekach. Z jeziora została kałuża. Żeby się zwodować też ciągnę sprzęt po błocie. Woda w zeszłym roku o tej porze miała 18st teraz 22.5st w sobotę jak mierzyłem. Ryby są zupełnie gdzie indziej i nie chcą współpracować. We wrześniu zeszłego roku robiłem z nimi co chciałem teraz muszę się nacharować na każde branie. 

Nigdy nie dawałem komentarzy, że ze stojącej ryba jest lepsza. Fakt są tu takie wpisy ale nie z moich ust  one padły. Ja bardzo szanuję ludzi którzy łowią na rzekach bo sam tego nie umiem robić co już kilka razy pisałem. Niech moc będzie z Wami i oby do poprawy. W górach pada deszcz i ma padać cały tydzień. Woda się podniesie:)



#1042 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 wrzesień 2015 - 08:14

Czytam ten wątek i jakoś nie zauważyłem aby ktoś dyskryminował ryby łowione w rzece. To gdzie łatwiej a gdzie trudniej, abstrahując od umiejętności, decyduje ilość ryb w wodzie.



#1043 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 07 wrzesień 2015 - 08:18

Nie no są takie wpisy typu "Podwóje gratki bo ze stojącej" itd. Może kolegom o to chodziło. 



#1044 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 wrzesień 2015 - 09:21

Ważne żeby znać swoją wartość a skromność też jest w cenie. Podnosisz poziom tego forum i przyjemnie ogląda się Twoje foty. Łowisz  dobre ryby które potrafisz nieźle sfotografować. Nikt oprócz Ciebie nie pokazuje tu nic nowego, więc co do  królowania, na razie masz monopol. Bo posucha jest straszna i to  widać. Zauważ, że większość osławionych prezenterów siedzi cicho...

Bo nie  łowią i taka jest prawda. Przyjdzie jesień i miejmy nadzieję, że się zmieni na lepsze. Wszystkim  raperom  tego   życzę.

Krisu, niektórzy siedzą cicho bo nie mają ciśnienia żeby wstawiać każdego 70-taka. Im mniej się pokazuje tym lepiej dla ryb. Te bolenie ze stojącej też wam w końcu przetrzepią jak się tak będziecie pucować. Postęp w wędkarstwie jest nieunikniony i prędzej czy później ludzie nauczą się łowić bolenie ze stojącej.



#1045 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 07 wrzesień 2015 - 09:28

Dla mnie powód jest oczywisty , zjedli sumy , zjedli sandacze , to i poradzą sobie z boleniami  ;) takie jest  moje przekonanie i dlatego sporo osób które łowią w kameralnych miejscach nie wstawia fotek  ;)



#1046 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 07 wrzesień 2015 - 09:33

Dla kogoś kto nie łowi na rzece bedzie trudno o Bolenia, z kolei ten co wychowany na rzekach może mieć problem ze złowieniem tej ryby na stojącej wodzie.

 

 

Główną role tutaj może grać dośiadczenie łowcy na danych akwenach, bo reguły tutaj raczej brak.

Te ryby mają swe chimery, nie jest to też zbyt łatwa zdobycz i zazwyczaj cieszy każdy złowiony okaz.



#1047 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 wrzesień 2015 - 09:41

Dla mnie powód jest oczywisty , zjedli sumy , zjedli sandacze , to i poradzą sobie z boleniami  ;) takie jest  moje przekonanie i dlatego sporo osób które łowią w kameralnych miejscach nie wstawia fotek  ;)

Z pierwszą częścią wypowiedzi się zgadzam ale druga do mnie nie trafia. Wystarczy ustawić aparat wysoko lub nisko i zrobić sobie fotkę na tle wody lub nieba i po problemie :)


  • Karol Krause lubi to

#1048 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 07 wrzesień 2015 - 09:56

Dla mnie powód jest oczywisty , zjedli sumy , zjedli sandacze , to i poradzą sobie z boleniami  ;) takie jest  moje przekonanie i dlatego sporo osób które łowią w kameralnych miejscach nie wstawia fotek  ;)

Będąc nad Odrą ,ostatnio słyszałem ,że najlepsze bolenie są w cieście  ;)  :D

A temu się udało bo nie miałem mąki na ciasto Załączony plik  P1010068.JPG   42,54 KB   7 Ilość pobrań.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 10:00


#1049 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 07 wrzesień 2015 - 10:08

Wujek ja na szczęście jestem w tej fajnej sytuacji, że 5km od domu mam granicę państwa w którym będę się spokojnie dobrze bawił przez następne 20lat bo stopień przetrzepania wód jest taki jak u nas w latach 90. Na bolenie nikt uwagi nie zwraca bo są ciekawsze ryby do przeżarcia.

Pewnie odnosisz wrażenie, że wszystko co złowię pokazuję tutaj na ceracie żeby zabłyszczeć. Wolno Ci tak uważać a ja mam o Tobie podobne zdanie więc wiadomo jak Ci idzie ;)

Wracając do tego, że się w końcu dobiorą do bolków z wód stojących, może i to nastąpi ale z Twojej strony się tego nie obawiam bo całe życie będziesz łowił jak w artykule który napisałeś. Na dwa woblery krótszy i dłuższy.



#1050 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 wrzesień 2015 - 11:01

Wujek ja na szczęście jestem w tej fajnej sytuacji, że 5km od domu mam granicę państwa w którym będę się spokojnie dobrze bawił przez następne 20lat bo stopień przetrzepania wód jest taki jak u nas w latach 90. Na bolenie nikt uwagi nie zwraca bo są ciekawsze ryby do przeżarcia.

Pewnie odnosisz wrażenie, że wszystko co złowię pokazuję tutaj na ceracie żeby zabłyszczeć. Wolno Ci tak uważać a ja mam o Tobie podobne zdanie więc wiadomo jak Ci idzie ;)

Wracając do tego, że się w końcu dobiorą do bolków z wód stojących, może i to nastąpi ale z Twojej strony się tego nie obawiam bo całe życie będziesz łowił jak w artykule który napisałeś. Na dwa woblery krótszy i dłuższy.

Ale mi dosrałeś, a ja nie miałem nic złego na myśli. Generalnie to pisałem ogólnie o zdjęciach ryb zamieszczanych w necie, że nie wychodzi im to na dobre i żebyście z Robertem w pewnym momencie nie zaczęli pisać, że miejscowi rozgryźli wasze bolki i je wynoszą z wody. To co myślisz o mnie i czy łowię czy nie mam głęboko w nosie, mogę być nawet cieniasem który łowi na dwa woblery :). Błyszczeć nie błyszczę bo zamieściłem w tym roku zdjęcia trzech boleni między 75-80cm, mniejszych uważam że nie warto pokazywać bo inni łowią mnóstwo takich, ty również. Z tymi większymi już tak różowo nie jest.

pozdrawiam i więcej luzu 

p.s tak sobie myślę i rzeczywiście uświadomiłeś mi Krisu że w tym roku łowię dokładnie na dwa woblery (mniejszy i większy), czyli mój tekst sprzed kilku lat jest jak najbardziej aktualny :). Dopóki ryby będą mi brały to pewnie masz rację nic w tym temacie się nie zmieni.


Użytkownik wujek edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 11:30


#1051 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 wrzesień 2015 - 11:22

Z pierwszą częścią wypowiedzi się zgadzam ale druga do mnie nie trafia. Wystarczy ustawić aparat wysoko lub nisko i zrobić sobie fotkę na tle wody lub nieba i po problemie :)

Robert, nie wystarczy, presję nakręcają zdjęcia samych ryb a nie szczegóły miejscówki. 



#1052 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 wrzesień 2015 - 11:25

Naprawde przykro mi to pisac ale nie potrafie ugryzc sie w jezyk.Cenie ludzi za ich dokonania i wklad w to co robia, ba nawet mozna zaryzykowac stwierdzenie ze ich podziwiam.Ale temat niedlugo zabrzmi " o dwoch takich co ukradli watek". 



#1053 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 07 wrzesień 2015 - 11:44

Dlatego peace&love ja się już zamykam.


  • Negra lubi to

#1054 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 07 wrzesień 2015 - 12:28

Wujek ja na szczęście jestem w tej fajnej sytuacji, że 5km od domu mam granicę państwa w którym będę się spokojnie dobrze bawił przez następne 20lat bo stopień przetrzepania wód jest taki jak u nas w latach 90. Na bolenie nikt uwagi nie zwraca bo są ciekawsze ryby do przeżarcia.
Pewnie odnosisz wrażenie, że wszystko co złowię pokazuję tutaj na ceracie żeby zabłyszczeć. Wolno Ci tak uważać a ja mam o Tobie podobne zdanie więc wiadomo jak Ci idzie ;) .
Wracając do tego, że się w końcu dobiorą do bolków z wód stojących, może i to nastąpi ale z Twojej strony się tego nie obawiam bo całe życie będziesz łowił jak w artykule który napisałeś. Na dwa woblery krótszy i dłuższy.


A co z dwoma zaporówkami i kanałem na których łowią inni np.Mansik?Już nieważne bo jest Słowacka alternatywa?Sporo było powiedziane o rybności obu zbiorników a niepotrzebnie.Niestety forum przeglądają również nieetyczni wędkarze.

#1055 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 07 wrzesień 2015 - 13:18

Peace & love po raz drugi. Mansik sobie poradzi dalej będziemy łowić nasze rodzime bolenie. Słowacja dopiero się dla mnie zaczyna ledwo parę razy byłem za wcześnie żeby coś prognozować. Ale kraj ma potencjał niesamowity. A łowisko w PL jest zawsze na pierwszym miejscu bo tam się zaczęła przygoda z boleniami. Będziemy pływać, łazić z brzegu i nękać bolki na wszelkie możliwe sposoby. Im więcej złowionych i wypuszczonych tym trudniej będzie się do nich dobrać tym nieetycznym wędkarzom. 



#1056 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 07 wrzesień 2015 - 13:48

Zatem połamania i do zobaczenia nad Naszymi zaporówkami.
Pozdrawiam

#1057 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 wrzesień 2015 - 13:59

Robert, nie wystarczy, presję nakręcają zdjęcia samych ryb a nie szczegóły miejscówki. 

Trzeba by pozamykać rybne bo jak taki mięsiarz zwącha rybę to od razu poleci nad wodę.



#1058 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 wrzesień 2015 - 14:00

Robert pamietaj ze jestes na wrunkowym :)



#1059 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 07 wrzesień 2015 - 15:41

.

Użytkownik romeo7 edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 17:57


#1060 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:05

Ważne żeby znać swoją wartość a skromność też jest w cenie. Podnosisz poziom tego forum i przyjemnie ogląda się Twoje foty. Łowisz  dobre ryby które potrafisz nieźle sfotografować. Nikt oprócz Ciebie nie pokazuje tu nic nowego, więc co do  królowania, na razie masz monopol. Bo posucha jest straszna i to  widać. Zauważ, że większość osławionych prezenterów siedzi cicho...

Bo nie  łowią i taka jest prawda. Przyjdzie jesień i miejmy nadzieję, że się zmieni na lepsze. Wszystkim  raperom  tego   życzę.

Ciekawa hipoteza robocza Krisu. Myślę jednak, że są wędkarze którzy mają wyniki i łowią, a swoje statystyki poprawiają nad wodą, a nie na forum wklejając zdjęcia. Każdy ma swoje priorytety i czasem nie ma potrzeby afiszować się z rybą na forum. Sam robisz zdjęcia na macie by nie pokazywać gdzie i na co. Dlatego też lepiej czasem nie wyciągać szkła bo szkoda ryby. Nie jest to atak na Twoją osobę, gdyż jesteś dla mnie specem w połowach tego gatunku na stojącej wodzie. Nie będę polemizował czy takie łowienie jest łatwiejsze czy trudniejsze od rzecznego. O tym jak łowi się w Toruniu wiedzą koledzy którzy mnie odwiedzają. Czasem trzeba zrobić kilkanaście kilkometrów by złowić kilka sztuk. Bywają też dni, takie o których wspominał Patryk w wątku o połowach "frontowych", gdzie w 2-3 godziny łowi się kilkanaście grubych rap. Taka specyfika czy to łowiska czy warunków, jak i samej ryby. I to w niej jest najciekawsze. Połamania i z niecierpliwością będę czekał na ujęcia boleni którymi zachwycałeś w poprzednich sezonach. ;)


  • Majo, olo86 i WojtekCIN lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych