Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie w Holandii / wieści z Holandii / Holandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:24

nie zamierzam i   tak   zabierać  ryb bo nie ukrywam że nie ogarniam  tego grzebania przy nich później   choć  do niedojrzałych czerwonych nie należę  i  rybkę czasem zjem co jak co zabierać nie można a nastawiać się na nie hmm mam  dobry marker  czarny  i będę  pisał na przynętach   szczpły/sand :P  może   będą  jakoś   to egzekwowały a ja będę  miał  czyste sumienie ;)

 

Jak założysz SG Trouta 40 cm, to raczej na okonie się z nim nie będziesz nastawiał prawda? To o to chodzi w tych jakże prostych przepisach. 

Jak złowisz szczupaka na 4 calową gumę to trudno, ale jak zabierzesz kij o mocy 35 lb i będziesz ciepał przynętami w rozmiarze 40 cm do wody, w której pływa dużo szczupaków to chyba można domniemać że łowisz je swiadomie i na polujesz na nie świadomie... I tego właśnie Holendrzy zabraniają. 


Użytkownik Dano. edytował ten post 27 grudzień 2018 - 21:25


#182 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:50

to mi i tak nic nie grozi w takim razie bo  aż  tak  selektywnie nie łowię   ale ogólnie taki przepis ze zakaz "łowienia " jest co najmniej z du..y  tak szczerze mówiąc  bo człowiek nie ma wpływu co zaatakuje 10cm przynętę   jedynie ma wpływ na to co  chce zabrać   a co uwolnić .

Miałem takie akcje ze ktoś  do mnie  parchał jak parch  że łowie na gnieździe sandaczowym a ja jak i inni  nie będąc  świadom  łowiliśmy okonki  ale znajomosc wody jest różna  dlatego na  chłopski rozum  łowic=zabierać w znaczeniu dosłownym  bo w okresie od kwietnia sprawa w NL jest  jasna  i podobnie powinno byc w PL



#183 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2018 - 08:20

Aktywność ryb jak wszędzie i o każdej porze roku zależy od wielu czynników. Okresowo bywa dobra. Ja jednak wolę końcówkę roku, niż jego początek.



#184 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 styczeń 2019 - 21:10

Mam pytanie  dla osób  obcykanych w temacie  vispasu ,  po uiszczeniu opłaty w sklepie , wypełnieniu blankietu  należy go wysłać i czy jakiś znaczek trzeba kleić czy  aby wrzucić  to do skrzynki ??


 



#185 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 17 styczeń 2019 - 22:33

Umnie jest tak że jak wypełniasz formulaz w sklepie to oni wysyłają a ty czekasz na to aż przyjdzie karta

na tym papierze co dostałeś wraz z książką możesz łowić miesiąc czasu



#186 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 18 styczeń 2019 - 21:24

Ja wysyłałem pocztą ze znaczkiem i karta była jakoś po 2-3 tygodniach. Jak się nie wypiszesz z członkostwa do końca bodajże października to w listopadzie przyjdą druki do przelewu w celu opłacenia karty na przyszły rok.


  • lukaszglu lubi to

#187 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 styczeń 2019 - 22:39

ok dzisiaj  wysłałem blankiet i zaliczyłem wypad nad wodę     - niestety  na  razie na zero  ,  Większość mniejszych kanałów  zamarznięta dlatego wybrałem się  nad rzekę Lek  na południe od Utrechtu     , woda  bardzo brudna  dlatego poszukam innej rzeki , kanału bo nie  lubię  w takim syfie łowić .
Znacie  ciekawe miejsca w okolicy Utrechtu ??



#188 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 styczeń 2019 - 23:29

Styczeń i luty łowisz normalnie, marzec nie wolno szczupaka a kwiecień do ostatniej soboty maja zakaz spina i wolno tylko muchować. Ale mucha musi być mniejsza niż 2,5 cm
Jestem na bieżąco - 4 dni temu kupowałem roczne zezwolenie na 2019
 

 

Panowie - a czy w Belgii w kwiecień/maj  też jest zakaz spina ?



#189 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 styczeń 2019 - 23:33

ok dzisiaj  wysłałem blankiet i zaliczyłem wypad nad wodę     - niestety  na  razie na zero  ,  Większość mniejszych kanałów  zamarznięta dlatego wybrałem się  nad rzekę Lek  na południe od Utrechtu     , woda  bardzo brudna  dlatego poszukam innej rzeki , kanału bo nie  lubię  w takim syfie łowić .
Znacie  ciekawe miejsca w okolicy Utrechtu ??

Można opłacić przez internet. Potwierdzenie otrzymasz na maila i w tymże jest zawarta infrormacja, że możesz już łowić, tylko żebyś w razie czego tego maila mógł pokazać podczas kontroli.

Omijasz pocztę i skracasz czas do tygodnia zamiast trzech.



#190 OFFLINE   allinpik

allinpik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 28 luty 2019 - 10:53

Cześć Wam, w ten weekend wylatuje do Holandii dokładnie do Venlo. Oczywiście mam Vispass kupiony na cały rok, ponieważ będę tam co drugi weekend.

 

Wiecie może jak tam ze spinningowaniem?

okresy ochronne ryb znam, wiem, że od kwietnia z majem włącznie nie można spinningować. ale marzec normalnie



#191 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 luty 2019 - 11:47

Normalnie, ale szczupak już wchodzi w okres ochronny.


  • allinpik lubi to

#192 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 28 luty 2019 - 11:52

Cześć Wam, w ten weekend wylatuje do Holandii dokładnie do Venlo. Oczywiście mam Vispass kupiony na cały rok, ponieważ będę tam co drugi weekend.

 

Wiecie może jak tam ze spinningowaniem?

okresy ochronne ryb znam, wiem, że od kwietnia z majem włącznie nie można spinningować. ale marzec normalnie

Kolego masz wszystko wyrzej opisane wystarczy poczytać



#193 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 02 marzec 2019 - 22:49

Pamiętajcie że Holandia to nie tylko kanały i jeziora ,jest jeszcze morze a tam trocie,sea bassy,cefale,parposze,dorsze ,belony itd.Dobry okres na morzu zaczyna się wtedy gdy na śródlądziu closet season :) .

 

Załączony plik  20181112_182127.jpg   84,35 KB   28 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20190220_181943.jpg   56,83 KB   26 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1050729.JPG   65,67 KB   26 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20190223_151327.jpg   41,36 KB   26 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1000580.JPG   32,21 KB   25 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1050810.JPG   70,31 KB   25 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1050836.JPG   68,27 KB   25 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1050829.JPG   43,36 KB   24 Ilość pobrań

 

Pozdr.Wobi

 

 



#194 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 marzec 2019 - 12:33

Te cefale to podobno sa mega trudne do łowienia bo to planktonożercy (itp.) - tak prznajmniej na południu Europy do nich podchodzą. Sam poległem kilka razy próbując im coś sztucznego zaproponować. Jak ci się udaje je Łowić? Te holenderskie to jakieś inne są niż np. portugalskie?



#195 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 03 marzec 2019 - 15:01

Te cefale to podobno sa mega trudne do łowienia bo to planktonożercy (itp.) - tak prznajmniej na południu Europy do nich podchodzą. Sam poległem kilka razy próbując im coś sztucznego zaproponować. Jak ci się udaje je Łowić? Te holenderskie to jakieś inne są niż np. portugalskie?

 

Chorwackie biorą na chleb aż miło.


  • analityk lubi to

#196 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 03 marzec 2019 - 15:39

Te cefale to podobno sa mega trudne do łowienia bo to planktonożercy (itp.) - tak prznajmniej na południu Europy do nich podchodzą. Sam poległem kilka razy próbując im coś sztucznego zaproponować. Jak ci się udaje je Łowić? Te holenderskie to jakieś inne są niż np. portugalskie?

Tutaj też praktycznie nikt ich nie łowi, a jest ich bardzo dużo.Swoje pierwsze łowiłem na spławik na chleb,w zamkniętym sezonie , a teraz łowię je na imitację tego co jedzą... Małą mokrą muszką imituję glony które objadają z kamieni :D .


  • analityk lubi to

#197 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2019 - 18:18

Ciekawe - na "zachodnich" forach czytałem że na chleb owszem nęcą je ale w łowieniu chodzi potem o ich podcięcie dużym hakiem :( - czyli mięso.

Na chlebek brały na jakieś spore kawałki? na ciasto? czy właście wsyssały jakieś rozpuszczajace się drobinki chleba ?



#198 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 05 marzec 2019 - 20:59

 Może słabo widać ale zasysały spore kawałki

Załączony plik  20160815_175154.jpg   30,69 KB   31 Ilość pobrań

 



#199 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 05 marzec 2019 - 22:08

Na MŚ nęciliśmy je jokersem podawanym w glinie i łowiliśmy na 1-2 ochotki na haku, trafiały się też na białe robaki. Takie dosyć wszystkożerne ryby jak widać, ale na drapieżniki nie wyglądają, spinem ciężko je skusić. Do tego ostrożne, grubszy przypon i większy hak omijały zdecydowanie. Ale za to waleczne, często wyskakują nad wodę po zacięciu.


  • analityk lubi to

#200 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 05 marzec 2019 - 22:29

Ciekawe - na "zachodnich" forach czytałem że na chleb owszem nęcą je ale w łowieniu chodzi potem o ich podcięcie dużym hakiem :( - czyli mięso.

Na chlebek brały na jakieś spore kawałki? na ciasto? czy właście wsyssały jakieś rozpuszczajace się drobinki chleba ?

Mała kulka ciasta na haku 14tce i przypon nie gróbszy niż 0,14mm bo nie chcę brać, brały i w toni na niewielki grunt w smudze zopadającego chleba jak i z dna. ale teraz to tylko muszka...

 

Załączony plik  cefalek.jpg   99,85 KB   32 Ilość pobrań

 

Cefale to piekielnie silne ryby, nie chcą brać na grubsze żyłki ,a na 14tce walka z rybą powyżej 50cm. to około 10minut.


Użytkownik Wobi edytował ten post 05 marzec 2019 - 22:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych