Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SALMO SALTUS 2009 - czyli słone trocie z brzegu morskiego, ZLOT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
348 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 01 grudzień 2009 - 21:51

@popper, gratuluję połowu i życzę kolejnych srebrnych sukcesów.

Mógłbyś napisać w jaki sposób prowadziłeś przynętę- tempo, warstwa wody itp., oraz na jakiej głębokości były brania
Z góry dzięki
Pozdr


#282 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 grudzień 2009 - 22:11

@Abborre dzięki.
Zakładając, że woda miała średnią głębokość 1,5-2,5 m wabiki prowadziłem ok. 1-0,5 m pod powierzchnią.
Taka jest chyba charakterystyka pracy Tarnusa. Dość szybko podnosi się z głębszej toni, w trakcie średnio szybkiego prowadzenia.
Rzucałem na maksa czyli pewnie około +50 m. To ocena mało wiarygodna pewnie ale zakładając, że wabik miał 30g masy, kij 3,05m a plecionka 20 lb mocy (PLine) wiesz pewnie co mam na myśli.
Aha. Rzucałem ze szpulki Daiwy InfinityQ 3000
Pierwsze branie praktycznie z opadu, po pierwszym obrocie korbki agresywny atak na przynętę. Bardzo daleko od stanowiska.
Drugie branie, w pół wody i na krótszym dystansie. Ok 20m.

Jedna ryba, którą oceniłem na ok. -60cm wyszła do mniejszego Tarnusa, tak, po pstrągowemu. Pojawiła się znikąd, przy wyjmowanym z wody wabiku. Targnęła ze 2-3 razy i spadła, właściwie ledwie zacięta była.

Taka ciekawostka:
zważyłem drugi wabik typu Tarnus 13 cm. I wiesz co?
Już wzrokowo, jest zdecydowanie „szczuplejszy”. Taki tobiasz-anorektyk.
Zważyłem i moja waga wskazała 18g masy. Różnice zarąbiste.
Na tego lżejszego jeszcze nie łowiłem.



#283 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 05:13

Dobra przynęta w ręku Mistrza czyni cuda! :D

#284 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 grudzień 2009 - 08:06

Dobra przynęta w ręku Mistrza czyni cuda! :D

Kryst, następnym razem Ty stawiasz .
A teraz zapraszam. Zobaczcie, jak nas zżerały emocje :o :

Film w reżyserii i realizacji kolegi @Jeziorm_1





#285 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 grudzień 2009 - 08:36

popper nieźle, śledziłem wątek cały czas, ale dopiero teraz odpisuje :D Gratuluję i zazdroszczę. Piękne rybki! :D

#286 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 grudzień 2009 - 09:59

Waldku super filmik. Teraz już chyba wiesz, że w morzu też jest potrzebny podbierak :mellow:

#287 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 02 grudzień 2009 - 10:20

Własnie podbierak by sie przydał.Super filmik i jakie emocje.

#288 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 grudzień 2009 - 10:22

no panowie I klasa. mirat główny podbierak :mellow:
piekna sprawa z Polskiego morza :D

#289 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 02 grudzień 2009 - 12:34

[quote]
...................................................czuje, ze bedzie cos wiecej :mellow:
[/quote]
siódemka wiatrowa i metrowa fala i :lol:
[/quote]
Dla chcacego nie ma przeszkod :lol:

#290 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 02 grudzień 2009 - 19:30

@popper, dzieki za info i za filmik.
Kto jest producentem Tarnusa i gdzie można go nabyć?
Czy ktoś z Was próbował łowić na Salmo Slim 10 cm w kolorze Tobiasza? Jeśli tak, to jakie wyniki?
Pozdr


#291 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 20:09

Tarnus:

http://tarnus.yum.pl/index.php?id=5

Kolega Jerzy Furmański sprzedaje je bezpośrednio i wystawia na Allegro.

Tak łowiłem na Slimy. W zeszłym roku, w tym roku (na początku) i na zlocie. Tylko na zlocie widziałem złowione ryby i tylko na Tarnusy. Kolega Zbyszek podobno jedną rybę chycił na Snaps'a.

Polecam forum FORS. Tam dowiesz się więcej o przynętach. :D

#292 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 02 grudzień 2009 - 20:15

@popper, dzieki za info i za filmik.
Kto jest producentem Tarnusa i gdzie można go nabyć?
Czy ktoś z Was próbował łowić na Salmo Slim 10 cm w kolorze Tobiasza? Jeśli tak, to jakie wyniki?
Pozdr

Ja oblawialem tym woblerem, raczej jako tak testowo bo pierwszy raz mialem z nim stycznosc i jesli chodzi o moje odczucia to ten wobler to po prostu porazka... Niby wg gramatury swoje wazy ale na kiju i w rece sprawia wrazenie jakby mial z 10g albo i mniej co oczywiscie przeklada sie na slaba lotnosc i krotszy zasieg lowienia, ktory jest piekielnie wazny. Kolejny mankament to to, ze akurat moj egzemplarz plywal... do gory brzuchem :wacko: . Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie wrozy to zbyt dobrze. I do tego praca, wobler praktycznie w ogole nie pracuje przy wolniejszym zwijaniu, trzeba porzadnie przyspieszyc zeby zaczal pracowac 'jakkolwiek' bo i tak jest zbyt malo dla mnie agresywny. Jednym slowem, wg mojej osobistej opinii bardzo nie udana seria woblerow jesli chodzi o trocie, ja przynajmniej nie zamierzam tym lowic troci :D . pozdrawiam.

#293 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:09

Chyba ocena nazbyt szybka.
Moje, od Krysta, fruwały pięknie. Na tyle pięknie, że blaszki zamkera zapinałem bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Np. zasięgu.

#294 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:20

Waldek mam nadzieje, że tantiemy z filmu dostanę :lol:

#295 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:34

Zulus nie oceniaj CAŁEJ PARTII WOBKÓW na podstawie jednego czy dwoch egzemplarzy którego miałes (??) na końcu zestawu.

Prawda jest taka ze to na prawde wobki niestety jak wiele rękodzieł maja poważna wade. Kiepska powtarzalnosc...

rok temu razem w krystem zakupilismy przeszlo... (cholera kryst ile tego bylo?? 20szt? 30? )

zarowno 6-7cm maluchy jak i 13 cm mutanty. prawda jest taka ze rozne wobki roznie byly obicazone , roznie lataly i co tez ma bezposredni zwiazek - roznie pracowaly. to na prawde niezle wobki tylko jest ejden problem - trzeba trafic na to czego sie oczekuje...

ot i tyle...


PS. nie mam zadnych powiazan z producentem tych wobkow...

#296 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 22:56

A ja lubię wyroby Salmo, lecz w tym przypadku Tarnusy wygrały. I to by było na tyle. :mellow:

#297 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 02 grudzień 2009 - 22:57

Zulus nie oceniaj CAŁEJ PARTII WOBKÓW na podstawie jednego czy dwoch egzemplarzy którego miałes (??) na końcu zestawu.

Prawda jest taka ze to na prawde wobki niestety jak wiele rękodzieł maja poważna wade. Kiepska powtarzalnosc...

rok temu razem w krystem zakupilismy przeszlo... (cholera kryst ile tego bylo?? 20szt? 30? )

zarowno 6-7cm maluchy jak i 13 cm mutanty. prawda jest taka ze rozne wobki roznie byly obicazone , roznie lataly i co tez ma bezposredni zwiazek - roznie pracowaly. to na prawde niezle wobki tylko jest ejden problem - trzeba trafic na to czego sie oczekuje...

ot i tyle...


PS. nie mam zadnych powiazan z producentem tych wobkow...

Nie oceniam Mifku, dlatego tez ujalem wyraznie, ze byl to moj jednorazowy kontakt z ta przyneta i sa to moje odczucia tylko i wylacznie po tym jednym egzemplarzu :D


#298 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 grudzień 2009 - 08:04

Heh Waldku obejrzałem właśnie filmik. Ale czad!

Trzebaby się załapać następnym razem. Oj trzeba.

#299 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 grudzień 2009 - 08:22

Kolego @Popper gratuluję pięknej Ryby:) Filmik świetny - praca zespołowa :D
pozdro
Michał

#300 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 grudzień 2009 - 08:29

Ja oblawialem tym woblerem, raczej jako tak testowo bo pierwszy raz mialem z nim stycznosc i jesli chodzi o moje odczucia to ten wobler to po prostu porazka... Niby wg gramatury swoje wazy ale na kiju i w rece sprawia wrazenie jakby mial z 10g albo i mniej co oczywiscie przeklada sie na slaba lotnosc i krotszy zasieg lowienia, ktory jest piekielnie wazny. Kolejny mankament to to, ze akurat moj egzemplarz plywal... do gory brzuchem :wacko: . Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie wrozy to zbyt dobrze. I do tego praca, wobler praktycznie w ogole nie pracuje przy wolniejszym zwijaniu, trzeba porzadnie przyspieszyc zeby zaczal pracowac 'jakkolwiek' bo i tak jest zbyt malo dla mnie agresywny. Jednym slowem, wg mojej osobistej opinii bardzo nie udana seria woblerow jesli chodzi o trocie, ja przynajmniej nie zamierzam tym lowic troci :D . pozdrawiam.

Tarnus bezsterowy nie powinien być w żadnym wypadku wersją pływającą. Po wrzuceniu do wody powinien dosyć szybko tonąć i przy okazji lusterkować. Jest to wobler bezsterowy, więc samoistnej pracy bym za bardzo nie oczekiwał. Spróbuj prowadzić tego woblera szybkim (ale nie ekspresowym) tempem podszarpując z częstotliwością ok 1 sek. Będzie się zachowywał jak ratująca się ucieczką ukleja. Jesteśmy na jerkbait, to już Ci powinno zasugerować, że należy go prowadzić jerkowo :D. W rzekach (bo tylko na tym polu mam jakieś doświadczenia) wobler robi swoje prowadzony prosto z nurtem, lekko z nurtem, w poprzek nurtu, raczej nigdy pod prąd. Nie wiem, czy na trociach się to sprawdza, ale na boleniach na pewno.
No i niestety na koniec: gdyby Jurek bardziej dbał o markę, to nie wypuszczałby do sprzedaży woblerów na jakiego trafiłeś Ty, bo tak się właśnie można do nich zniechęcić. Rękodzieło, nie rękodzieło, jakaś kontrola jakości by nie zaszkodziła. Odrzucając np. 10% produkcji można wyjść na tym lepiej niż popychając w rynek 100% i psując sobie markę.
Pozdrawiam