Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

SALMO SALTUS 2009 - czyli s艂one trocie z brzegu morskiego, ZLOT


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
348 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 10:00

[quote]

Ja oblawialem tym woblerem, raczej jako tak testowo bo pierwszy raz mialem z nim stycznosc i jesli chodzi o moje odczucia to ten wobler to po prostu porazka... Niby wg gramatury swoje wazy ale na kiju i w rece sprawia wrazenie jakby mial z 10g albo i mniej co oczywiscie przeklada sie na slaba lotnosc i krotszy zasieg lowienia, ktory jest piekielnie wazny. Kolejny mankament to to, ze akurat moj egzemplarz plywal... do gory brzuchem :wacko: . Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie wrozy to zbyt dobrze. I do tego praca, wobler praktycznie w ogole nie pracuje przy wolniejszym zwijaniu, trzeba porzadnie przyspieszyc zeby zaczal pracowac 'jakkolwiek' bo i tak jest zbyt malo dla mnie agresywny. Jednym slowem, wg mojej osobistej opinii bardzo nie udana seria woblerow jesli chodzi o trocie, ja przynajmniej nie zamierzam tym lowic troci :D . pozdrawiam.
[/quote]
Tarnus bezsterowy nie powinien by膰 w 偶adnym wypadku wersj膮 p艂ywaj膮c膮. Po wrzuceniu do wody powinien dosy膰 szybko ton膮膰 i przy okazji lusterkowa膰. Jest to wobler bezsterowy, wi臋c samoistnej pracy bym za bardzo nie oczekiwa艂. Spr贸buj prowadzi膰 tego woblera szybkim (ale nie ekspresowym) tempem podszarpuj膮c z cz臋stotliwo艣ci膮 ok 1 sek. B臋dzie si臋 zachowywa艂 jak ratuj膮ca si臋 ucieczk膮 ukleja. Jeste艣my na jerkbait, to ju偶 Ci powinno zasugerowa膰, 偶e nale偶y go prowadzi膰 jerkowo :D. W rzekach (bo tylko na tym polu mam jakie艣 do艣wiadczenia) wobler robi swoje prowadzony prosto z nurtem, lekko z nurtem, w poprzek nurtu, raczej nigdy pod pr膮d. Nie wiem, czy na trociach si臋 to sprawdza, ale na boleniach na pewno.
No i niestety na koniec: gdyby Jurek bardziej dba艂 o mark臋, to nie wypuszcza艂by do sprzeda偶y wobler贸w na jakiego trafi艂e艣 Ty, bo tak si臋 w艂a艣nie mo偶na do nich zniech臋ci膰. R臋kodzie艂o, nie r臋kodzie艂o, jaka艣 kontrola jako艣ci by nie zaszkodzi艂a. Odrzucaj膮c np. 10% produkcji mo偶na wyj艣膰 na tym lepiej ni偶 popychaj膮c w rynek 100% i psuj膮c sobie mark臋.
Pozdrawiam
[/quote]
@redeqs,

My艣l臋, 偶e Kolega Zulus opisywa艂 wobler Salmo Slim, a nie Tarnusa.
@Zulus, czy dobrze my艣l臋? :unsure:

#302 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • LokalizacjaRuda 艢l膮ska
  • Imi臋:Konrad

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 10:36

Z cytatu, kt贸ry jest w wypowiedzi Zulus'a i p贸藕niejszej wypowiedzi Mifka wynika, 偶e jego komentarz dotyczy chyba jednak Tarnusa. W ko艅cu Salmiak nie jest hand made'em w pe艂nym tego s艂owa znaczeniu. Chocia偶 faktycznie sam ju偶 nie wiem :D

#303 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 11:33

OKi, poczekajmy na Zulusa. :mellow:

#304 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 post贸w
  • Lokalizacjadziki zach贸d :)

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 11:38

z tego co pami臋tam a pami臋tam co艣 tam jeszcze to zulusowi chodzi o salmo slima

#305 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 11:43

z tego co pami臋tam a pami臋tam co艣 tam jeszcze to zulusowi chodzi o salmo slima


no to blysn膮艂 chlopak normalnie ... a偶 g艂upio <_< <_<

#306 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 post贸w
  • LokalizacjaG贸rzyca

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 12:58

[quote]

Ja oblawialem tym woblerem, raczej jako tak testowo bo pierwszy raz mialem z nim stycznosc i jesli chodzi o moje odczucia to ten wobler to po prostu porazka... Niby wg gramatury swoje wazy ale na kiju i w rece sprawia wrazenie jakby mial z 10g albo i mniej co oczywiscie przeklada sie na slaba lotnosc i krotszy zasieg lowienia, ktory jest piekielnie wazny. Kolejny mankament to to, ze akurat moj egzemplarz plywal... do gory brzuchem :wacko: . Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie wrozy to zbyt dobrze. I do tego praca, wobler praktycznie w ogole nie pracuje przy wolniejszym zwijaniu, trzeba porzadnie przyspieszyc zeby zaczal pracowac 'jakkolwiek' bo i tak jest zbyt malo dla mnie agresywny. Jednym slowem, wg mojej osobistej opinii bardzo nie udana seria woblerow jesli chodzi o trocie, ja przynajmniej nie zamierzam tym lowic troci :D . pozdrawiam.
[/quote]
Tarnus bezsterowy nie powinien by膰 w 偶adnym wypadku wersj膮 p艂ywaj膮c膮. Po wrzuceniu do wody powinien dosy膰 szybko ton膮膰 i przy okazji lusterkowa膰. Jest to wobler bezsterowy, wi臋c samoistnej pracy bym za bardzo nie oczekiwa艂. Spr贸buj prowadzi膰 tego woblera szybkim (ale nie ekspresowym) tempem podszarpuj膮c z cz臋stotliwo艣ci膮 ok 1 sek. B臋dzie si臋 zachowywa艂 jak ratuj膮ca si臋 ucieczk膮 ukleja. Jeste艣my na jerkbait, to ju偶 Ci powinno zasugerowa膰, 偶e nale偶y go prowadzi膰 jerkowo :D. W rzekach (bo tylko na tym polu mam jakie艣 do艣wiadczenia) wobler robi swoje prowadzony prosto z nurtem, lekko z nurtem, w poprzek nurtu, raczej nigdy pod pr膮d. Nie wiem, czy na trociach si臋 to sprawdza, ale na boleniach na pewno.
No i niestety na koniec: gdyby Jurek bardziej dba艂 o mark臋, to nie wypuszcza艂by do sprzeda偶y wobler贸w na jakiego trafi艂e艣 Ty, bo tak si臋 w艂a艣nie mo偶na do nich zniech臋ci膰. R臋kodzie艂o, nie r臋kodzie艂o, jaka艣 kontrola jako艣ci by nie zaszkodzi艂a. Odrzucaj膮c np. 10% produkcji mo偶na wyj艣膰 na tym lepiej ni偶 popychaj膮c w rynek 100% i psuj膮c sobie mark臋.
Pozdrawiam
[/quote]
Nie wiem jak mozna w ogole bylo pomylic, przeciez kolega wyraznie pytal czy lowil ktos salmo slimem... :unsure: . Ja nie odpowiadalem na pierwsza czesc pytanie czyli gdzie mozna kupic tarnusy z tego co mi sie wydaje :lol: ;)

#307 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • LokalizacjaRuda 艢l膮ska
  • Imi臋:Konrad

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 13:30

To uda艂o Ci si臋 wprowadzi膰 w b艂膮d nie tylko mnie ;)
A jako, 偶e powtarzalno艣膰 jest w Tarnusach te偶 jest 艣rednia, to za艂o偶y艂em, 偶e piszesz w艂a艣nie o nich.

PS. Pytanie o kt贸rych wobkach pisa艂 Popper i Mifek?? :unsure:

#308 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 post贸w
  • LokalizacjaG贸rzyca

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 18:51

To uda艂o Ci si臋 wprowadzi膰 w b艂膮d nie tylko mnie ;)
A jako, 偶e powtarzalno艣膰 jest w Tarnusach te偶 jest 艣rednia, to za艂o偶y艂em, 偶e piszesz w艂a艣nie o nich.

PS. Pytanie o kt贸rych wobkach pisa艂 Popper i Mifek?? :unsure:

Nie mam pojecia jak moglem kogokolwiek wprowadzic w blad, skoro czarno na bialym (nawet z cytatem sie dnioslem) odpowiedzialem na jasno postawione pytanie. Owszem byly dwa, ale chyba opis wlasnych testow woblera to nie jest odpowiedz na pytanie gdzie mozna dostac tarnusa ? :unsure:

#309 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 20:13

PS. Pytanie o kt贸rych wobkach pisa艂 Popper i Mifek?? :unsure:



...te 艂owniejsze...






































...tym razem <_<
<_< <_<

#310 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 20:50

Popad艂em w pu艂apk臋 rebusa, produkcji kolegi Zulusa :lol:

#311 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 21:02

A ja nie! Czyli jeszcze czytam ze zrozumieniem! <_< :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#312 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • LokalizacjaRuda 艢l膮ska
  • Imi臋:Konrad

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 21:20

Wystarczy jak nast臋pnym razem Zulus zacytuje fragment, do kt贸rego si臋 odnosi (a nie ca艂膮 poprzedni膮 wypowied藕) i nie b臋dzie tego typu zabawnych nieporozumie艅 <_< . Gdyby cytat ogranicza艂 si臋 do Slima nikt nie mia艂 by 偶adnych w膮tpliwo艣ci ;). A 偶e mia艂em do czynienia (pewnie nie tylko ja),z Tarnusami kt贸re nie lata艂y jak pocisk (by艂y nawet podobnie jak pisa艂 Zulus ledwo ton膮ce) st膮d takie skojarzenie.
@Kryst: przyznaj si臋, 偶e dysponowa艂e艣 informacjami dodatkowymi, kt贸re pozwoli艂y Ci prawid艂owo rozwik艂a膰 mimowoln膮 zagadk臋 Zulusa! :mellow:
Przepraszam za offtop, koniec z mojej strony.

Pozdrawiam!

#313 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2009 - 21:27

Nie, nie dysponowa艂em! Tylko takli zdolny jestem! <_< :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#314 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 post贸w
  • LokalizacjaG贸rzyca

Napisano 04 grudzie艅 2009 - 19:10

Nie, nie dysponowa艂em! Tylko takli zdolny jestem! <_< :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na szczescie ktos jeszcze czuwa na tym forum przytomnie :lol:

@radegs jesli ktos Ci odpowiada na pytanie 'gdzie mozna kupic wobler?' opisem tego woblera to nawet fragment Ci nie pomoze :lol:

#315 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • LokalizacjaRuda 艢l膮ska
  • Imi臋:Konrad

Napisano 04 grudzie艅 2009 - 21:19

Za stary jestem, 偶eby reagowa膰 na zaczepki. Dla mnie (i jak powy偶ej wida膰 nie tylko dla mnie) logiczn膮 odpowiedzi膮 na pytanie gdzie co艣 kupi膰, mo偶e by膰 odpowied藕, 偶e to nie jest warte zakupu. Nie by艂a by to pierwsza i ostatnia wypowied藕 tego typu. Mamy r贸偶ny punkt widzenia i sugeruje nie kruszy膰 o to kopii.
Pozdrawiam

#316 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 grudzie艅 2009 - 22:00

ja kiedy艣 zam贸wi艂em u 藕rode艂ka wobki Tarnusy.
polecam,mi trafi艂y 艂owbe,ale tylko na szczupaki <_<
http://tarnus.yum.pl/index.php?id=9

#317 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 post贸w

Napisano 05 grudzie艅 2009 - 05:05

Dzi臋ki Hasior, ju偶 poda艂em ten link. :D I dodam,偶e Kolega Furma艅ski sprzedaje je tak偶e na aukcjach Allegro. ;)

#318 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 05 grudzie艅 2009 - 19:17

Popper,
Nie zapomnia艂em. Chwilowo by艂em odci臋ty od mo偶liwo艣ci z艂o偶enia gratulacji. Troch臋 sp贸藕nione ale szczere gratulacji dla szcz臋艣liwych 艂owc贸w. Ty Waldku widz臋, 偶e szcz臋艣ciem zosta艂e艣 obdarowany wi臋cej ni偶 raz. Tym wi臋ksze!

Ciesz臋 si臋 bardzo, 偶e zabawa by艂a przednia a humory dopisywa艂y. Tym razem nie da艂em rady ale na nast臋pny zjawi臋 si臋 z ca艂膮 pewno艣ci膮. Kto艣 w ko艅cu musi z艂owi膰 trotk臋 na much臋 :lol:

Pozdrawiam
Remek

#319 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 grudzie艅 2009 - 20:06

remek uwazaj co mowisz bo dogrywka jest planowana jeszcze w tym roku...

#320 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 05 grudzie艅 2009 - 20:21

Dzi臋ki Remku.
Nie spodziewa艂em si臋 takiego farta ju偶 w pierwszym podej艣ciu do morskich 艂ow贸w.
A teraz, co艣 dziwnie cz臋sto przeliczam, 偶e 5 godzin jazdy, to tylko 5 godzin jazdy :lol: