Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zarybienie pstrągiem potokowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 listopad 2009 - 18:38

Oki i dziękuję za cenne rady. Rzeka nie jest wielka.Opisałem ten odcinek o którym myślę,a są miejsca,że ma metr szerokości i metr głębokości. Wszystko sprawdzę o tym co napisałeś, porozmawiam z odpowiednimi osobami i będę działał.Jeżeli twoje i niektórych obawy się potwierdzą to odpuszczę, ale jeżeli będzie duża szansa na powodzenie to ja zadziałam. Naturalnie, że zarybiałbym co roku. Dziękuję i dam znać pod koniec tygodnia jak sprawa stoi.

#62 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2009 - 19:59

Witam. Mam pytanko, gdzie można nabyć różnej wielkości pstrągi, aby zarybić sobie rzeczkę na Mazowszu, która wije się pomiędzy starymi drzewostanami. Jakie mam szanse na udane zarybienie. I kiedy najlepiej jest zarybić i czy rybki mają szansę jakiegoś rozrodu w przyszłości?

Mysle, ze mozna rozmaicie zrozumiec intencje autora watku. Stad tez na wszelki wypadek znalazly sie tu wzmianki o Prawach.

Mysle rowniez, ze autor (oraz inni uzytkownicy) uzyskal calkiem spora garsc informacji jak sie po temacie obracac i chyba o to chodzilo.
I ciesze sie bo wynikaja z tego same plusy - watek edukacyjny i starania o poprawe rybostanu.

Gumo

#63 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 22:36

Oki i dziękuję za cenne rady. Rzeka nie jest wielka.Opisałem ten odcinek o którym myślę,a są miejsca,że ma metr szerokości i metr głębokości. Wszystko sprawdzę o tym co napisałeś, porozmawiam z odpowiednimi osobami i będę działał.Jeżeli twoje i niektórych obawy się potwierdzą to odpuszczę, ale jeżeli będzie duża szansa na powodzenie to ja zadziałam. Naturalnie, że zarybiałbym co roku. Dziękuję i dam znać pod koniec tygodnia jak sprawa stoi.

Tymon,
działaj. Z zimną głową i ichtiologiem. Jakbyś coś wiedział pisz.Zanim zaczniesz działać z rybami.
Pozdrawiam.
Roman.

#64 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 22:42

Witam. Mam pytanko, gdzie można nabyć różnej wielkości pstrągi, aby zarybić sobie rzeczkę na Mazowszu, która wije się pomiędzy starymi drzewostanami. Jakie mam szanse na udane zarybienie. I kiedy najlepiej jest zarybić i czy rybki mają szansę jakiegoś rozrodu w przyszłości?

Mysle, ze mozna rozmaicie zrozumiec intencje autora watku. Stad tez na wszelki wypadek znalazly sie tu wzmianki o Prawach.

Mysle rowniez, ze autor (oraz inni uzytkownicy) uzyskal calkiem spora garsc informacji jak sie po temacie obracac i chyba o to chodzilo.
I ciesze sie bo wynikaja z tego same plusy - watek edukacyjny i starania o poprawe rybostanu.

Gumo

Paweł, to jest wycinek czegoś, na co trzeba zerknąć, przynajmniej pobieżnie. Zresztą się nagadaliśmy... .
Pozdrawiam.
Roman.

#65 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2009 - 23:16

No fakt, moze z ta edukacja troche przeholowalem ale jakis taki kaganek oswiaty.
Ja na ten przyklad przed nasza rozmowa nie bylem swiadomy, ze nasz Salmo trutta taki malo adaptacyjny moze sie okazac..

Pozdro
Gumo

#66 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 03 listopad 2009 - 09:35

[quote]
Oki i dziękuję za cenne rady. Rzeka nie jest wielka.Opisałem ten odcinek o którym myślę,a są miejsca,że ma metr szerokości i metr głębokości. Wszystko sprawdzę o tym co napisałeś, porozmawiam z odpowiednimi osobami i będę działał.Jeżeli twoje i niektórych obawy się potwierdzą to odpuszczę, ale jeżeli będzie duża szansa na powodzenie to ja zadziałam. Naturalnie, że zarybiałbym co roku. Dziękuję i dam znać pod koniec tygodnia jak sprawa stoi.
[/quote]
Tymon,
działaj. Z zimną głową i ichtiologiem. Jakbyś coś wiedział pisz.Zanim zaczniesz działać z rybami.
Pozdrawiam.
Roman.
[/quote]

Człowiek jest tylko człowiekiem, często ulega emocjom. Jeden bardziej drugi mniej. I to jest naturalne, ludzkie :D Myślę że tymon nie miał zamiaru robić niczego bez ichtiologa i z gorącą głową a tylko post powstał pod wpływem emocji, chwilowej desperacji i tak został odebrany. Bo nie sądze zeby zamierzał sam wsiąść w samochód, gnac na Pn czy Pd, kupić worek pstrąga, bez wcześniejszego zbadania zdatności rzeki i wzięciu pod uwagę większości za i przeciw :D
I też myśle Romanie, że podobnie jak tymon gdzieś w głębi serca chciałbyś aby w różnych zapomnianych i zaniedbanych przez gospodarzy ciurach pływały pstrągi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych