Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki G. Loomis

blank nfc g.loomis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 październik 2008 - 11:49

Platyna - fabryczne wędki :unsure: - to chyba platyna czysto komercyjna :unsure: , bo z blanków nasi RB mogą wyczarować o klasę, a może i dwie lepszy kijek.

#42 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2008 - 11:55

pytałes sie dlaczego, to odpowiedzialem - mysle ze punktu widzenia firmy bardziej placalna jest sprzedaz wedek niz blankow

#43 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 październik 2008 - 11:57

No i ja właśnie w tym kontekście.

#44 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 październik 2008 - 11:59

pytałes sie dlaczego, to odpowiedzialem - mysle ze punktu widzenia firmy bardziej placalna jest sprzedaz wedek niz blankow


Z punktu widzenia firmy -tak, pytanie brzmi tylko jak długo? Historia pokazuje że zazwyczaj baaardzo krótko

Zastanawia mnie jeszcze jak po tym czasie będzie wyglądała sprawa gwarancji

#45 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2008 - 12:19

póki co to gwarancja G-Loomisa jesli chodzio o wedki chyba jest najlepsza - nie korzystalem, ale takie sa opinie z tego co kojarze

czy to by byl rozsadny krok ze strony firmy zeby machnac reka na rodbuilderow? Trudno powiedziec, z jednej strony jest to dla G-Loomisa jakas tam dywersyfikacja odbiorcow z drugiej strony mysle ze w przychodzach firmy rodbuilderzy nie partycypuja w znaczacy sposob. Tak czy inaczej sami musza sie nad tym zastanawiac skoro dsuneli decyzje do 2009 :unsure:

#46 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 październik 2008 - 12:27

Może i ma dobry serwis, tylko czy to się nie zmieni, jak wycofają sprzedaż blanków, to raz. A dwa to gdzie będę musiał się zgłosić, bo raczej w FC już nie będzie miał ich w swojej ofercie, i jak podejdzie do tego Normark. Pytam się nie bez przyczyny - się będzie robił wyczesany kijek na CB Loomisa <_<

Może i nie podjeli takiej decyzji - oby. Miałem w ręku kilka blanków i wędzisk tej firmy, i co tu dużo mówić, co poniektóre są the best B)
A co do gotowców, to dobrym przykładem jest chyba St.Croix - mi osobiście nie leżą (z wyjątkiem WR, ale zbrojenie fabryczne pozostawia wiele do życzenia ), mają rzeszę zwolenników. Firma sprzedaje zarówno wędki gotowe jak i same blanki i nikt specjalnie nie narzeka (no może poza niektórymi użytkownikami fabrycznych kijów). Firmy które zostawiły RB, raczej na rynku już się nie liczą i odchodzą w zapomnienie.



#47 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 17 październik 2008 - 12:40

Witam,
Są 3 rodzaje producentów klasowych produktów: producenci tylko wędzisk, wędzisk i blanków oraz tylko blanków. Każdy ma swoją politykę sprzedaży, reklamy i dystrybucji. Nikt z nas niestety nie ma na to wpływu. G.Loomis od dawna ustawiony jest na wędki, co widać po ofercie. Wędzisk oferta ogromna-blanków niewielka, nie zmieniona od kilku lat. To co lepiej się sprzedaje na określonym rynku zależy od kilku czynników. Akurat w Polsce rodbuilding rozwija się w ogromnym tempie. 8-10 lat temu nie do pomyślenia były ilości ręcznie montowanych wedzisk jak w tej chwili. Aktualnie to poważny segment rynku wedkarskiego w Polsce.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#48 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 17 październik 2008 - 13:00

@Pablom, nie przejmuj się. W kilkunastoletniej działalności FC sprzedaliśmy co prawda niewiele Loomisów bo ok. 300szt. Żaden nie wrócił na reklamację poza chyba trzema spinningami zrobionymi na blankach muchowych z GLX. Miałem kilka lat temu taki przypadek. Przyszedł do pracowni gość, który kupił wędkę w USA. Poprosił mnie o pomoc w załatwieniu reklamacji. Po wysłaniu opisu otrzymałem informację żeby wziąć piłkę do metalu i wyciąć kawałek blanku na którym jest firmowa naklejka. Należało ten kawałek wysłać do G.Loomis. Za 5 tygodni gość otrzymał nową wędkę na domowy adres.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#49 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 październik 2008 - 13:02

Irku, zgadza się, tylko szkoda że takie piękne blanki mogą zniknąć z rynku. Gotowca na pewno nie kupię. Chyba że muchówkę, ale to już zupełnie innej firmy - oni akurat blanków nie sprzedają wcale (tylko czy jest sens kupować gotowca i go ewentualnie przerabiać?????)
Łącząc naszą ostatnią rozmowę zastanawiam się czy jakakolwiek firma która zarzuciła RB, dobrze na tym wyszła.

ps. Jak tam sandacze?

#50 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 październik 2008 - 13:14

Ja się nie przejmuję, ten blank to chyba drzwiami tylko można złamać :lol: A jednego gościa od połamanego GLXa, co go w 4-ech miejscach połamał :huh: , to znam nawet dobrze , co niezmienia faktu że to genijalny kijek jest.

#51 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 06 maj 2009 - 13:54

Witam, posiada ktoś może ze zgromadzonych tutaj informacje jakie przelotki montowane są do fabrycznych wędek G.Loomis z materiału GL2 ? Chodzi mi głównie o model STR1024S. Z gory dziekuje za każde info. Pozdrawiam.

#52 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 06 maj 2009 - 17:39

Witam
Proszę o opinie użytkowników blanku GLoomis SJ782 (GL3)

Dzięki

#53 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 maj 2009 - 05:05

Mam coś podobnego tylkow w węglu IMX i rozcinany z jednej części i robiony na spigocie.Wyśmienity kijek tylko z napisem made i america.Polecam na okonia z łódki.Piękme progresywne ugięcie.

#54 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 08 maj 2009 - 11:08

Wiróweczkę Aglie 3 poprowadzi z wyczuciem ?

#55 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 maj 2009 - 12:21

Sorry pomyłka.Mój to 10-funtowy a ten o który pytasz to 12-ka.Pisz maila do Irka Matuszewskiego z fishingcenter to dostaniesz pełną info.

#56 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 08 maj 2009 - 15:05

Od Irka oczywiście mam info, ale również interesują mnie opinie użytkowników łowiących tym kijkiem nacodzień.

#57 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2009 - 06:46

Jeśli to coś pomoże to mogę tylko powiedzieć, że w dwóch moich króciakach z GL3 były zamontowane Fuji Hard i Alconite na szczycie.

#58 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 maj 2009 - 16:33

Typ uzbrojenia nie jest w niższych modelach , tych nie wiodących , rygorystycznie przestrzegany . Z reguły zbroją wynajęci rodbuilderzy , stąd wielorakość osprzętu . Tylko rekiny i potentaci systematycznie wydajacy katalogi , normują to ..

#59 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 06 wrzesień 2009 - 14:08

Witam
Jest taki blank G.LOOMIS CRANKBAIT CB783 Blend. Co oznacza BLEND ?

#60 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 06 wrzesień 2009 - 14:36

The act of blending components together thoroughly, a word formed by joining two others (e.g., `smog' is a blend of `smoke' and `fog'), an occurrence of thorough mixing, mix together different elements, combine into one, blend or harmonize.

A to ze strony:

Composite graphite/glass
The perfect blend of fiberglass and graphite to make a bold, powerful blank that gives you the strength you need to move big fish yet maintain a substantial reduction in weight. The fiberglass allows us to make a softer, more forgiving tip section that can absorb those last minute lunges at boat side. The graphite allows us to reduce the overall weight of the blank, while providing a stiffer butt-section that recover quickly to help you put more line back on the reel. The actions are fast to give you total control. Composite OBSIDIAN blanks are available in both saltwater and Muskie models. A beautiful, tough gloss black finish allows you to use any number of threads color combinations.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, nfc, g.loomis