Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki G. Loomis

blank nfc g.loomis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2011 - 07:06

Jak kiedyś uda mi się wyjechać do Mongolii albo innej Boliwii to sobie zrobię kij na Tajdze, takie mam marzenie, ech !

#82 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 lipiec 2011 - 07:34

Witam.
Niestety to jest gotowiec Panowie.
Ale może nie taki diabeł straszny... :unsure:
cena około 5stówek pln :unsure:

#83 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 lipiec 2011 - 07:30

Myślę, że wątek można usunąć.

#84 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 grudzień 2011 - 19:08

G.Loomis HS1021-2 HS1025-2

 

 

Panowie mam pytanko odnośnie tego blanku.Czy znajdzie się ktoś kto posiada lub posiadał ww.kijek na tym blanku.Niebawem będe w posiadaniu tego kijka i chciałbym poznać opinie na jego temat.Rozmawiałem z kolegą który go ma,konstruktorem oraz z kilkoma osobami zajmującymi się tym zawodowo.I widze że są duże zbieżności na ten temat.Jeśli macie panowie jakieś informacje o tym blanku to prosze się wypowiedzieć.Kijek będzie za kilka dni więc jaki by nie był to ja będe musiał dostosować się do niego laugh.png .Dzisiaj się dowiedziałem że 10g może być mało do dobrej sygnalizacji no ale trudno jakoś przeżyje mellow.png



#85 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 11 styczeń 2012 - 14:25

Witam.
Pytanie już nie aktualne gdyż już wiem jaki jest naprawde :mellow:
Kijek już przetestowany i nawet jakieś sumy wyciągną :D
Nie chce zakładać nowego tematu dlatego chciałbym zapytać czy jest na forum jakiś użytkownik tego najmocniejszego HSa loomisa czyli HS1025-2.W tym roku chce uzbroić ww.blank na suma i chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat :D
Kijek będzie współpracował z 5-6calowymi kopytami na główkach 10-35g.Który Waszym zdaniem będzie lepszy,fajniejszy chodzi mi o porównanie z batsonem HS1025F.
Czytałem opis na stronie FC na temat tego batsona ale chciałbym dowiedzieć się też coś na temat loomisa :D
Za odpowiedzi z góry dziękuje :D

Pozdrawiam
fish28

#86 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 10 czerwiec 2012 - 00:12

Witam,
mama pytanie o wedzisko g.loomis hsr9000s-2 IMX - hot shot spinning w dwuskladzie do 1/2oz dlugosc 7.6ft linka do 12lb , akcja extra fast.
Czy ktos to ma? Czy ktos o tym slyszal?

#87 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2012 - 14:12

Mam kij o podobnch parametrach ale z GL3. Wydawało mi się że dwucześciówka była tylko w GL3, a w IMX-ie byla jednoczęściówka :unsure: ale może pamięć mnie zawodzi.

#88 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 czerwiec 2012 - 16:31

A ja mialem jednoczesciowke w GL3 a od niedawna mam IMX w 1 kawalku.

Od osob, ktore widzialy te wedki w obu wersjach (1 i 2 sklad) wiem, ze roznia sie znaczaco miedzy soba.

Takze na temat wlasciwosci 2 skladu sie nie wypowiem, bo mogloby to byc mylace.

Natomiast jesli pytasz pod katem tego czy kupic - to odpowiedz jest : kupic. :D

1 czesciowy IMX :

https://lh6.googleusercontent.com/-4zI4YnILj5Y/T8SehtyD3wI/AAAAAAAAAL8/B5Rdyv1_SIs/s640/ugiecie2.JPG

#89 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 12 czerwiec 2012 - 21:58

Dzieki za odpowiedzi.
To znaczy ja juz ten kij kupilem (bo byla okazja) ale jak to jest z kupowaniem okazji przez internet (dokladnie przez maila) i to jeszcze z amieryki nawet tego kija nie trzymalem w reku.
Do czego go uzywacie bo w anglojezycznych stronach i forach uwazany jest za dosc uniwersalny kijaszek.

#90 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2012 - 08:28

moj kijek ( 2 cz, GL3 ) rzeczywiście jest dosyć uniwersalną wędką klasy medium-light. Myślę że można go zakwalifikować jako kij pstągowo/okoniowy ( koniecznie pod żyłę, bo jest dosyć ostry jednak ) ewentualnie jako leciutką sandaczówkę czy szczupakówkę, do łowienia średnich egzemplarzy tych gatunków na mniejsze przynęty ( na plecionkę rzecz jasna ).

Jednoczęściówki nie znam, ale podejrzewam że będzie nieco mocniejsza, bardziej w kierunku sandaczowki

#91 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 13:37

G Loomis CBR845

 

Cześć

Wiecie może coś na temat tej serii wędek?
7' (jednoskaład) 10 - 20 lbs 3/8 - 1 oz akcja: Mod-Fast

Szukam kija określanego jako Crankbait. Zastosowane z naciskiem na crankbaity ale żeby obsłużyć się dało też inne szczupakowych przynęty.

Tego g loomisa można dostać za 100$ używanego. Czy lepszym wyborem byłby avid AVC70MHM?



#92 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 styczeń 2014 - 15:57

Tego akurat nie mam, ale G.Loomis to solidne kije. Wysoka polka. Zreszta St.Croix rowniez. Osobiscie preferuje kije G.Loomis. Jakos mi tak do reki bardziej pasuja.



#93 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:08

Czy w Polsce ktoś sprowadza blanki Lomisa?



#94 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:16

Firma G. Loomis nie sprzedaje blanków.

Natomiast Gary Loomis produkuje i sprzedaje blanki pod marką North Fork Composites.

W Polsce są trudno osiągalne, aczkolwiek wiem, że w pracowni Art-Rod spodziewają się niebawem dostawy.



#95 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 luty 2014 - 14:59

Wiecie może czy gdzieś da się to jeszcze kupić ?

 

http://fisher-bamboo...mis-bottom.html



#96 OFFLINE   k2 Fishing

k2 Fishing

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaMiasto Obwarzanków
  • Imię:Michał

Napisano 21 lipiec 2014 - 22:59

Witam , mam pytanie czy jest jakas pracownia w pl która to "buduje" na blankach Garego? pozdrawiam



#97 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 02:08

zobacz art-rod seria NFC



#98 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 lipiec 2014 - 09:55

Hmm .. pytanie czy szukasz pracowni która robi na blankach G.Loomis’a - / czyli aktualnie shimano-ktore kupiło markę G.Loomis kilak lat temu/. Czy szukasz pracowni która robi na blankach projektowanych i robionych aktualnie przez Garego Loomisa- czyli North Fork Composites?

Bo Ci którzy mieli okazje machać starymi blankami Loomisa – twierdzą ze nowe to już zupełnie inna bajka. I skłaniają się właśnie ku North Fork.

Czy może szukasz kogoś z starym zapasem blanków G.Loomis z czasow kiedy Gary tam pracował.

 

W PL na NFC pracuje chyba tylko art-rod.

 

http://www.northforkcomposites.com/

http://www.art-rod.com/blanki/nfc

 

g


Użytkownik Archanioł Gabriel edytował ten post 22 lipiec 2014 - 09:59


#99 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 lipiec 2014 - 15:58

Barbel w "anielskim" głosie jest prawda  ;) Od siebie powiem, że szkoda czasu na szukanie zapasów ze starej jeszcze amerykańskiej produkcji G.Loomisa, tym bardziej, że w praktycznie nie zmienionym stanie znajdziesz je w ofercie NFC a te z kolei blanki faktycznie sprowadza art-rod i nie ma co kombinować dla dosłownie paru złotych z samodzielnym ściąganiem (chyba, że umiesz ominąć cło i podatek bo wtedy oszczędzasz ok 30%).

Mnie sprowadzenie legalne blanku wycenionego przez NFC na 220$ kosztowało 206 euro co daje cenę prawie taką jak w art-rod czyli 899zł a w razie "w" muszę sie gimnastykować z NFC a nie z przyjaznym klientowi art-rodem....

Co do jakości tego co sprzedaje Shimano pod zakupionym bredem się nie wypowiadam bo bluzgać nie lubię ale jak zadzwonisz do jakiejkolwiek pracowni która coś tuningowała lub naprawiała to się sam dowiesz <_<



#100 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 22 lipiec 2014 - 17:31

A od kiedy to G.Loomis nie produkuje wedek w USA? Prosze nie wprowadzac ludzi w blad. Wszystkie wedki firmy G.Loomis sa produkowane w Stanach. Od dluzszego juz czasu nie ma natomiast w ofercie blankow. Niestety.

 

http://www.tackletou...misfactory.html

 

http://www.fieldands...e-made/?image=0

 

www.youtube.com/watch?v=HK1_2Q7eV-s


Użytkownik Kwinto edytował ten post 22 lipiec 2014 - 18:01






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, nfc, g.loomis