Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki G. Loomis

blank nfc g.loomis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#161 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 26 luty 2015 - 15:57

Właśnie o to mi chodzi. Prawdopodobnie Gary wziął "rozwód" z shimano i już nie pracuje u nich.Obecnie, podobno, mówię podobno kręci sam blanki NFC. Stąd też chyba miłość z batsonem się narodziła.

Kurcze, kolega Jozi ma racje. Gary Loomis po sprzedazy G.Loomis jeszcze przez kilka lat pracowal dla Shimano. Wczoraj czytalem z nim wywiad. 



#162 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 26 luty 2015 - 16:13

Jak wiemy , nasi bracia Rosjanie i deutsche kameraden zawsze nas najlepiej urządzą . Wprost czuć w powietrzu stary sentyment do ruskiego teleskopa i kultowych bobów firmy Cormoran . Myślałem już przez moment - Bujo , że do kompletu zaintonujesz Bandiera Rossa.. :)

Życie jest zbyt piekne , aby czcić chińską dyktę ..

 

 

Slawku, jak tak mozesz :( Moja milosc do Helmutow jest powszechnie znana zlotowiczom :) 

 

Dla mnei wszystko musi miec swoja cene, czy to Chinol czy to Jankes, za tego pierwszego nigdy nie zaplace tyle co za drugiego chocby z popiolow graffenowych  mial powstac :)


  • Wobi lubi to

#163 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 luty 2015 - 19:04

Kurcze, kolega Jozi ma racje. Gary Loomis po sprzedazy G.Loomis jeszcze przez kilka lat pracowal dla Shimano. Wczoraj czytalem z nim wywiad. 

Whisky z Garym nie piłem, szczegółów nie znam, ale taką miałem informację, że pracował jeszcze w shimano ale się w...ł jak zaczęli kombinować mocno w blankach, po prostu nie chciał  zepsuć sobie nazwiska jako twórca i odszedł.



#164 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 luty 2015 - 19:05

No przepraszam Michał , ponosi mnie na starość :huh:

Patrząc spokojnie  na nasz karykaturalny rynek , mam nieodparte wrażenie , że skazani jesteśmy za jakieś bliżej niesprecyzowane przewinienie na ustawiczne kluczenie po bezdrożach , pustyniach i  sprzętowych wysypiskach , miotając się pomiędzy sezonowymi hitami , szukając sposobu jakby tu nie dojść do zupełnie oczywistej hierarchii :)

Kilka dni temu słyszałem od znajomego , że kultowy vicered z niemniej kultowego pisemka , lansował będzie teraz z czystej potrzeby serca wyjatkowo zaawansowaną ofertę  polskiego importera , bo wyrósł on wyrósł na najpoważniejszego gracza rynkowego .

Znowu majaki , zamiast Loomisa ..


  • Bujo lubi to

#165 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 26 luty 2015 - 19:32

Whisky z Garym nie piłem, szczegółów nie znam, ale taką miałem informację, że pracował jeszcze w shimano ale się w...ł jak zaczęli kombinować mocno w blankach, po prostu nie chciał  zepsuć sobie nazwiska jako twórca i odszedł.

Zgadza sie. Mniej wiecej tak to Gary wlasnie przedstawil. Nie podobal mu sie kierunek  ktory obrala  firma. A jako, ze nadal pracowal z ludzmi, ktorzy wczesniej byli jego podwladnymi to nie chcial stawiac ich w niekomfortowej sytuacji.  No i zrezygnowal ze wspolpracy.

Tak na marginesie, Gary Loomis sprzedal G.Loomis kiedy sie dowiedzial, ze ma raka, a lekarze dawali mu 18 miesiecy zycia. Na poczatku kontrakt opiewal na trzy lata w formie konsultanta. Pozniej zostal przedluzony.



#166 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 26 luty 2015 - 19:50

uderz do Adama @AdasCzeski

trochę tu http://jerkbait.pl/t...za-ugięć/page-6

 

Ee... nie ma o czym gadać koledzy w ww. wątku jednogłośnie orzekli... kwadrat (coliwek to znaczy) i do tego za 700 zł.

 

Byłem z nim 2 razy na rybach. Jigi 1-2 gr. Mało mam do powiedzenia puki co. Jedno branie, holi zero. Przy braniu mało zawału nie dostałem tak dobrze przenosi to co dzieje się na końcu linki. Z TP 2500 MgS wyważony tak i tak lekki, że po kilku rzutach zapomnina się o nim.

 

Miała być pstręgowa wykałaczka i jest. Satysfakcja 110%.

 

:)



#167 OFFLINE   Marek z Marek

Marek z Marek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Marek

Napisano 26 luty 2015 - 20:15

Witam.Posiadam FW702-2 szykowany pod okonka. Jeszcze czeka na debiut, na sucho stwarza b. dobre wrażenie wbrew pozorom " troszeczkę mięsa ma" tj. grubość ścianki blanku przy znikomej wadze, u mnie w   współpracy z Daiwą Luvias 2004. Porównać z innym kijkiem bez wyjścia nad wodę...ciężko.



#168 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 luty 2015 - 22:40

Długo łowiłem G.Loomisem o parametrach jak FW 702-2 tylko w wersji GLX i muszę powiedzieć, że poza komicznym nieco ugięciem ten kijek potrafi bardzo wiele.

Średnie pstrągi tzn takie do 50cm w każdych warunkach wyjeżdżały bez problemu, łódkowe okonie we wszelakich rozmiarach a i łódkowe przyłowy szczupakowe do 80cm też opanowywał w miarę poprawnie. Kto się nie boi wygiąć kija, będzie miał z niego frajdę :)



#169 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 wrzesień 2015 - 14:17

NFC(Gary Loomis) - popełnił blank ST-905-2(HM).  275cm/8-17ib/10-28gr/Fast.

 

Papierowe parametry powyższego identyczne jak w Elitce 5SC90 MHF2 od ST.Croixa.

Cena blanku Garrego Loomisa jednak jest znacząco wyższa od Elitki. (o koło 500zł).

 

Czy zastosowane technologie,materiały,własności użytkowe

są na tyle lepsze,aby wytłumaczyć cenę blanku NFC.  :huh:



#170 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 wrzesień 2015 - 15:38

NFC(Gary Loomis) - popełnił blank ST-905-2(HM).  275cm/8-17ib/10-28gr/Fast.

 

Papierowe parametry powyższego identyczne jak w Elitce 5SC90 MHF2 od ST.Croixa.

Cena blanku Garrego Loomisa jednak jest znacząco wyższa od Elitki. (o koło 500zł).

 

Czy zastosowane technologie,materiały,własności użytkowe

są na tyle lepsze,aby wytłumaczyć cenę blanku NFC.  :huh:

 

Powyzej pewnego poziomu za kazdy "centymetr lepszosci" placi sie bardzo duzo.

Dlatego kiedys ktos wymyslil relacje jakosci do ceny.

Nie wiem jak jest w przypadku tych dwoch blankow. Lowilem zblizonymi konstrukcjami (IM z NFC, krotsza Elitka 17 lb ...).

Nie podejmuje sie klasc tego na jednej skali i mowic co lepsze w funkcji ceny.

 

Na pewno 17 lb w NFC jest bardziej finezyjne i nie jest to takie 17 z okladem jak w StC.


Użytkownik Guzu edytował ten post 14 wrzesień 2015 - 15:39

  • woblerwz i Rheinangler lubią to

#171 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 wrzesień 2015 - 18:29

Naiwny jestem.Liczyłem,że Legend to "najlepsza lepszość".

A tu taki kwiatuszek.Trzeba będzie zasięgnąć języka w FC.

Tylko obawiam się,że tam przekonają mnie o przepaści   :lol:

dzielącej StC i NFC.I znowu będę w ..... punkcie wyjścia   :(


  • Szymon82 lubi to

#172 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:09

Naiwny jestem.Liczyłem,że Legend to "najlepsza lepszość".

A tu taki kwiatuszek.Trzeba będzie zasięgnąć języka w FC.

Tylko obawiam się,że tam przekonają mnie o przepaści   :lol:

dzielącej StC i NFC.I znowu będę w ..... punkcie wyjścia   :(

Jeżeli chodzi o technologie to bardziej zaawansowane jest St.Croix (VI generacja mat grafitowych w najwyższym module oraz nanożywice scalające maty) ale nie o technologie tutaj chodzi i myślę że nie ma żadnych przepaści . Blanki różnią się i inaczej pracują i tylko od upodobania łowiącego zależy co wybierze . Mam kije St.Croix i będę składał jednego NFC . St.Croix to moje ulubione konstrukcję , NFC trochę razi nienaturalny i obszerny kielich trzymający szczytówkę ,ma też bardziej szczytowe ugięcie ,bardziej miękką szczytówkę  i jest nieco wolniejszy . Jeżeli będziesz łowił na gumy to lepszy Croix , bardziej uniwersalny chyba NFC ale spytaj @Rheinangler ,Arek ma bardzo wnikliwą i bardzo trafną ocenę jeżeli chodzi o porównania wszelkiego rodzaju .

 
  • Jozi, Lepton i gulf lubią to

#173 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:47

A wrzućcie jeszcze do równania Batsona XST1085F  :rolleyes:  :)



#174 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:44

Miałem XST1025 F i był zdecydowanie mocniejszą konstrukcją niż dwa wymienione wcześniej .Batson to już konkretny zawodnik wagi ciężkiej pod duże szczupaki ,sandacze nawet średnie sumki obsłuży spore gumy , blachy 40 g żaden problem  czy też duże 10 cm wobki ,dobry w trolu i mniej uniwersalny jak uncjówki St.Croix czy też jeszcze bardziej finezyjny NFC.Piszę o 1025F a jak jest z dłuższym bratem ? , myślę że podobnie



#175 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 15 wrzesień 2015 - 01:32

XST1025F i spore gumy, blachy 40g, czy też duże wobki? XST1025F zdecydowanie mocniejszy od uncjówki St.Croix??? Chyba o innym XST025F piszesz! Mniej uniwersalny, niż uncjówki St.Croix, czy NFC???

Co do XST1025F, to jest to coś pomiędzy uncjowym NFC, a St.Croix. I jest to pełna uncjówka, a nie mocniejsza, jak St.C, bądź jakby niedoszacowana NFC. XST1085F z kolei jest po prostu dłuższą (2,75) wersją.



#176 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 wrzesień 2015 - 06:34

XST1025F i spore gumy, blachy 40g, czy też duże wobki? XST1025F zdecydowanie mocniejszy od uncjówki St.Croix??? Chyba o innym XST025F piszesz! Mniej uniwersalny, niż uncjówki St.Croix, czy NFC???

Co do XST1025F, to jest to coś pomiędzy uncjowym NFC, a St.Croix. I jest to pełna uncjówka, a nie mocniejsza, jak St.C, bądź jakby niedoszacowana NFC. XST1085F z kolei jest po prostu dłuższą (2,75) wersją.

Masz rację pomyliłem blank Batsona z blankiem MHX oba mają podobne oznaczenia . Sorki  dobrze że sprostowałeś bo mogłem kogoś nieopatrznie wprowadzić w błąd .Jednak Batson to nie mój świat . :)



#177 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 wrzesień 2015 - 16:19

Długo łowiłem wspomnianym wyżej Batsonem (jeśli się nie mylę te blanki były robione w fabryce St.C) i złego słowa poza balansem pozostawiającym wiele do życzenia i kolorem niczym garnki Zeptera nie mogę o nim powiedzieć. Jako narzędzie kij bardzo bobry, piękne ugięcie bez przesztywnień na całej długości, bez stającego jak kołek dolnika. Fajny (dla mnie) równomierny przyrost mocy, cw zarówno z dołu przeszacowany bo od 7g kij działał już doskonale a i w górze dawał się spokojnie przeciążać o kilka gramów.

Dla mnie,- bardzo dobry uniwersalny patyk na dużą rzekę.

 

Porównując z NFC którego nie miałem w wersji HM jak pyta autor wątku ale IM (ST 905) śmiało mogę powiedzieć, że sztywność Batsona jest większa co ma swoje zalety i wady w zależności od oczekiwań i warunków w których się łowi no i oczywiście przyzwyczajeń.

Także,- podobnie jak Artura, razi mnie ten ohydny kielich w NFC (bez względu na materiał) ale on nie ma wpływu na wartosci użytkowe poza niewielkim przesztywnieniem, więc jest bardziej sprawą doznań estetycznych.

Swoją drogą te wszystkie wywody speców od marketingu NFC i samego G.Loomisa o niesamowitym postępie w produkcji ich blanków nieco mnie śmieszą szczególnie gdy patrzę na ów "kielich" bo każdy nawet kiepski chinol na złącze gładkie a tu ....

Może to kwestia mojej skromnej wiedzy i pewnie czemuś służy, ale jak do tej pory nie słyszałem jakiegoś sensownego zdania na ten temat...

Reasunując bardzo fajna wędka wyraźnie ustępujaca w górnym cw Batsonowi za to w dole można spokojnie łowić od 5gr.

 

Co do St.C się nie wypowiadam bo ich nie lubię (choć kilkoma łowiłem i kilka miałem) to do czego nie mogę się w nich przekonać i co przeszkadza mi w łowieniu to ten betonowy dolnik i dla mnie przeskok siły oddziaływania na rybę pomiędzy ugiętą szczytówką a jeszcze nie pracującym dolnikiem jest zbyt duży - niekomfortowy i wg mnie mogący dawać spady,- ale moje zdanie na temat St.C jest stronnicze i nie wnosi nic do merytorycznej dyskusji, więc można je spokojnie olać :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 15 wrzesień 2015 - 16:24

  • Lepton lubi to

#178 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 wrzesień 2015 - 16:26

NFC(Gary Loomis) - popełnił blank ST-905-2(HM).  275cm/8-17ib/10-28gr/Fast.

 

Papierowe parametry powyższego identyczne jak w Elitce 5SC90 MHF2 od ST.Croixa.

Cena blanku Garrego Loomisa jednak jest znacząco wyższa od Elitki. (o koło 500zł).

 

Czy zastosowane technologie,materiały,własności użytkowe

są na tyle lepsze,aby wytłumaczyć cenę blanku NFC.  :huh:

nie sądzę by były o 500zł lepsze  :D


  • Lepton lubi to

#179 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 wrzesień 2015 - 16:38

Pewnie dlatego STC podnosi ceny na swoje wedki w nowym roku, zeby nie bylo tej roznicy 500zl ;)


  • Guzu i Rheinangler lubią to

#180 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 wrzesień 2015 - 16:45

Długo łowiłem wspomnianym wyżej Batsonem (jeśli się nie mylę te blanki były robione w fabryce St.C) i złego słowa poza balansem pozostawiającym wiele do życzenia i kolorem niczym garnki Zeptera nie mogę o nim powiedzieć. Jako narzędzie kij bardzo bobry, piękne ugięcie bez przesztywnień na całej długości, bez stającego jak kołek dolnika. Fajny (dla mnie) równomierny przyrost mocy, cw zarówno z dołu przeszacowany bo od 7g kij działał już doskonale a i w górze dawał się spokojnie przeciążać o kilka gramów.

Dla mnie,- bardzo dobry uniwersalny patyk na dużą rzekę.

 

Porównując z NFC którego nie miałem w wersji HM jak pyta autor wątku ale IM (ST 905) śmiało mogę powiedzieć, że sztywność Batsona jest większa co ma swoje zalety i wady w zależności od oczekiwań i warunków w których się łowi no i oczywiście przyzwyczajeń.

Także,- podobnie jak Artura, razi mnie ten ohydny kielich w NFC (bez względu na materiał) ale on nie ma wpływu na wartosci użytkowe poza niewielkim przesztywnieniem, więc jest bardziej sprawą doznań estetycznych.

Swoją drogą te wszystkie wywody speców od marketingu NFC i samego G.Loomisa o niesamowitym postępie w produkcji ich blanków nieco mnie śmieszą szczególnie gdy patrzę na ów "kielich" bo każdy nawet kiepski chinol na złącze gładkie a tu ....

Może to kwestia mojej skromnej wiedzy i pewnie czemuś służy, ale jak do tej pory nie słyszałem jakiegoś sensownego zdania na ten temat...

Reasunując bardzo fajna wędka wyraźnie ustępujaca w górnym cw Batsonowi za to w dole można spokojnie łowić od 5gr.

 

Co do St.C się nie wypowiadam bo ich nie lubię (choć kilkoma łowiłem i kilka miałem) to do czego nie mogę się w nich przekonać i co przeszkadza mi w łowieniu to ten betonowy dolnik i dla mnie przeskok siły oddziaływania na rybę pomiędzy ugiętą szczytówką a jeszcze nie pracującym dolnikiem jest zbyt duży - niekomfortowy i wg mnie mogący dawać spady,- ale moje zdanie na temat St.C jest stronnicze i nie wnosi nic do merytorycznej dyskusji, więc można je spokojnie olać :)

 

W kwestii kielichow polecam wedki jednoczesciowe ;)


  • Rheinangler i JanuszD lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, nfc, g.loomis