Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa podłodziowa - rolki, płozy czy podpory?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
813 odpowiedzi w tym temacie

#221 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 04 styczeń 2020 - 20:17

Pani Kasia bardzo pomocna i sympatyczna :)
Nie pamiętałem imienia, ale przy zakupie, później przy modyfikacjach dmc, później z rolkami kilowymi -juz wiele razy dzwoniłem i zawsze wszystko da się ogarnąć przez tel.
A to ważne kiedy cos na szybko trzeba.
Dużo pozytywów jest o firmie Suski.
Radom mi podpadl przez handlarzy samochodów, ale Suski po części uratował honor Radomia :)
  • pawlo29 lubi to

#222 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 16:20

Mam w swojej przyczepce płozy. Będę je zachwalał bo łódka stoi pewnie, stabilnie.
Jest też jednak minus. Dno łodzi trochę się porysowało. Proszę o podpowiedź co mogę zrobić z tymi rysami. Czy wystarczy oczyścić, odtłuścić i prysnać lekko farbą czy trzeba innych zabiegów użyć?

#223 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 21 styczeń 2020 - 16:41

Łódka wjeżdża po rolkach kilowych a na płozach sie opiera zeby nie latać na boki, czy wciągasz po płozach?

#224 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 20:41

Niestety przy wciaganiu szura też o płozy

#225 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:28

Czekam na nową przyczepę właśnie z płozami  , i tak kombinuję jak ją wciągnąć żeby nie szorowała , jest to wykonalne  ???   zupełny brak doświadczenia w tym temacie .  W towarówce poprzednią łódkę woziłem na boku    :D    ,ale ta za duża 



#226 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 21:53

Też chętnie przeczytam radę doświadczonych na powyższe pytanie i wątpliwości.

#227 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:01

Płozy muszą być niżej.Lódka ma wjeżdżać tylko po rolkach. Po wjechaniu powinna się delikatnie pochylić na jedną stronę płóz. Reasumując płozy służą tylko do transportu do oparcia tak żeby nie kiwała się na boki...

#228 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:04

Idealne rozwiązanie  ,które chodziło mi po głowie  to wciągniecie na rolkach  przyczepy i po naciśnięciu nogą np, pedału powiedzmy  od ręcznego hamulca lub innej nożnej  dźwigni płozy podnoszą się pod samą łódkę .


  • pawlo29 lubi to

#229 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:48

Płozy muszą być niżej.Lódka ma wjeżdżać tylko po rolkach. Po wjechaniu powinna się delikatnie pochylić na jedną stronę płóz. Reasumując płozy służą tylko do transportu do oparcia tak żeby nie kiwała się na boki...

Dojeżdzam do slipu i obniżam jedną stronę z płozą , żeby zrobić luz  czy tak ,  inaczej w czasie jazdy   jak  tak zostawię będzie latać  łódka  ,, z prawa do lewego " . Sory dopytuję ,  bo nie chcę porysować nowiuśkiej łódki 



#230 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:51

u mnie jest tak ustawione, że łódka wjeżdża po rolkach kilowych, a będąc na łódce minimalnie można ją przechylić na jedną lub drugą stronę, gdzie opiera się o płozy.

Dokładnie tak jak Sławek napisał.

wyregulowałem to ustawiając wysokość rolek /u mnie jest możliwość ich ustawiania/ i płóz.

Całość niech będzie najniżej jak się da.

 

 

edit.

@Pawlo29  - nad wodą nic nie zmieniasz, szkoda czasu.

te przechyły łódki z lewego na prawy bok są minimalne, a na czas transportu łókę dociska pas transportowy i nic nie lata.

Łódka musi być na sztywno do przyczepy w transporcie.


Użytkownik Drac edytował ten post 21 styczeń 2020 - 22:55


#231 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 21 styczeń 2020 - 23:07

W poprzedniej łajbie miałem regulowane płozy (taka wielka śruba) przed wodowaniem opuszczałem płozy od rufy i łódź jechała po rolkach



#232 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 styczeń 2020 - 23:08

Widzę to tak , jak przyprowadzę przyczepę i postawie łódkę  , dopasuje płozy pod nią  do transportu , ale cała zabawa dopiero się zacznie na slipie na zasadzie prób i błędów żeby to poustawiać . Wcześniej nie pojadę na ryby bo nie będę umiał jej zwodować   :P   .  Michał ustawiasz płozy tak trochę pochyle , żeby łatwiej zjeżdzała w duł  , czy poziomo 



#233 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 styczeń 2020 - 23:15

Widzę to tak , jak przyprowadzę przyczepę i postawie łódkę , dopasuje płozy pod nią do transportu , ale cała zabawa dopiero się zacznie na slipie na zasadzie prób i błędów żeby to poustawiać . Wcześniej nie pojadę na ryby bo nie będę umiał jej zwodować :P . Michał ustawiasz płozy tak trochę pochyle , żeby łatwiej zjeżdzała w duł , czy poziomo


W domu możesz ustawić. Jak dobrze ustawisz płozy to łódkę bez problemu wciągniesz nawet z ziemi po rolkach😉Płozy mają nie przeszkadzać ani obcierać łódki podczas wciągania...

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 21 styczeń 2020 - 23:17


#234 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 styczeń 2020 - 23:25

Myślę że do końca miesiąca odbiorę przyczepę   , pogodę zapowiadają ładną  to zabawa przede mną , zrobię fotki jak to wygląda ,    pierwszy raz zawsze trudny  .  Wielkie  dzięki  Wszystkim  za pomoc  :)



#235 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 22 styczeń 2020 - 01:40

Płozy poziomo.
Ustawisz sobie że będzie ideolo i bedziesz mieć satysfakcję oraz wygodę :)

#236 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2020 - 07:57

Możesz dać na płozy taśmę teflonowa zawsze to mniejsze tarcie niż na materiale

#237 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 22 styczeń 2020 - 12:28

Jak przyczepę będę miał na miejscu to zobaczę jaki materiał na płozach  , jak ewentualnie coś poprawić . Dziś dopiero ją zarejestrowałem i ubezpieczyłem , bez tego nie mógł bym ją przyprowadzić . Warta 45 zł opłata na rok , chociaż tu nie zdzierają   :)



#238 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 15:40

Super dzięki za podpowiedzi!
A co zrobić już z tymi rysami które mam i o których pisalem wyżej?
Wystarczy lekko przeszlifowac i prysnąć farbą?

#239 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 23 styczeń 2020 - 11:07

Witam, zamierzam zamowiec RIVERFOX 405 lub 420, mam tylko dylemat poniewaz posiadam przyczepke typowo pod ponton z rolkami 

 http://transa-m.pl/p...rzewozu-pontonu .

Nie chce kupowac nowej, chcialbym ja dostosowac do nowej lodzi, jak myslicie czy da sie to tak zrobic abym nie mial problemu z wodowaniem?

U mnie slipy sa raczej dzikie i plytkie ,auto napewno nie moze wjechac do wody dalej niz tylne kola wtedy przyczepa jest moze ok 50cm w wodzie.

 

Czy ktos moze mi doradzic jak pozmieniac te rolki i czy one moga zostac czy trzeba je wywalic i zamontowac inne? 

 

Pozdrawiam


Użytkownik Michal Sz edytował ten post 23 styczeń 2020 - 11:07


#240 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 23 styczeń 2020 - 11:16

Wszystkie będzie grało, będziesz musiał tylko je poprzestawiać pod łódź. Sam miałem F420 na Niewiadówce z trzema rolkami kilowymi i dwoma podwójnymi, wszystko jeździło jak trzeba. Też mam płytkie slipy i gdy rolki podwójne były w jednej linii to łódź klinowała się na nich, bo metr od pawęży jest próg w kadłubie, weź to pod uwagę.