Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw trociowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 16 listopad 2009 - 21:01

chetnie bym wyczerpujaco wyspiewalCi wszystko ale zamierzam to sprawdzic dop.w nowym sezonie,mysle ze da rade.Lowiłem tez na spina 2.7 i dawał rade.Ja na poczatku sezonu łowie wachadłami takimi pod 20gr.a wobkiem nie trzeba daleko rzucac takze mysle ze sie sprawi ten zestawik,malymi gunkami takimi pod 10 gr.tym rzucalem tak dla sprawdzenia

#22 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 22:50

Cześć.Ja posiadam dwa różne kije na trotkę.Jednym z nich jest Prologic predator 300cm 20-60 gr.i tego używam zimą na prostych odcinkach Parsęty w jej dolnym biegu.Jest on długi więc spokojnie sięgam poza nawisy lodowe a brak drzew na tym odcinku nie ogranicza(jest wystarczająco dużo miejsca na naładowanie kija)Drugim kijem jest Shimano Technium DF 270H 20-50gr.i ten jest idealny jak dla mnie na zalesione odcinki choć raczej pod blachy niż wobki.Pomyśl o kiju robionym w pracowni bo dostaniesz to co akurat Tobie pasuje i z czym będziesz miał przyjemność z łowienia.Jeżeli chodzi o multik to ja używam curado 201 dpv ze względu na niskie przełożenie.Jak będziesz miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

#23 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 17 listopad 2009 - 08:12

Dzięki RADAR

widzę że curado 201 dpv, wysuwa się na prowadzenie, z jednej strony dobrze bo temu ma służyć forum, żeby człowiekowi łatwiej było podjąć decyzję, a z drugiej to cena tego cuda (chyba każdy zwykły zjadacz chleba, żyjący w najmniejszej społecznej komórce 2+2 drapie się po głowie skąd wziąć, kasę na to cudo:). Ale koń ma łeb, to niech kombinuje :mellow: . RADAR napisz jeszcze proszę, gdzie nabyłeś ten kijek Prologic predator 300cm 20-60 gr, i jak Ci się nim łowi czy długość dolnika nie przeszkadza?

#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 listopad 2009 - 09:50

Tylko wstawka na temat długości :D
Nie jestem żadnym ekspertem. Trocie łowiłem tylko tydzień. Latem.
Wiem jedno. Odcinek Słupii, w okolicy Bydlina jest bardzo oblegany (sierpień) i łatwy do obłowienia wędziskiem o długości ok. 2,6-2,7m.
Próbowałem 3 metrowym ale okazał się zbyt długi. Za często sięgałem na przeciwległy brzeg.
Nie mam bladego pojęcia jak wygląda rzecz na innych odcinkach i rzekach Embarassed

#25 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 11:22

Waldku,

Niekoniecznie, wszystko zależy od techniki. Zgoda, do zwykłego spinningowania wystarczy, lecz, gdy próbujesz wędkować na wypuszczanego lub, gdy chcesz ominąć przeszkody zalegające w nurcie, to 4 metry są krótkie. Widziałem wędkarzy wędkujących tak długimi wędkami (zaadaptowane do spina), z sukcesami. Myślę, że komfort wędkowania jest średni, lecz skuteczny, a większości chodzi o skuteczność, tzn. ryba w torbie.

#26 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2009 - 11:55

Waldku
(...)
Myślę, że komfort wędkowania jest średni, lecz skuteczny, a większości chodzi o skuteczność, tzn. ryba w torbie.


Zdaje się, że dlatego Kolega @popper napisał tak jak napisał,
bo zdecydowanie woli jedną na korbie, niż dwie w torbie. :D

Żeby nie było tak tragicznie OT, choć troci nie łowię,
a i casting ledwo co mnie zainteresował, dodam słowo co do długości wędek.
Sprawa jest tak indywidualna, że w zasadzie pytanie o radę w tym zakresie
jest pytaniem o preferencje, a nie o użytkową wartość każdego centymetra patyka.

Jest tyle przynęt, sposobów prowadzenia, rodzajów wędek, tyle różnych miejscówek,
że np. to co dla jednego będzie już męczące, innemu da odczucie przyjemnego wysiłku itd.

W tej materii nic nie zbliży się do połowienia samemu, na swój sposób, na swoim odcinku rzeki
wędkami 2,70m; 2,90m; 3,05m... Rada, zwłaszcza dobra, nigdy nie jest zła, ale tu nie ma drogi na skróty :D
I dotyczy to chyba każdej odmiany wabienia drapieżników, czy to jezioro, kanał, czy woda górska.

Życzę udanego skompletowania sprzętu !

Pozdrawiam
Grzesiek

#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 listopad 2009 - 12:02

jeszcze uwaga co do multikow. szpula oraz mozliwosci rzutowe przynetami typu wobki trociowe w przypadku abu 5tysiecy i wiecej niestety moze sprawiac pewne trudnosci ze swobodnym rzucaniem. wiem o czym mowie bo sam swoje przygody z trosiowym castingiem zaczynalem od Abu ultra Cast 5601 i bylo tak raczej srednio. choc dluzszy kijek i wiekszej podatnosci moze nieco nadrobic niedociagniecia samego multiki. ja jednak raczej w miare mozliwosci finansowych bylbym za curado 200/201 D/E

#28 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 listopad 2009 - 12:52

Mifek citica 201E tez da radę,to super kręciek :)porównojac go do curadziaka,nietraci duzo,praca aksamitna i spokojnie macha trociowe woby,a kasa mała

#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 listopad 2009 - 13:10

Mifek citica 201E tez da radę,to super kręciek :)porównojac go do curadziaka,nietraci duzo,praca aksamitna i spokojnie macha trociowe woby,a kasa mała



pisalem o curado bo byl wczesniej wspomniany. oczywiscie citica to tez swietny multik i przy niewielkim nakladzie mozna z niego zrobic curado :mellow:

#30 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 16:20

NA RYBY .PL.Ja tego prologica kupiłem na allegro.Długość dolnika to 40cm więc wystaje troszkę poza łokieć.Myślę że jak na pierwszy kij castingowy na trotkę to daje radę,zwłaszcza że cena jest przystępna.Jednak pomyśl jeszcze o tym co pisali koledzy.Jak byś pojechał na zlot i pomacał kilka patyków to dobrał byś coś pod siebie.

#31 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2009 - 16:52

oczywiscie citica to tez swietny multik i przy niewielkim nakladzie mozna z niego zrobic curado :mellow:


Na czym polega operacja? Może napiszesz parę słów o multi-transplantacji? :mellow:
Moze w osobnym temacie? Chyba, ze podobny juz istnieje ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 listopad 2009 - 18:32

Grzesiu nie wiem dokladnie jak jest w wersji E ale w serii D curado od citici roznilo glownie jedno lozysko ktore we wlasnym zakresie mozna osadzic w parenascie minut... :D

przy okazji polecam wypolerowanie wszystkie co sie da - wodzik - jak masz dostep, ranty szpuli, ranty ramy z ktorymi MOŻE choc nie powinna stykac sie szpula, os szpuli i ew tarcza cierna hamlca rztowego - ale ten ostatni zabieg do dla kozakow rzutowych :mellow:

#33 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2009 - 19:17

Czyli drobiazg, łożysko :D hmmm...
Ale dotyczy to modelu D. Poczytam jeszcze o tych Citiciach i CU201,
co by kolejnego OT nie siać i rozciągać. Wiem, że coś było :mellow:
Dziękuję Mifku

#34 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 17 listopad 2009 - 19:51

RADAR bardzo chętnie pojawił bym się na zlocie, ale żonka kazała popukać mi się wczoło,jak ją zapytałem o wyjazd. Twierdzi i słusznie że już w domu mam dwie trocie morskie, jedna 2 lata i 3 miesiące, druga 3 miesiące:). Tak że muszę poczekać jak moje ratolośle podrosną wtedy, powrócę do weekendowych wyjazdów, a na razie pozostają mi jednodniówki i to na tygodniu. Dobrze że w pracy nie marudzą:).

#35 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 19 listopad 2009 - 08:11

Koledzy, a czy curado 201 DPV naddaje się do ciężkiego trollingu? A co myślicie o takim multiku: Cormoran Corcast Pro 18-0400, może ktoś nim łowił?

#36 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 listopad 2009 - 09:14

z tego co sie orientuje to ten cormoran nie ma ramy alu wiec jak dla mnie na dzien dobry jest skasowany. poza tym w tej cenie wolalbym uzywanego lub nowego (trafiaja sie czasami promocje) abu c3 4601 niz cormorana ktory zaczal robic, a własciwie sygnowac jakies tanie malezyjskie zabawki swoim logo wylacznie z potrzeby rynku...

jesli chodzi o cu201DPV to nie wiem co masz na mysli mowiac o ciezkim trollingu. jesli chodzi o trolling srodziemny to nie powinno byc problemow...

#37 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 19 listopad 2009 - 09:59

Dzięki, i już się stawiam do raportu :D Jak najbardziej chodziło mi o trolling śródlądowy, np ciąganie yo-zuri hydro magnum 18 cm 100 g ewentualnie z oliwką 60-80g. Tak czy curadziak da radę?

#38 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 listopad 2009 - 11:19

da rade to na prawde mocna maszyna.

moze byc tez CU301D - ale jesli chcesz tym tez duzo rzucac przynetami od 10g to raczej 201 bedzie lepszym rozwiazaniem

#39 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 20 listopad 2009 - 06:45

mifek

a jak się ma taki multik Daiwa Procaster ROJO 100HL, do curadziaka? Jak sobie poradzi z lżejszymi przynętami, a jak w wyżej opisanym trolingu?

#40 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 20 listopad 2009 - 12:13

Odpowiem Ci szybko, że Curado na pewno będzie lepsze do rzucania ciut ponizej tych magicznych 10gr niż Rojo, za to do trolingu czy dużych jerków bardzo podobne. Ma też swietny stosunek jakości do ceny. Było troche info o nim - sprawdz w wyszukiwarce :D
Pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych