Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 kwiecień 2009 - 13:58

Mimo ze jestem nowy pozwolilem sobie zalozyc ten temat.Mam nadzieje ze nie lamie regulaminu :unsure: w tym roku zlapalem juz 4 Bolki ale tylko 2 powyzej 65cm.Zaznaczam ze mieszkam w niemczech i w moim regionie bolenie nie maja okresu ochronnego :D


http://img139.images...76/dsc03148.jpg


.


Dostalem od zony nowy kij Berkley series one skeletor o Cw: 2-12gr.Postanowilem wytestowac sprzet i wybralem sie na okonie. 2 dni z rzedu kompletnie nic wiec 3 dnia zalozylem 7cm zolto czrnego twistera relaxa na 5gr glowce gamakatsu.za 2 rzutem pod rosnace i zwisiajace do wody drzewa ostre uderzenie, wpierwszej chwili pomyslalem ze szczupak ale moim oczom ukazal sie bolek po zmierzeniu(60cm) i fotce wrocil do wody. 30 minut pozniej w tym samym miejscu 1 oznaki goniacych boleni. Nieczekam zmiana taktyki
i po chwili ladauje nastepnego(66cm na zdjeciu).Kolejnego dnia bylem juz nad woda krotko przed 16:00, po ok 30min pierwsze uderzenie zaciecie i siedzi tym razem znacznie wiekszy. Po ok 3 min widze go pierwszy raz na powierzchni i oczom nie wierze, jeszce 2 odjazdy i udalo mi sie go wyladowac.Miarka pokazala 77cm.tego samego dnia mialem jeszcze 2 pobicia ktore spoznilem.

SPRZET:

Berkley series one skeletor 2,10m Cw: 2 - 12gr
Spro Red arc 10300
Plecionka 0,17mm Spiderwire Stealth

To by bylo na tyle;-)
zdr

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2009 - 14:05

gratulacje, piękne bolki! Napisz coś o okolicznościach połowu, chętnie poczytamy :D

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 kwiecień 2009 - 18:22

Witam. Hehe, regulamin nie gryzie, a otworzenie tego wątku to ładny początek :mellow:

Miło popatrzeć na bolka i szczęśliwego łowcę, już niedługo i u nas czas na niego. <_<

Jaką wytrzymałość ma ten Stealth 0,17mm?? Ja znalazłem info, że aż 16,50 kg :huh:
Czy tak była opisana szpula Spiderwire którą kupiłeś? Dość mocna linka jak na wędkę do 12g CW ;)

Pozdrawiam, Grzesiek

#4 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 kwiecień 2009 - 18:27

Te 16,50 to wytrzymalosc liniowa :D na weźle jak sie nie myle 6,75kg.plecionka to koniecznosc bo juz pare euro zostawilem na dnie.a co sie okazalo w poniedzialek po tym 77cm zlapalem jeszcze maluszka 52cm i mialem suma na oko 1,3m niestety po ok 25min poszedl w krzaki na plyciznie i sie uwolnil.plecionka godna polecenia bo suma naprawde pompowalem na chama z tych krzakow i dla rade.Naszczescie w poniedzialek mialem ze soba inny kij Shimano technium DF BX 2,7m i 5 - 20gr.teraz jade znowu na bolka i po siedze tak do 24 moze cos dorzuce
zdr

#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 09 kwiecień 2009 - 20:26

No to na dzien dobry masz przechlapane kolego. Chlopaki juz sie grzeja od paru miesiecy i czekaja na 1 maja jak na zbawienie :lol:
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 kwiecień 2009 - 23:23

Wieczorno-nocne lowy zakonczone sukcesem :D Bolek 61cm na czarnego 5cm twistera z glowka 7gr. mialem ze 3 cmokniecia czyzby okon sie ruszyl???Aha bolek uderzyl o 21:40>pelnia i ksiezyc tak dawal ze moglem gazete czytac :lol:
zdr

#7 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 10 kwiecień 2009 - 08:57

a tu się tylu bojelarzy czaiło :lol: :lol:
super pozdr
P.S.Fajne normalne zdjęcia i widać ,że łowca jest w pełni usatysfakcjonowany i zadowolony ze swoich zdobyczy B)

#8 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 10 kwiecień 2009 - 23:41

Dzis powtorka z rozrywki Bolek 57cm.Mozecie se pomyslec ze sciemniam czy cos ale mam fotki kazdego tylko w regulamine cos o 65cm pisalo wiec nie wstawiam.Wiec jak mod nic przeciwko nie ma to dodam :mellow:
zdr

#9 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 11 kwiecień 2009 - 04:57

Dzis powtorka z rozrywki Bolek 57cm.Mozecie se pomyslec ze sciemniam czy cos ale mam fotki kazdego tylko w regulamine cos o 65cm pisalo wiec nie wstawiam.Wiec jak mod nic przeciwko nie ma to dodam :mellow:
zdr


Spoko stary, wszyscy Ci wierzą.
Poczekaj do maja a zobaczysz jakie rapki łowią jerkbaitowcy B)


#10 OFFLINE   HotSauce

HotSauce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaUjście

Napisano 11 kwiecień 2009 - 15:26

Fajne bolki, ja za każdym razem jak przejeżdżam przez Ren to nie mogę wytrzymać - aż chciałoby się sprawdzić co za bolki tam pływają.
U nas w prawdzie okres ochronny, no ale słońce tak operuje i pogoda śliczna, że wieczorami już można sporo powierzchniowych ataków obserwować. Co ciekawe i obiecujące, na Noteci pokazało się duużo młodzieży (trochę przeszkadzają w łowieniu kleni).
Byle do maja.

#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 11 kwiecień 2009 - 16:23

na Renie maja byc podobno potwory.Sprawdze raczej w tym roku ale co wyjdzie zobczymy.za godzinke jade znowu.
zdr

#12 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 kwiecień 2009 - 12:09

Byłem nad dolnym Renem i po tym co zobaczyłem mam podstawy sadzić, że w tej rzece nie ma jakiś wybitnych warunków do życia i rozwoju dla rap. Sam główny nurt to biologiczna ruina. Cale dno wybrukowane kamorami. Ryby są głównie w zakolach główek i w kanałach. Ukleja taka sobie w namolnych ilościach. To co można zapisac in plus to brak presji na tą rybę. Na pewno są na Rennie super miejscówki w kanałach elektrowni i tp. Sama rzeka to nic szczególnego.

#13 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 12 kwiecień 2009 - 13:25

Nie wiem nie bylem.widzialem tylko raporty. w renie Lapie moj kolega ale on glownie brzana,leszcz i czasem sandacz. W niemczech na Bolki malo kto lapie bo jak to mowia wedzonego da sie zjesc.U mnie w regionie (HESSEN) jest np zabronione wypuszczanie zlapanych ryb jesli sa wymiarowe i nie maja okresu ochronnego, co uwazam za glupote i lamiac prawo wypuszczam wszystko co zlapie.Nie wiem czy znacie Uli Beyer??? to znany spinnigista niemiecki z lat 90 ktory udoskonalil lapanie na gumy.Lapal gownie na renie ale Szczupaki,sandacze i okonie.A co powiecie o nowych Devonach do polowu Boleni? Bo calkiem nowa seria z lozyskami z MIG-21 jest juz u mnie dostepna ale cena 30-40euro/szt.
zdr

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 kwiecień 2009 - 13:29

nie jestem specjalista od boleni, ale stwierdzenie, ze rzeka o dlugosci ponad 1300 km, jest to 'biologiczna ruina' i 'w tej rzece nie ma jakiś wybitnych warunków do życia i rozwoju dla rap' jest bardzo odwazne ... ja lowilem troche na tym niebieskim odcinku i powiem, ze to jest kilkaset kilometrow lowiska do poznania a na to potrzeba lat :D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/47/Rhein-Karte.png

@gugcio

...
U mnie w regionie (HESSEN) jest np zabronione wypuszczanie zlapanych ryb jesli sa wymiarowe i nie maja okresu ochronnego, co uwazam za glupote i lamiac prawo wypuszczam wszystko co zlapie.
...

bla bla bla kolego :D radze przeczytac :D http://www.anglerverband.com/DAV/de/standp/zuruecksetzen/ind ex.php


#15 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 12 kwiecień 2009 - 13:40

Ja za duzo nie moge powiedziec z 2 prostych wzgledow :D
1. Posiwecam dopiero pierwszy zezon Boleniom
2. Nad ren wybieram sie dopiero w okolicach lipca.Odcinek w okolicach Wiesbaden. Narazie mam rzeke Main na ktorej jak widac wcale Boleni nie brakuje.Dzis postaram sie tez jakiegos wyluskac.
zdr

#16 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 12 kwiecień 2009 - 14:32

I do czego dazysz?to ze wypuszczanie ryb nie jest przepisem ogolno niemieckim nic nie znaczy.Karte zdalem w Hessen i wydana w tym regionie. To tak samo jak okreg opolski ma wymiar na okonia a torunski nie ;-)Niestety zle zinterpretowny przepis nie jest wytlumaczniem. Ale dzieki za linka. Niemcy to biurokraci niestety. Ogolnie rzecz biorac na kursie mowiono o zakazie wypuszczania ryb ktore sa zbyt liczne Leszcz,Ploc i podobno Sum, ja wypuszczam wszystko.
zdr

EDIT: Wkleilem to na jedno z niemieckich forow gdzie jestem czlonkiem i uzylem slowa Wypuszczanie a wyskoczylo ### teraz wiesz chyba o czym mowa :D Nie ma co wydrukuje sobie to i bede nosil <yes> dzieki 100krotne. Moga mnie cmaknac miesarze w przyslowiowe 4 litery.

EDIT 2: Der DAV ist nicht der Gesetzgeber. Fische gezielt ### ist und bleibt offiziell verboten. Taka odpowiedz padla

#17 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 kwiecień 2009 - 15:33

Pitt, ja bym się wiedza na temat boleni nie przejmował ale niezrozumieniem prostego tekstu już tak. Jak nie rozumiesz co napisałem to jedz poniżej ujścia rzeki Lippe i zobacz główny nurt Renu, to rozumiesz o czym pisze. Możesz nawet tam porzucać czym rozbawisz zapewne załogi wielkich barek kursujących średnio co 2 minuty :lol:

#18 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 12 kwiecień 2009 - 22:10

Pitt jak bys jeszcze jakies watpliwosci mial co do przepisow panujacych w niemczech daj znac bo moge Ci zacytowac co nieco.
zdr Aha i zeby bylo na temat.Bolki ucichly :huh: zero, woda spokojna jak zaczarowana.Pobic tez zero.moze jutro bedzie inaczej bo wybieram sie tak o 18 do 24 wiec moze cos dopadne.
zdr

#19 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 12 kwiecień 2009 - 22:35

U mnie bolki wieczorami nie sa aktywne. Narazie widzialem je tylko z samego rana. Specjalnie przedwczoraj i wczoraj pojechalem na bolki wieczorem i nic - zadnego brania, nie bylo tez widac grasowania.

@gugcio

Tez mieszkam w Hessen, i tez myslalem ze jest to zakazane, bo tak mowili na kursie. Zobacz jednak, ze nie ma nigdzie paragrafu w ktorym jest napisane ze wypuszczanie ryb jest niedozwolone.
Pozatym polecam Ci strone http://www.catch-release.de/
Pitt znakomicie zna nasze prawo niemieckie :D

Pozdrawiam
Tomek

#20 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 kwiecień 2009 - 08:57

Pitt nie zna znakomicie prawa niestety chcecie przepisu prosze bardzo.

3) Fischen in der Absicht, die Fische
ohne vernnftigen Grund nach dem Fang
wieder auszusetzen, ist verboten.

der einzigste Vernftige Grund ist das nicht erreichen der Mae oder Schonzeit, ansonsten gibt es kein Grund..


Wyciag z ksiazki z przepisami. Co do bolkow 2 ostatnie zlapalem w godzinach 21:40 - 22:20, Prowadzac przynete przy dnie dlatego nie widac ze grasuja.Moj zalozony temat na niemieckim forum zbulwersowal nie jednego wiec raczej teraz mam wiecej wrogow jak znajomych tam.Co do storny ktora podales ma cel informowac i zachecac ludzi do C&R ale dalej lamiesz prawo.Ja sram na takie prawo i kazda ryba wraca do wody.Nie umiem po super walce czy swietnych odjazdach wyjac i dac w leb.jak mnie jakis dziad zdenerwuje trafi sam do wody.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych