Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 kwiecień 2009 - 09:42

@gugcio
widze, ze mozemy sie licytowac (o ten vernnftigen Grund - bo to jest tzw. Auslegungssache ... kak to gawarjat Francozy) dluzej niz do zmierzchu i ze to nic nie przyniesie, wiec przyznaje, ze nie wiem co wolno a czego nie i niech tak pozostanie :D

@robert
przepraszam najmocniej, jak ja wogole moglem podwazyc twoje zdanie?

#22 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2009 - 09:50

.Moj zalozony temat na niemieckim forum zbulwersowal nie jednego wiec raczej teraz mam wiecej wrogow jak znajomych tam..



Napisz coś o tym więcej, to ciekawy temat.

p.s. gratuluję Bolków.

#23 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 kwiecień 2009 - 09:58

Coz moge napisac wiekszosc ludzi dalo mi do zrozumienia za zawsze jakas rybka moze sie przeciez wysliznac, ale jeden taki co moze 2 razy w roku na ryby chodzi z piana w pysku cytowal przepisy ktore zabraniaja wypuszczania, dodajac mam nadzieje ze kazdy tego przestrzega!!!Na koniec napisal ze dyskusja nie powinna znalesc miejsca na forum bo przepis to przepis. Kazdy z tego forum co mnie zna wiedza ze wypuszczam ryby, dalem nawet fote jak tego najwiekszego wypuszczam <haha>.Denerwujace jest to ze nie moge namawiac ludzi do C&R czy dac sobie nawet takiego podpisu.

@pitt

Tu masz napisane jaki powod.Dlatego jest dodane zaraz nizej jako malo objasnienie

der einzigste Vernftige Grund ist das nicht erreichen der Mae oder Schonzeit, ansonsten gibt es kein Grund...

zdr

#24 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 kwiecień 2009 - 10:28

@gugcio
juz tobie napisalem, ze masz racje, przeciez nie bede sie z toba spieral :D

#25 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 13 kwiecień 2009 - 10:43

Gugcio zmien forum niemieckie

#26 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 kwiecień 2009 - 10:52

To pisal prawomocny z forum cytujac kodeks

http://www.umwelt-online.de/cgi-bin/suchausgabe.cgi?pfad=/re gelwerk/natursch/laender/he/fischv.htm&such=schadlose

10 Abs. 3

Milej lektury :D

@pitt ja tez sie nie chce klocic, i to nie ja mam racje a niemcy oni mi to napisali bo sam do konce nie wiedzialem zdr

EDIT: wyskoczy zapytanie o haslo kliknij anuluj i sie otworzy :)Niestety tego ost zdania tam nie znalazlem a Niemiec sie pieni strasznie jak co jeszcze draze. dam se spokoj i tak wypuszczam wiec po co uwage na siebie sciagac :D

EDIT 2: Tomek N to jest swietne forum glownie o rzece Kinzig ktora mnie interesuje.Do tej pory po za tym dziadem sa wszyscy bardzo w porzadku.

#27 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 kwiecień 2009 - 11:24

Pitt, jak widać można, trzeba tylko przypisać mi coś czego nie powiedziałem a potem to schlastać. Proste, chociaż prymitywne.

#28 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 13 kwiecień 2009 - 11:48

Czytam, czytam i oczom nie wierzę :huh: . Znalazł się Kolega oblatany w temacie i .... huzia na Józia, ale się nie dał, i przytoczył to i tamto ( nie znam niemieckiego) i zamiast uznać Jego racje, to następuje bicie piany. Jednego nie potrafię zrozumieć - ta sama woda, podobne metody wędkarskie i inne spostrzeżenia - i zamiast szacunku, udowadnianie Kto Jest Mądrzejszy!!!!. Ludzie odpuście! Nie jesteście WYROCZNIAMI. Sam jestem gówniany wędkarz, ale mam sukcesy, więc dlaczego odmawiacie sukcesów innym? <_<

Co raz częściej niektórzy Koledzy, wypowiadają się na tym forum, jak NAWIEDZENI, założyciele nowych sekt, czy cóś.

SZANUJMY SIĘ!

I tak ostatecznym wynikiem będzie to , kto jakie ryby łowi, i jak za nimi poluje. (jeden zap...dala i łowi okazy, drugi woli przygodę lub PRZYGODĘ)

Ze Świątecznym pozdrowieniem!

PS. A poza tym jest mi przykro, że Nowy Kolega został tak ostro zaatakowany przez wszytkowiedzących.
Całkiem niepotrzebnie.
Wątek wiele przez to stracił.

#29 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 kwiecień 2009 - 11:54

Proponuje modowi oczyscic watek o ile to mozliwe i wrocmy do lapania ryb. Dodam tylko ze do nikogo nie czuje urazy czy cos.Byla dyskusja z argumentami tak jak powinno byc.
Zycze polamania Wszystkim.

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 kwiecień 2009 - 15:56

Ja miałbym pytanko do łowcy. Kamilu, opisujesz sprzęt.
Jego zestawienie nijak nie komponuje mi się mocą (kołowrotek, plećka) do zapodanego kijaszka.
Czy ten Berkley jest błędnie opisany? Niedoszacowany? Zdaje mi się, że pierwsza przelotka jest dwustopkowa :huh:


#31 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 13 kwiecień 2009 - 16:07

Tak, te Berkleye sa zle opisane.

#32 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 kwiecień 2009 - 07:48

@popper


Jak juz pisalem Berkley series one skeletor 2,1m i CW: 2 - 12.
Bylem wtedy za okoniem polazic nie za bolkiem dlatego taki kij.Co do plecionki to macie racje ale bylem zmuszony zalazyc szpule z plecionka bo majac zylke urwalem 4 gumy w 30min. Kreciol mimo ze rozmiarowo duzy pasuje do kija przynajmniej mi.Pozniej chce kupic cos z TEAM DAIWA.takim oto nietypowym zestawem wyladowalem bolka 77cm bez najmniejszego problemu i dlatego zabieram go czesciej nad wode. Reszte Ryb wyciagalaem SHIMANO TECHNIUM DF BX 2,7m cw: 5-20gr i po spotkaniu z sumem mialem nawet na probe DAIWE POWERMESH 2,4m cw: 10 - 35gr. teraz czesciej jezdze z shimano choc nie rzadko biore oba kijki.
zdr

Załączone pliki



#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 kwiecień 2009 - 14:10

Dzięki. Wszystko jasne :D

#34 OFFLINE   Olaf

Olaf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2009 - 08:04

A ja bardzo proszę kolegów łowiących na niemieckich wodach, żeby mieli litość i mnie nie dręczyli ;)
Ostatnio żona przyłapała mnie siedzącego na kanapie z wędką w ręku i oczami utkwionymi gdzieś w suficie, stwierdziła, że mam nie po kolei w głowie i poszła oglądać M jak Miłość :lol:
Z tej niecierpliwości zrobiłem nawet pierwszego woblera tylko na bolenie. Czuję, że to będzie moja tajna broń w tym roku, bo jak wiadomo wędkarski szamanizm jest równie ważny jak sprzęt :D
Proszę o wybaczenie ale nie mogę się oprzeć i zamieszczę wspominkowe fotki z 2008.
Dodam tylko, że wypuszczając bolka (zdjęcie nr 2) usłyszałem:
Panie, zwariowałeś Pan? Taka ryba! Daj Pan mnie, ja wiem, co się z taką sztuką robi. Ciekawe, czy uwże wędkarz (który 10 metrów ode mnie łowił szczupaki czterdziestaki na żywca i prosił, żebym bolenie wyłowił, bo mu drobnicę płoszą i szczupak nie podchodzi) miał na myśli ucałowanie rapki przed wypuszczeniem? :lol:? Chyba raczej patelnia (jak wiadomo bolenie słyną ze smacznego mięsa :angry:).

Załączone pliki



#35 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 20 kwiecień 2009 - 10:14

Kolejna zdobycz Bolek 76,5cm a juz myslalem ze pobilem zyciowke :D

Co do polowu to znow dziwnie wyszlo ale efekt zadawalajacy.Wieczorem kolega napisal mi maila ze woda podskoczyla o metr i bolki bija wieczorem ale nie chca gryz. Ucieszony ta wiadomoscia zawiozlem corke rano do przedkszola i nad wode.Wzialem ze soba berkleya pudelko wobow i paprochy bo chcialem tylko ze 2 godzinki obejrzec sytuajce.Moja miejscowka jak zawsze dawala nadzieje na udany pobyt. Tym razem chcialem polapac kleni i stestowac nowe kolory paproszkow ktore wyslal wujek z polski. po kilku rzutach nagle widze atak bolenia na drobnice. Akurat bylem podczas testowania kleniowo/jaziowych wobkow Kumpla Dominika (Homegeon).Po drugiej stronie kija wisial 4,5cm pekaty o kolorze seledyna w czarne paski. Ok 5m od brzegu poterzne uderzenie ,ktore zkwitowalem zacieciem. Odrazu przy powierzchni widzialem ogon przeciwnika ktory zaczal ucieczke.Naszczescie dobrze ustawiony hamulec pozwolil mi po dluzszej chwili wyladowac bestie.Dalej nie szlo lapac bo poluzowal mi ster woba.Zazarl tak gleboko ze musialem go odchaczac unoszac pokrywe skrzelowa i przecinajac plecionke. Bolek w dobrej kondycji wrocil do wody. na zdjeciach ma troche trawy na sobie ale obchodzilem sie z nim jak najdelikatniej potrafie :D
zdr

.

Załączone pliki



#36 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 20 kwiecień 2009 - 10:40

Też odprowadzałem moje córki do przedszkola przed rybami a skutek był taki, że starsza zapytania przez panią, „kim są twoi rodzice” odpowiedziała, „mamusia magister a tatuś wędkarz” :D

#37 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 20 kwiecień 2009 - 11:40

Też odprowadzałem moje córki do przedszkola przed rybami a skutek był taki, że starsza zapytania przez panią, „kim są twoi rodzice” odpowiedziała, „mamusia magister a tatuś wędkarz” :D


Jeśli chodzi o ciebie Robert, córka wyznała jak najbardziej szczerą prawdę :lol:

Moja, 6 letnia Ola lubi rysować i wszystkie rysunki dla mnie przedstawiają mnie łowiącego rybki Lubi czasem ze mną nad wodę pojechać ale przedtem stawia warunek - najpierw odwiedzimy MC Donalda :lol: bo jak mawia, nad wodą musi mieć coś do jedzenia i picia jak ja rybki łowię

#38 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 kwiecień 2009 - 22:25

Gratulacje dla Gugcio !



#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 18:19

Ładny bolek ... a u nas pozostało tylko odliczać :D

#40 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:29

... a u nas pozostało tylko odliczać :D


Tak,mnie to nawet korci założyć przynętę boleniową,ale mowie sobie biosteron nie teraz... to tylko 9dni B).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych