Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z krótką wizytą w Bass Pro Shop, Bolingbrook, IL, USA.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 22 listopad 2009 - 09:38

Byłem w Bassie i Cabelasie w Wisconsin. Pierwszy raz byłem w takim szoku że nic nie kupiłem :huh: Łaziłem po sklepie przez 4h i oglądałem, macałem, u nas chyba nigdy nie bedzie takiego sklepu...

#22 OFFLINE   NintendoPassion

NintendoPassion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaChicago, USA

Napisano 22 listopad 2009 - 14:12

To prawda, można chodzić i chodzić. Miejmy nadzieję, że kiedyś i w Polsce coś takiego powstanie.

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 listopad 2009 - 14:13

Byłem w Bassie i Cabelasie w Wisconsin. Pierwszy raz byłem w takim szoku że nic nie kupiłem :huh: Łaziłem po sklepie przez 4h i oglądałem, macałem, u nas chyba nigdy nie bedzie takiego sklepu...



Ja miałem dokładnie to samo. W sumie nie wiedziałem, w którą stronę iść i jak to Jackybrown stwierdził, kręciłem sięjak na rondzie. Moim zdaniem w IL (Chicago) zdecydowanie lepszą ofertę ma BPS. Cabelas natomiast to super oferta dla myśliwych. BPS to chodzenie na godziny i co chwila można znaleźć coś nowego. Co ciekawe niektóre rzeczy, nawet wędkarskie, nie wiedziałem do czego służą :D

Nie ukrywam jednak, że ciuchów kupiłem sobie tam mnóstwo, a przymierzania było duuuuuużo. Pod względem ciuchowym dobry jest też Garden Mountains (chyba jeśli dobrze pamiętam). Tam były bardzo dobre przeceny na Columbię, North Face itd.


#24 OFFLINE   ender

ender

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 16:36

coś takiego widziałem w Kijowie rok temu na targach wedkarskich i troszkę mysliwskich,i troszkę do pływania, ale to była wystawa a tu sklep, tylko pozazdrościc, chociaż tam oferta wędek z Japonii była oszałamiajaca, a z Ameryki tylko st.croix było. a schimano czy daiwa to wystawiała modele tak mniej wiecej pozyżej 300 ojro.

#25 OFFLINE   NintendoPassion

NintendoPassion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaChicago, USA

Napisano 24 listopad 2009 - 04:25

coś takiego widziałem w Kijowie rok temu na targach wedkarskich i troszkę mysliwskich,i troszkę do pływania, ale to była wystawa a tu sklep, tylko pozazdrościc, chociaż tam oferta wędek z Japonii była oszałamiajaca, a z Ameryki tylko st.croix było. a schimano czy daiwa to wystawiała modele tak mniej wiecej pozyżej 300 ojro.


Prawda, wyższe modele z wyższej półki tanie nie są. Ale kołowrotek to tylko połowa sukcesu :D

Jak już wspomniałem wyżej, może w Polsce kiedyś powstanie takie centrum? Mekka?

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 listopad 2009 - 20:47

Jak już wspomniałem wyżej, może w Polsce kiedyś powstanie takie centrum? Mekka?


Myślisz, że powstanie? Jakoś trudno mi sobie to wyobrazić - BPS, albo Cabelas w Polsce :mellow: Z tego co obserwowałem na targach wędkarskich jest przedstawiciel Cabelas'a na Polskę. Pytanie jest inne - ktoś widział produkty w sklepach?

#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2009 - 10:36

To prawda, na Targach byl i w zeszlym roku przedstawiciel, i jeszzce wczesniej rowniez.
Jakos z tego niewiele wyniklo, poza w naturalny sposob zwiekszajaca sie oferta w duzych (przede wszystkim) sklepach internetowych.

Gumo

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 listopad 2009 - 11:15

Gumo,
Niestety :( Kilka lat działalności ale efekty niewielkie niestety. Życzyłbym sobie by takie centrum w Polsce powstało. BPS to nie tylko wędkarstwo ale również świetnie rozwinięty camping, odzież, sprzęt pływający itd. Echh ... warto sobie pomarzyć :D

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 25 listopad 2009 - 13:00

Cześć,

miesiąc temu kupiłem w Cabelasie kurtkę:

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard -item.jsp?id=0036542922719a&navCount=1&podId=0036542 &parentId=cat20455&masterpathid=&navAction=jump& amp;cmCat=MainCatcat20431-cat20455_TGP&catalogCode=UK&am p;rid=&parentType=index&indexId=cat20455&hasJS=t rue

była w promocyjnej cenie 119 usd. Fakt, koszty wysyłki są bardzo wysokie bo razem z przesyłką wyniosła mnie 174 usd, co wyniosło 510 pln. Cena znośna. Po 7 dniach kurtka była u mnie. Jednak najbardziej mnie zaskoczyły polskie służby. Cło + Vat 193 pln.!!! :wacko:

Nie to żebym płakał nad rozlanym mlekiem, tym bardziej że kurtka jest naprawdę super i jestem z niej zadowolony, ale jak by ktoś chciał coś sobie kiedyś zamówić to cło i vat jest trochę wysokie.

Kiedyś za steeza z japoni płaciłem cło+vat około 22%, a tu za kurtkę to wyszło około 38% wartości towaru i przesyłki.! :huh:

To tak dla informacji przyszłych kupujących.

pozdrawiam
Rafał

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 listopad 2009 - 13:26

Niestety takie polskie prawo i nie tylko polskie. Raj mają Ci, którzy tam mieszakają albo co najmniej tam pojadą. Ach te atrakcje, promocje :D

#31 OFFLINE   NintendoPassion

NintendoPassion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaChicago, USA

Napisano 26 listopad 2009 - 00:49

Cześć,

miesiąc temu kupiłem w Cabelasie kurtkę:

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard -item.jsp?id=0036542922719a&navCount=1&podId=0036542 &parentId=cat20455&masterpathid=&navAction=jump& amp; amp; amp;cmCat=MainCatcat20431-cat20455_TGP&catalogCode=UK&am p;am p;am p;rid=&parentType=index&indexId=cat20455&hasJS=t rue

była w promocyjnej cenie 119 usd. Fakt, koszty wysyłki są bardzo wysokie bo razem z przesyłką wyniosła mnie 174 usd, co wyniosło 510 pln. Cena znośna. Po 7 dniach kurtka była u mnie. Jednak najbardziej mnie zaskoczyły polskie służby. Cło + Vat 193 pln.!!! :wacko:

Nie to żebym płakał nad rozlanym mlekiem, tym bardziej że kurtka jest naprawdę super i jestem z niej zadowolony, ale jak by ktoś chciał coś sobie kiedyś zamówić to cło i vat jest trochę wysokie.

Kiedyś za steeza z japoni płaciłem cło+vat około 22%, a tu za kurtkę to wyszło około 38% wartości towaru i przesyłki.! :huh:

To tak dla informacji przyszłych kupujących.

pozdrawiam
Rafał



Widzisz,

Bo takie zakupy mają deklarowaną wartość na przesyłce. Dlatego zapłaciłeś cło (ale to już inny temat). Popraw mnie jeżeli się mylę.

#32 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 26 listopad 2009 - 07:36

Oczywiście że mają deklarowaną wartość.
W pełni zdawałem sobie sprawę z tego, że kupując w sklepie zapłacę cło+vat. Niestety na ebay`u nic konkretnego akurat nie było. Zaskoczyła mnie po prostu wysokość tej opłaty.
Tak jak pisałem, nie będę się teraz użalał. Post wrzuciłem tak dla informacji że na kurtkę to cło+vat wychodzi trochę więcej niż za multiplikator który jest chyba najczęściej kupowanym przedmiotem z zagranicy.

pozdrawiam
Rafał

#33 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 08:10

Remku, sklep o ktorym wspominales to Gainder Mountain http://www.gandermountain.com/ Jesli chodzi o mlynki to stwierdzam ze jednak wiekszy wybor jest w Cabelas w ktorym bywam dosyc czesto bo to niecale pol godziny jazdy odemnie z domu. W Bass Pro tez bywam czesto bo...zawoze towar do tego sklepu(zwiazane z moja praca). Jesli chodzi o przeceny to nie ma lepszego dnia niz nadchodzacy piatek czyli dzien po swiecie Dziekczynienia , sklepy w ten dzien otwieraja kilka godzin wczesniej, a kolejki tworza sie jak za czasow PRL-u od nocy bo przeceny niektorych produktow o 75% naprawde kusza i odrazu mozna sobie przypomniec jak to sie stalo za mlekiem i chlebem na poczatku lat 80-tych.
Jesli po tym komus zostaje troche gotowki i jest w okolicach Chicago poczatkiem stycznia, zapraszam na 3dniowe Musky Show http://www.chicagomu...m/seminars.html gdzie oprocz sprzetu mozna nabyc wiedze na syminariach prowadzonych przez najlepszych asow w polowie musky. W lecie bylem na takim syminarium w Cabelas poswieconym musky- naprawde duzo mozna sie dowiedziec.

#34 OFFLINE   NintendoPassion

NintendoPassion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaChicago, USA

Napisano 26 listopad 2009 - 13:25

Oczywiście że mają deklarowaną wartość.
W pełni zdawałem sobie sprawę z tego, że kupując w sklepie zapłacę cło+vat. Niestety na ebay`u nic konkretnego akurat nie było. Zaskoczyła mnie po prostu wysokość tej opłaty.
Tak jak pisałem, nie będę się teraz użalał. Post wrzuciłem tak dla informacji że na kurtkę to cło+vat wychodzi trochę więcej niż za multiplikator który jest chyba najczęściej kupowanym przedmiotem z zagranicy.

pozdrawiam
Rafał


Z drugiej strony, masz satysfakcję z posiadania ogólnie niedostępnej rzeczy w Polsce :D

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2009 - 14:05

Remku, sklep o ktorym wspominales to Gainder Mountain http://www.gandermountain.com/


Tak dokładnie. Kilka ciuszków tam kupiłem za niezłą cenę :D

Mnie się trochę bardziej jednak podobał BPS. Miałem wrażenie większego asortymentu. Choć, tak byłem podekscytowany, wizytą, że teraz wszystko może mi się wydawać :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych