Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co robię nie tak??? Okonie ... przynęta metoda gdzie i kiedy .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 29 grudzień 2015 - 19:53

Od pewnego czasu też łżę za okoniami,o sprzęcie już sporo napisaliście a powiedzcie gdzie szukacie okoni o tej porze roku zarówno w rzece jak i na kilkuhektarowych zbiornikach. 



#122 OFFLINE   mmiedzianyy

mmiedzianyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Marcin

Napisano 30 grudzień 2015 - 13:29

Ogromnego doświadczenia w łowieniu okoni nie mam, ale na średniej rzece tj. Biebrzy robię to tak. Jeśli chodzi stricte o rzekę to szukam miejsc o stabilnym wolnym nurcie z głęboczkiem, najlepiej żeby niedaleko znajdowało się wypłycenie na którym znajdziemy drobnicę. Dodatkowe przeszkody na dnie będą magnesem dla pasiaków. Gwarantuje to spokojne zimowisko okoniom i można łowić je od pierwszych przymrozków aż po ostatki lodu. Często bywa tak, że jednego dnia da się je złowić na stoku obok wypłycenia albo na samym wypłyceniu, drugiego zaś trzeba szukać w najgłębszym miejscu na jamce. Niepojęte są ich humory oraz upodobania w przynętach/prowadzeniu...

Na starorzeczach sprawa wygląda trochę prościej i jest to moje ulubione późnojesienne łowisko, a najlepiej gdy były już pierwsze przymrozki. Przede wszystkim, musi ono mieć połączenie z rzeką i to takie, które będzie bezpieczne dla migrujących ryb. Każde miejsce jest charakterystyczne i wymaga innego podejścia, ale o tym chyba mówić nie trzeba. Okoni na początku szukam na wypłyceniu, przy brzegach, tam gdzie jest drobnica. Jeżeli nie żerują na niej, to najpewniej będą skubały gdzieś niedaleko w głębszych miejscach. Gdy nie chcą współpracować trzeba zacząć wariacje z przynętami, prowadzeniem.. czasami zmiana żyłki o oczko w dół potrafi pomóc. Najciekawsze jest to, że okonie na starorzeczach migrują wzdłuż określonych tras a więc trafienie w nią, to połowa sukcesu. Potem jest już z górki :)


  • Dawido lubi to

#123 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 07 luty 2016 - 21:21

Panowie i znowu zaczą się ten okres w którym tylko okoń jest do połowienia. Znowu od kąd lód zszedł wybrałem się z 3x na rybki i z trzech wyjść po ok 2-3 godzinki w różnych porach dnia udało się wyskubać tylko dwa okonie przynęty niemal wszystkie gramatury od 2g do nawet 15g gumy od 3cm do 7cm i jak bym w studni łowił a jak w waszych łowiskach wygląda sytuacja? Co prawda wieszały sie klenie leszcze i płoteczki ale to tylko przyłowy.


Użytkownik Kempa edytował ten post 07 luty 2016 - 21:22


#124 OFFLINE   kapiq99

kapiq99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 07 luty 2016 - 22:18

A ja nie mogę narzekać, dziś troszkę połowiłem. Sobotę poświęciłem na szukanie miejsca gdzie okoń przebywa i znalazłem. Główki od 1,5 do 2,5g. Przynęty 4-5cm



#125 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3964 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 08 luty 2016 - 22:12

Witam.

Koledzy proponuję w tym temacie dzielić się informacjami o najlepszych i najskuteczniejszych przynętach na okonia,w danym okresie.Wszyscy dokładnie wiemy,że jest wiele przynęt,które były ,lub są "kilerem" na okonie,lecz w pewnych warunkach,lub porach roku nie spełniają swojej roli.Jest też wiele przynęt,które okazują się jedno sezonowym hitem.

Proponuję dzielić się swoimi opiniami ...fotki oczywiście mile widziane



#126 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 08 luty 2016 - 22:29

Szczerze to temat rzeka, na każdym łowisku sprawdza się co innego u mnie np królują nie ważne czy to twisterki czy ripery byle by były w kolorze ciemnożółtym (3-5cm) i to praktycznie przez cały rok  nie wiem dla czego tak ale co im będę odmawiał :)


  • cyprys19 lubi to

#127 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3964 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 08 luty 2016 - 22:41

To masz fajnie kolego,bo u mnie na przełomie maja i czerwca króluje wirujący ogonek,a w lipcu okonie nie chcą go nawet powąchać.

Gumy keitecha zna chyba każdy,- w niektórych rejonach okonie przestały na nie reagować,na szczęście w moich okolicach im smakują.


Użytkownik cyprys19 edytował ten post 08 luty 2016 - 22:42


#128 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 09 luty 2016 - 08:33

W moich stronach na początku sezonu królują twisterki w kolorach motoroil, herbata z pieprzem itp, Grunt,żeby były kolory stonowane. Kiedy przychodzi czerwiec-lipiec, najlepszymi przynętami na moich wodach są jaskółki. Okonie ganiają wylęg a wtedy kolor im nie przeszkadza, liczy sie praca uciekającej przynęty. Im później tym bardziej wzrasta rozmiar przynęty. Wtedy zakładam Keitechy,nawet 10-12cm i próbuję wolnego opadu. Późna jesień i początek zimy to DS i delikatne podrygi na dość dużych głębokościach. Nie trzymam się sztywno schematu, bo niejednokrotnie okazało się,że odstępstwa powodują tzw "otworzenie się" wody... Z moich obserwacji wynika,że każdy rok na danej wodzie jest inny. Okonie często uczą mnie pokory.Wiem,że nie starczy mi życia,żeby opracować w 100% działający schemat, pozwalający mi regularnie i rozmyślnie łowić duże okonie wszędzie i zawsze.



#129 OFFLINE   Molteni

Molteni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad wodą

Napisano 09 luty 2016 - 09:43

Witam tak jak napisał kolega Patzaw26 jest to temat rzeka, bo na każdej wodzie okonie zachowują się trochę inaczej  na inne przynęty reagują. Na początku sezonu podstawową przynęta są małe twistery. Potem bardzo fajnie okonie reagowały na wirówki Aglia Mepps w rozmiarach 1-2. A w okresie od czerwca do września dobrą przynętą były  kenarty dynamic i winner w rozmiarach 4,5-5,5 cm. A wraz z nadejściem jesieni dobrze sprawdzały mi się gumy LunkerCity 3 calowe w kolorach stonowanych. Ale i tak  wszystko zależy od wiary wędkarza w przynętę oraz od tego jak wędkarz ją poprowadzi;-) 


  • cyprys19 lubi to

#130 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 09 luty 2016 - 10:47

4. Nie publikuj treści, które mogą zostać uznane za naruszające porządek prawny lub dobre obyczaje.


Użytkownik mario edytował ten post 09 luty 2016 - 12:19

  • tomkosto i cyprys19 lubią to

#131 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3964 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 luty 2016 - 11:54

Bardzo ciekawy sposób nie omieszkam spróbować-tylko jak rzucić takim zestawem?



#132 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 09 luty 2016 - 12:17

Najlepiej w ogóle nie rzucać - spinningowanie żywą przynętą jest w naszym kraju zabronione.


  • Del Toro i G_rzegorz lubią to

#133 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3964 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 luty 2016 - 12:46

Najlepiej w ogóle nie rzucać - spinningowanie żywą przynętą jest w naszym kraju zabronione.

W ogóle o tym nie pomyślałem,ale może być sztuczna ochotka lub robak,bo kolega MICHAŁ nie pisał chyba  o żywych robakach?


  • antoni lubi to

#134 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 09 luty 2016 - 16:49

Gdyby nie pisał, to nie musiałbym tego moderować...
  • Piotrek Milupa i cyprys19 lubią to

#135 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3964 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 luty 2016 - 20:51

No i co Panowie nikt już nie posiada żadnych magicznych przynęt?



#136 OFFLINE   Molteni

Molteni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad wodą

Napisano 09 luty 2016 - 21:11

Ja kolego na jesień miałem fajne wyniki na małe gumy Soft4play. Ale spotkałem się z wieloma opiniami wśród wędkarzy, że ta guma im nie leży. A mam pytanie jaki kolor keitechów kolego sprawdza się u Ciebie?


  • cyprys19 lubi to

#137 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3964 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 luty 2016 - 21:33

Keitechy w kolorach cola ,red crawdad, blue watermelon, bluegill, black blue,te chyba najlepiej.

Latem czarne też zdają egzamin.



#138 OFFLINE   bayrt

bayrt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 10 luty 2016 - 07:38

Witajcie.

 

Ja swoją skrzynkę Plano i kilka mniejszych pudełek zapełniłem różnego rodzaju i maści gumami, woblerami i innymi bzdetami co ponoć łowić miały.

Pewnego razu wchodzę do zaprzyjaźnionego sklepu wędkarskiego, właściciel zły jak cholera ... Zdzichu co Ci?

Gość mówi, że klient zamówił gumki Mannsa - ilość dość dużą i ślad po nim zaginął - pytam jakie - a on takie ...

f-mann-s-predator-8cm-zolty-czarny-grzbi

Odsprzedaj - nie ma sprawy.

No i ....

Na co mi te pełne skrzynie jak można na to ustrojstwo łowić klocki +- 40 cm :) .

W tym roku obiecałem sobie że na łódkę zabiorę TYLKO te pierwsze i jeszcze te, 3183147.jpg

Dziesięciolecia doświadczeń wędkarskich u mnie, na mojej wodzie sprowadziły się do dwóch gumek ...


Użytkownik bayrt edytował ten post 10 luty 2016 - 07:39

  • norbert-10, cyprys19 i David77 lubią to

#139 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 10 luty 2016 - 09:13

Wirówki  Mepps w rozmiarach 1-2 barwa fluo oraz tygrysek. 


  • cyprys19 lubi to

#140 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3964 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 10 luty 2016 - 09:39

BAYRT

Dziesięciolecia doświadczeń wędkarskich u mnie, na mojej wodzie sprowadziły się do dwóch gumek ..."

 

 

U mnie jest trochę inaczej - przynęta,która jest rewelacją jednego dnia,następnego jest zupełnie ignorowana.Może nie sama przynęta,jak kolor

 

Wirówki  Mepps w rozmiarach 1-2 barwa fluo oraz tygrysek. 

Mój kolega opędza cały sezon sliderem 7 i meppsem 2 black fury-stwierdził,że nic więcej do szczęścia mu nie potrzeba...


  • bayrt lubi to