Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cała prawda o zestawie na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 03 marzec 2015 - 10:52

A duża jest różnica między 15lb a 10lb ? Albo między 9kg przyponem a 12kg ? Chyba nie aż taka straszna ?



#22 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 03 marzec 2015 - 10:53

ja mam plecionke 0.12, grubsza typu 15-16 robi za duzy balon podczas wiatru i nie czuc tak bran. to jest głowny powód. swoją drogą największego sandała miałem ok 10kg na żyłce 0.18 i nic nie pękło. po co sznury kotwiczne ;)

a jesli plecionka odstrzeli z zaczepu to odstrzeli, jak nie to nie i czy to bedzie 15 czy 12 to juz chyba nie robi


Użytkownik kuba81 edytował ten post 03 marzec 2015 - 10:55


#23 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 marzec 2015 - 10:57

Gawron,

czy duża. Dla mnie znacząca.

To troszkę tak jakbyś spytał. Pod kim załamie się lód na jeziorku szybciej: pod gościem który waży 90kg, czy tez pod tym ważącym 120kg

Prawa fizyki nie pytają, czy jest znaczna różnica, tylko walą prosto w pysk. Czyli najsłabsze ogniwo "wypada" z gry i tyle.

Moje zdanie.

pozdrawiam



#24 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 03 marzec 2015 - 11:11

tylko spróbuj zerwac mocny zestaw gtóry naprawde wbił sie podwodne badyle :0 ała



#25 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 03 marzec 2015 - 11:19

   Kiedyś Dwóch miejscowych szpeców znad jednego jeziorka mówili mi zawsze " wiąż główkę bezpośrednio do plecionki a nie dawaj żadnych agrafek, krętlików itp" - mieli najlepsze wyniki ze wszystkich i to przez lata. I to raczej nie zawdzięczali tego tylko znajomości miejscówek.
   Ja lubię ostro dać sandaczowi w zęby + ostry hol = dla mnie PP 0.15mm wiązana bezpośrednio do jiga ( Nie ma dodatkowych elementów które mogą zawieść typu krętlik, agrafka - jest to uciążliwe jeżeli zmieniamy często przynęty bo trzeba przewiązywac no ale pomimo tego dalej tak łowię)

racja, też tak uważam :)

 

czasem używam fluro do plecionki, wiąże to to zderzakowym - ja, wiąże a jak inni na to - nie wiem :P

jeżeli sandacz to przyłów to lepiej darować szczupakom zdrowie i mieć dobry wolfram,  niestety na zaczepach te cienkie lecą szybko, ja osobiście nie lubię, ale jak mus to mus :D

co do plecionki i jej mocy to zależy jak kto łowi, trafiają mi się mętnookie na power pro 3lb i na taką 20kg :P, chociaż świadomie używam tej 20kg HM8X



#26 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 03 marzec 2015 - 11:59

Tylu ilu wędkarzy tyle opinii i szkół łowienia :)



#27 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 03 marzec 2015 - 12:02

Tylu ilu wędkarzy tyle opinii i szkół łowienia :)

czasem są to przyzwyczajenia, nabyte od innych, swoje - czasem świadome a czasem nie :P


  • gawron lubi to

#28 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 03 marzec 2015 - 18:44

15lb na Wisłę to według mnie minimum.



#29 OFFLINE   zander69

zander69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaPomorskie :)
  • Imię:Adrian

Napisano 03 marzec 2015 - 19:17

Nie pszesadaj chcesz czekać tydzień aż przynętq dotrze do dna :P Powiedzmy ,że 10 lb to minimum :D

#30 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 03 marzec 2015 - 19:43

Nie wiem już sam. Czy łowić po swojemu czy wam zaufać :) Co ? 10lb i w razie W surflon 7x7 9kg classic ?



#31 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 marzec 2015 - 20:25

Do 10lb wystarczy cieńszy, bodajże 6kg.



#32 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 03 marzec 2015 - 20:30

10lb zamówię na zapasową szpulę, spróbuję. Przypon zostawiam surflon 7x7 9kg 40cm bo to i tak w razie W ... I na maj na starorzecze.



#33 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 marzec 2015 - 22:09

PowerPro 10 lb jak węzeł zakręcony idealnie potrafi wyginać Główki Dragona V-Point Speeed , 15 lb to wg mnie max , ewentualnie na bardzo ciężkie warunki.Na popularnej dyszczce spokojnie podnoszę w górę 5 kg talerz - daj Ci Panie Boże takie sandacze czy szczupaki co zerwą niezniszczoną linkę o tej mocy.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 03 marzec 2015 - 22:16


#34 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 03 marzec 2015 - 22:51

ja raz na Solinie na moją 20+kg pletke zaczepiłem cuś, nie szło pompować - szkoda sprzętu, pletka w łapę na szmacie i pompowanie :D, co wyjąłem??? aa parasol wędkarski rozłożony, zaczepiłem od środka, musiałem po wyjęciu odpocząć. jakby takie sztuki rybek wyjmować na wędkę - wystarczyła by jedna na miesiąc i pełna satysfakcja :P

nie zawsze trzeba dawać słabszą linke, czasem jest potrzeba odstrzelić zaczep albo go po prostu wyjąć, wiadomo z rybami to już inaczej. czasem się zdarza że zaczep twardo trzyma a po przynęcie byłby żal bo sentymentalna



#35 OFFLINE   prezes77

prezes77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • Lokalizacjabieszczady
  • Imię:Artur

Napisano 03 marzec 2015 - 22:56

ja raz na Solinie na moją 20+kg pletke zaczepiłem cuś, nie szło pompować - szkoda sprzętu, pletka w łapę na szmacie i pompowanie :D, co wyjąłem???

A już myślałem że to Ty mnie podczepiłeś podczas nurkowania  :)



#36 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 04 marzec 2015 - 09:21

A już myślałem że to Ty mnie podczepiłeś podczas nurkowania  :)

ciiii :P



#37 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 06 kwiecień 2015 - 09:36

Ja uwazam ze na lowienie sandaczy w jeziorze jezeli nie spodziewamy sie szczupakow wystarczy plecionka 10/12 lb i takimi wlasnie lowie i jak dla mnie zadnego przyponu i kretlika najlepiej sama agrafka dowiazana do plecki lowie gumami w przedziale 7-12 cm i glowki do 22g i jeszcze mi sie nie zdarzylo zebym stracil rybe przez pekniecie plecki badz rozgiecie agrafki w grudniu na taki zestaw wyholowalem sandacza 8 kg z 13 m i wszytsko bylo gites :) a dwa lata temu na plecke 0.8 wyjalem szczupaka 12 kg i tez nic nie peklo. Moim zdaniem plecionka to jeden z waznych elementow naszego zestawu na ktory wchodza jeszcze kolowrotek i wedka ktore tez musza byc super jakosci i jak wszystko ladnie zagra to nawet na najcienasz plecke wyjmiemy duza rybe  pozdro


Użytkownik lamiglas87 edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 09:40


#38 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 06 kwiecień 2015 - 10:59

Ja uwazam ze na lowienie sandaczy w jeziorze jezeli nie spodziewamy sie szczupakow wystarczy plecionka 10/12 lb i takimi wlasnie lowie i jak dla mnie zadnego przyponu i kretlika najlepiej sama agrafka dowiazana do plecki lowie gumami w przedziale 7-12 cm i glowki do 22g i jeszcze mi sie nie zdarzylo zebym stracil rybe przez pekniecie plecki badz rozgiecie agrafki w grudniu na taki zestaw wyholowalem sandacza 8 kg z 13 m i wszytsko bylo gites :) a dwa lata temu na plecke 0.8 wyjalem szczupaka 12 kg i tez nic nie peklo. Moim zdaniem plecionka to jeden z waznych elementow naszego zestawu na ktory wchodza jeszcze kolowrotek i wedka ktore tez musza byc super jakosci i jak wszystko ladnie zagra to nawet na najcienasz plecke wyjmiemy duza rybe  pozdro

Wypada pogratulować rybek.

A z ciekawości jak długie były ten sandacz i  szczupak?



#39 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:05

sandacz mial 88 cm a szczupak 112 cm



#40 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:37

Nawet na całkiem delikatny sprzęt wyholujemy dużą rybę jeśli unikniemy zaczepów jednak nie o to chodzi. Jeśli ryba ma być wypuszczona liczy się również czas jaki nam to zajmie, długotrwałe męczenie tak dużego szczupaka, bo jak się domyślam na tak cienkiej plecionce nie wypompowałeś go w 2-3min. to znęcanie się nad rybą i wiele wspólnego z etyką wędkarską niestety, ale nie ma.

Co innego jeśli to był przyłów przy okoniowaniu, ale bez przyponu pewnie by Ci się to nie udało więc zakładam, że przypon chroniący przed zębami był i musiałeś się szczupaka spodziewać.