Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Suzuki

blank suzuki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
788 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 styczeń 2018 - 15:51

Miał ktoś możliwość porównywać Suzuki RXF-8LB-661 do Matagi Auriga Nuovo 11g ? C.W bardzo zbliżony,konstrukcyjnie dwa różne światy.Charakter blankow Suzuki znam z delikatniejszych modeli i bardzo mi odpowiada ale z Matagi styczności nie miałem.Mozna te oba blanki wrzucić do jednego worka pod względem szybkości i ugięcia pod obciążeniem ?

Nie można. Ten Matagi to pełny węgiel ( bez dziurki w środku ;) ) przez co trochę waży. Ma znacznie delikatniejszy szczyt i bardzo czuły. Elektryczny jest niemiłosiernie przy czym bardzo mięsisty w ugięciu, Mocy ma 10lb czyli nieco słabszy o wspominanego Suzuki  8lb-661,bo ten ma 12lb. Ogólnie Suzuki bardzo uniwersalny, a Matagi Auriga Nuovo bardziej pod jiga.


  • Krzysiek Rogalski i adriano lubią to

#442 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 18 styczeń 2018 - 16:47

Rafał którego osobiście byś wybrał głównie pod gumy na glówkach 5-7g z 4" ES czyli max 10g łącznie.
Ma to być kijek który uzupełni Suzi 4lb pod grubsze okonie ale i czasami połowi na lekko przy trzcinie zębatego.Oba z pewnoscią pracują głęboko ale który jest szybszy,który szybciej gaśnie po wyrzucie ?

Użytkownik adriano edytował ten post 18 styczeń 2018 - 17:00


#443 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 20 styczeń 2018 - 17:22

Nowe blanki suzuki RXF-4lb-681 i RXF-5lb-702 w wersjach standard i pro już są dostępne  :)


  • xyzzvpc lubi to

#444 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 styczeń 2018 - 17:48

Witam a gdzie?



#445 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 20 styczeń 2018 - 17:58

Nowe blanki suzuki RXF-4lb-681 i RXF-5lb-702 w wersjach standard i pro już są dostępne  :)

 

Rafał który będzie lepszym wyborem 681 czy 702 cel pstrąg małe rzeczki, przynęty wobler 3-5cm (jakieś 50%) stawiający niewielki opór i jigi 1-3g, (40%) i woblery twitchingowe do 5cm (10% głównie latem)

 

Trochę korci mnie żeby znów wrócić do jednoskładu, obawiam się tylko czy szczyt nie będzie za delikatny przy woblerach



#446 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 20 styczeń 2018 - 18:14

Witam a gdzie?

 

u skałka :D



#447 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 styczeń 2018 - 18:18

W BRC 



#448 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:45

Witam a gdzie?


BRC i pewnie za kilka dni w Art-Rod

Użytkownik marekD edytował ten post 20 styczeń 2018 - 19:48


#449 ONLINE   Piotrk82

Piotrk82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaMadagaskar
  • Imię:Piotrek
  • Nazwisko:K

Napisano 20 styczeń 2018 - 20:52

Nowe blanki suzuki RXF-4lb-681 i RXF-5lb-702 w wersjach standard i pro już są dostępne :)

 

Lokowanie produktu?

Niektórzy niezłe pieniądze na tym zarabiają:)


Użytkownik Piotrk82 edytował ten post 20 styczeń 2018 - 20:56


#450 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:44

Nie można. Ten Matagi to pełny węgiel ( bez dziurki w środku ;) ) przez co trochę waży. Ma znacznie delikatniejszy szczyt i bardzo czuły. Elektryczny jest niemiłosiernie przy czym bardzo mięsisty w ugięciu, Mocy ma 10lb czyli nieco słabszy o wspominanego Suzuki  8lb-661,bo ten ma 12lb. Ogólnie Suzuki bardzo uniwersalny, a Matagi Auriga Nuovo bardziej pod jiga.

To Matagi to dość specyficzny blank, bardzo uniwersalny. Niby pod jiga, jednak ja łowię nim zarówno sandacze i okonie na gumy i koguty do 12g, jak również pstrągi na małe woblerki i gumki. Te 10lb niech nikogo nie zwiedzie, moc przyrasta wraz z wielkością ryby na drugim końcu. Kijek pokonał suma prawie 200cm. Mój jest przedłużony do 193cm i uzbrojony w delfinie i delcie. Waga to równe 77g, to chyba dobry wynik.



#451 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2018 - 20:34

Nie można. Ten Matagi to pełny węgiel ( bez dziurki w środku ;) ) przez co trochę waży. Ma znacznie delikatniejszy szczyt i bardzo czuły. Elektryczny jest niemiłosiernie przy czym bardzo mięsisty w ugięciu, Mocy ma 10lb czyli nieco słabszy o wspominanego Suzuki  8lb-661,bo ten ma 12lb. Ogólnie Suzuki bardzo uniwersalny, a Matagi Auriga Nuovo bardziej pod jiga.


Jak Suzuki 8Ib-661 może mieć 12 Ib ?

#452 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 21 styczeń 2018 - 20:41

Tak samo jak Suzuki 4lb może mieć 6lb

Wartość podana w nazwie poszczególnych modeli najczęściej jest średnią,dlatego dla wędki 2-6lb będzie to 4lb, dla wędki 6-12lb będzie to 8lb.

#453 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2018 - 21:01

Dzieki za odpowiedź😊Trochę nielogiczne 😀 Inni producenci nie bawią się
w takie łamigłówki 😊

#454 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 styczeń 2018 - 22:41

Ja z innej beczki czy jest koś w wwa kto ma suzuki 20lb najlepiej 7.6' i miał by chwile bym nim pomachał ?



#455 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 25 styczeń 2018 - 13:46

Rafał który będzie lepszym wyborem 681 czy 702 cel pstrąg małe rzeczki, przynęty wobler 3-5cm (jakieś 50%) stawiający niewielki opór i jigi 1-3g, (40%) i woblery twitchingowe do 5cm (10% głównie latem)
 
Trochę korci mnie żeby znów wrócić do jednoskładu, obawiam się tylko czy szczyt nie będzie za delikatny przy woblerach

RXF 4lb 661 pod jigi do 5g i wobki do twitcha typu RYUKA 45-50 to wzór.Nie wiem tylko jak wypada ściąganie woblerów 50mm w nurcie.W tym modelu nie ma za delikatnej szczytowki i przy jigowaniu czy szarpaniu twitcha blank pracuje głębiej nie sam szczyt.
Bardzo mi podpasował ten blank  i zdecydowałem się na jego nową dłuższą wersję 4lb 681 Pro  więc jak Rafał ukręci to skrobne czy jest jakaś różnica między nimi.
A u mnie tylko 1pc nigdy więcej połamańcow :)

#456 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:05

RXF 4lb 661 pod jigi do 5g i wobki do twitcha typu RYUKA 45-50 to wzór.Nie wiem tylko jak wypada ściąganie woblerów 50mm w nurcie.W tym modelu nie ma za delikatnej szczytowki i przy jigowaniu czy szarpaniu twitcha blank pracuje głębiej nie sam szczyt.
Bardzo mi podpasował ten blank  i zdecydowałem się na jego nową dłuższą wersję 4lb 681 Pro  więc jak Rafał ukręci to skrobne czy jest jakaś różnica między nimi.
A u mnie tylko 1pc nigdy więcej połam

Powiedz mi czy ten blank 4lb będzie odpowiedni pod 1-2.5g, gumki easy shiner 2 i 3 cale.?


  • adamooo lubi to

#457 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:13

Ten 4lb 661 na cienkiej lince 0.4 PE 1g+ 2" rzuci daleko ale jest nieco głucho.Najlepiej według mnie współpracuje z dołu od 2g+ wąskie 2" do 5g + 3" ES
  • Robert Crocker i zandermafija*SpinnigistaWT lubią to

#458 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:17

Wiecie jak wygląda sprawa gwarancji na blanki suzuki? Ktoś już reklamował?

#459 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 26 styczeń 2018 - 12:27

Wiecie jak wygląda sprawa gwarancji na blanki suzuki? Ktoś już reklamował?

Ogólnie rzecz biorąc nie słyszałem żeby któryś Suzuki się połamał. Ja przynajmniej nie miałem takiego przypadku.

Ale oficjalnie na blanki Suzuki jest dożywotnia gwarancja na wady materiałowe. Oczywiście jeżeli ktoś połamie z własnej nieuwagi lub po prostu głupoty, to za złamany element trzeba zapłacić.



#460 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 styczeń 2018 - 12:56

Teoretycznie tak, ale ponoć Suzuki robi i wypuszcza tak świetne blanki, że jeśli się złamie to tylko z winy użytkownika. Słyszałem o 3 wypadkach, 1 przez głupotę, 2 sztuki trzasnęły w czasie wędkowania. 1 reklamacja uwzględniona.Ogólnie słabo.

Dla porównania: miałem takie dziwne plamki na swoim matagii, wysłałem fotkę do BRC i po tygodniu dostałem wiadomość że producent stwierdził,że wszystko jest OK ale jak chce to mogę mieć nowy element, z zapytaniem czy mi go wysłać. Więc tu chyba podejście do klienta jest lepsze.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BLANKI, blank, suzuki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych