Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przechowywanie silnika spalinowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 listopad 2018 - 17:42

Dokładniej to od chrzczenia paliwa etanolem i metanolem (bio-dodatki). Alkohole są silnie higroskopijne i ciągną wilgoć z powietrza. Można zostawić na zimę z paliwem, po zastosowaniu stabilizatora.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#62 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 16 listopad 2018 - 19:08

Ja wypalam za każdym razem.... :) Mam już tak wyczute że wracam do portu 1,5 główki przed odpinam złączkę i idę pełnym ogniem. Przeważnie dopływam na ok 5-10m od miejsca wodowania, silnik w górę i 2 razy wiosłem... 

 

To nie jestem sam z tym wypalaniem , jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z odpalaniem na wiosnę i co najważniejsze że nie miałem żadnych osadów w gaźniku 



#63 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 21:24

Wypalanie jest dobre, gdy np. silnik zimą trzymamy w domu. Wtedy nic nie zaiwania paliwem. Dodatkowo, gdy na łowisko i z powrotem wozimy silnik na leżąco w aucie.

W warunkach roboczych (gdy pływamy 2-3 razy w tygodniu) i silnik transportujemy na pawęży, moim zdaniem wypalanie to przerost formy nad treścią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Paweł J, Fiskare i Janusszr lubią to

#64 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 listopad 2018 - 21:28

Dokładniej to od chrzczenia paliwa etanolem i metanolem (bio-dodatki). Alkohole są silnie higroskopijne i ciągną wilgoć z powietrza. Można zostawić na zimę z paliwem, po zastosowaniu stabilizatora.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Sądzę, że paliwo Verva sprawę załatwia bez dodatków.

Przed paliwami z dodatkami alkoholi, w pewnym sensie, tak bardzo oględnie przestrzega producent mojego Mercurego. Niby można je stosować, ale....I tutaj znowu kilka zaleceń i ostrzeżeń.



#65 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 listopad 2018 - 22:21

Janusz, nie wiem czy chodzi ci bez dodatków w postaci akocholi czy bez stabilizatora. W PL nie ma jak kupić paliwa bez biokomponentów. Co do Vervy to często leję, albo Ultimate z BP ale i tak dodaję stabilizator, bo paliwo trzymam na łodzi.



#66 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 16 listopad 2018 - 23:23

Jak skończycie sezon koszenia trawy to też wypalacie paliwo z kosiarek ?
  • WojtekCIN lubi to

#67 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 17 listopad 2018 - 12:39

Jak skończycie sezon koszenia trawy to też wypalacie paliwo z kosiarek ?

Moj sąsiad tak robi i dzięki temu kosi łąkę obok :) Uważam, że przy chrzczeniu paliwa (i nie tylko, bo nawet dobrą whisky chrzczą) też wypalę paliwo do zera.

 

Ja przed zimą oddam silnik do serwisu na przegląd (zlanie/wymiana oleju, odczyt z kompa itp) i mam nadzieję, że zaopiekują się nim tak, by na wiosnę natychmiast odpalił po wciśnięciu startera..


  • Piotrek Milupa lubi to

#68 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 17 listopad 2018 - 17:52

Jeśli będzie wypalone paliwo to zapomnij żeby zaskoczył od razu. Mam kilka maszyn i w żadnej na zimę nie wypalam , problemów nigdy nie miałem zawsze zostawiam z pełnym brakiem. Jeśli ktoś już się upiera żeby wypalać paliwo niech pomyśli o zabezpieczeniu gładzi cylindra przed korozją. A sąsiada pozdrów.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 17 listopad 2018 - 17:54

  • Fiskare i Janusszr lubią to

#69 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 19:08

Powiem tak. Gdy miałem motocykle, to przed zimą po prostu wstawiałem do garażu zatankowany i odpinałem baterię. Wiosną przychodziłem, podpinałem akumulator i paliło od strzała. 

a mi 6 cylindrowa valkyrie po jednej z zim  potrzebowala czyszczenia 6 gaznikow bo nawolnych silniczek nie pracowal poprawnie  ,serwiat poradzil zostawic z pelnym zbiornikiem ale  wlac  stabilizator na zime i co jakis czas odpalać  


Użytkownik Viking edytował ten post 17 listopad 2018 - 19:08


#70 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 listopad 2018 - 20:27

Nigdy, przenigdy nie stosowałem żadnych dodatków do paliw, poza denaturatem w zamierzchłych czasach.

Napiszcie proszę coś więcej na temat tego stabilizatora, który przewija się tutaj w postach.



#71 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 17 listopad 2018 - 22:21

Od kilku lat zostawiam silnik na łódce po sezonie, jakbym jutro miał płynąć. Pali wiosną bez kłopotu, przy wymianie olejów i filtra. Benzyna bez żadnych dodatków, jeśli jest kupiona w dobrym punkcie, wytrzyma spokojnie 1-1,5 roku bez dodatków, tylko trzeba zamknąć nakrętkę na zbiorniku paliwa.



#72 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 23:51

Nigdy, przenigdy nie stosowałem żadnych dodatków do paliw, poza denaturatem w zamierzchłych czasach.

Napiszcie proszę coś więcej na temat tego stabilizatora, który przewija się tutaj w postac

Ja uzwam produktow firmy lucas 

stabilizator paliwa opis -  https://www.24mx.pl/...ucas-oil-444-ml

polecam produkty tej firmy, w moim pontiacu przy  porannym odpalaniu   klepaly  szklanki -popychacze ,przy wymianie oleju wlalem stabilizator oleju w proporcji 3;1, popychacze ucichly po przejechaniu okolo 1000km i do dnia dzisiejszego jest cisza ,



#73 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 18 listopad 2018 - 00:18

Z olejem bym nie eksperymentował zwłaszcza w tak dużej proporcji. Po prostu trzeba naprawić usterkę takie moje zdanie. Jeśli chodzi o paliwo to dobra markowa stacja daje 99% pewności. (Ropa ma inny skład w lecie i jeśli takiej użyjemy w zimie bez dodawania preparatu to wytrąci się parafina i pozatyka wszystko Ale temat ropy w silnikach motorowodnych to margines)

#74 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 18 listopad 2018 - 09:49


 "Jeśli chodzi o paliwo to dobra markowa stacja daje 99% pewności."

 

Leję do wszystkiego co mam na benzynę Vervę. Chyba ma wysokie parametry, bo zimą od kilkunastu lat nie zdarzyło się, aby coś w układzie paliwowym przymarzło.

Przed wprowadzeniem Vervy bez "purku" nie szło zimą jeździć.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 18 listopad 2018 - 09:50


#75 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 18:10

A ja zapytam o zbiornik paliwa bo nie jestem do końca pewnien..

Na nakretce jest poziom benzyny w zbiorniku i mały odpowietrznik który się odkręca.

Rozumiem, że podczas pływania odpowietrznik odkrecamy a na czas przechowywania zakręcamy?

Często w takiej sytuacji zbiornik strasznie puchnie ( jeździ na stałe w samochodzie) i od czasu do czasu go odpowietrzam z obawy że może coś mu się stać..

Z drugiej strony jakbym chciał go zostawić w garazu/parkingu/piwnicy to powinien być zakręcony czy odkręcony?

#76 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 czerwiec 2019 - 20:43

Podczas pływania odkręcamy.Zakręcony na czas nieużywania.

Użytkownik Intro edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 20:44


#77 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 22:10

Miałem taki przypadek. W garażu blaszanym trzymałem paliwo w kanisterku 5 L i w ori zbiorniku Yamahy 12 L obydwa plastykowe  i pewnego bardzo słonecznego dnia zobaczyłem ,że moje baniaki z benzyną są jakby napompowane. Odkręciłem odpowietrznik a w kanisterku nakrętkę po czym baniaki powróciły do normalnych wymiarów.Ale po jakimś czasie gdy już temp na zewnątrz konkretnie opadła i było dużo chłodniej to te baniaki się skurczyły !! I znów po odkręceniu wlewu i zaworka powróciły do normalnych kształtów. W kanistrach metalowych tego zjawiska nie zauważyłem. Teraz nie robię nic chyba ,że na łódce w bardzo słoneczny/upalny dzień.



#78 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 czerwiec 2019 - 10:58

Odpowietrznik zostawiam odkręcony cały czas, bo paliwo trzymam na łódce. Ze dwa lata temu kilka osób zostawiło zakręcone przed falą upałów i skończyło się wyciekiem paliwa. Trzymane w garażu zakręcam, jak również na czas transportu, bo np. przy przechyle pojazdu i pełnym zbiorniku może się przelać.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#79 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 czerwiec 2019 - 11:29

Dziś dolewałem paliwa o 7 rano bo o 14 ruszam na wodę. Po za kręceniu baniaka odkręcić odpowietrznik i staje na nim nogą aż będzie wgnieciony. O 14 pewnie i tak będzie napompowany. :)
Ale nawet jak nic nie zrobię nic się nie dzieje a różnica potrafi dojść do 50'C. Trzeba tylko odkręcić odpowietrznik przed zapięciem końcówki bo fontanna w oczy. Zbiornik 12l najtańszy jaki był.

Użytkownik Tresor edytował ten post 05 czerwiec 2019 - 11:30


#80 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 09 czerwiec 2019 - 13:07

Jak chronicie silnik przed wysoką temperaturą? Trzymam silnik na balkonie (zbiornik wewnętrzny)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych