Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echo z sonarem bocznym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jezi0rko

Jezi0rko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaK-Koźle
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Doboszyński

Napisano 05 marzec 2015 - 19:50

Witam kolegów. Chciałbym kupić echo z sonarem bocznym. Zastanawiam się nad modelami Humminbird 698 Si, Garmin echoMap 92sv (oba mają wbudowaną w/w funkcję) lub Lowrance HDS rozbudowanym o LSS (tutaj niestety odpowiednio wyższa cena :( ). Nie chcę niepotrzebnie wyrzucać pieniedzy więc interesują mnie Wasze doświadczenia z użytkowania w/w modeli - jeśli można je wogóle porównywać? Do tej pory nie byłem posiadaczem echa więc nie mam doświadczenia w tym temacie, a nie chcę za jakiś czas wymieniać. Proszę o Wasze opinie aby móc podjąć właściwą decyzję. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

#2 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2015 - 19:57

Jeśli nie chcesz marnować kasy to kup 598ciHD, mam od września i też było to moje pierwsze echo i jestem więcej niż zadowolony.



#3 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 05 marzec 2015 - 20:30

Mam 798 cxi HD SI to super sprzęt , bardzo dobra i  kompaktowa, a do tego wszechstronna echosonda, ma wszystko w jednym. Inne spojrzenie.

Wydatek warty ceny.


  • spy i szczupak1 lubią to

#4 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1577 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 marzec 2015 - 20:59

Mam lowrance HDS5 II gen. z lss i mogę śmiało polecić.



#5 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 05 marzec 2015 - 21:19

Garmin EchoMap 92SV jest niedostępny (jeszcze) na naszym rynku więc żadnej opinii o nim wydać nie można. Pozostałe są ok, ale różnią się niektórymi funkcjami użytkowymi, np. jeden zintegrowany przetwornik w Humminbirdach dwa w Lowrance. Generalnie temat na dłuższą pogawędkę.



#6 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 21:22

Witam kolegów. Chciałbym kupić echo z sonarem bocznym. Zastanawiam się nad modelami Humminbird 698 Si, Garmin echoMap 92sv (oba mają wbudowaną w/w funkcję) lub Lowrance HDS rozbudowanym o LSS (tutaj niestety odpowiednio wyższa cena :( ). Nie chcę niepotrzebnie wyrzucać pieniedzy więc interesują mnie Wasze doświadczenia z użytkowania w/w modeli - jeśli można je wogóle porównywać? Do tej pory nie byłem posiadaczem echa więc nie mam doświadczenia w tym temacie, a nie chcę za jakiś czas wymieniać. Proszę o Wasze opinie aby móc podjąć właściwą decyzję. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 

przy SI zawsze bierz tą z większym ekranem. chyba, że mapy...



#7 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 05 marzec 2015 - 21:25

Fajnie by bylo porownac boczne stozki HDSa i SI na jedej lodzi - bo SI wydaje sie byc czytelniejsze ogladajac na yt

#8 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 05 marzec 2015 - 21:31

To wszystko jest bardzo porównywalne. Często zapominamy o tym, że przetworniki dysponują różną mocą i trochę bezsensowne jest porównywanie 500W z Humminbirda 798cxi SI z LSS-2HD podpiętym np do HDS-5. LSS-2HD można porównywać z przetwornikami Humminbirda o mocy 1kW. 


  • janih lubi to

#9 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 06 marzec 2015 - 19:20

Prze kilka lat miałem HDS5 + LLS .....GPS i sonda ok, tylko sonar boczny na ekranie 5 cali to nieporozumienie.  Jak płyniesz po wodzie o głębokości 5 metrów to pokazuje po 30 metrów na boki .....i co jesteśmy w stanie zobaczyć jak 30 metrów dna jest pokazane na 6 centymetrach ekranu...w zasadzie nic...bo duża ryba to wtedy jeden piksel.

Wg mnie czym większy ekran tym lepiej..teraz mam Garmina GPSMAP 72 i jeszcze mi trochę mało (to oglądam na tablecie 12 cali)...i jak będzie w Polsce echomap 92sv to sobie na niego wymienię....szkoda,że nie jest dotykowy ...ale za te pieniądze :)


  • Karol Krause lubi to

#10 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 06 marzec 2015 - 20:01

Wszystko pięknie wszystko ładnie tylko zależy do czego chcemy używać Si czy LLSa , czy chcemy szukać ryb w czasie pływania , obserwować cienie na dnie, lub wypatrywać ikonek ryb , czy chcemy zobaczyć ukształtowanie dna . ???

Moim zdaniem sonar boczny służy do tego drugiego , poznajemy strukturę dna , poznajemy zatopione drzewa, zaczepy , koryta itd . Wiele osób kupując echo jest bardzo rozczarowane, wydaje im się , że teraz to będzie prawdziwe łapanie "setki metrówek" , na echu pojawi się ikonka ryby i już rzucasz i wyciągasz.

Echo to tylko dodatek i wskazówka , pokazuje jakie dno, kształt, głębokość, temperatura wody i ryby które pływają i niekoniecznie biorą. Udogodnienie , które zwiększa nasze szanse na złapanie ryby, a producentowi nabija skarbonkę.



#11 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 06 marzec 2015 - 21:03

Prze kilka lat miałem HDS5 + LLS .....GPS i sonda ok, tylko sonar boczny na ekranie 5 cali to nieporozumienie.  Jak płyniesz po wodzie o głębokości 5 metrów to pokazuje po 30 metrów na boki .....i co jesteśmy w stanie zobaczyć jak 30 metrów dna jest pokazane na 6 centymetrach ekranu...w zasadzie nic...bo duża ryba to wtedy jeden piksel.

 

Nie ma problemu, można zmniejszyć zasięg na 5, 10,15 ile pan ma życzenie. Jet taka opcja w menu.



#12 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 06 marzec 2015 - 21:43

Tylko to właśnie o ten zasięg nam chodzi i za to płacimy ...i jakby DSi itp miało większy kąt stożka to bym nie potrzebował sonaru bocznego ...tak ze 120 stopni i by było .......wystarczająco ( nie chce mi się liczyć ile to na boki wyjdzie).

A kol. maweric to ma racje że ma słuzyć do rozpoznawania kształtu dna...ale jak juz dojemy dużą kasę za urządzenie to niech te ryby tez będzie widać.


  • Karol Krause lubi to

#13 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 06 marzec 2015 - 22:09

Ile razy widzę pięknego sandacza przy dnie, zmieniam koguty , podbicia i nic, ale widzę :) . Tak sobie myślę, że sonar boczny zdaje egzamin chyba najbardziej ( jeżeli chcesz widzieć rybę ) przy łowieniu suma. Ustawiasz boki na 5 m i trolujesz, aż go namierzysz , później to już chyba tylko podanie przynęty. Tak myślę, nie łowię sumów, ale chyba tak to się odbywa.

Ja na 798 sonaru używam praktycznie do namierzania miejscówek ,górki, dołki, blaty. Pikające obrazki ryb praktycznie mnie nie interesują,



#14 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 06 marzec 2015 - 22:29

Wbrew pozorom zysk z sonaru bocznego polega na tym, że możemy za jego pomocą określić położenie obiektu. Wiemy czy jest on po stronie lewej, prawej lub pod łodzią. Żaden inny sonar nie jest w stanie tego pokazać. Jeżeli na sonarze klasycznym, CHIRP , HDI, DSI, DI zobaczycie dwa obiekty to nigdy nie wiemy czy są oba po lewej, oba po prawej, jeden po lewej drugi po prawej. SI ten problem załatwia. ;)



#15 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 marzec 2015 - 00:35

Mam 898 i na ten sezon będę ją sprzedawał , bo na maja kupuję  998 ma o cal więcej w ekranie , już innej sondy nie kupię , a miałem ich trochę , te są jeszcze kompaktowe ,ale z dużym ekranem  na 598/798 jak podzielimy ekran to mało widać , dopiero w 898 i wyżej jest komfort oglądania a nie wpatrywania się .Zgadzam się z kolegą powyżej na temat określenia położenia obiektu i dodatkowo przewaga nad drugą marka wszystko w jednym większym czujniku i nie trzeba elektrowni do zasilania.



#16 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 07 marzec 2015 - 06:41

esox1972, jak chcesz zmienić 898 na inną to proponuję pójść w 1199 - raz i dobrze.
Mam 997 i 1198 mimo wszystko wygoda w "oglądaniu" ogromna; choć 11.. to już wielki klamot



#17 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 marzec 2015 - 10:14

Też, zostałem przy 998 bo wożenie 1199 jest dla mnie zbyt kłopotliwe. Używam różnych łodzi i przenoszenie a szczególnie wożenie do Norwegii (pomimo tego, że są tam jakieś Garminy) jest kłopotliwe. Ale faktem jest, że do SI nie ma za dużych ekranów  :)



#18 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 11:15

Żaden inny sonar nie jest w stanie tego pokazać

 

 

A quadrabeam?


Użytkownik spy edytował ten post 07 marzec 2015 - 11:17


#19 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 marzec 2015 - 12:01

Owszem, quadrabeam rozróżnia lewą i prawą stronę ale jego dokładność pozostawia bardzo wiele do życzenia. Poza tym pokrycie w QuadraBeam jest o połowę mniejsze niż w SI


  • Sylwek1981 lubi to

#20 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 07 marzec 2015 - 16:28

A może takie coś ...choć cena pewnie zwala z nóg       http://sites.garmin....en-US/panoptix/