Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co polecacie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 czerwiec 2010 - 06:12

A to pech :wacko: ... R.I.P Lumiś

#82 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 czerwiec 2010 - 19:05

Jak by ktoś chciał Lumixa LX3 ze złotą tuleją, filtrem polaryzacyjnym marumi i 8gb kartą Extreme III to pływa w Drzewiczce ok 6-8km od zapory w Drzewicy :angry:


Przykre! :( ale to momenty zwrotne .... :D

#83 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2010 - 08:22

...

#84 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 listopad 2010 - 08:49

Podłączę się pod wątek co by nie robić następnego.

Dobrnąłem do etapu kiedy kompakty przestają mi wystarczać. Rozglądam się za jakimś lustrem na początek z kitowym obiektywem. Powiedzmy że dysponuję na chwilę obecną jakimiś 2500 PLN a w grę wchodzą tylko nowe aparaty. Do tej pory użytkowałem głównie kompakty Canona. Fotki będę robił głównie dziecka i turystyczne. Możecie coś doradzić? Dobrze by było żeby aparat radził sobie z kiepskim lub sztucznym oświetleniem bo tu głównie mi kompakty zawsze niedomagały.

PS: Zastanawiam się czy nie było by dobrze czasem nagrać jakiegoś filmu z córką w roli głównej.


Canon 500D z kitem :D Mnie starcza.

#85 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 09:12

@Logan- za 2500 masz w tej chwili najlepszy aparat w przedziale entry level na rynku Pentax K-r(wcześniejK-x) .Ja robię K-x i już dzisiaj wiem że aby poznać aparat i potrafić wykorzystać wszystkie jego możliwości musi minąć dużo czasu.Nie wspominając o optyce.Wybierz coś co przeprowadzi Cię przez podstawy świata lustrzanek a powiedzmy za 2 lata pomyślisz co dalej.

#86 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 11:56

@Gumofilc dobrze prawi.Jeżeli się nie boisz i nie jesteś sprzętowym fetyszystą do w tym przedziale cenowym kup uzywaną puszkę i w miarę porządny obiektyw.Ja od samego początku polubiłem stałki i tak już chyba pozostanie.Ale aby wyrobic sobie zdanie na temat ulubionych ogniskowych polecam uniwersalnego zooma z f2.8.Porobisz sobie na różnych ustawieniach i się dowiesz jaki kąt Ci najbardziej będzie pasował. :D

#87 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2010 - 12:13

...

#88 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 12:25

@Logan - proszę bardzo.Raczej napewno najlepsza lustrzanka w tym przedziale cenowym i nowa :mellow: .Coś do poczytania:
http://www.photograp...ntax_kr_review/
http://www.photorada...ntax-k-r-review
http://www.ephotozin...Pentax-Kr-14989

i sklepy:
http://www.ceneo.pl/8644849


#89 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2010 - 12:39

...

#90 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 12:50

@Logan- lekarstwo na Twoje dylematy.Świetna matryca z małymi szumami i bardzo chwalony uniwersalny obiektyw który daje fajne obrazki.


http://www.fotobasia.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon- d5000-z-ob-nikkor-18-105mm-vr/


#91 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2010 - 13:03

...

#92 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 13:22

Loganie drogi! Ty po prostu oczekujesz potwierdzenia podjętej już w zasadzie dycyzji więc ciężko będzie Ci pomóc.Jak wybrałeś Canona to go po prostu kup.Sprzęt na pewno się sprawdzi i będzie robił fajne zdjęcia choć trzeba zaznaczyć że te w głównej mierze zależą przede wszystkim od fotografa.Mam kolegę który robi od dłuższego czasu pełną klatką Canona i nie widzę żadnych postępów...
550D czy 50D?Pytanie czy dopłacać za ficzery które dla amatora będą zupełnie nieprzydatne?No i te niby uszczelnienia w 50D.Więc raczej 550 i lepsze szkło.Od siebie dodam że ten Pentax K-r zjada na śniadanie oba powyższe i wcale nie piszę tego ba sam mam P.A i poręczniejszy :D.I w różnych kolorach(ukłon w stronę płci pięknej).
Pozdrawiam! :D

#93 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2010 - 13:31

...

#94 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 13:36

Napisałem Ci także że z 550tki też będziesz zadowolony :D .
Napewno lepsza kombinacja to mniej zaawansowana lustrzanka z lepszym obiektywem.Na ogół obiektyw zostaje a zmienia się puszki.
Pzdr! :D

Ten 50D to bardzo fajny sprzęt.Cena na dzień dzisiejszy 2700 więc całkiem, całkiem ;) .

#95 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2010 - 13:47

...

#96 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 listopad 2010 - 14:11

Czyli ten pentax dobra sprawdzona maszyna?
obiektywy do niego pasują w razie w do czegokolwiek innego?

#97 OFFLINE   slawas1

slawas1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 29 listopad 2010 - 14:18

Witam! A brałeś pod uwagę zakup eos 40d. nie sprawdzałem cen ale jest napewno tańszy od 50d. jako użytkownik 40d mogę napisac z całą odpowiedzialnością że to doskonały aparat. Od 50d różni się tak naprawdę poza malutkimi szczegółami tylko ekranem lcd. W 50d widac więcej szczegółów, możesz lepiej ocenic zrobione zdjęcie.A ergonomia w 40d? Bajka!Obudowa z dobrych materiałów.Najlepiej leżący aparat w ręku jaki miałem okazje trzymac.W tym przedziale cenowym nikony,pentaksy i niższe modele canonów wydają mi się zawsze takie tandetne i plastikowe.Nawet kitowy 17-85mm który był z moim 40d na tle kitowych obiektywów innych marek nie wieje tandetą i można nim robic przyzwoite zdjęcia. Jeśli masz gotówkę na 40d ja osobiście polecam. Ale nigdy nie robiłem zdjęc inną lustrzanką,więc jakiegoś porównania nie mam. To tylko moja opinia o 40d. Pozdrawiam!

#98 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 listopad 2010 - 14:18

@Logan: przyjzyj sie sysemowi u4/3 sadze ze znajdziesz tam wszystko czego oczekuje twoja malzonka i sadze ze Ty tez..

A jesli chodzi Pentaxy k-x, k-r no niby sa, niby fajne, niby dobre kity, problem sie zaczyna z iloscia obiektywow i ich cena....

pozdro

#99 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 14:23

@Standrus- systemy mają swoje bagnety i się nie uzupełniają wzajemnie :D .

#100 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 listopad 2010 - 14:30

Pentax kosztuje +- tyle co D90, oba z kitami 18-55