Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wieści z Ebro.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 kwiecień 2006 - 08:52

Cóż, heniutek takie realia ale nie jest aż tak źle ... poczekaj do maja, a jestem pewien, że również nam będą zazdrościć - bolenie, ekipa Świnoujście i okolice piękne szczupaki ... ahh nie moge się doczekać.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 03 kwiecień 2006 - 13:43

Cudze chwalicie, swego nie znacie.
:(

Rafal B)

#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2006 - 09:58

Hehe, pewnie mniej lowiacy nie znaja...
Na Targach, M.Szymanski twierdzil, ze zeby zlowic pojedynczego sandacza w Wisle, trzeba spelnic szereg, trudnowykonalnych dla wiekszosci, czynnosci.
Zeby natomist zlowic sandacze (liczba mnoga) w miejscu, o ktorym mowimy, trzeba stanac kolo zatopionego drzewa i wrzucic tam duza gume na glowce 20-40g...
Gumo

#24 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 05 kwiecień 2006 - 13:41

Co tam Sumy, te malenstwa to nic w porownaniu do tych rybek

http://www.anglingthailand.com/# :mellow:

http://www.anglingth...ery/gallery.htm


Chyba sie tam wybiore. :mellow:
Kto jedzie ze mna ?

Rafal B)

Załączone pliki



#25 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 05 kwiecień 2006 - 14:17

Szkoda, ze nie widzieliscie jak to monstrum zeruje. :o
Oddycha skrzelami i przez okolo 6 miesiecy opiekuje sie mlodymi.
Ogladalem na Discovery z zapartym tchem :mellow:

Rafal B)

Załączone pliki



#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2006 - 13:44

Ja także oglądałem tą serię wędkarską na Discovery.
Bardzo ciekawy materiał o poszukiwaniu Arapajmy na wodach Amazonii. :D


#27 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 08 kwiecień 2006 - 21:43

Ponizej 230 cm z pierwszych marcowych dni...

Patrz Gumo, to ten twój - poznaje po usmiechu :mellow:

#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 kwiecień 2006 - 08:18

Witam,

Troche wiesci z Rio Ebro (Mequinenza).

Prosto ze zrodla :

Idzie sandacz i sum. Sandacze takie normalne - dwojki, trojki. Ale przynajmniej raz w tygodniu jest jakis spory. Sumy: za dwumetrowcem trzeba pochodzic, ale w tym miesiacu mieli: 190, 198 i 202.

Za tydzien zaczniemy nasze balety w tamtej okolicy B)

Guzu

#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 kwiecień 2006 - 16:06

ładnie sie zapowiada... @guzu widzę, że vanadowe 10/0 przydadzą się bez dwóch zdań

#30 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 maj 2006 - 15:20

Witam

Troche newsow znad Ebro.

Na razie rzeczywistosc mowi: nie pora na sumy.
Sandacze owszem, lapia sie regularnie, ale sumy to przypadkiem i wogole nie w sumowy sposob. Na trolla bez wynikow.

Jak dotad najwieksza ryba to sandacz (Kuba) 85 cm. Gumo zaliczyl takiego 80. Jest przy brzegach bardzo duzo wylegu i na nim zeruja sandacze...i karpie  Fajny widok.

Pozdrawiam

Guzu

p.s. z pewnoscia wiecej newsow bedzie w niedziele, jak ekipa skonczy wedkowac


#31 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 05 maj 2006 - 23:28

Dziekuje Guzu :D o to mi chodzilo . Poczekamy jak zafiniszuja i co beda opowiadac po powrocie . Trol nie wypalil ..ajajaj...Gumo byc smutny :unsure: ...poczekajmy jednak do konca wyprawy B)

#32 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 maj 2006 - 08:10

Gumo to jednak Gumo.

W piatek sum BYL. Taki troche ponad 160 cm B)
Z trollingu.

Ladny kolorystycznie i podobno bardzo agresywny. Zreszta chlopaki wczoraj wyladowali juz Warszawie, wiec pewnie rychlo zawitaja na forum i sie podziela newsami.


Guzu

#33 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 08 maj 2006 - 09:47

Dzien dobry!

Tak króciutko, bo zapewne glówny bohater napisze relacje, jak sie przystosuje do rzeczywistosci :mellow: :

Koniec kwietnia/maj to okres sumowego tarla tamze, jak sie okazalo po niewczasie :angry: ... Zatem cud, ze cos w ogole wzielo. Nawet na pelet/zywca nei za bardzo Pod tym wzgledem wyjazd mozna by uznac za kompletnie nieudany, gdyby nie to, że...sandacze braly REWELACYJNIE :mellow: Piszacy te slowa trafil 85cm ale strasznego grubasa - 8kg, z trollingu. Gumofilc 80cm przy trzcinach, chudszego. 70tek i mniejszych nie licze. Sam zlowilem z 50 szt, co daje ok. 5 dziennie. Najwiecej sandaczy lowil Legolas z Pogawedek.
Ekipa byla zapobiegawcza i myslaca, bo potrafila sie przygotowac (lzejszy sprzet) i przystosowac do innych warunków. Dodam, ze przyjechaly tam takze zespoly specjalizujace sie tylko w sandaczach!

Mnie szczególnie utkwila w pamieci lekcja lowienia na przynety miekkie, jakiej udzielilismy z Legolasem jednemu takiemu zespolowi castingowemu ;) , który próbowal lowic sandacze na male kopyta, ale z uwagi na bledne rozpoznanie lowiska mial slabe wyniki. My z kolei zauwazylismy, ze wyleg stoi w brzegu i zaczelismy rzucac nie prostopadle, a równolegle do brzegu i ciagnelismy jednego za drugim. Po pól godzinie tamci spasowali i odplyneli :mellow:

#34 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2006 - 10:47

@Kuba,

gratuluję pięknego sandała. Poproszę zdjęcie. :mellow:

@Gumo,

tobie należą się gratulacje za sumka i pięknego sandacza. Brawo! :D

Mam nadzieję, że następnym razem połowicie sumki, główny gwóźdź programu na Ebro. Jak widać okres kiedy sum idzie w tarło nie jest zbyt dobry. Wiem, że trochę wcześniej przed wami, nad Ebro była mocna ekipa Mikado. Wrócili z wynikiem - sumek 15kg.
Osobiście wolałbym wybrać się tam w czerwcu lub tak jak łowiliście w zeszłym roku we wrześniu. Uważam, że termin kwiecień-maj jest bardzo ryzykowny, szczególnie, że w ostatnich latach mamy straszne anomalia pogodowe.


#35 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 08 maj 2006 - 14:03

Zdjecia to domena Gumofilca, na pewno zalaczy do relacji. W kazdym razie sa, juz je nie raz ogladalismy.
Masz racje, jesli chodzi o sumy. Ale, jak pisalem, Ebro to eldorado równiez sandaczowe. I tu okazalo sie przypadkiem, ze termin jest jak najbardziej pasujacy. (o karpiu nie pisze, bo to wstyd)
Co do kosztów, to jesli dobrze popracowac, to mozna zejsc znacznie nizej. Gdyby decyzja o porzuceniu wyjazdu do Szwecji zapadla wczesniej, to bilety do Barcelony byly po 800zl!. Niestety, tanie linie z Polski lataja do Girony, to 200 km od Barcelony w zla strone.
Samochód udalo sie - brawo Guzu :mellow: - wynajac niezwykle tanio, za 170zl/twarz, a pobyt z zarciem to ok. 1100zl. W sumie drozej jak w Szwecji, ale zato o ile przyjemniej opalac sie na sloncu niz trzasc sie z zimna w mega polarach, czy stac w strugach deszczu albo jedno i drugie :D Na pewno tam wróce, bez dwóch zdan - pytanie kiedy.

#36 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2006 - 17:01

Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo...
Skoro glowny cel przesladowan sum, nie wspolpracowal chetnie, to w jego poszukiwaniu przemierzylismy ladny szmat wody, tak ze dysponujemy teraz znaczna, w porownaniu z zeszlym razem, wiedza o miejscach i mozliwosciach...
Po drodze, jak byla mowa, gnebilismy sandaly, ktore momentami niezle zagryzaly.
W sumie sumow na wedkach bylo 4-ech, a co i jak bedzie w relacji.

Przy takim sposobie zerowania suma nalezy sie w sumie :D ciesyzc, ze zadnemu prawdziwemu kabanowi nie zechcialo sie pomacac przynety...skutek bylby nieciekawy i okraszony tradycyjnym w takich przypadkach....rrrwa <_<

Co do powtorki to i ja zaczynam sie zastanawiac bo kasa po tym wyjezdzie oddala co nieco... :unsure:
Gumo

#37 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 maj 2006 - 06:18

No to pieknie :mellow: jednak troling zadzialal . Bardzo mnie ciekawi analiza przynet . Relacja i zdiecia na goraco ma swoja wartosc , wiec Kuba , Gumo ...Remku B)

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 maj 2006 - 09:30

Jurku, ja jestem w blokach startowych przygotowany. Gumo, podeśle to opublikuję. W tym tygodniu jeszcze mam jedną na tapecie i ... w następnym może być - no problemos. Później URLOP :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#39 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 09 maj 2006 - 14:25

Luz Maria - najpierw to Gumo musi napisac, to moze chwilke potrwac :mellow:
Gumy to raczej male, Relax Aqua, Manns Predator do nr 2, jakies swisterki...ja sporo trafilem na Storma 4.
Z trolla róznie, nad takim zatopionym lasem mi najlepiej wypadal Dorado Invader S HP, ale szybko sie rozlecial na kawalki. Bombery tez sie sprawdzily, nie powiem. I duze, i srednie, i male. Byle gleboko chodzily. Na Salmo nie lowilismy, nie bylo czego dopasowac do warunków.

#40 OFFLINE   pagas

pagas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 marzec 2008 - 12:49

Witam serdecznie



Przeczytalem twoje posty na Jerkbaicie i wiedze , ze masz doswiadczenie w lapaniu na Ebro.Ja wybieram sie z kolegami po kiju tam po raz pierwszy w kwietniu i wolelibysmy czas spedzic jaknaintensyniej zamiast strzelac kolejne babole.

Gdybys mogl mi odpowiedzic na kilka pytan:

1 Czy Polacy moga dostac Hiszpanska licencje na lapanie

2 Jakie dokuimenty trzeba ze soba zabrac zeby ja wydali i gdzie ja sie zalatwia.

3Czy trzeba zalatwiac sprawe wczesniej czy mozna zalatwic licencje od reki i ile to kosztuje

4 Czy sa jakies okresy ochronne na sumy i inne ryby w Hiszpani i czy zlapana rybke mozna sobie usmazyc

5 My chcemy jechac , abo w okolice Maquienenzy,Caspe, albo Ribo Roja , ale jesli masz inne sugestie to pomoz

6 Szukamy jak najnizszych kosztow pobytu.Czy masz jakies adresy ,ceny namiary.

7 cZY oplaca sie wziasc(jesli sa takie) w charter lodz motorowa kabinowa tak ze bedziemy mogli spac i lapac z i na lodzi.

8 Czy groza jakies kary za rozbicia namiotu nad woda na dziko

Nic wiecej do glowy mi nie przychodzi , ale gdybys mial jeszcze jakies inne rady co do wyjazdu to juz jestem wdzieczny.

Prosze odpisz na pagas@op.pl

Slawek Pagas





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych