Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarskie przygody Oriona w UK - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 30 marzec 2006 - 14:03

Nie mamy szans na takie wody i takie ryby :( :( :( .........bo nie mamy brytyjskiej mentalności tylko naszą polską :unsure: ........a to jest podstawa wszelkich zachowań społecznych.
Mieszkałem w Londynie przez 12 lat i trochę się napatrzyłem jak się brytyjskie społeczeństwo zachowuje........tylko pozazdrościć !!!!

#22 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2006 - 14:53

Bardzo ciekawa lektura a na dodatek rewelacyjne fotki...Obudziła się we mnie zazdrość (zdrowa zazdrość), a poziom mojej wędkarskiej gorączki osiągnął apogeum. Czytałem z zapartym tchem i proszę o następną porcję wędkarskich emocji w wolnej chwili.

Przy okazji pojawiła się refleksja i pytania na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi...Dlaczego w kraju gęściej zaludnionym, bardziej uprzemysłowionym można łowić piękne ryby praktycznie wszędzie, osiągając wyniki lepsze niż u nas na łowiskach specjalnych??

Może macie jakieś pomysły na uzdrowienie sytuacji w naszych wodach?? Na wstępie należałoby rozwiązać PZW i zmienić koncepcję zarządzania i ochrony wód. Mam wrażenie, że pieniądze wpłacane na konto PZW są przejadane przez nadmiernie rozbudowaną strukturę administracyjną. Skoro model brytyjski jest tak skuteczny to może trzeba go wprowadzić u nas??
Pozdrawiam,
P.

#23 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 30 marzec 2006 - 15:46

@Orion - co tu dużo gadać. Pozamiatałeś chłopie. Ten kropek zamiast brzany czy klenia - piękny!

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 marzec 2006 - 16:02

Przypominam, że obecnie na forum mamy konkurs roczny na najlepszy tekst wędkarski. Zapraszam do udziału. Relacja Oriona jest już na liście :D

Pozdrawiam
Remek

#25 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 30 marzec 2006 - 17:00

achhh, pieknie, można powiedzieć jak w bajce, gratuluję i zazdroszczę takich połowów

hmm,m ciekawe czy kiedyś i u nas będzie można tak połowić (takie śliczne ryby)
szczerze w to nie wierzę :(

#26 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 30 marzec 2006 - 17:48

Wspaniałe ryby, świetna relacja... tylko pozazdrościć. Tak trzymaj i częściej torturuj nas takimi tekstami i zdjęciami.
pozdrawiam,

#27 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 31 marzec 2006 - 10:22

zajebista sprawa jak ci się znudzi łowienie 50 centymetrowych kleni,to zakładasz byle jaką przynętę i łowisz prawie metrowe szczupaki,ja też tak chce :mellow:

#28 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 31 marzec 2006 - 11:55

Naprawde WIELKIE, WIELKIE DZIEKI CHLOPAKI.
Bardzo sie ciesze, ze az tak sie podoba.
Napisalem to co mi lezalo na sercu.
Wszystko od A do Z - sama prawda.
Bo i po co pisac bajki jak i tak lowienie ryb w UK to prawie bajka.

W maju bede w Wawie to mozemy wiecej pogadac przy piwie. :mellow:

Pozdrawiam serdecznie

Rafal

#29 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 31 marzec 2006 - 12:04

Taak! Oprócz ochów i achów, które już były, a należą się Autorowi niewątpliwie, jedna rzecz mnie uderzyła: licencja upoważnia do łowienia (+ewent. opłata miejscowa), ale nie do zabierania ryb (albo limit 1 czy 2 szt.)! I to jest moim zdaniem główna przyczyna tego, ze tam pływa w rzekach to co widac na fotkach :D.
Uważam, że wprowadzenie opłat za zabrane ryby dość szybko poprawiłoby sytuację i u nas. + oczywiście odstrzał kłusowników :D
Pozdrawiam
Piotr

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 marzec 2006 - 13:39

Orion, należą się Tobie wielkie podziękowania za tak kolorowy i ciepły artykuł! Czekam na maj i na wspólny wypad w poszukiwaniu jakiejś wściekłej rapy.

Pozdrawiam
Remek


#31 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 31 marzec 2006 - 13:50

Chocby sie walilo,
palilo czy kto wie co jeszcze
przyjade do Wawy na te Rapy. :mellow:

Rafal B)

#32 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 31 marzec 2006 - 15:47

Zdjecia przepiękne. Gratuluje pieknych ryb :D Fajny artykulik, choc mi podobały się najbardziej foty:)

#33 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2006 - 17:38

@Orion,

dzięki za ten wspaniały i pełen optymizmu artykuł. :mellow:
Zdjęcia i opisy twoich przygód są mi bliskie z naszej korespondencji. :D
Jeszcze raz gratuluję udanego zeszłorocznego sezonu w Anglii.


#34 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 03 kwiecień 2006 - 10:12

Dołączam się do gratulacji! żal tylko że przyszło nam żyć w takim kraju i w takich czasach...
Panowie! proponuje przywrócić w Polsce monarchię!!! :mellow: :mellow:
Chociaż troszkę zbliżymy się wtedy do UK bo wędkarsko to nie widzę szans w tym wcieleniu :(

#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2006 - 10:54

Ktoś kiedyś powiedział że niezłym pomysłem byłoby wypowiedzieć wojnę i od razu się poddać B) tylko czy byśmy zdążyli cholera, rakiety teraz szybko latają :unsure: a strach pomyśleć co by było gdyby się nam poddali ONI :huh: wtedy to już na ryby nie wiem gdzie...

#36 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 03 kwiecień 2006 - 13:07

Rocky napisal

Panowie! proponuje przywrócić w Polsce monarchię!!!


Wiecie, ze 80 % Brytyjczylow w wieku do lat 30 ma gdzies Krolowa.
Oni bardziej by wiedzieli Beckhama jako prezydenta. :mellow:

Rafal B)

#37 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 kwiecień 2006 - 13:13

Orion,

Takie pytanie.

Klenie z UK sa znane, brzany tez. A jak z jaziami i boleniami?


Guzu

#38 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 03 kwiecień 2006 - 14:26

Szczerze mowiac nie slyszalem zeby ktos lowil tutaj rapy i jazie.
Najpopularniejszy jest tutaj splawik.
Anglicy sa bardzo leniwi jezeli chodzi o eksperymentowanie z innymi metodami.
Wystarczy wejsc do kazdego wedkarskiego, akcesoria spinningowe sa traktowane po macoszemu.
Oni sie nastawiaja przewaznie na szczupaki ze sprzetem jak na wieloryba.
Wiec ryby w rzekach prawie nie znaja nowoczesnego spinningu.
A jezeli sie trafi jakis wariat ze spinnigiem to az mi oczy wychodza na wierzch.
Przewaznie sa to Polacy. :mellow:

Rafal B)

#39 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 03 kwiecień 2006 - 15:18

Spinning i jerking w UK jest dyscipliną niszową, sam należę do wielkiego klubu wędkarskiego RMC i jestem jedyną osobą, która łowi na spinning, łowienie drapieżników to głównie trupek i żywiec z przewagą tej pierwszej metody.

W ogóle UK to kraina łowienia białej ryby na laske i DS, poza tym karpi.....w tym Anglicy nie maja równych sobie od lat.

Rybostan-naturalnie nie występuje sum, sandacz, boleń, tołpyga i klka innych gatunków. Sandacz w 100% pochodzi z zarybień przeprowadzonych wiele lat temu i w związku z tym występuje w niektórych kanałach melioracyjnych, najwięcej jest go w okolicach Cambridge, osobiście przez 12 lat pobytu w UK złowiłem tylko dwa razy małe sztuki.

Rybą drapieżną numer1 jest szczupak i kleń, tego ostatniego jest naprawdę bardzo dużo, mój największy miał 72cm. Z dużym okoniem jest z roku na rok coraz gorzej, nikt nie wie dlaczego.

Głównie łowiłem na Tamizie, bardzo dużo ryby, ale to co wnerwia niemiłosiernie to podział rzeki na sekcje należące do wielu klubów (Angling Associations)......często zdarza się, że na 5km odcinku rzeki trzeba mieć nawet kilka permitów, aby w ogóle móc łowić......nie wszystkie kluby wydają day tickets.

Niestety od kilku lat obserwuję się wiele przypadków łamania prawa przez wędkarzy pochodzących ze wschodu Europy, policja odnotowuje wiele przypadków zabierania ryb, łowienia w rzekach w okresie ochronnym(15/3 do 15/6), nielegalnego łowienia na prywatnych posesjach oraz łowienia bez jakichkolwiek pozwoleń.
Smutnym faktem jest to, że większość zatrzymanych to nasi rodacy.
UK to piękny i praworządny kraj stworzony dla praworządnych obywateli, niestety niektórzy przybysze nie mogą się do tego dopasować i wraz ze sobą przywożą smród naszego polskiego piekiełka. W tym wszystkim najbardziej szkoda mi samych Brytyjczyków bo musi to być dla nich niezły szok.

pozd.

#40 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2006 - 20:14

w anglii nie ma suma i sandacza :huh:
to ciekawe, jak mick brown lowi takie sztuki?
http://p2.hostingprod.com/@mickbrownangling.com/sitebuilder/images/00876_60-09_Wintons_catfish_-471x280.jpg
i ze fox ma w programie predator, juz od lat, specjalistyczne kije do polowu sandacza i suma ... no moze dlatego:

The wels catfish was introduced into the UK more than one hundred years ago by the Duke of Bedford who stocked them into his now famous lakes at Woburn Abbey in Bedfordshire. We still consider wels catfish as rarities in Britain, although their distribution is increasing every year and there are now catfish waters in nearly every county in England. The majority of the UK waters are within 40 miles of Woburn Abbey, as they have gradually spread from the original stocking point