Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mistrzostwa Ameryki w Wędkarstwie podlodowym NAIFC 2009


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 16 grudzień 2009 - 20:20

Tadek dodzwonil sie do Jacka i mamy pierwsze wiesci ...warunki treningowe zle . Pierwszy lod ktory skul jezioro kilkanascie dni temu byl cienki , potem spadl snieg ktory to okryl i stworzyl izolacje przed obecnymi mrozami i lod jest niewystarczajaco bezpieczny . Zawodnicy nie moga wiec korzystac z pojazdow ...co sie dawno nie zdazylo . Moga trenowac tylko chodzac po lodzie ...musza wiec przypomniec sobie swoje poczatki :mellow: . Obecny silny mroz -16 -20 w nocy byc moze ustawi sytuacje po normalnemu na czas zawodow . Mamy dzis srode , zostalo wiec dwa , trzy dni do soboty . Chcialbym tylko przypomniec ze na pojazdach zawodnicy moga obskoczyc wiele miejsc i maja wieksze szanse na lepszy wynik . Oczywiscie szanse te sa rowne dla wszystkich w momencie gdy nikt nie korzysta z pojazdu ...lub wszyscy korzystaja z pojazdu . Czekamy wiec co bedzie dalej . Tadek sie przymierza zeby tam dojechac na czas Mistrzostw i napstrykac duzo zdiatek ...oby Kiciuna to zrealizowala :mellow: B)

#42 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:55

Jurku, dzięki za informację! Nieciekawie to wygląda. Na Boom Lake jeśli z buta to da się z biedą zrobić jedną zatokę dziennie i ... trzeba kawał iść. Jest też środek jeziora i tam nasze gwiazdy mają namierzone miesjcówki z zeszłego roku ale ... widać ich będzie z daleka.

Czerwonymi kreskami zaznaczyÅ‚em kierunek od bazy do zatok. Tam w zeszÅ‚ym roku Å‚owiÅ‚o siÄ™ najwiÄ™cej i to byÅ‚y dwie najczęściej typowane miejscówki.

.

Załączone pliki



#43 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 17 grudzień 2009 - 15:00

Odległości niezłe- z buta to będzie cały dzień marszu
Zęczywiście bez skuterów daleko od bazy nie połowią.

#44 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 17 grudzień 2009 - 17:49

No coz ...one wszystkie obrosly juz w piorka i bez pojazdu to se nie wyobrazaja , tak to jest jak sie przyzwyczaisz do wygody :lol: . Wazne ze jak by nie patrzec szanse rowne beda mieli wszyscy lodziarze :mellow: .
Opowiem Wam na ten przyklad chistorie z zycia Grega Wilczynskiego ....byly to Zawody na Channel lake w Iliinois . Greg przymierzal sie do tych zawodow ale tak sie zlozylo ze dotarl opuzniony i zawody juz trwaly . Zawodnicy byli porozjezdrzani i wiekszosc stanowisk zajeta . Zarejestrowal sie wiec u komisyji i tuz przy brzegu niedaleko od stolika wywiercil dziorki i rozpoczal lowienie . Na oczach komisji wylowil komplet i gdy doszlo do liczenia okazalo sie ze wygral . Czasami tak bywa ze ...ostatni sa pierwszymi B)

#45 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 17 grudzień 2009 - 18:16

Jerry bo jak to mówią łapać to trzeba umieć.
Ja dzisiaj przeglądałem nowy film WMH i tam jest filmik o łowieniu pod lodem.Na filmie wszystko wydaje sie takie proste,ale na lodzie to już inna bajka.
Jest też epizod o muszkarstwie na sztucznej rzece zbudowanej w całości przez ręce człowieka.Gdyby na początku filmu o tym nie powiedzieli to stwierdził bym że to raj wędkarski.
Swoją drogą czego to ludzie nie wymyślą i nie zrobią.

#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 17 grudzień 2009 - 21:32

Mam nowe wieÅ›ci od Jacka i Zbyszka. Byli wÅ‚aÅ›nie w drodze nad jezioro kiedy telefonowaÅ‚em. Pogoda siÄ™ poprawiÅ‚a i jest zimniej - mrozi. Już można bezpiecznie jeździć pojazdami ATV i snowmobilami. W poniedziaÅ‚ek jedna z ekip wyjechaÅ‚a na ATV na jezioro i .... zaÅ‚amaÅ‚ siÄ™ pod nimi lód. Na szczęście zawodnikowi nic siÄ™ nie staÅ‚o ale maszynÄ™ utopili. Akcja ratownicza i po kilku godzinach wyciÄ…gnÄ™li ATV. ByÅ‚o na gÅ‚Ä™bokoÅ›ci 14' :D

Zbyszek mówiÅ‚, że miaÅ‚ akcjÄ™ przy wierceniu otworu. WierciÅ‚ i z maÅ‚ego otworu zrobiÅ‚ siÄ™ duuuży otwór, a lód na którym staÅ‚ 2.

Rybnie jest KIEPSKO! Od niedzieli nasi chÅ‚opacy szukajÄ… ryb. Nie tylko oni. Dzisiaj już byÅ‚o na miejscu 80 ekip. Zbyszek i Jacek na razie majÄ… problemy ze znalezieniem ryb, ale dzielnie szukajÄ…. ZresztÄ… nie tylko oni majÄ… problemy. Powód? W zwiÄ…zku z tym, że lód jest bardzo cienki zawody odbywajÄ… siÄ™ TYLKO na głównym basenie jeziora. Wszystkie zatoki sÄ… zamkniÄ™te.

W tym roku widać, że będą prawdziwe zawody. Ryb jest BARDZO mało. Wszystko zależy od szczęścia oraz od tego kto ile spędził czasu na wodzie i czy znalazł miejscówki. W tym roku prawdopodobnie złowienie kompletu nie będzie proste.


.

Załączone pliki



#47 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:39

Dzisiaj kolejna garść wiadomości z pola bitwy. Dlaczego o tym piszę? Bo mam nadzieję, że polska ekipa wygra wreszcie mistrzostwa USA. Błoby to na prawdę niesamowite wydarzenie tym bardziej, że Ice Fishing w Stanach to bardzo rozwinięta dyscyplina wędkarstwa. W tym roku ICE MAN (serial o najlepszych wędkarzach podlodowych - jest tam Jacek i Zbyszek), produkcja The Sportsman Channel http://www.thesportsmanchannel.com/ walczy o najlepszą serię w roku 2009. Mam nadzieję, że będzie wysoko.

Dzisiaj nasi Panowie znaleźli ryby. Na razie crappie. Zawody rozgrywane są w systemie 8+8 więc do szczęścia brakuje bluegilli, które stanowią tą drugą ósemkę. Kiedy telefonowałem do Jacka, wspominał, że przeszukują wszystkie krzaki i może jakiegoś znajdą :lol: Na zawodach jest też druga Polska ekipa. Inna niż ta, która w zeszłym roku została zdyskwalifikowana za oszustwo (siatka z rybami). O 20.00 czasu w US (WI) będzie dzisiaj spotkanie, na którym zostanie odczytany regulamin, odśpiewany amerykański hymn, oraz wręczona nagroda dla najlepszego teamu zeszłego sezonu. Później do domu i .... jutro od rana startują. Trzymajcie kciuki!


Pozdrawiam
Remek

#48 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:43

W tamtym roku trzymałem kciuki a w tym będę trzymał dwa razy mocniej.

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:57

Dzisiaj dam znać co się dzieje. Na razie zawody trwają na dobrego więc nie będę przeszkadzał ... zresztą i tak by nie odebrali :lol:

Około 24:00 naszego czasu będzie OK.

Pozdrawiam
Remek

#50 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 19 grudzień 2009 - 17:45

Czekam Remku na wyniki ...widze spokoj Zbynia i nerwy Jacka :lol: tylko zdiatka pstrykac :lol: . Tadek o ile wiem nie zdecydowal sie na wyjazd , niestety podlapal robote a to w kryzysie rzecz swieta . Oczywiscie moge sie tu mylic ale dzis sie upewnie jak z nim pogadam przez tel.
juz pogadalem ...nie pojechal . U nas sypie snieg i na dzis jazda tam moze trwac dluuuugo i jeszcze dluuuuzej . Czekamy wiec na wyniki z pierwszego dnia , mysle ze juz schodza z lodu .

#51 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 grudzień 2009 - 00:33

Jest 17.30 ...na razie zadnych informacji o wynikach z pierwszego dnia na zadnej stronie nie znalazlem . Czekam na Remka lub Tadka moze ktos sie dodzwoni ? jerry hzs :D

#52 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 20 grudzień 2009 - 00:59

Na razie 2!!!

#53 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 grudzień 2009 - 02:43

Napisze dokladnie . To jest zajebiaszcza wiadomosc !!! . Zibi i Jacura zajmuja po sobocie 2 miejsce na 100 teamow . Jest bardzo ciezko z rybami . Tylko 4 teamy zlowily po komplecie czyli 8 Crappie i 8 bluegili ...w tych czterech sa nasi :mellow: . Jest to rewelacyjna szansa na pierwsza trojke jutro i rewelacyjna szansa na walke o Zlote Ringi i Mistrzostwo USA . Nie bede chyba mogl spac ...daj im Panie Boziu zeby wygrali :mellow:
uscislam nowine ...pierwszy team zlowil tylko 13 sztuk ale mieli jednego duzego Crappie i on im dal dzis pierwsze miejsce . Jacek i Zibi maja do nich 12 uncji straty . Jutro przydala by sie przynajmniej jedna wieksza ryba w komplecie ...Crappie
Cztery pierwsze Teamy to akurat te ktore pokazuje program ICE MAN na spotr Channel ...jest wiec to bardzo wyrownana czolowka , jutro ma byc zmiana pogody i mozliwe jest wszystko ....
Na stronie ktora podal Remek www.naifc.com sa juz podane wyniki wszystkich teamow .

#54 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 20 grudzień 2009 - 09:26

Dzięki Jurku. Kontaktowałem się SMS'owo więc miałem skąpe dane.

Wyniki z pierwszego dnia sÄ… tutaj: http://www.naifc.com/events.php?pg=results&eid=14&se ason=2009

Z tego co pamiętam BOEDEKER MIKE i YOUNG, DAVE to lokalni wędkarze z Rhinelander. W zeszłym roku byli w ścisłej czołówce. Z danych wynika, że rzeczywiście BF (Big Fish) mieli sporo większą od Jacka i Zbyszka, ale ... nasi połowili równiej (do dużych ryb trzeba mieć po prostu szczęście, więc może Boedeker i Young wykorzystali już limit szczęścia). Różnice między temami ze ścisłej czołówki są minimalne. Sytuacja jest też inna niż w zeszłym roku kiedy w pierwszym dniu większość miała komplety. Teraz ze złowieniem kompletu nie jest łatwo ale ... wygrają właśnie Ci najlepsi (zresztą widać kto tworzy pierwszą 4).

Trzymajcie kciuki! Dzisiaj druga tura.

Pozdrawiam
Remek

#55 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 20 grudzień 2009 - 10:18

Z tego co widzę w tabelce wyników to tylko 3 teamy złowiły po kpl. Brawo, brawo ,brawo.
Myślę że pierwszy zespół miał farta z tą dużą rybą i gdyby nie ona to nasze dzielne chłopaki były by na 1 miejscu.
Jak ktoś będzie się z Zibim i Jackiem kontaktował to prosze przekazać że wszyscy trzymamy kciuki.
Czekam na dalsze wieści.

#56 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 20 grudzień 2009 - 12:17

Trzymam kciuki!!!

#57 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 20 grudzień 2009 - 12:52

Tutaj Boedeker i Young z mojego archiwum fotograficznego. W zeszłm roku byli 2. Nazwani przeze mnie kodowo - dziadki. By było łatwiej mi zapamiętać :D Co ciekawe oni elektroniki w zeszłym roku nie używali. Podpływali na miejscówkę, wiercili dziurę i łowili. Oczywiście procentuje wyśmienita znajomość łowiska - mieszkają nad Boom Lake. Zobaczcie też na wędkę. To ich styl łowienia - na czuja. Żadnych wskaźników itd. Po prostu czują w wędce czy coś zasysa przynętę czy nie.

.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  4.jpg   79,89 KB   292 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  5.jpg   72,19 KB   304 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  3.jpg   78,54 KB   301 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  1.jpg   54,76 KB   306 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  2.jpg   53,24 KB   303 Ilość pobraÅ„


#58 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 20 grudzień 2009 - 18:12

To już są na półmetku dzisiejszego dnia :D Jestem ciekawy jak tam ...

#59 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 20 grudzień 2009 - 18:52

Ja też czekam niecierpliwie na wiadomości.


#60 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 grudzień 2009 - 19:05

Nooo ...musimy czekac az zjada z lodu i ktos zadzwoni :mellow: