Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mistrzostwa Ameryki w Wędkarstwie podlodowym NAIFC 2009


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 08:04

.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2331.JPG   97,92 KB   710 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2333.JPG   96,57 KB   697 Ilość pobraÅ„


#22 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 08:06

.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2337.JPG   94,02 KB   698 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2335.JPG   90,42 KB   703 Ilość pobraÅ„


#23 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 08:07

Muskie i Bluegile

.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2339.JPG   99,34 KB   689 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2340.JPG   97,18 KB   687 Ilość pobraÅ„


#24 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 08:09

.

Załączone pliki



#25 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 08:10

.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2345.JPG   79,87 KB   677 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2344.JPG   93,5 KB   682 Ilość pobraÅ„


#26 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 08:11

.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2347.JPG   27,14 KB   668 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  IMG_2346.JPG   26,63 KB   665 Ilość pobraÅ„


#27 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 13 grudzień 2009 - 10:27

Fajna relacja Jurku, i zdjęcia też niezłe.

Greg Wilczynski z albumem autorstwa naszego Remka z eliminacji do Mistrzostw USA


Nasz Remek wydał album i się nie pochwalił :o .No chyba że ja to przeoczyłem.
Remku czy możesz coś więcej o tym albumie opowiedzieć.
Czy jest gdzieś dostępny.

#28 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 12:06

80$ i jest Twój + koszty przesyłki. :mellow: (no chyba, że chcesz soft cover)

Remek dał namiar na stronę. Patrz powyżej.

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 13 grudzień 2009 - 15:11

Cześć,
Pisałem na forum w zeszłym roku, ale pewnie w natłoku innych postów gdzieś przepadło. Trudno się dziwić bo album był dedykowany na tematen rynek i konkretnie pod tamtą imprezę. Miał być swego rodzaju pamiętnikiem przekazującym klimat imprezy. Czy się udało? Hmmmm .... Ci co kupują mówią, że tak :D czyli chyba zrealizowałem cel. Ja trochę nie jestem zadowolony z druku, ale nie stać mnie było na wydrukowanie kilkuset sztuk tego albumu w drukarni (organizator nie chciał sponsorować wydruku). Okazało się, że album drukowany w Europie jest lepszej jakości niż w US no ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy w tej technologii.

Album zrobiłbym teraz zupełnie inaczej, inne ujęcia, inne kadrowanie, inne operowanie głębią ostrości (to technicznie) i pewnie próbowałbym oddać więcej emocji. No ale na to trzeba większej dojrzałości w sensie psychlogicznej (wiedzieć co się za chwilę wydarzy) i większej wiedzy na temat samych zawodów podlodowych.

Dla mnie wyzwanie było bardzo trudne. Logistycznie - zamówienie otrzymałem z dnia na dzień więc szybko kupowałem bilet, leciałem przez Holandię, w drugą stronę przez Paryż. Dźwigałem dużo sprzętu foto bo nie stać mnie było na przylot do US i po kilku godzinach stwierdzenie, że coś w temp -23C nie działa. W instrukcjach do sprzętu wszędzie było napisane 0C, a tam zima, że aż piszczy. Tak więc do wszystkiego musiałem mieć zapas, wsparcie. Tutaj należą się szczególne podziękowanie dla Tadka Ćwika, który pomagał mi to wszystko dźwigać, a plecak ważył pewnie z 15kg. Nie obyło się bez problemów - uszczelniony aparat w drugi dzień zaparował, szerokokątny obiektyw zamarzł, przyciski w korpusie aparatu zamarzały na potęgę ale ... szczęśliwie zawsze udawało się jakoś z tego wybrnąć.

Innym wyzwaniem było zapamiętać kto jest ważny a kto nie. Wskakujesz w 200 osób i .... kogo fotografować (?), na co zwracać uwagę? Można sobie zrobić zdjęcia ale ... ważne dla tych ludzi jest wędkarstwo podlodowe, pewne drobiazgi, na które pewnie wielu (ja też) nie zwróciłoby uwagę. Miałem dosłownie 1 dzień by zapoznać się z tym światem i zrobić to o co mnie poproszono. Najlepsze było to, że na całej imprezie nie było innych fotografików. Po prostu odpuścili sobie bo liczyli, że przyjadę i wszystko zrobię. Szczęśliwie przywiozłem zdjęcia do domu i koniec końców powstał ten pamiątkowy album, który ilustrowany jest opisami co się dzieje w poszczególne dni.

Przygoda przy realizacji albumu była niesamowita. Dla mnie wędkarstwo podlodowe już nie będzie tym czym przed imprezą. Widzę je zupełnie inaczej.

Pozdrawiam
Remek

.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  51.jpg   23,41 KB   528 Ilość pobraÅ„


#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 13 grudzień 2009 - 15:17

Greg Wilczynski z albumem autorstwa naszego Remka z eliminacji do Mistrzostw USA

.



Jurku bardzo to miłe zdjęcie :D Dzięki!

#31 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • ImiÄ™:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 13 grudzień 2009 - 16:38

No to Remku spóźnione ale szczere gratulacje za ten album.
Swietna sprawa i zapewne przygoda, fotografować takie wielkie zawody.
Jaki będzie następny album?
Czy w tym roku też masz plany jechać na zawody jako reporter?

#32 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 18:31

Moj Drogi Remku :D Grzesiek Wilczynski prosil abym Cie serdecznie pozdrowil co teraz czynie ....no i pozdrawiam od Jacka , Tadka , Zbynia , Jerrego ...czyli szarych wedkarzy tropicieli i smyczurow ....

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 13 grudzień 2009 - 18:38

Lesiewicz,
Traktuję fotografię zupełnie na luzie i jestem amatorem. Przede mną jeszcze sporo nauki i podpatrywania tych najlepszych. Ktoś jednak powiedział, że fotografia jest drogą ciągłego rozwoju i poszukiwania własnego stylu. I dokładnie tak to traktuję z tym, że staram się by była przy tym radość fotografowania. Wtedy była, bo rzeczywiście cieszyłem się z każdej fotografii, z każdego zrobionego zdjęcia a całość miała komponwać się w historię opartą na ramach. Teraz dodałbym jeszcze coś innego, czego nauczyłem się przez ten rok. Pewnie za rok będę mógł podobnie napisać :D W każdym razie traktuję to jako dobrą przygodę, a w fotografii jeszcze duuuuużo przede mną :D

W tym roku niestety nie jadę. Ten rok miałem bardzo pracowity i musiałem wiele rzeczy odpuścić. W następnym roku jednak planuję więcej zdjęć a i plany powoli się rodzą :D Będzie więcej zdjęć wędkarskich tylko niech ryby obdażą. :D

Pozdrawiam
Remek


#34 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 13 grudzień 2009 - 18:40

Moj Drogi Remku :D Grzesiek Wilczynski prosil abym Cie serdecznie pozdrowil co teraz czynie ....no i pozdrawiam od Jacka , Tadka , Zbynia , Jerrego ...czyli szarych wedkarzy tropicieli i smyczurow ....



O ... dziękuję bardzo Jurku! Proszę również o pozdrowienia.

Jurku, słyszałem, że z Tadkiem macie przybyć na mistrzostwa? Jedziecie?

Pozdrawiam
Remek


#35 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 13 grudzień 2009 - 18:45

Jerry przyznam ze mnie troche przeraza ta weglowka podlodowa .Moze mam bledne odzczucia bo to st croix ,takie jakies wiotkie te patyki .Jak to sie spawdza przy waszych sandalach i wiekszych okoniach ?Jak do tej pory od kad pamietam lowilem szklakami ,weglowek polamalem juz kilka i sie troche zrazilem .
A tak z innej beki zazdroszcze wypadu do normalnego sklepu :mellow: i gratuluje ekipie sukcesow .
pozdrawiam

#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 13 grudzień 2009 - 18:46

Termos, są różnej mocy. Na niektóre wędeczki łowią łososiowate i to takie większe, inne są rzeczywiście takie, że nasza polska/rosyjska mormyszka je wygina w pałąk :lol:

Pozdrawiam
Remek

#37 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 18:51

Jacek bardzo chcial zebysmy tam dolaczyli i probowali Cie zastapic [ TO niemozliwe zastapic Cie Serdenko :mellow: ] . Wiesz ze nasze zdiecia , wyprawy , przygody to tylko jedna strona medalu . Ta druga o ktorej nie piszemy to walka o prace , kryzys i brak pieniedzy . Nie wykluczam tak do konca ze np Tadek tam nie podjedzie juz na sam Grand Final bo niby zaprzecza ale oczka mu sie swieca :lol: . To wszystko to decyzje na wlosku wiszace ...ja tez bym chcial ale sam wiesz ...ameryka bardzo sparszywiala dla ludzi ktorzy lubia pracowac i zarabiac i potem wydawac :wacko: ..no nic ...zobaczymy :D

#38 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2009 - 19:04

Thermos :D te wedki jak ultralighty ...wyginaja sie po rekojesc i ryba ma wielki problem bo te wedeczki amortyzuja wszystko . Greg na seminariach opowiada jakie ryby wyciagal na nie ; szczupaki , bassy , walleye , whitefishe , trocie . Mysle ze zylka jest tu najsabszym ogniwem i jej dobor do ryb jest najwazniejszy . Nie wiem jak obecnie jest na stronie st Croixa ale powinna tam byc cala rodzina wedeczek podlodowych zaprojektowanych przez Grega Wilczynskiego . Chcialbym tylko przypomniec ze glowna cecha jest wskaznik bran ktory pozwala zacinac ryby ...co na wielu innych wedkach bylo i jest niemozliwe bo jest niezauwazalne . Wiele ryb ktore sa lowione na zawodach ..zasysa i wypluwa przynete i te ryby tracimy . Ten wskaznik pozwala to zaobserwowac i wyciagnac te bezczelne ryby ...i w ten sposob wygrywac zawody :mellow: . Wielu zawodnikow zaczelo uzywac tych wedek bo w sytuacjach delikatnych bran tylko one pozwalaja zapunktowac .

#39 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:31

Lata spedzilem w poszukiwaniu idealu patyka na lod .Jakies 15-20 lat temu sasiad lowil garby na Sniardwach na paly ,wedki robione byly z dostepnego materjalu -pastucha :D .Raczka wykonana z walka drewnianego ,ladnie ociosanego ,owczesnie zakonserwowanego i polakierowanewo .Na wedkach zalozone byly kolowrotki spiningowe .Zylka 0,30 ,rybka podlodowa wielkosci morsa 3 .Jak sobie tak mysle to na dzien dzisiejszy lowie podobnym sprzetem ,moze zylka troszkie ciensza 0.22 ,kolowrotek mniejszy i raczka z koraka ,blacha to owy ala mors 3 .Do tego trzeba troche ciezszy arsenal a o st croix -e nie ma co marzyc bo nawet jak bym chcial to nie ma tego w sklepach i tu pies pogrzebany .Pozostaje cieszyc oczy .Dziwie sie tez dla wikingow bo tak na dobra sprawe sklepy nie maja ´topowych modeli .Zazwyczaj indianie lowia na wedeczki bardzo delikatne z wbudowanym kolowrokiem ,czestO sa to bardzo lekkie i delikatne wyczynowki o wadze piorkowej .Znalezc co kolwiek graniczy z cudem .Sklepy maja jeden dwa modele do wyboru wiec trzeba rzezbic .I tu dziekuje remku , jerry za foty milo sie oglada te cudenka .Na pierwszy rzot oka delikatne i bardzo wiotkie .
Jerry -co do czujnika bran ,cos mi swita ze kiedys na lodzie spotkalem goscia ktory maila na koncu wedki wiotka sprezyne o dlogosci okolo 10-15 cm a na koncu pomalowana na czerwono pilke od pinponga .Tak to na rybki podlodowe zacinal kazde branie ,lowiac na rosyjska blaszkie w kolorze teczy .
pozdrawiam


#40 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:36

Nooo oczywiscie ...pomysl z kiwaczkiem to doswiadczenia Grega jeszcze z Polski o czym on czesto wspomina :mellow: . Dodam jeszcze ze Jacek i Zibi wczoraj juz pojechali do Rhinelander trenowac na wodach Mistrzostw B)