Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 marzec 2012 - 13:59

Ale grubasek! :D

#562 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 31 marzec 2012 - 23:45

Kuba, jaka wytrzymalosc ma ten przypon? Wyglada konkretnie.

#563 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2012 - 09:21

na zdjęciu masz żyłkę 0,40 i hard mono 40lb, nic niezwykłego

#564 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 01 kwiecień 2012 - 12:58

To ja mam pytanie - rzucam w miarę ok - jak dla mnie zadowalająco - w prowadzeniu much także się już troszkę odnajduję, ale teraz tak...
Do jakiego momentu zwijać linkę - aż przy szczytówce mam końcówkę linki i połączenie z głowicą? Czy mogę spokojnie zwijać aż do
łącznika i później przy każdym rzucie na nowo wysuwać głowicę do rzutu? Jak jest poprawnie? :D

#565 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 kwiecień 2012 - 13:06

Dorzucę swoje 3 grosze. Po ostatnim listopadzie kiedy to szczupaczki odprowadzały muchy pod brzeg i brały często pod nogami to głowicę mialem już w palcach. Czasami wyrywałem zestał trzymając tylko za running. Wiec chyba nie ma tu poprawności jako takiej tylko wsio zależy od preferencji łowiącego??

#566 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 01 kwiecień 2012 - 13:11

No właśnie i droga prowadzenia muchy jest dłuższa. :D Już nawet w miarę odnajduję się w tym na jakiej głębokości jest moja mucha -
a z tym miałem największe problemy i moja psyche nakręcała mnie skutecznie, że coś jest nie tak....


A wiecie co jest najlepsze? Ja wiem, że np. na spinning złowię więcej ryb - ale jedna na muchę to jak.... dziesięć spinnem :mellow: Też tak macie?

#567 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 kwiecień 2012 - 21:37

To ja mam pytanie - rzucam w miarę ok - jak dla mnie zadowalająco - w prowadzeniu much także się już troszkę odnajduję, ale teraz tak...
Do jakiego momentu zwijać linkę - aż przy szczytówce mam końcówkę linki i połączenie z głowicą? Czy mogę spokojnie zwijać aż do
łącznika i później przy każdym rzucie na nowo wysuwać głowicę do rzutu? Jak jest poprawnie? :D

Nie wybieraj całej głowicy, zamachasz się na śmierć.
Mamy te same linki - ja wybieram tak by czarne łączenie głowicy z runningiem mieć w palcach, później płynnym ruchem wykonuje rolkę, mucha podjeżdża pod same nogi, więc prezentacja jakby jest Po rolce kilka ruchów i fru, od nowa.działa, robi, jest ok. Nie wiem na ile to poprawne i zgodne ze sztuką, myślę ze to nie lowienie potoków w kredówkach w UK, żebyśmy mieli kolor krawata dopasowywać do koszuli ot, kolejna metoda, sporadycznie skuteczniejsza, bardziej wydumana i egzaltowana niz jerkowanie i casting, ale to po prostu łowienie :mellow: i frajda z niego, spotkania ludzi nad wodą i urwania sie ze smyczy

#568 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 kwiecień 2012 - 09:28

No właśnie i droga prowadzenia muchy jest dłuższa. :D Już nawet w miarę odnajduję się w tym na jakiej głębokości jest moja mucha -
a z tym miałem największe problemy i moja psyche nakręcała mnie skutecznie, że coś jest nie tak....


A wiecie co jest najlepsze? Ja wiem, że np. na spinning złowię więcej ryb - ale jedna na muchę to jak.... dziesięć spinnem :mellow: Też tak macie?

Miałem tak do momentu, gdy zobaczyłem, że szczupaki głupieją widząc sunącego nieregularnie w wodzie frędzla. Przy takim łowieniu można powiedzieć, że nie zawsze szybko znaczy : dobrze :mellow: . Może patrzę na to tak dlatego, że 70 % brań miałem pod nogami, ale bajoro w którym zaczynałem jest co najmniej specyficzne.

#569 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 02 kwiecień 2012 - 11:30

Witam Kolegów.Widać,że maj już blisko!Chciałbym zwrócić uwagę na okresowe ,nie związane tylko z zaczepem lub holem przejrzenie zestawu.Czy hak ma nadal grot,czy przypon nie owinął muchy,czy na przyponie nie zawiązały się węzły-czy złączenia są nadal pewne.To nawyki zapewne znane muszkarzom ,ale warto przypomnieć.Ciekawym materiałem na przypony szczupakowe jest Aramid Steel-drut w elestycznej powłoce pozwalający przy średnicy 0,18-wytrzymałość deklarowana-ok 23 kg-na łączenie węzłem zderzakowym z poprzedzającą częścią przyponu i wiązanie muchy bez agrafki.Sprzedawany na metry,zielony,pierwsze jesienne próby w Polsce ok.pzdr-Bugajski

#570 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 kwiecień 2012 - 16:19

moje haki nie mają zadziorÓW tego akurat nie musze sprawdzac :D przelotki tez po sezonie jesiennym przejrzane szkoda nowych linek :D

#571 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 02 kwiecień 2012 - 16:31

grot to grot-zadzior to zadzior :mellow:

#572 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 kwiecień 2012 - 21:17

Fakt :lol:

#573 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 08 kwiecień 2012 - 20:15



Grzegorz także wykazuje objawy muchowej infekcji i jest wspaniałym towarzyszem wielu moich wypraw wędkarskich

Załączone pliki



#574 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 kwiecień 2012 - 18:57

Piękne ryby!
Cieszy, ze coraz więcej ludzi się infekuje :mellow:

#575 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 kwiecień 2012 - 19:52

Fajne pajki. Głęboko muchy targaliście?

#576 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 kwiecień 2012 - 20:23

Dziękuję za miłe komentarze.Szczupaki brały na głębokosci od 3 do 0,5 m,ataki były bardzo gwałtowne.Co ciekawe w tym jeziorze wystepują też trocie jeziorowe.Zlowiliśmy 2 na sasiednim ,mniejszym jeziorze(75 i 81 cm)-casting-,ale na tym które widzicie na zdjęciach jeszcze nie.Stosujemy muszki o średniej wielkości akceptowalnej (w naszym mniemaniu)takze dla troci.Testujemy lżejsze zestawy o czym wspominalem w poprzednich wątkach.O fakcie występowania troci poinformował nas wlasciciel jeziora-odnieślismy się do tego sceptycznie.Kiedy jednak po kilku dniach wędkowania i złowieniu oraz uwolnieniu bardzo wielu szczupaków zabraliśmy średniaka-ok 75 cm na kolacje w jego żołądku znalezliśmy 2 ,ok.30 cm trocie.No i się wydało...W tym roku liczymy na muchowe spotkanie takze z tą rybą.Pozdrawiam-kardi :D

#577 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 20:28

na zdjęciu masz żyłkę 0,40 i hard mono 40lb, nic niezwykłego


Kuba,
Nylon na szczupaka? Nic niezwykłego? Toż to rewolucja... i co, wściekły metrowiec tego nie przegryzie?

A, który będzie lepszy, Dragona czy Climaxa? Tylko takie na razie wyszukałem w sieci...


Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek


#578 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 21:46

[quote]
na zdjęciu masz żyłkę 0,40 i hard mono 40lb, nic niezwykłego
[/quote]

Kuba,
Nylon na szczupaka? Nic niezwykłego? Toż to rewolucja... i co, wściekły metrowiec tego nie przegryzie?

A, który będzie lepszy, Dragona czy Climaxa? Tylko takie na razie wyszukałem w sieci...


Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek

[/quote]

Poszukaj jeszcze tego
http://1.bp.blogspot.com/_uETAKUjsO-k/Sl88byuQz8I/AAAAAAAAA1g/Hi22hucKLxk/s400/MasonHardMono.jpg
Kiedys stosowalem teraz rzadziej bo stwierdzam ze fluorocarbon jest mniej widoczny.

#579 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 kwiecień 2012 - 15:35

Dmychu, używałem dokładnie tego który wkleił Darecki
Ale sie skończył i od niedawna używam Climaxa i Visiona - oba sa super. Vision 40lb na początku trochę skręcony, ale pierwsze kilka smignięć i się prostuje.
Nie da rady każdej rybie, tak myślę. Że pewnie od czasu do czasu sie straci, ale raczej przez nieprzejrzenie sprzetu po wycholowanej rybie czy zaczepie. Podobnie jak potrafi trachnąć tytan. Ale, po za tym jest to do muchowania dobry materiał - stalki, tytany etc - szybko zamieniają się w sprężynki.

#580 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 16:18

Dzięki Kuba i Darecki za odpowiedzi. Jeszcze niecałe trzy tygodnie i hajda z muchówką na szczupaka ! O połowach jelców na Jerkbaicie pisał nie będę bo każde forum ma swoją specyfikę... trzeba wiedzieć, że w jednej knajpie puszcza się dance, a w innej heavy metal.

Ja uderzam z muchą na szczupaka nad rzekę. Może nie złowię potwora, ale uwielbiam rzeczne szczupaki, z takich wolniejszych odcinków z kapelunami (grążel żółta).

Wklejajcie zdjęcia szczupaków jak coś Wam się uwiesi.

A-cha. Kuba, w Sztuce Łowienia w numerze 6/2011 czytałem dziś artykuł o szczupakach w Irlandii... choć numer poświęcony był tęczakowi. A może całą Sztukę puścicie z dedykacją na szczupala? W każdym razie kolega Maciej Drewek w artykule Natural born KILLER pisze o namakających materiałach naturalnych: mam pytanie, czy dotyczy to też owcy islandzkiej? Nie wiem, bo nigdy nie używałem... a podoba mi się na fotografiach.

W ogóle chciałbym używać lekkich i dużych much, bo chyba do maja nie uzbieram na białą Vision Venus (tak sobie upatrzyłem B) ) i chyba na razie będę ciapał sznurem WF-7-F...

P.S. Dziś gadałem z kolesiem przez telefon, z którym miałem transakcję na Allegro... chłopak z Wielkopolski i... wchodzi właśnie w temat szczupaków i kijki typu 9/10 - będzie chyba kolejny świr :mellow:

Żeby tylko nam tych szczupaków nie ubyło, jak to się stało z P & L & Ł & T, bo już nie będzie co łowić w tej naszej Polsce.



Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych