Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 31 styczeń 2014 - 09:46

Witam.
Czy ktoś w praktyce sprawdzał plywalność linki 40+csw f. Czy w słodkiej wodzie też jest plywająca czy moze zachowuje się jak inter?

#902 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 10:16

.


Użytkownik darko edytował ten post 25 luty 2014 - 12:23


#903 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 31 styczeń 2014 - 12:25

Dziękuję za informacje od użytkownika.

#904 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 25 luty 2014 - 10:14

Wędka jest, kręcił jest, 40+ CSW Snyper jest, jakieś syntetyki kompletuje na muchy i teraz wyczekiwać 1 maja :D .



#905 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 25 luty 2014 - 12:49

Wędka jest, kręcił jest, 40+ CSW Snyper jest, jakieś syntetyki kompletuje na muchy i teraz wyczekiwać 1 maja :D .

 

 

Też się nie mogę doczekać poczatku sezonu, zwłaszcza, że wg mnie wiosna/lato jest okresem bardziej sprzyjającym łowieniu szczupaków na muchę niż jesień. W ub. roku, wczesną jesienią zdołałem złowić trzy ładne szczupaki, ale później, gdy zrobiło się zimno nie bardzo dawałem radę siegnąć ich w głębokiej wodzie, zwłaszcza, że próbowałem z pływającą linką (innej jeszcze nie miałem) Nawet bardzo długi przypon i ciężka mucha nie pomagały. Jednak w takich "okolicznościach przyrody" niezastąpiony był ciężki, głęboko schodzący wobler na tradycyjnym zestawie spinningowym. Na najbliższą jesień też już się prawie przygotowałem - mam linkę tonącą, a przede mną zakup dodatkowej szpuli.

Brutalna siła szczupaka, zwłaszcza zaraz po uderzeniu, daje niezastąpione wrażenia przy łowieniu na muchówkę - przy holu grubaska - 77 cm w pewnym momencie zgłupiałem :o bo nie miałem jak dolnika podeprzeć łokciem (stare, spinningowe przyzwyczajenie).

Podjąłem też ostateczną decyzję - wszystkie zadziory w szczupakowych streamerach idą do zagięcia - trudno - będzie więcej spadów, ale mniej ciężko rannych.



#906 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 luty 2014 - 13:21

Robert nie tylko Ty pozaginales zadziory ;) - a tak serio Twoje zniecierpliwienie to nic - juz pajki miales na muche a ja czekam juz ktorys miesiac aby moc przetestowac swoje 2 redingtony :P

Maju nadchodz ! ;)

#907 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 25 luty 2014 - 13:27

Ja też już skompletowałem sprzęcik pod szczupaka,  zostało tylko kuraków nakręcić i czekać ma maj. 



#908 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 25 luty 2014 - 14:46

Robert nie tylko Ty pozaginales zadziory ;) - a tak serio Twoje zniecierpliwienie to nic - juz pajki miales na muche a ja czekam juz ktorys miesiac aby moc przetestowac swoje 2 redingtony :P

Maju nadchodz ! ;)

 

A z ciekawości, które Redingtony wybrałeś na ciężkie, szczupakowe łowienie, jaka długość (pewnie 9') i klasa, jakie kołowrotki i linki ? 

Ja mam Orvisa Accesa 9' #10 z pływająca linką Rio (nie pamiętam dokładnie, który model) i do tego kołowrotek Hydros V - ciężka artyleria - sam kołowrotek waży więcej niż cały mój lekki zestaw #4. Macha sie tym całkiem przyjemnie, choć nie aż tak leciutko jak #4.  

Pytam o sprzęt bo sporo dobrego czytałem o Redingtonach. Jeśli już gdzieś tu pisałeś to może być na p/w, żeby bałaganu nie robić.

Michał jeśli jeszcze nie masz linki tonącej to koniecznie poszukaj - ja trafiłem Vision "Big Mama" na dobrej wyprzedaży w Salarze, bo ona wyszła już z produkcji.



#909 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 25 luty 2014 - 16:08

Witam :)

W tym sezonie też zaczynam łowić na sprzęt muchowy szczupaki.

Powoli się zbroje i obmyslam plany zakupów które końca nie mają. 

W tym momencie jest :

-Kij G loomis nativerun quinault 9'6 #9

-Fluokarbon 30lb i drut tytanowy 35lb 

-Sprzęt i materiały do kręcenia much 

                                                                                                                                                                                                                 Na dniach planuje kupic:

-Linke Airflo 40+CSW Sniper Floating #9 i może ta samą tylko wolno tonaca -są różne opinie na temat tej linki ale cena przyciąga ;) w tajmienie za 2 linke jakoś 139zł.

-Kołowrotek chyba kupię  kaseciak Orvisa ten za 400zł-- czekam na okazję z kolowrotkiem żeby coś lepszego wyrwać ale jest ciężko, 

Dałem nawet ogłoszenie tu na forum ze kupię ale ludzie dawali oferty głównie na pw.z cenami droższymi niż nowe w sklepie haha:D

 

-PAS z koszykiem na Linke, widziałem Sierra za 17euro nowy w sklepie. 

-Plecionki z na podkład 30lb na 3 szpule  -może ktoś coś poleci?

 

Łowić  będę z pontonu lub brzegu ,myślę też o belly boat :)ale te ostatnie to chyba w następnym sezonie. 


Użytkownik mtmisiu edytował ten post 25 luty 2014 - 16:18


#910 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 luty 2014 - 17:19

A z ciekawości, które Redingtony wybrałeś na ciężkie, szczupakowe łowienie, jaka długość (pewnie 9') i klasa, jakie kołowrotki i linki ? 

Ja mam Orvisa Accesa 9' #10 z pływająca linką Rio (nie pamiętam dokładnie, który model) i do tego kołowrotek Hydros V - ciężka artyleria - sam kołowrotek waży więcej niż cały mój lekki zestaw #4. Macha sie tym całkiem przyjemnie, choć nie aż tak leciutko jak #4.  

Pytam o sprzęt bo sporo dobrego czytałem o Redingtonach. Jeśli już gdzieś tu pisałeś to może być na p/w, żeby bałaganu nie robić.

Michał jeśli jeszcze nie masz linki tonącej to koniecznie poszukaj - ja trafiłem Vision "Big Mama" na dobrej wyprzedaży w Salarze, bo ona wyszła już z produkc

Robercie nic szczególnego :D

Redington pursuit 9 stopowy w #9 klasie oraz ta sama dlugosc tylko oczko nizej :)

Kreciolek to orvis clearwater caseete + redington patch

linki rio out band short inter #9, Airflo 40+ CSW inter #8, Rio mainstream F#8

Red #8 bedzie tez uzywany jako uniwersał na grubszego zwierza na wisle :)

Oczywiscie pajki bede scigał z bellyboat :P

Mam nadzieje ze wypali plan bo mucha jao sama w sobie podoba mi sie choc z rzutami mam jeszcze czasem problem :rockon:
 

 

Witam :)

W tym sezonie też zaczynam łowić na sprzęt muchowy szczupaki.

Powoli się zbroje i obmyslam plany zakupów które końca nie mają. 

W tym momencie jest :

-Kij G loomis nativerun quinault 9'6 #9

-Fluokarbon 30lb i drut tytanowy 35lb 

-Sprzęt i materiały do kręcenia much 

                                                                                                                                                                                                                 Na dniach planuje kupic:

-Linke Airflo 40+CSW Sniper Floating #9 i może ta samą tylko wolno tonaca -są różne opinie na temat tej linki ale cena przyciąga ;) w tajmienie za 2 linke jakoś 139zł.

-Kołowrotek chyba kupię  kaseciak Orvisa ten za 400zł-- czekam na okazję z kolowrotkiem żeby coś lepszego wyrwać ale jest ciężko, 

Dałem nawet ogłoszenie tu na forum ze kupię ale ludzie dawali oferty głównie na pw.z cenami droższymi niż nowe w sklepie haha:D

 

-PAS z koszykiem na Linke, widziałem Sierra za 17euro nowy w sklepie. 

ładny zestawik sie szukuje :) Możesz moze podesłac link z ta miska / pasem ?



#911 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 25 luty 2014 - 17:28

No Michał nazbierałeś trochę tego sprzętu. Fajne wędeczki, też bym chciał z jedną #8. Zazdroszczę najbardziej pływadełka........, ale póki co muszę trochę wystopować z zakupami wędkarskimi. Oby do maja, bo to i jętka będzie latać i na szczupaka zaczniemy polować. 



#912 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 luty 2014 - 17:31

no tez mnie druga połowka uszczypneła :P Puki co tez czekam az troche bedzie cieplej aby polatac na wisle z sucharem za kleniem / jaziem :) "Głodny ryby" na muche jestem :D



#913 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 25 luty 2014 - 18:23

Meme ten kosz widziałem w sklepie stacjonarnym w Dublinie a w necie nie znalazłem sierry ale praktycznie taki sam Airflo 

http://www.fishingme...tray~20584.html

Nie wiem jaki lepszy czy siatkowy  czy miska :) 

Jeszcze pytanie :którą linka dalej udaje Ci się rzucić Rio vs. Airflo? 



#914 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 25 luty 2014 - 18:38

Ja też w tym roku debiutuję z zębatym, ze sprzętu brakuje tylko kręciołka. Jak byście trafili na dobre oferty w sieci to zapodajcie linki, szukam czegoś niedrogiego co przypasuje do mojego TFO TiCr #10 :D  Ja z linek mam 40+ CSW i mi lepiej podeszła niż Vision BigMama.



#915 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 luty 2014 - 19:02

Panowie, kilka uwag:

-40+ CSW a 40+ sniper to 2 zupełnie rożne linki. Kolega kiedyś testował obie, sniper oddał z kwaśną miną, CSW sie oblizał ;) Ze sniperem ja do czynienia nie miałem, ale uwagi ludzi których znam i wiem jak łowią nie nastrajają optymistycznie.

-Vision Big Mama jest ok linką, ale do streamerowania. W naszych realiach - moim zdaniem max to sandacz itp. Traktowanie jej jako dedykowanej linki pod wielkie szczupakowe muszyska - moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem. Kilku znajomych zamieniło te linki na inne pod szczupaka. Ja od niedawna mam i chwalę, ale moje zastosowania sa zupełnie inne.

-#10 na polskie wody i polskie ryby to lekka przesada. Jest kilku kolegów którzy regularnie łowią piękne ryby, ale, jak nie jeździsz do Szwecji albo nie jesteś dajmy na to Woblerkiem i nie nadupczasz regularnie ryb w okolicy metra, możesz mieć lekki dyskomfort z taką armatą :D

-Koszyk miska jest lata świetlne lepszy od siatki składanej


  • mtmisiu lubi to

#916 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 25 luty 2014 - 21:51

Ta  #10 to właśnie z przeznaczeniem na tegoroczne szkiery, mam nadzieję  że plany wypalą. A i u nas na starorzeczach odrzańskich się sprawdzi  :D

Jak się wciągnę w polowanie na zębatego to na nasze wody ukręcę sobie  #7 lub #8 switch, a co ;)


Użytkownik maq73 edytował ten post 25 luty 2014 - 21:56


#917 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 luty 2014 - 21:54

Do Szwecji po metrowe ryby na muche? Chyba Ci sie kompas zepsul :)



#918 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 25 luty 2014 - 22:06

Do Szwecji po metrowe ryby na muche? Chyba Ci sie kompas zepsul :)

A bo żem się głupi filmów naoglądał :rolleyes:



#919 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 25 luty 2014 - 22:11

A tak na marginesie, miał ktoś do czynienia z switch-ami PacBay Quickline, mam z tej serii 10' #4, wprawdzie jeszcze nie uzbrojony ale tak "na sucho" muszę powiedzieć że  z ich ceną to chyba w tej chwili best buy. Jeśli switch-e nie odbiegają jakością to może być ciekawy kijek za rozsądną kasę.


Użytkownik maq73 edytował ten post 25 luty 2014 - 22:12


#920 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 luty 2014 - 22:26

A bo żem się głupi filmów naoglądał :rolleyes:

 

To do Kuby bylo, biorac pod uwage jego polozenie geopolityczne :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych