Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 15 maj 2014 - 21:31

Jezeli to ta sama linka

http://www.sklep.brc...ny-4,6m15ft/563

To polecam - nie skreca sie - lowilem  jednym przyponem cały z Pawlem caly dzien ( 6-8 h ? ) i nic sie nie skręciło, załamało... ja szczerze polecam.


  • podlasiak lubi to

#1022 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 15 maj 2014 - 22:07

Wyglada, ze to samo. W takim razie bede musial zamowic. Dzieki.



#1023 OFFLINE   stanley1

stanley1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 maj 2014 - 22:29

i rzeczywiście rybka tego nie przegryzie? a jak z tonięciem tego ? chodzi mi o ciężar , jak się to ma do takiej samej grubości wolframu lub stalówki . ?



#1024 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 16 maj 2014 - 05:51

Potwierdzam to co piszę Michał że ten materiał jest bardzo dobry nic z nim się nie dzieje podczas łowienia a ani ryba tego nie przegrysła a łowiliśmy cały dzień bez oszczędzania latały kurczaki po 25 cm



#1025 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 maj 2014 - 07:20

i rzeczywiście rybka tego nie przegryzie? a jak z tonięciem tego ? chodzi mi o ciężar , jak się to ma do takiej samej grubości wolframu lub stalówki . ?

To jest coś w rodzaji linki tytanowej - tonie jak linka tyanowa  :D



#1026 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 17 maj 2014 - 08:09

Co do linki tytanowej to mam pytanie , wiążecie czy zaciskacie tulejka? Mam ten drut 35lb i łatwo się go nie wiąże więc zrobiłem na tulejka zaciskowe i po ok.5 godzinach treningach rzutowych drut ułamał się przy zacisku -mucha została w wodzie. Łowiłem z brzegu i sporo razy gdzieś zachaczałem o wysoką trawę (początki muchowania ;) pewnie dlatego pękł. Zrobiłem w domu test z tym przyponem i przy tulejce łatwo pęka gdy gniemy go na krótko przy samym zacisku (wolfram itp.ma tak samo).



#1027 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 maj 2014 - 08:17

Robilem na zacisk - i nie miałem podobnych przygód - może jak zaciskałeś kawałek drutu wystawał i go szczekami ścisnąłeś ?



#1028 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 17 maj 2014 - 08:37

Pierwszy dzień muchowania za mną :D Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą metodą (oprócz kręcenia much na wzdregi i szczupaki )więc łatwo nie było nad wodą. Przygotowywałem się bardzo długo bo kilka miesięcy -kompletowałem sprzęt i zbierałem informacje między innymi tu w tym bardzo pomocnym temacie. Gdy stanełem nad brzegiem i złożyłem sprzęt obawialem się rzutów. :).Pierwsze 15min to parodia muchowania w moim wykonaniu hehe ,ale było coraz lepiej .Po jakiejś godzinie treningu rzucałem na ok 16-18 metrów muchami 15cm ,linka Rio obs pewnie wybaczała moje błędy w technice. Na koniec uwiesił się szczupaczek z 50 cm więc emocje były :)Polecam muchowke na szczupaki bo to zawsze jakaś odskocznia od spina. Pozdrawiam. 



#1029 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 17 maj 2014 - 08:44

Robilem na zacisk - i nie miałem podobnych przygód - może jak zaciskałeś kawałek drutu wystawał i go szczekami ścisnąłeś ?

 

Raczej końcówka drutu nie wystawała -pewnie gdzieś przy wymachach jak zaczepiełem o trawę z tyłu się uszkodził -wyjdzie w praniu bo dalej będę go używał. 


  • Meme lubi to

#1030 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 maj 2014 - 09:02

Z drutem tytanowym tak się dzieje - energia przekazywana przez linkę jest spora, ciągłe szarpnięcia, z bardzo dużymi przeciążeniami.

Czyty tytan nadaje się do tej metody słabo, podobnie większosć stalek.

Dla mnie hard mono, wiązane bez zacisków, agrafek, kretlików i całego tego szpeja.


  • mtmisiu lubi to

#1031 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 maj 2014 - 10:14

Po próbach w tym roku śmiało mogę polecić taki wynalazek jak Robinson Titan Power. Jest to stalowa linka w osłonie nylonowej. Pętelkę, do której dowiązuję żyłkę robię za pomocą tulei zaciskowej(dołączonej w zestawie), zaś do muchy wiążę bezpośrednio węzłem rapali, dodatkowo zalewam ten węzeł lakierem UV, bo nie zawsze dobrze się zaciska. Wytrzymałość - 12kg, długość 5 m, no i cena - 5zł. Z tym, że do każdej muchy wiążę 15 cm kawałek tego przyponu na stałe. Robiłem też próby ze zgrzewaniem tej linki w rurce termokurczliwej, ale trzeba było to robić bardzo starannie i czasami się nie udawało, więc poszedłem prostszą drogą. 

Przez 5 dni ostrych testów nic się nie działo, żadna mucha nie odstrzeliła, węzeł nie puścił, a co najważniejsze ta stalka się nie zagina podczas rzutów, a szczupakom nie przeszkadzała :D
Tak to wygląda (tutaj wersja 6kg, pewnie jeszcze lepsza, bo cieńsza). 

291-448-large.jpg


Użytkownik Kacper.K edytował ten post 17 maj 2014 - 10:16


#1032 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 17 maj 2014 - 20:19

Ja z kolei na używam przyponów tytanowych Dragona, zarówno drut jak i plecionka, i z czystym sumieniem polecam. Właśnie wróciłem z Mazur - pięć dni ciężkiego orania z łodzi, strzelania muchami itp. (technika mierna ;) - i przypon jak nowy. Żadnego śladu zmęczenia, a w użytkowaniu około 5-6h dziennie. Żadne inne materiały nie wytrzymywały nauki i późniejszego mojego muchowania. Raz tylko, model pleciony - po trzech dniach użytowania zaczął oddawać po jednym drucie na kolejny dzień łowienia ;) ale jeszcze się spokojnie trzymał przez trzy kolejne dni.



#1033 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 maj 2014 - 20:42

Co do linki tytanowej to mam pytanie , wiążecie czy zaciskacie tulejka? Mam ten drut 35lb i łatwo się go nie wiąże więc zrobiłem na tulejka zaciskowe i po ok.5 godzinach treningach rzutowych drut ułamał się przy zacisku -mucha została w wodzie. Łowiłem z brzegu i sporo razy gdzieś zachaczałem o wysoką trawę (początki muchowania ;) pewnie dlatego pękł. Zrobiłem w domu test z tym przyponem i przy tulejce łatwo pęka gdy gniemy go na krótko przy samym zacisku (wolfram itp.ma tak samo).

Ja kupiłem ten drut w wersji 25 lb. Przypony wiązałem, nie używałem tulei. Węzeł przykrywałem jeszcze koszulką termokurczliwą dla estetyki. Nic nie odstrzeliłem, nic się nie wygięło, nic nie puściło ani się nie odłamało :)

 

Tak przy okazji: testując w domu zrobiłem węzeł (zwykły supeł) na fragmencie niezarobionej linki i go zaciągnąłem. Po rozwiązaniu było załamanie na drucie, dość wyraźne. Znalazłem sposób na prostowanie takich załamań - wystarczy podgrzać lekko zapalniczką załamany fragment i niemalże samo się prostuje (można lekko obciążyć, będzie lepiej). Trzeba tylko uważać, żeby nie podgrzać zanadto, bo drut straci wytrzymałość i pamięć kształtu w tym miejscu. Jak rozgrzeje się do czerwoności, to już kiszka. Wystarczy delikatnie, pod obciążeniem, będzie widać, że jest ok, bo zagięcie niemalże samo będzie znikać w oczach a przypon będzie jak nóweczka :)


Użytkownik Alek_Art. edytował ten post 17 maj 2014 - 20:44

  • mtmisiu lubi to

#1034 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2014 - 19:01

Witam.

Zakupiłem Rio OutBound Short Freshwater w klasie 8. Spoglądając na oryginalną stronę Rio znalazłem informację, iż głowica tej linki waży 315 grainów, jednak kiedy pudełko z produktem dotarło do domu widniała na nim informacja że głowica waży 330 grainów.

Mam pytanie, czy ktoś kupował #7 i może powiedzieć, czy informacje na stronie zgadzają się z zamieszczonymi na pudełku?

Pozdrawiam!



#1035 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 maj 2014 - 19:15

Z tego co wiem #8 to 330 grain, tak zwykle podawano.

Moze wyszła jakas nowa wypustka, nowy model i jest ciut lżejszy, a na rynku jeszcze sa poprzednie 330?

Najprościej będzie do RIO napisać.



#1036 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2014 - 19:20

No niestety pokierowałem się informacją ze strony i trochę mnie przygasiło jak na pudełku zobaczyłem 15 grainów więcej.

Mam prośbę, jeśli ktoś chciałby zamienić się tą linką z klasy 7 na 8 to proszę o odzew. Mój model to intermedium z tonącym runningiem, zamienię się na wszystko inne ale w klasie 7  :(



#1037 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 maj 2014 - 19:26

Ale.... że co, 15 grain, czyli ile, 0,97 grama powoduje ze się załamałeś i chcesz linke wymienić?

To zważ przypon szczupakowy, z agrafka i krętlikiem, i prozac szykuj w dużej ilości :D :D :D


  • ...not here lubi to

#1038 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2014 - 19:31

To fakt, 15 grainów to niemal żadna różnica i trochę mnie poniosło, ogólnie zmaściłem sprawę wybierając 8mkę.



#1039 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 maj 2014 - 19:35

Hem

A ile razy było pisane, ze z tą linką warto zejść klasę niżej? :D :D

Ale ogólnie - w czym jest problem? Gasi ci wedkę? 



#1040 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2014 - 19:40

No wiem wiem, coś mi odbiło!  :(

Ogólnie mam wrażenie że linka leci do pewnego momentu i nagle spada jak kamień w wodę, a podczas między wymachów czuję jakby linka czyniła mój i tak dość miękki kij jeszcze miększym..  rzuca się po prostu nie wygodnie, w porównaniu do linki z lżejszą głowicą  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych