Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 20 maj 2015 - 11:17

Mateusz ja tam wybitny muszkaż nie jestem ale nauka WF9 może przychodzić ciężko jak chcesz to pożycze Ci coś lżejszego na początek

Użytkownik albercik2 edytował ten post 20 maj 2015 - 11:20

  • mentos lubi to

#1182 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 maj 2015 - 11:52

Mateusz ja tam wybitny muszkaż nie jestem ale nauka WF9 może przychodzić ciężko jak chcesz to pożycze Ci coś lżejszego na początek

Dzięki Przemek ale mnie lżej nie trzeba , muszę sie nauczyc tym i innej opcji nie przewiduję . Macham klocami 120gr to i powoli #9 opanuję . Nie mam parcia na już , sprzęt wygląda ok , lekkie to jest .


  • gniady lubi to

#1183 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 20 maj 2015 - 14:31

Lowienie szczupakow ma niewiele wspolnego z podaniem suchara w punkt pstragowi na 20 metrach, ciezka wedka to i linka ciezka, jak ciezka to latwiej sie rzuca :)


  • gulf lubi to

#1184 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 maj 2015 - 21:46

Lowienie szczupakow ma niewiele wspolnego z podaniem suchara w punkt pstragowi na 20 metrach, ciezka wedka to i linka ciezka, jak ciezka to latwiej sie rzuca :)

Tak... szczególnie kurczakami się łatwiej rzuca ;)


  • szymanek69 lubi to

#1185 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 maj 2015 - 10:07

Dzięki Przemek ale mnie lżej nie trzeba , muszę sie nauczyc tym i innej opcji nie przewiduję . Macham klocami 120gr to i powoli #9 opanuję . Nie mam parcia na już , sprzęt wygląda ok , lekkie to jest .

Pamietaj - im mniej będziesz chciał rzucić, tym łatwiej ci to pójdzie.

Na początek przypon i kawałek włóczki, poćwicz petle. Poszukaj video jakiś o tym. 

Polecam też kupienie książki "Longer fly casting" by Lefty Kreh. Tanie, a dowiesz się z tego wielu przydatnych rzeczy.

I pamietaj - timing, pozwól lince rozwinąć sie za plecami i z przodu.

 

Bujo - Nie wiem czy jest tak łatwiej?

Jednak zgrany zestaw lekki fruwa dość bezkonfliktowo. Jak masz cieżki, to trochę inaczej to fruwa.

Zgadzam się - łatwiej sie naumieć cieżkim niż lekkim. Ale dla typowego muszkarza przesiadka na ciężki sprzęt to często mordęga - parę razy widziałem nad wodą jak ludzie usiłowali suszyć muchy 10wt :)


  • gulf lubi to

#1186 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 21 maj 2015 - 10:22

Hej,

 

Nikt nie kaze koledze z emigracji rzucac kurczakami, lekki streamer z samych syntetykow okolo 15 cm nie stanowi wielkiego problemu, mi na #7 spokojnie to latalo dosc daleko i to bez jakis specjalnych linek z gruba glowica. 

 

Nie musi tez uczyc sie od razu rzucac z przyneta tylko na poczatek z przyponem a pozniej to juz tylko praktyka. 


  • gulf lubi to

#1187 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 maj 2015 - 10:22

Kuba będzie git . Jeżeli dobrze pójdzie to za ok 2 tyg będę miał lekcje pod okiem doświadczonego ( bez certyfikatów :D ) muszkarza pajkowego . Postaram się nie machac zbyt daleko ;)  U mnie przesiadki z lekkiego na cięzki sprzęt nie ma bo nigdy nie flajowałem toteż stres w zasadzie taki sam jeżeli chodzi o naukę . Czekam na linki , cholera te co podałeś tylko w necie znalazłem . Wogóle zauważyłem , nigdy wcześniej mnie to nie interesowało , że w sklepach stacjonarnych muchowych asortyment pod szczupako to średnio wygląda . Natomiast pod pstrągi wszystko mają .


  • Kuba Standera lubi to

#1188 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 21 maj 2015 - 16:42

Kuba będzie git . Jeżeli dobrze pójdzie to za ok 2 tyg będę miał lekcje pod okiem doświadczonego ( bez certyfikatów :D ) muszkarza pajkowego . Postaram się nie machac zbyt daleko ;)  U mnie przesiadki z lekkiego na cięzki sprzęt nie ma bo nigdy nie flajowałem toteż stres w zasadzie taki sam jeżeli chodzi o naukę . Czekam na linki , cholera te co podałeś tylko w necie znalazłem . Wogóle zauważyłem , nigdy wcześniej mnie to nie interesowało , że w sklepach stacjonarnych muchowych asortyment pod szczupako to średnio wygląda . Natomiast pod pstrągi wszystko mają .

 

Pod jedno i drogie asortyment jest kiepski i trzeba szukac w necie, trafiaja sie perelki jak obecnie Airflo Cold Saltwater po 15 funciakow na jebaju :) 



#1189 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 21 maj 2015 - 20:48

Tak... szczególnie kurczakami się łatwiej rzuca ;)

Nie przsadzaj, to tylko pół kurczaka :-)



#1190 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2015 - 21:09

Muszę przyznać, że i ja już straciłem dziewictwo w tym temacie :D Co prawda rybka koło 40cm i złowiona kijek 4/5 na niewielkiego strimerka ukręconego przez kolegę @Raczej, ale zabawa super. Wciąga i....czas się chyba rozejrzeć za jakimś zestawem. Najlepiej travelem(minimum 4 części) coby w podróżach był wygodny ;)

Po przestudiowaniu wątku wnioskuję, że odpowiedni będzie kijek w 9 klasie i o długości około 9 stóp. Do tego jakiś kołowrotek (Koma? ), no i dobrze latający sznur- da radę skompletować coś przyzwoitego i dającego komfort i frajdę łowienia, nie wydając czterocyfrowej kwoty? ;)

 

 

Pozdrówka

Kamil


  • gulf lubi to

#1191 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 22 maj 2015 - 22:08

Muszę przyznać, że i ja już straciłem dziewictwo w tym temacie :D Co prawda rybka koło 40cm i złowiona kijek 4/5 na niewielkiego strimerka ukręconego przez kolegę @Raczej, ale zabawa super. Wciąga i....czas się chyba rozejrzeć za jakimś zestawem. Najlepiej travelem(minimum 4 części) coby w podróżach był wygodny ;)

Po przestudiowaniu wątku wnioskuję, że odpowiedni będzie kijek w 9 klasie i o długości około 9 stóp. Do tego jakiś kołowrotek (Koma? ), no i dobrze latający sznur- da radę skompletować coś przyzwoitego i dającego komfort i frajdę łowienia, nie wydając czterocyfrowej kwoty? ;)

 

 

Pozdrówka

Kamil

http://hurch.pl/zestaw-pike-p838.html

Powinno wystarczyć na jakiś czs



#1192 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2015 - 22:39

Łowiłeś tym zestawem? Krążą opinie, że są lepsze(niekoniecznie droższe) linki niż BigDaddy. 3 części to nieco za dużo. Mam sporo kijków jednoskładowych(nawet 220cm), ale muchówki skoro są wieloskładowe, to niech będą i wygodne w transporcie, może nawet na jakieś samolotowe podróże? ;)

Sklepy niekoniecznie polskie, może się trafić coś zagramanicą- będziemy wtedy rzeźbić. No i niekoniecznie nówki. To ma służyć do okazjonalnego (stąd ograniczony budżet- im mniej tym lepiej, w granicach zachowania komfortu) łowienia, a nie oglądania w gablocie ;)



#1193 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 maj 2015 - 22:51

Sklepy niekoniecznie polskie, może się trafić coś zagramanicą- będziemy wtedy rzeźbić. No i niekoniecznie nówki. To ma służyć do okazjonalnego (stąd ograniczony budżet- im mniej tym lepiej, w granicach zachowania komfortu) łowienia, a nie oglądania w gablocie ;)

http://www.tacklebar...c_Fly_Rod.html 

 

Cena jest dobra na ten kijek , doliczyć trzeba wysyłkę ....



#1194 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 23 maj 2015 - 09:21

Łowiłeś tym zestawem? Krążą opinie, że są lepsze(niekoniecznie droższe) linki niż BigDaddy. 3 części to nieco za dużo. Mam sporo kijków jednoskładowych(nawet 220cm), ale muchówki skoro są wieloskładowe, to niech będą i wygodne w transporcie, może nawet na jakieś samolotowe podróże? ;)
Sklepy niekoniecznie polskie, może się trafić coś zagramanicą- będziemy wtedy rzeźbić. No i niekoniecznie nówki. To ma służyć do okazjonalnego (stąd ograniczony budżet- im mniej tym lepiej, w granicach zachowania komfortu) łowienia, a nie oglądania w gablocie ;)

big daddy to dobre linki, a głosy negatywne mogą wynikać z braku umiejętności rzucania nimi. Linka jest w jednym kolorze, trzeba wyczuć głowice. 2 wymachy i leci 25 metrów. Dla osób które słabo rzucają może to na początku nie latać.
  • Kamil Z. lubi to

#1195 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 maj 2015 - 19:43

Koledzy linki do mnie przyszły i nie wiem czy ja to dobrze zamówiłem . W sumie na pudełkach jest 40+ ale obydwie są CSW . Czy jak będę wiazał przypon 0.6 - 0.5 - 04 - tytan to ok ?  Dobrze , że mało w tym finezji , liny grube łatwo będzie wiązać :D  Zastanawiam sie czy macie jakiś patent do przyponu , jak połączyć z fluoro . Nie ukrywam , że na końcu to ja agfafke widzę . Mam mocne , małe fajne daiwy czy coś tam z bardzo szerokim łukiem , do muchowego haka jak znalazł , prezentacja kurczaka będzie lepsza ;)

 

Załączony plik  sznury.jpg   50,48 KB   9 Ilość pobrań



#1196 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 23 maj 2015 - 21:12

Mateusz ja mam taki połączony z linką http://www.farlows.c...CFSXlwgodGFsARQdo tego http://www.tackleup....-pike-wire.html połączone przez kółko i na końcu agrafka spiningowa


  • gulf lubi to

#1197 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 maj 2015 - 21:25

Przemek z linką ta ja będę wiazał j.w. , tak jak Kuba doradził z tym , że nie mogłem znaleźć 0.7mm to będzie 0.6mm fluoro . Jaki rozmiar kółka zakładasz ?



#1198 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 23 maj 2015 - 21:32

3mm, agrafka spinwal do 14kg



#1199 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 maj 2015 - 22:42

3mm, agrafka spinwal do 14kg

To małe kółko , nie za słabe ?  Wogóle nie będzie pasowało do mocnego zestawu , przynajmniej tak mi się wydaje :)



#1200 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 maj 2015 - 22:44

Żadnych kółek i agrafek ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych