Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 grudzień 2012 - 18:24

Moim zdaniem dokladanie haczykow do nawet ogromnych much, przy lowieniu ryb, ktore maja pysk jak wiadro, jest strata czasu - oraz haczyka...Jak kto sie lepiej czuje majac przynete uzbrojona w 2 haki to niech robi 2. Ja sie z tego wyleczylem i nie zauwazylem roznicy w efektywnosci zaciec...Czesto nawet duzy szczupak plynie za mucha kilka metrow i probuje ja ,,zebrac w paszcze'' - mysle, ze bardziej z ciekawosci niz glodu, bo te glodne sie nie myla w obliczeniach strzalu... Za kazym razem jak mu zostana w zebach tylko wlosy, to poprawia na wiekszym wkurwie :) Az trafi na grot i po wszystkim...


no tak dla ryby " na glodzie" to styka, ale wlasnie tak jak napisales potrafia france w zimie tak niuchac czubkiem pyska jak zaczalem w zimie lowic na muchy to chyba mialem wiecej pustych bran jak zacietych ryb. W lecie temat troszke inny. Ps nie pisze o corribie i innych wypasionych miejscowkach i jakis aligatorach pisze o szczupakach 70-90cm jakie trafiaja sie na kanalach kolo dublina a i tych ostatnio jak na lekarstwo....

#642 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 18 grudzień 2012 - 16:58

no to czekamy na wiosnę



#643 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 styczeń 2013 - 22:34



W ubiegłym sezonie nie ogarnęłem powierzchniowego łapania. W tym na pewno tego spróbuję.
Kupiłem sznur RIO po dość dobrej cenie (tak mi się przynajmniej wydaję). Może komuś się przyda.

http://www.ebay.de/i...49#ht_500wt_922

Pozdrawiam
Łukasz

#644 OFFLINE   MyFly4You

MyFly4You

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPleśna
  • Imię:michał
  • Nazwisko:kolasa

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:55

witam dwa krótkie acz powiązane ze sobą pytania, znajomi wybierają się na szkiery w maju za szczupakami do Szwecji, mają wolne miejsce i mnie kusza: 1-  czy szczupłe są tam do ogarnięcia muchówka? ktoś próbował? w teorii tak bo łowi się w okolicach trzcin i podwodnych łąk do ok 2 m głębokości w licznych zatoczkach

2 = współistnienie muszkarza i spinningisty na łodzi ok 4,5m jest możliwe? więcej osób jak 2 na łódkę nie ma w planach,  czy może lepsza opcja jest zabranie na łódkę pływadełka i desant muszkarza po dotarciu do miejscówki?



#645 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 styczeń 2013 - 23:01

1-tak, jak najbardziej

2-tak, spokojnie można się na takiej szalupie ustawić, tym bardziej że muszkarz moze rzucać od strony wody, wystarczy odpowiednio napływać. Dzieki uprzejmości Rocha wiosną łowiłem z nim i jego synem na łodzi 17 stóp. 3 osoby, 2 jerkami, ja muchówką - nie bylo problemu.

 

Jedyne uwagi - rzucać spoza łodzi, nie nad głową kolegi, wziąć sobie wiadro, takie zwykłe, jak po farbie czy castoramowe - pod nogi, na linkę, najlepszy organizer na łódkę.

Pływadełko też jest opcją, ale to raczej ze względu na przyjemność łowienia z niego, bo na łódce spokojnie dacie radę



#646 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:53

witam dwa krótkie acz powiązane ze sobą pytania, znajomi wybierają się na szkiery w maju za szczupakami do Szwecji, mają wolne miejsce i mnie kusza: 1-  czy szczupłe są tam do ogarnięcia muchówka? ktoś próbował? w teorii tak bo łowi się w okolicach trzcin i podwodnych łąk do ok 2 m głębokości w licznych zatoczkach

2 = współistnienie muszkarza i spinningisty na łodzi ok 4,5m jest możliwe? więcej osób jak 2 na łódkę nie ma w planach,  czy może lepsza opcja jest zabranie na łódkę pływadełka i desant muszkarza po dotarciu do miejscówki?

W moim przekonaniu bez sensu bo sam to przerabiałem zanim ty zabujasz sznurem kolega na spin sciągnie ci już większość aktywnych ryb.Rzucać sie da jak najbardziej trzeba się tylko  odpowiednio ustawić .



#647 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:18

Za to jak ryby nie są aktywne to czasem właśnie na muchę idzie je wydłubać , a spinningista nie ma trącenia :)



#648 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:21

W moim przekonaniu bez sensu bo sam to przerabiałem zanim ty zabujasz sznurem kolega na spin sciągnie ci już większość aktywnych ryb.Rzucać sie da jak najbardziej trzeba się tylko  odpowiednio ustawić .

W moim przekonaniu jest sens. Dowód- ja i kumpel na łodzi ,ja mucha on spin,ja 3szt kumpel 0szt ;) 



#649 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:09

+1 czesto tylko na muche da sie polowic.



#650 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 17 styczeń 2013 - 12:45

Ok tylko łowienie na szkierach przeważnie wyglada tak że podpływasz na miejscówkę kilka rzutów kontrolnych nic sie nie dzieje jazda na kolejna miejscówkę .Muchówka zajmuje tak mało miejsca że możesz ją mieć na każdym wyjeżdzie jak trafisz miejscówkę to zawsze można pobujać .zresztą rupta co chceta mi taki układ nie odpowiada.



#651 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 styczeń 2013 - 20:00



#652 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 styczeń 2013 - 20:42

Jak dla mnie koleś na kajaku wymiata. Podoba mi się to opanowanie i pewność ruchów.



#653 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 styczeń 2013 - 20:45

jak widzialem te zwoje linki i szczupaka blisko kajaka to tylko czekalem az capnie gdzies linke w srodku...



#654 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 styczeń 2013 - 22:46

Jadę tam na przełomie kwietnia/maja :)



#655 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2013 - 15:26

Mam nadzieję , że nie było.



#656 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2013 - 18:19

Nie całkiem szczupaki, ale prawie. Polecam kanał tego pana.


#657 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 luty 2013 - 18:32

wkleje fotke pracy jednego z moiich wynalazkow (woda bodaj kolo 1m mucha byla dociazana tasma olowiana - jakby jej nie dac dalo by sie duzo wolniej). Ps taka puchata leci ze spinningu lekko kilkanscie metrow jak mokra.


  • logun74 lubi to

#658 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 18 luty 2013 - 10:20



#659 OFFLINE   MyFly4You

MyFly4You

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPleśna
  • Imię:michał
  • Nazwisko:kolasa

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:18

dane mi było rzucać dziś w jednym ze sklepów hardy proaxis w 10 klasie, i muszę przyznać ze jeszcze takiego kija w rekach nie miałem, lekki a linka sama leci jakby to pstrągowa 6 była, planowałem zakup xi2 ale teraz zacząłem się zastanawiać :rolleyes:

ktoś może używał tego  kija na szupki lub inne rybie potworki? jak na rybce się spisuje?


Użytkownik rhezuz edytował ten post 16 kwiecień 2013 - 22:24


#660 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:59

Węda tez na sucho, za każdym razem woła do mnie "weź mnie"

Jakbym miał kasę to bym się nie zastanawiał






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych