Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 02 grudzień 2013 - 20:25

Miałem przez kilka dni Redingtona Pursuita co prawda 9’ #6 . Niestety ale moje odczucia odnośnie tego kija są takie, że jest dość mocno niedoszacowany (jak większość kijów amerykańskich )śmiem twierdzić, że jest to bardziej klasa 7/8, kij bardzo szybki i sztywny. Trudno mi określić rodzaj ugięcia bo kij naprawdę dziwnie pracuje, potrzebuje dość dużego obciążenia by zaczął się wyginać. Druga sprawa do tak mocarnego kija uchwyt kołowrotka oraz rozmiary korka bardzo delikatne, jakość to nie współgra.Kij ożył pod linką #7 choć i tak miałem wrażenie że z linką w klasie 8 tez be problemu sobie poradzi.  Ogólnie są w chwili obecnej w dobrej cenie  polski dystrybutor robi wyprzedaż , po nowym roku wchodzi nowa wersja więc nie wiadomo czy zmienią tylko np; coś w wyglądzie czy zmiany pójdą też w charakterystyce pracy blanku.

To co napisałem odnosi się do modelu w klasie 6 więc nie wiem jak to będzie z 9-tką ale obawiam się że to już będzie pała albo kij od szczotki.



#842 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2013 - 22:15

Rozważ głowice. Tego lata lowilem z powodzeniem rdzawce na 8m używając rio max type 8. Kosztuje niewiele a naprawdę idzie w dno jak beton. Na pewno zapłacisz duzo mniej niż za sznur.
Pozdrowka


Z tym ze to musi być naprawde głęboko na takie wynalazki. Podobnie tonąca łowiłem po dołkach na wiśle czy na Czorsztynie i u mnie pollocki. Z brzego moim zdaniem styknie di3


Biorę pod uwagę głowicę rzutową - czytam i szukam po sklepach. Chyba jednak wolałbym dodatkową linkę intermediate. Zasadniczy problem polega na tym, że w mojej ekipie wędkarskiej tylko mnie wzięło "muszkarstwo", więc nie mam opcji na przetestowanie takich czy innych wędek, linek itp.,itd. Każdy zakup poprzedzam "męczeniem" na forum i konsultacjami w sklepach, co nie zmienia faktu, że to trochę błądzenie po omacku.

#843 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 02 grudzień 2013 - 22:30

Miałem przez kilka dni Redingtona Pursuita co prawda 9’ #6 . Niestety ale moje odczucia odnośnie tego kija są takie, że jest dość mocno niedoszacowany (jak większość kijów amerykańskich )śmiem twierdzić, że jest to bardziej klasa 7/8, kij bardzo szybki i sztywny. Trudno mi określić rodzaj ugięcia bo kij naprawdę dziwnie pracuje, potrzebuje dość dużego obciążenia by zaczął się wyginać. Druga sprawa do tak mocarnego kija uchwyt kołowrotka oraz rozmiary korka bardzo delikatne, jakość to nie współgra.Kij ożył pod linką #7 choć i tak miałem wrażenie że z linką w klasie 8 tez be problemu sobie poradzi. Ogólnie są w chwili obecnej w dobrej cenie polski dystrybutor robi wyprzedaż , po nowym roku wchodzi nowa wersja więc nie wiadomo czy zmienią tylko np; coś w wyglądzie czy zmiany pójdą też w charakterystyce pracy blanku.
To co napisałem odnosi się do modelu w klasie 6 więc nie wiem jak to będzie z 9-tką ale obawiam się że to już będzie pała albo kij od szczotki.

I powiem szczerze chodzo mi po czesci o mocny kij do szczupakowania - jezeli jest tak jak piszezz to pewnie 9 ozyje pod linka 9 ale tonaca np Wf9s2 a z plywajaca pociagnie #10 :) a kij miales uzbrojony na morze czy na slodka wode ?

Użytkownik meme174 edytował ten post 02 grudzień 2013 - 22:31


#844 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 grudzień 2013 - 22:47

Biorę pod uwagę głowicę rzutową - czytam i szukam po sklepach. Chyba jednak wolałbym dodatkową linkę intermediate. Zasadniczy problem polega na tym, że w mojej ekipie wędkarskiej tylko mnie wzięło "muszkarstwo", więc nie mam opcji na przetestowanie takich czy innych wędek, linek itp.,itd. Każdy zakup poprzedzam "męczeniem" na forum i konsultacjami w sklepach, co nie zmienia faktu, że to trochę błądzenie po omacku.

Prosta rada.

Wczesnym latem będzie na dalekiej wyspie mała impreza muchowa. Nic tylko sie spakować, przyfrunąć i na miejscu wszelkie możliwe konfiguracje przetestować osobiście.


  • Meme lubi to

#845 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:03

No na takich imprezach człowiek uczy sie najwiecej / najszybciej - nic tylko przyleciec i absorobowac wiedze :)



#846 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:09

Prosta rada.
Wczesnym latem będzie na dalekiej wyspie mała impreza muchowa. Nic tylko sie spakować, przyfrunąć i na miejscu wszelkie możliwe konfiguracje przetestować osobiście.


Kuba liczę na bliższe namiary jak zima odpuści.... i kto wie. Nowe kontakty, osobiste poznanie forumowych Kolegów, nowa woda i możliwość testowania sprzętu. Byłoby super.

#847 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:17

Nie tylko Ty Robercie :)



#848 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2013 - 09:58

Nie tylko Ty Robercie :)

 

No właśnie - znam z forum wielu przesympatycznych Kolegów, gotowych do pomocy, służących fachową radą, a do tej pory jakoś nie było okazji się osobiście poznać i bliżej zinetgrować. Czas to zmienić, zwłaszcz\a, że jak pisałeś wcześniej, nie ma to jak praktyczna wymiana doświadczeń w ramach dobrej wędkarskiej imprezy.



#849 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 03 grudzień 2013 - 16:19

I powiem szczerze chodzo mi po czesci o mocny kij do szczupakowania - jezeli jest tak jak piszezz to pewnie 9 ozyje pod linka 9 ale tonaca np Wf9s2 a z plywajaca pociagnie #10 :) a kij miales uzbrojony na morze czy na slodka wode ?

obawiam się co by ta 9-ka nie była jeszcze bardziej mocarna i ożywała na wyższych linkach ;-) jeśli ten kijek będzie miał taką samą akcje jak ta 6-tka to myślę, że będzie to kij do szczotki lub na wędka na bałtyckie dorsze :D ale może się mylę ten kijek który posiadałem to był z uzbrojeniem zwykłym. Miałem kilka kijów pod szczupaka i były to kije szybkie ( bo takie lubię)  ale fajnie progresywnie pracowały natomiast z tym  Redingtonem nie wiem jak to może wyjść. Pewno jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział ;)



#850 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 grudzień 2013 - 16:59

Szczerze to mam mała nadzieje ze w uzbrojeniu morskim - czyt. cięższym kijek będzie trochę wolniejszy - ale raczej nie mam w tym przedziale cenowym lepszych propozycji - jeżeli chodzi o nowe kije :) Może w Waw-ie znajdę kijek w stacjonarnym sklepie to i bym pomachał - ale wątpię w to :D

tylko troche ,artwi mnie info reklamowe producenta o kiju tzn .

Rodzina wędek Pursuit to świetne wędki o szybkiej akcji, idealne dla początkujących wędkarzy lub dla kogoś potrzebującego zapasowej wędki na wyprawę.

nie napawa to optymistycznie - ale w końcu ja nawet jeszcze początkujący nie jestem :D


Użytkownik meme174 edytował ten post 03 grudzień 2013 - 17:08


#851 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 grudzień 2013 - 17:30

(...) idealne dla początkujących wędkarzy lub dla kogoś potrzebującego zapasowej wędki na wyprawę.

nie napawa to optymistycznie - ale w końcu ja nawet jeszcze początkujący nie jestem :D

Osobliwy marketing. Być może to zwyczajnie uczciwe postawienie sprawy? :)

Nie znam tego sprzętu, ale są przecież sprzęty dla początkujących, są i dla koneserów, tyle że przyzwacziliśmy się, iż dziś agresywny marketing wmawiania nie tylko potrzeb, ale i jawnego badziewia reklamowanego jako szczytowe osiągnięcie techniki XXI w., sięga Himalajów. Dziś wszystko jest wciskane jako najlepsze, jedyne i że się nie obejdziesz bez "naszego produktu". Nikt nie mówi: "zobacz, warte swojej ceny, może ci się spodoba".  :rolleyes:  Nawet bombki choinkowe (kuliste i w kształcie cygara) są najlepsze, bo nasze wiszą najlepiej i do tego już w promocji, chociaż dopiero co przybyły z Chin.

Pozdrawiam
Grzesiek



#852 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 03 grudzień 2013 - 17:39

tak jak mówiłem trochę kijów pod szczupaka przeszło przez moje łapy zresztą lubię testowanie rożnych kijów z ekonomicznych wersji to co mógłbym polecić to Daiwa True Flighat 9,6' #8 tu masz nawet w miarę wiarygodny test http://www.team-rapa...t-st-10-aftm-8/

 

#853 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 grudzień 2013 - 17:52

Dzieki Jasiek - czytałem ten test - by było ok ale zakładam ze nawet mały szczupak lubi duże przynęty i z muchami nie zamierzam schodzić poniżej 15 cm do okolo 20 / 25 cm - wiec jednak nie chce ryzykować i wole kupić ciut za mocny kij #9 :)



#854 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 12:54

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 11:54


#855 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:39

http://content.yudu....14?edit_mode=on

nowa linka guideline ciekaw jestem jak się będzie sprawować? :)



#856 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 styczeń 2014 - 17:40

@darko, priv.



#857 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:50

http://imagizer.imag...90/826/kwwg.jpg

Taka panienka przyczepiła się do mojego syna tuż przed sylwestrem,ale nie w jego guście więc dalej sobie pływa.

Kijek #8 strimek wyrób własny.


Użytkownik Skalniak edytował ten post 26 styczeń 2014 - 20:13


#858 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:13

http://imagizer.imag...90/826/kwwg.jpg

Taka panienka przyczepiła się do mojego syna tuż przed sylwestrem,ale nie w jego guście więc dalej sobie pływa.

Kijek 7/8 strimek wyrób własny.

 

Rozumiem, że syn woli większe kobity, ja też. Gratulacje dla syna... ;)  :D



#859 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:49

witam,od dawna chodzi za mną chęć łowienia na muchę.

Wyszukałem taki ekomoniczny zestaw.

http://www.salar.pl/...roducts_id/7347

http://www.salar.pl/...roducts_id/4694

http://www.salar.pl/...roducts_id/2587

Ktoś się orientuje jaką akcje ma ten kijek?

Mam zamiar łowić na płytkim starorzeczu i jeziorach z brzegu i z łódki jeśli to istotne.

 

Muszyska sam sobie ukręcę. :)



#860 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:43

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 11:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych