Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 07:37

Nawet nie wiecie jaki macie fart :). Tlukace bolenie to 90% sukcesu. Choc zdarzaly sie sytuacje (ale to na stojacej wodzie - ZS) ze bolenie walily w drobnice ale kompletnie olewaly przynety. I nic wtedy nie pomoze. Co najwyzej mozna takiego zlowic za ucho.

Ten rok jest wyjatkowo kiepski. Na Pilicy praktycznie 0 aktywnosci ryb na powierzchni. Niemal wszystkie ryby zlowilem w ciemno. Po prostu wiem gdzie sa i tluke wode az ktorys w koncu nie wytrzyma.

Jesli tylko jakis przypadkiem sie pokazal, praktycznie 100% bylo uderzenie.

A o ZS w ktorym w zeszlym roku zlowilem z kumplami 156 szt w miesiac, lepiej nie wspominac. 4 podejscia z samego rana i ZERO. Nawet wyjscia do muchy. Postawilismy sobie za honor strzelic 200 szt, ale widze ze zlowienia czegokolwiek bedziemy radzi :).

PS. Moja mucha nr 1 na bolka to bialy streamer z dywanu dlugosci max 7 cm. Ewentualnie jakas zlota (jak najmniejsza ktora wejdzie na haczyk) glowka. No i nie pitole sie z haczykami muchowymi. Kupuje mocne karpiowe haki nr #1 - #2. Strzaly boleni sa tak mocne, ze muchowe streamerowe haki potrafily mi sie wyginac i ryby spadaly. Poza tym wazne (dla mnie) aby haczyk byl jak najkrotszy a mial duzy promien kolanka.

Brakuje mi 4 szt do 30 miarowek z Pilicy ale jest taka lipa, ze tak chyba juz zostanie. W zeszlym (lapszym) roku pod koniec sierpnia bolki zniknely zupelnie na rzece z radarow.


  • Bułka lubi to

#382 OFFLINE   luis

luis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarka

Napisano 27 sierpień 2019 - 11:24

Jak to na Pilicy nie widać bolków? :huh:

U mnie cały czas tłuką aż miło. Kilka ich złowiłem w tym roku, a nie za nimi chodziłem, tylko za kleniami. Wszystkie wzięły na kleniowego żuczka :)

Nie mam streamerów boleniowych, bo bym się specjalnie na nie nastawił i sprawdził jakie wtedy by były wyniki. Nie ma ktoś poratować jakimiś fajnymi muchami? Kupię ze 3 na próbę :)



#383 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 13:42

Moze w dole sa. Kolo ZS (do powiedzmy Inowlodza) raczej ich nie widac. Bardzo pojedyncze ataki. Sa odcinki, gdzie w tym roku nie widzialem nawet pletwy tej ryby :(.



#384 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 27 sierpień 2019 - 21:56

Jutro jeszcze raz spróbuje tych boleni na muchę , może wkoncu się uda😉

#385 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 sierpień 2019 - 22:50

Witam.

Pawelz ... w zeszłym roku około 10 razy przejeżdżałem przez Inowłódz i zawsze zatrzymywałem się w Teofilowie na parkingu przy przystani kajakowej. Za każdym razem widziałem same bolki i to jak polowały. Praktycznie przy samej przystani. W tym roku nie widziałem tam do tej pory żadnego.

Jeżeli łowisz też w O.Radom, to na Radomce przed samym Domaniowem sporo bolenia jest w tym roku. Nie próbowałem go jeszcze tak na serio dostać ... znaczy się coś tam im podawałem - jakąś nimfę albo żuczka, ale to takie marne raczej próby były ... muchowa bolenioza na serio to u mnie dosyć świeży temat ...  :)

Pozdrawiam.


  • ezehiel lubi to

#386 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 07:14

No wlasnie, zeszly rok byl OK. Bylo widac rybe. A w tym 0. Nie lowilem w okregu Radom juz bardzo dawno. Bylo wystarczajaco duzo ryby w Pilicy :). Ale widze, ze czas sie rozejrzec za innymi wodami, bo u nas robi sie kompletne 0.

Wczoraj z kumplem biczowalismy 1.5 godziny wode w ktorej w zeszlym roku nie schodzilo sie bez bolka. Poza kilkoma okoniami nawet zwidy ryby. Byl to moj 4 czy 5 raz w tym roku w tej miejscowce i nawet nie poczulem ryby na kiju.



#387 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 07 wrzesień 2019 - 16:50

Dziś miałem bardzo frustrujące łowienie w solance.... Kilkadziesiąt odprowadzeń i tylko trzy brania z czego tylko jedno zacięte i zakończone skutecznym holem. To nie są ryby dla normalnych ludzi :P

 

boloJPG_qsssxqx.jpg


Użytkownik hi tower edytował ten post 07 wrzesień 2019 - 17:09


#388 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4908 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 wrzesień 2019 - 18:28

Masz nieodpowiednią przynętę...



#389 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 07 wrzesień 2019 - 19:18

Masz nieodpowiednią przynętę...


Idąc tym tropem to mam całe pudełko nieodpowiednich przynęt ;)

#390 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4908 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 wrzesień 2019 - 20:41

Może być, nie mam na myśli naprawdę nic złośliwego, sam też mam kilkanaście pudełek przynęt, które często są właśnie nieodpowiednie.
  • ezehiel i Richi55 lubią to

#391 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2640 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 08 wrzesień 2019 - 08:03

No bo boleni nie łowi się na imitację meduzy

#392 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 wrzesień 2019 - 10:24

Idąc tym tropem to mam całe pudełko nieodpowiednich przynęt ;)

A próbowałeś popperów muchowych? Jak masz dużo odprowadzeń coś im wyraźnie nie pasuje.


Użytkownik wujek edytował ten post 08 wrzesień 2019 - 10:25


#393 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 08 wrzesień 2019 - 11:54

A próbowałeś popperów muchowych? Jak masz dużo odprowadzeń coś im wyraźnie nie pasuje.


Popki też były moczone. Jeden wir i kilka odprowadzeń pod nogi...
  • wujek lubi to

#394 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 08 wrzesień 2019 - 12:00

Witam,kilkudziesięciu odprowadzeń jednego dnia nie doświadczyłem jak do tej pory ale z olewaniem jest podobnie wir czasem delikatne  puknięcie ,które poczuje na sznurze,na popki tęz próbuje ,no ale przecież można wziąść  i łowić na spinning :D



#395 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 08 wrzesień 2019 - 12:14

(...) no ale przecież można wziąść i łowić na spinning :D


Równie dobrze można kupić w osiedlowym po flaszce cydru i Żubrowki, po czym zostać w domu przed TV. Łowienie na korbę to żadna alternatywa :P
  • Paweł nizinny i Zack lubią to

#396 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 wrzesień 2019 - 16:08

Może akurat taki dzień. Ostatnio miałem taki że brały i się nie zapinały, albo od razu spadały. Fajnie że są i jest na czym trenować.



#397 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 08 wrzesień 2019 - 18:13

Wujek, ostatnie dni kompletnie nie sypią boleniem na Pomorzu, w ciągu 3 dni odwiedziłem ze spinem pięć zbiorników i wszędzie *upa.

 

Złowienie ich w takich warunkach na muchę, przy raczej skromnej populacji urasta do cudu.

 

Hi Tower chylę czoło  :) i zazdroszczę samozaparcia :)

 

Poniżej  solankowy bolek z końca czerwca.

Załączony plik  P6220585.JPG   62,95 KB   15 Ilość pobrań


Użytkownik ark70 edytował ten post 08 wrzesień 2019 - 18:27

  • KwaQ lubi to

#398 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 07:50

U nas tez posucha. Co prawda na Pilicy jeszcze idzie cos zlowic (w piatek dwie sztuki do reki) ale ZS kompletnie nas rozczarowuje w tym roku. W niedziele bily az milo, ale 0 bran. Zauwazylem jedna prawidlowosc. Jesli bolki bija bardzo blisko brzegu (5-10m) wtedy sa praktycznie nie do zlowienia na muche. Jesli bija regularnie dalej (czasami tak na granicy zasiegu rzutu) to wtedy biora bez oporu.

A z tymi plywakami (odprowadzajacymi muchy) to w tym roku wogola jakas plaga. W poprzednich latach jak jakis sie ujawnil to zazwyczaj bral. W tym masa odprowadzen i wtedy zero kontaktu. Ja juz nawet przestalem reagowac na takich plywakow, Jak widze takli kilwater za mucha to nawet mi juz cisnienie nie skacze bo i tak wiem ze nie uderzy :).



#399 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 wrzesień 2019 - 07:53

Ryby szybko się uczą a trochę je skłuliście



#400 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 wrzesień 2019 - 08:43

Nie ma w tym roku litoralu, wylęgu przy brzegu też już nie ma. Łódka, forty+ i switch - właściwszym wyborem..   






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych