Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 20 sierpień 2021 - 21:57

Jeśli mogę zapytać. Jakiej klasy kij używasz do łowienia boleni w Odrze?

#462 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 21 sierpień 2021 - 13:04

Jeśli mogę zapytać. Jakiej klasy kij używasz do łowienia boleni w Odrze?

Kij w #6 klasie na lato. Za chwil parę przeskoczę na #8.


  • Filip14, trout master i Bułka lubią to

#463 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 24 sierpień 2021 - 07:05

Też się pochwalę :) W tym sezonie po raz pierwszy świadomie i regularnie. 9d7417c4e4f8f8301d8235aa3e9f6d4f.jpgee3b3ac1fbe97657d233bfb4ddd17ef8.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#464 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 24 sierpień 2021 - 08:19

I u nas sie ruszyly :). Po dwoch latach kopletnej klapy na Zalewie Sulejowski w koncu drgnelo. Zlowilismy juz kilka sztuk w tym dwa godne uwagi. 77 i 80 cm. Niestety nie moje. :( a kumpli

Załączony plik  IMG_3336.JPG   195,66 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  20210822_060435.jpg   279,33 KB   14 Ilość pobrań

 

Mi sie na razie trafiaja sredniaki, ale po tak dlugim okresie bezrybia na ZS i to cieszy.



#465 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 24 sierpień 2021 - 08:32

I u nas sie ruszyly :). Po dwoch latach kopletnej klapy na Zalewie Sulejowski w koncu drgnelo. Zlowilismy juz kilka sztuk w tym dwa godne uwagi. 77 i 80 cm. Niestety nie moje. :( a kumpli

 

Mi sie na razie trafiaja sredniaki, ale po tak dlugim okresie bezrybia na ZS i to cieszy.

Bardzo ładne ryby. Ja muszę czekać do listopada aby nabrały takich papuśnych kształtów. Odrzańskie latem są fit. ;)



#466 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 24 sierpień 2021 - 08:42

Witam.

Tombrajder ... super rybki. Rzeka czy jezioro koło Ciebie ? Czy to na krakowskiej wodzie ( B) ) ? 

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 24 sierpień 2021 - 08:43


#467 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 24 sierpień 2021 - 08:45

U nas w koncu wrzesnia bolenie na muche sa w zasadzie nieosiagalne. Jesli powtorzy sie sytuacja sprzed 3-4 lat to w ciagu 3-4 tygodni powinnismy zlowic ich jakies 150 szt i z dnia na dzien znikna. Co ciekawe na Pilicy koncza wczesniej. W zasadzie poczatek wrzesnia to juz zupelne ostatki. Choc w tym roku nawet nie zaczely. ZS zniszczyl rzeke na odcinku kilkudziesieciu km i niestety postepuje to coraz bardziej. 2-3 lata temu z boleniem nie bylo zadnego problemu. Teraz jesli nie ulowisz sie na suchara do polowy czerwca, to juz wiecej w zasadzie sie nie zlowi. Rzeka to  jedna wielka laka na ktorej nawet na suchara nie da sie lowic.


Użytkownik pawelz edytował ten post 24 sierpień 2021 - 08:46

  • tlok i Forest-Natura lubią to

#468 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 24 sierpień 2021 - 09:12

Witam.
Tombrajder ... super rybki. Rzeka czy jezioro koło Ciebie ? Czy to na krakowskiej wodzie ( B) ) ?
Pozdrawiam.

Nasza główna rzeka ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Forest-Natura lubi to

#469 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 29 sierpień 2021 - 10:58

#8 już  w akcji.

d2390baf3c0c.jpg



#470 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 30 sierpień 2021 - 08:25

N ZS tez sie uruchomily :). W niedziele padla juz w koncu dwucyfrowa ilosc :). co prawda w czterech ale 13 szt wyladowalu w rekach. Bylo sporo jeszcze wyjsc, ale cala akcja trwala bardzo krotko. Kilkadziesiat minut i cisza na wodzie.

Przyneta (w granicach rozsadku) wiekszego znaczenia nie ma. Byle wpadlo w poblizu bolka i szybko uciekalo. Niestety przez wezly na przyponie dwie ryby wczoraj zakolczykowalem. Co dziwne, zylka pekala w trakcie holu a nie przy braniu.

Glupi sie czuje, bo nigdy wczesniej na ZS nie stracilem streamera na rybie. A tu co prawda roczny ale Stroft 0.25 mnie zawiodl. I to dwa razy


  • wujek i m_ar lubią to

#471 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 30 sierpień 2021 - 10:33

Ja stosuję 0,30 fluo Varivas'a - rybom nie przeszkadza. Jak do tej pory jeszcze bolka nie puściłem ze strimem. Węzły na przyponie pewnie przez tzw. tailing loop.



#472 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 30 sierpień 2021 - 10:48

Bije sie w piers, moje niechlujstwo. Widzialem "pencoly" na zylce ale z lenistwa i pospiechu (jak nie zlowisz ryby w ciagu 40 min to pozniej mozna jechac do domu) nie chcialo mi sie przewiazywac przyponu. No i w niedziele stalo sie. 4 do reki a 2 zakolczykowane :(. Zawsze 0.25 Stroft dawal rade. Zly jestem na siebie bo szkoda ryb. Niestety haczyki do streamerow boleniowych to kute karpiowe z takim mikrozadziorem. Prawie go nie widac ale jest. Zwykle streamerowe czasami mi sie prostowaly. Dlatego w przypadku bolkow przeszedlem na karpiowe


  • tlok i trout master lubią to

#473 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 30 sierpień 2021 - 15:21

Bije sie w piers, moje niechlujstwo. Widzialem "pencoly" na zylce ale z lenistwa i pospiechu (jak nie zlowisz ryby w ciagu 40 min to pozniej mozna jechac do domu) nie chcialo mi sie przewiazywac przyponu. No i w niedziele stalo sie. 4 do reki a 2 zakolczykowane :(. Zawsze 0.25 Stroft dawal rade. Zly jestem na siebie bo szkoda ryb. Niestety haczyki do streamerow boleniowych to kute karpiowe z takim mikrozadziorem. Prawie go nie widac ale jest. Zwykle streamerowe czasami mi sie prostowaly. Dlatego w przypadku bolkow przeszedlem na karpiowe


Domyślam się że te minuty aktywności to o świcie, a sprawdzaliście może czy ten krótki okres żerowania nie powtarza się też w czasie zmierzchu?

Użytkownik Rlodz edytował ten post 30 sierpień 2021 - 15:22


#474 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 30 sierpień 2021 - 16:38

Domyślam się że te minuty aktywności to o świcie, a sprawdzaliście może czy ten krótki okres żerowania nie powtarza się też w czasie zmierzchu?

Też jestem ciekawy, ale ja bym odstawiał właśnie wieczór/zmierzch w pierwszej kolejności, a ranek alternatywnie.



#475 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 30 sierpień 2021 - 22:56

Witam.

W sumie niedużo lolków zlowiłem ... może niecałe 10 - nie więcej. Mam na myśli takich 50+ na strima, bo maluchy na parcha i mokrą to się potrafią wieszać regularnie.

Ale w ciekawych porach polują tam gdzie łowię.

Między dwoma i jadną godziną przed zmierzchem, z zegarkiem w ręku - to one z reguły wtedy kontrolują sytuację. I udało mi się zaledwie dwie sztuki dotąd przechytrzyć.

Potem 23-1 w nocy.

I tu już role się zamieniają - wszystkie pozostałe w nocy miałem. W nocy idą za muchą jak pies za kiełbasą - najbliżej złowiony nocą uderzył mi w muchę, którą wyciągałem już ręką za przypon z wody żeby ją sprawdzić, czy się jej kudły splątały.

W tym roku słabo - na zero na razie, ale bardzo mało wypadów było.

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 30 sierpień 2021 - 23:20

  • KwaQ, szymanek69 i Zed Zgred lubią to

#476 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 31 sierpień 2021 - 07:11

Też jestem ciekawy, ale ja bym odstawiał właśnie wieczór/zmierzch w pierwszej kolejności, a ranek alternatywnie.

Probowalismy. Poranki (miedzy 5.10 a 6.00) zdecydowanie lepiej niz wieczorem. Niestety czlowiek nie ma czasu, zeby byc czesto. Kilka wypadow wieczornych przynioslo jedna rybe. Ryby jakies widac, ale w zasadzie bardzo sporadycznie.

Ponoc potrafia sie uaktywniac w ciagu dnia, ale to info od lowiacych leszcze. Osobiscie nie probowalem ani nikt ze znajomych. Rano jak dobrze trafi sie w miejsce i czas wyjscia potrafia byc w co 2 - 3 rzucie. Niestety ryby ciagle zmieniaja miejsce i tam gdzie byly jednego dnia potrafi byc pustynia a kilkaset metrow dalej eldorado. Ten rok nie umywa sie do tego sprzed 3 lat. Powiem tylko ze ja w ciagu okolo godziny, moze godziny dwudziestu minut zlowilem 14 szt a kumpel 18. Ryby w przedziale 55-68 cm (pamietam ze jednego z wiekszych zmierzylismy). Zlowil wiecej tylko dlatego ze mial mocniejszego kija (ja lowilem na #5), grubsza zylke i podbierak. I jemy wyjecie ryby zajmowalo mniej czasu niz mi.


  • tlok, KwaQ i Radek_Z lubią to

#477 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 03 wrzesień 2021 - 20:03

Cześć.
Podpowie, któryś z kolegów jakimi przynętami próbować łowić bolenie muchówką?
Pozdrawiam Paweł

#478 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 04 wrzesień 2021 - 09:29

Cześć.
Podpowie, któryś z kolegów jakimi przynętami próbować łowić bolenie muchówką?
Pozdrawiam Paweł


Streamery.

Pozdrawiam, Tomasz ;)

#479 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 04 wrzesień 2021 - 10:28

Cześć.
Podpowie, któryś z kolegów jakimi przynętami próbować łowić bolenie muchówką?
Pozdrawiam Paweł

Lubię takie pytania, najlepsze są. :)
Pytanie gdzie i kiedy chcesz je łowić. Woda stojąca/płynąca/brudna/czysta/maj/październik/Grudzień/dzień/noc....
Jest tyle czynników, które determinują dobór przynęty a Ty sprowadzasz to wszystko do pytania "na co?". :) To jak spytać o przynętę na grudniowe okonie nie wspominając że grubość lodu ma już 20cm. ;)



#480 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 06 wrzesień 2021 - 07:53

Niestety, bolki na ZS w tym tygodniu zastrajkowaly :(. Przynajmniej w okolicy w ktorej lowimy. Po opadach deszczu podniosl sie poziom wody, mocno sie ochlodzila i ryby przestaly byc aktywne.

A to wspominki kumpla z poprzedniej niedzieli :).

 

https://www.youtube....h?v=rqDP2v0cyWU






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych