Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2015 - 13:43

Kup sobie dobrej marki steelheadowy przypon koniczny z FC taki ze 3 metry i nie będziesz miał problemów ani ze szczupakami ani z bolkami. I nie słuchaj głupot. Boleń to naprawdę prosta, muchowa ryba. Powodzenia.
  • AdrZak lubi to

#142 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2015 - 06:47



Boleń to naprawdę prosta, muchowa ryba.


Coś więcej z teorii w takim razie?

#143 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2015 - 07:25

Coś więcej z teorii w takim razie?


Jam nie teoretyk, jeno praktyk ;) Pisałem zdaje się swego czasu o muchach, zestawie itp. Otrzymałem propozycję napisania tematycznego artykułu do pewnego pisma muchowego i jeżeli czas pozwoli a myślę, że pozwoli to latem taki krótki felieton z wislanych łowów się ukaże. Napiętego sznura życzę.
  • Bujo i Jozin lubią to

#144 OFFLINE   Krzysztof W

Krzysztof W

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:48

Witam. Jestem tu od niedawna i czytam watek "boleń na muchę", sam łowię bolenie w jeziorze ale nie powiedziałbym że jet to ryba bardzo prosta bo samo rzucanie 30m nie jest proste, ale tez nie powiedziałbym że jest bardzo trudna. Łowie przynętami prowadzonymi po powierzchni, brodząc w wodzie wypatruje żerujących ryb. Linka nie chlapie a jeśli tak się dzieje to trzeba jeszcze spędzić trochę czasu na łące i uczyć się posługiwania muchówką.


  • spinnerman i Kacper.K lubią to

#145 OFFLINE   Krzysztof W

Krzysztof W

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:55

Załączony plik  028.JPG   40,37 KB   25 Ilość pobrań



#146 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 kwiecień 2015 - 13:50

Jam nie teoretyk, jeno praktyk ;) Pisałem zdaje się swego czasu o muchach, zestawie itp. Otrzymałem propozycję napisania tematycznego artykułu do pewnego pisma muchowego i jeżeli czas pozwoli a myślę, że pozwoli to latem taki krótki felieton z wislanych łowów się ukaże. Napiętego sznura życzę.

To jeśli to nie wiedza ściśle tajna, to proszę uchyl nieco tej praktyki w postaci teoretycznego zapisu, a myślę, że nie tylko ja spróbuję przekuć to w praktykę na swoich metach :)

Mam na myśli łowienie w uregulowanej rzece obfitujacej w główki, opaski i wszystkie elementy z nimi związane.


Pozdrówka
Kamil
  • Krisu23 lubi to

#147 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 03 maj 2015 - 14:03

Dziś pierwszy dzień za bolkiem :) ale kubeł zimnej wody na głowę poleciał :) hehehe jeszcze tam wrócę :)))

pozdro



#148 OFFLINE   fishfighter

fishfighter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaKraków/Tarnów
  • Imię:Piotr

Napisano 03 maj 2015 - 15:10

U mnie się działo :) łącznie 4 sztuki - 49, 53,56, i 59 cm
01e43b85d0ea93f0med.jpg
d8a16be84d11ec9bmed.jpg



#149 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 03 maj 2015 - 16:19

Mnie się trafiło 5 szt.na 2 wyjścia. Co ciekawe,brania zaczynają się ok.godz.20-ej i trwają do zmierzchu. "Działa" tylko duży chrust.

 

Załączony plik  001.JPG   260,73 KB   26 Ilość pobrań



#150 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 maj 2015 - 18:16

Ja na razie złowiłem jednego ale w rzece. W jeziorze tak olewają muchy, że jest to żałosne. Tak jak pisałem parę stron wcześniej, i dalej uważam, nic z tego nie będzie. A byłem kilka razy i w miejscach gdzie ryby żerowały konkretnie. Mucha niestety nie będzie nigdy w stojącej wodzie wyglądać jak uciekająca ukleja, więc olałem temat szczupakowych streamerów, ich wariacji mniejsze- różne kolory. Jedyne na co jeszcze popróbuję to na chlapiące po wierzchu. Poppery i gurglery. Może się któryś pomyli. Ale poppery na moim jeziorze opatrzyły się rybom 10lat temu więc szansa marna. Sztuka dla sztuki jednak chyba nie dla mnie ale do końca maja pewnie jeszcze ze dwa razy wyskoczę na muchowanie za bolkiem.



#151 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1980 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 22 maj 2015 - 21:45

No i trafił się mi pierwszy, nieduży, ... jeziorowy na sucharka... :D



#152 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 październik 2015 - 20:19

Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie w temacie? Chciałbym w przyszłym roku złowić bolenia 70+ na muchę i mam zamiar przez zimę skompletować sprzęt. Do tej pory łowiłem jakimś Dragonem w klasie 5/6 i jest to za słabe, więc celuję w coś mocniejszego co ciśnie muchę na dalszą odległość. Przypuszczam że będzie to muchówka w klasie 8. Do tego pewnie sznur intermediate przezroczysty, muchy z powodu że nie robią zbyt wiele zamieszania muszą być duże 8-10cm, które pewnie będę sam kręcił. Proszę o podanie konkretnego sprzętu co kupić, kij, kołowrotek, sznur, jak zrobić przypon, czy można kupić gotowy. W temacie muchy jestem blady, mam jakąś koncepcję i tyle. Sprzęt ma cisnąć muchę jak najdalej, ale wiem że odległości spinningowe będą ciężkie do osiągnięcia. Nie musi to być sprzęt z górnej puły, ma się tym dobrze łowić i tyle.

pozdrawiam

wujek


Użytkownik wujek edytował ten post 01 październik 2015 - 20:20

  • Guzu lubi to

#153 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2015 - 20:40

Ten wątek śledziłem już od samego początku: http://jerkbait.pl/t...lenie-na-muchę/

W weeknd jak będę miał trochę czasu podrzucę zdjęcia swoich muszek ... większość od forumowiczów. Natomiast nie piszę o swoich doświadczeniach bo szczerze są zerowe. Cały czas wygrywał wobler, albo guma. Kilka lat temu próbowałem ale ani nie miałem odpowiedniego sprzętu, ani odpowiednich much. Teraz mam #6.



#154 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 01 październik 2015 - 20:40

Hej.

Przeczytaj tutaj, z treści pytania wnioskuję że nie widziałeś.....

http://jerkbait.pl/t...page-1?hl=boleń

 

Zadaj precyzyjniejsze pytania będzie łatwiej, na teraz żeby odpowiedzieć rozsądnie to w formacie małej książki trudno się zmieścić :)

Tak swoją drogą, "trochę" trzeba machnąć ale dystans nie jest najważniejszy. Często bywam ochlapywany w czasie łowienia czy tylko siedzenia na brzegu.

tomaszek11

 

edit: no dobra pisaliśmy razem :-), to wypada żebym też jakieś zdjęcia much zrobił, może jutro.....


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 01 październik 2015 - 20:42

  • remek lubi to

#155 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2015 - 20:45

Kto będzie pierwszy? He he he .... :)



#156 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2015 - 20:48

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443728880.301739.jpg   191,49 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1443728930.659695.jpg   129,54 KB   20 Ilość pobrań

 

Wrzucę więcej tylko zrobię przy porządnym świetle :) i wyciągnę pudełko :)


  • wujek i Maciek Rożniata lubią to

#157 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 październik 2015 - 21:06

Ciekawe zagadnienie. 

 

O ile sprzet muchowy do boleni mnie nie interesuje, o tyle wzory much jak najbardziej :)

 

Remku samemu krecisz te muszencje ? 



#158 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 październik 2015 - 21:11

Hej.

Przeczytaj tutaj, z treści pytania wnioskuję że nie widziałeś.....

http://jerkbait.pl/t...page-1?hl=boleń

 

Zadaj precyzyjniejsze pytania będzie łatwiej, na teraz żeby odpowiedzieć rozsądnie to w formacie małej książki trudno się zmieścić :)

Tak swoją drogą, "trochę" trzeba machnąć ale dystans nie jest najważniejszy. Często bywam ochlapywany w czasie łowienia czy tylko siedzenia na brzegu.

tomaszek11

 

edit: no dobra pisaliśmy razem :-), to wypada żebym też jakieś zdjęcia much zrobił, może jutro.....

Przeczytałem i się zdenerwowałem, zero merytoryki tylko znowu jakaś kopanina. Myślę że pytania są wystarczająco precyzyjne, szukam sprzętu w klasie 8 do ciskania 8-10cm streamera boleniowego i tyle. Odległość wiem że nie jest najważniejsza choć fajnie by było żeby to nie leciało 10m, bolenie potrafią brać 5m od pontonu. Będę łowił z pływadła, i mogę w miarę blisko podpłynąć do ryb. Nie wymagam elaboratu na temat łowienia boleni na muchę, jak zacznę łowić sam do tego dojdę. Na proste pytanie chcę prostej odpowiedzi. Może jest ktoś kto łowi morskie trocie na muchę, to takie samo łowienie i podobny sprzęt.

Temat dotyczy rzeki, więc interesują mnie odpowiedzi związane z wodą płynącą.

pozdrawiam

wujek


Użytkownik wujek edytował ten post 01 październik 2015 - 21:14

  • Guzu lubi to

#159 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2015 - 21:14

 

 

Remku samemu krecisz te muszencje ? 

 

Nie - ani umiejętności, ani materiałów, ani sprzętu do kręcenia. Poprosiłem kilku forumowiczów o ukręcenie. 


  • Guzu lubi to

#160 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 październik 2015 - 21:16

Remek, fajne te muchy ale chcę zrobić coś co jeszcze bardziej będzie przypominało ukleje. Mucha ma być dość gruba żeby po nasiąknięciu nie wyglądała jak śliz tylko ukleja.