Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator do echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 marzec 2021 - 18:25

Pokazuje że jest naładowany a jak podłączę echo to momentalnie siada. Ładowanie trwa chwilkę i znowu to samo.

Od lata dochodzi obligo vat na Alika, wiec nie będzie już takiego wow cenowego.



#302 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5504 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2021 - 18:32

Pokazuje że jest naładowany a jak podłączę echo to momentalnie siada. Ładowanie trwa chwilkę i znowu to samo.


A jakie duze echo.podlaczasz? Jaki.pobor pradu

#303 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 19:00

A jakie duze echo.podlaczasz? Jaki.pobor pradu

Garmina echomap 7". Nie pamiętam poboru, musiałbym poszukać. W każdym razie nawet jak ściemnie ekran to i tak szybko wariuje a napięcie skacze nonstop o 0.5 do 1V

#304 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5504 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2021 - 19:02

Pakiet jest rozjechany na 90%

#305 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 20:47

Pakiet jest rozjechany na 90%

I pewnie nic się z tym już nie da zrobić?
Te aku są tanie więc cudów się nie spodziewałem.

#306 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5504 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2021 - 21:03

ile to kosztuje ?



#307 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 21:11

Ja zapłaciłem 35€ razem z wysyłką

#308 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 02 marzec 2021 - 22:00

Może też być obluzowane któreś z wyjść prądowych - te aku mają dość "cienkie" wyprowadzenia (ok.20AWG), bo są dostosowane do projektowanych maksymalnych prądów roboczych do 6A. Ja te wyprowadzenia trochę zabezpieczyłem, bo wyglądało to dość delikatnie. Zwłaszcza do częstego podłączania, przeginania, "zmęczania" . 

 

Ale mogą to być oczywiście rozjechane ogniwa lub uszkodzony BMS. Powinien to obejrzeć jakiś modelarz / elektryk obeznany w akumulatorach polimerowych.
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   37,94 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   32,13 KB   21 Ilość pobrań


#309 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 marzec 2021 - 09:07

Zamierzam zamknąć akumulator do echa li-ion (taki jak powyżej z ali) w czarnej jak smoła skrzynce z juli. Ale trochę naszły mnie obawy czy w silnym słońcu nie będzie to zbyt ryzykowne, nie chciałbym fajerwerków na pokładzie ? Wiadomo, czarny kolor nagrzewa się jak cholera w lipcowym słońcu. Czy może zamienić skrzynkę do echa i akumulatora na np. niebieską, bo też taką mam, ale mniej mi się podoba ;)f8b89a63bffe4c9aeae2db74c413943a.jpg1f3771654d244ff2d1754fc50386bfc7.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#310 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 04 marzec 2021 - 09:35

Kup biały sprey powłokotworczy albo nakryj ręcznikiem i po temacie.

#311 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 marzec 2021 - 19:33

Kup biały sprey powłokotworczy albo nakryj ręcznikiem i po temacie.


Ja pier... sorry. Mysl inzynierska rodem z ... nawet nie wiem jak to skomentowac. „Nakryj recznikiem i bedzie ok” - to byl zart czy Ty tak serio ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • suhhar lubi to

#312 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 04 marzec 2021 - 19:50

Ja pier... sorry. Mysl inzynierska rodem z ... nawet nie wiem jak to skomentowac. „Nakryj recznikiem i bedzie ok” - to byl zart czy Ty tak serio ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proste rozwiązania są najlepsze :) Można schować do białego płóciennego worka. Albo położyć w cieniu.



#313 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 marzec 2021 - 20:00

Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Nie szukam sposobu na ukrycie przed słońcem tej skrzynki. Chciałbym wiedzieć czy nic nie grozi akumulatorowi w niej zamkniętemu w palącym słońcu. Ukryć w cieniu tego nie mogę, bo  nie będę mógł z ekranu korzystać. Coś jak na zdjęciu, tylko czarna skrzynka i striker 7.

 

Załączone pliki



#314 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5504 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 marzec 2021 - 21:00

Zanim zacznie kombinować i wywarzac otwarte drzwi, to sprawdźcie w jakich temp. może dany pakiet pracować...

#315 ONLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 marzec 2021 - 21:43

Ja tam nakrywam swoją czarną skrzynkę bialym ręcznikiem i nawet jak 40 na plusie to Aku nie patrzy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#316 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 marzec 2021 - 11:06

Zanim zacznie kombinować i wywarzac otwarte drzwi, to sprawdźcie w jakich temp. może dany pakiet pracować...

"Standard discharge -20' +60' "
Tylko ile w takiej czarnej skrzynce będzie stopni w południowej lampie ? ;)
Nie chcę być testerem, stąd pytanie :D
Ale jakoś to rozwiążę (nie za pomocą ręcznika )

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#317 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 06 marzec 2021 - 16:50

Od lata dochodzi obligo vat na Alika, wiec nie będzie już takiego wow cenowego.


Jest kilka forów w temacie około pojazdów elektrycznych gdzie można kupić markowe ogniwa 18650 w naprawdę fajnych pieniądzach a i od biedy można samemu zlutowac te ogniwa w dowolny pakiet. Zrobiłem mała symulację i wyjdzie taniej niż targać taki pakiet z Chin z wątpliwej jakości ogniwami.

https://youtu.be/z81M2csfcTY

#318 OFFLINE   Kajzer

Kajzer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOkolice Bydgoszczy

Napisano 21 maj 2021 - 11:58

Cześć, szukam akumulatora do echo Garmin Striker Vivid 9"(SV), jestem kompletnie zielony w temacie, nie znam się na tym i nie potrafię sam zlutować ogniw etc. Szukam gotowego akusa (no i ładowarki do niego). 

 

Pobór mocy tego echo, według Garmina to 0,75A, szacunkowo wyliczyłem że potrzebuję akumulator o pojemności ok 14Ah przy 12h ciągłego używania echosondy ale myślę, że nie ma co ryzykować i chciałbym kupić akusa o pojemności 20AH. Czy taki wystarczy?

Druga sprawa to taka, że z tego co na szybko wyczytałem to najlepsze były by akusy litowe - tylko, że są chyba cholernie drogie? Jednak chciałbym załatwić sprawę jak najbardziej budżetowo ale też, żeby to miało sens, nie chce czegoś co po miesiącu będę musiał wyrzucić, fajnie jakby chociaz 1 sezon pośmigało. Więc jaki akumulator byłby najlepszą opcją? (Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i polecił konkretny model to byłbym bardzo wdzięczny  :D )

Kolejna sprawa to ochrona tego akumulatora na pontonie, na chłopski rozum za wszelką cenę nie powinienem dopuścić aby dostała się na niego woda? Widziałem kiedyś u pewnego wędkarza taką walizeczkę, w której trzymał akumulator i ta walizka była ze złączem, jak się domyślam do ładowania, tak aby nie musieć wyciągać tego akusa. Czy można coś takiego gdzieś gotowego kupić? Widziałem coś podobnego od razu tez z coverem do echo ale w to raczej akumulator 20AH się nie zmieści, są  jakieś większe opcje czegoś takiego? 



#319 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2021 - 12:35

Cześć, szukam akumulatora do echo Garmin Striker Vivid 9"(SV), jestem kompletnie zielony w temacie, nie znam się na tym i nie potrafię sam zlutować ogniw etc. Szukam gotowego akusa (no i ładowarki do niego). 

 

Pobór mocy tego echo, według Garmina to 0,75A, szacunkowo wyliczyłem że potrzebuję akumulator o pojemności ok 14Ah przy 12h ciągłego używania echosondy ale myślę, że nie ma co ryzykować i chciałbym kupić akusa o pojemności 20AH. Czy taki wystarczy?

Druga sprawa to taka, że z tego co na szybko wyczytałem to najlepsze były by akusy litowe - tylko, że są chyba cholernie drogie? Jednak chciałbym załatwić sprawę jak najbardziej budżetowo ale też, żeby to miało sens, nie chce czegoś co po miesiącu będę musiał wyrzucić, fajnie jakby chociaz 1 sezon pośmigało. Więc jaki akumulator byłby najlepszą opcją? (Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i polecił konkretny model to byłbym bardzo wdzięczny  :D )

Kolejna sprawa to ochrona tego akumulatora na pontonie, na chłopski rozum za wszelką cenę nie powinienem dopuścić aby dostała się na niego woda? Widziałem kiedyś u pewnego wędkarza taką walizeczkę, w której trzymał akumulator i ta walizka była ze złączem, jak się domyślam do ładowania, tak aby nie musieć wyciągać tego akusa. Czy można coś takiego gdzieś gotowego kupić? Widziałem coś podobnego od razu tez z coverem do echo ale w to raczej akumulator 20AH się nie zmieści, są  jakieś większe opcje czegoś takiego? 

Kup SSB AGM 18 Ah - na dwa dni wystarczy. Do tego walizka plastikowa i uchwyt Ram na wierzchu.

 

Załączony plik  P1013070.JPG   61,48 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  P1013071.JPG   51,78 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  P1013067.JPG   71,3 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20180515_185739_HHT.jpg   40,52 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20180515_185749_HHT.jpg   23,27 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20180515_185841_HHT.jpg   39,24 KB   25 Ilość pobrań


  • Kajzer lubi to

#320 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 22 maj 2021 - 12:20

A ja mam tak i lampę wytrzymuje, aku lezy na dnie skrzynki bokiem ;P

Załączone pliki


  • Kajzer lubi to