Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

testy sprzętu wędkarskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Przemek Szymański

Przemek Szymański

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaWatford,ENG
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 17 grudzień 2009 - 18:41



Zastanawiamy się tylko jak zrobić żeby komntarze nie były anonimowe. Chcemy żeby były wartością dla strony a nie krzykiem...


Witaj Pawełek.
Nie będę sie wypowiadał na temat postów powyżej. Powinniście to załatwić na privie , bo z boku to nie ładnie wygląda.
Odnośnie komentarzy tak potrzebnych dla Waszych testów to polecam jako , że Wasza witryna opiera się na silniku Joomla włączyć możliwość rejestracji dla użytkowników, czyli mówiąc ogólnie , każdy kto chciałby komentować Wasze testy musiałby się wcześnie zarejestrować.

#42 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 17 grudzień 2009 - 19:06

Pawle na temat amatora wędkarskiego napisałem tobie priv. i wyjaśniłem, że nie wiem kto to jest.

Mi nie chodzi o krytykę Waszej strony, ja pokazuję co mi się nie podoba - a takie mam prawo (BOSHE!!! Cały czas to powtarzam).
Super, że będzie możliwość pisania komentarzy (już współczuję pracy w usuwaniu co niektórych ). Napisałem Ci na priv., że mam pytania od innych kolesi (nie zarejestrowani na j.pl) jak to ma działać (dlatego chcę im to powiedzieć, ale sam nie wiem), bo na stronie F-T nie ma konkretów, a cały czas Ciebie proszę o krótkie info. jak to wygląda, czy chłopaki mają Wam coś wysyłać, czy testowane jest to co macie w pudełkach.
Krótkie pytanie, czekam na krótką odpowiedź (zadałem to na początku pisania i cały czas nic nie wiem). Przecież nie chodzi o kłótnie, tylko o wyjaśnienie czegoś bardzo prostego.

@GUZU
Daj spokój, jakie produkty Corony-Fishing?? To są rzeczy dostępne w całej Polsce. Kółka Mistral są w Coronie ? Gumy Fishunter ? Dalej wymieniać ? Są wędki ST Sroix bo mamy do nich dostęp.

Może podpowiem, bo chyba tak ma działać ta strona (F-T). Na początku krótka reklama produktu na F-T - super, super sprawa (oczywiście wszystko idealnie opisane i same zachwyty, ja nie znam się na sprzęcie, ale odbieram jako pozytywny test), później następne posty i trafiamy na następną reklamę, a już z adresem CF. Gdybym ja miał podobną stronkę to też nie omieszkałbym wykorzystać tego do sprzedawania produktów.
Całośc na http://www.perch.pl/...p?t=615&start=0

Qrcze - wiem, że jestem już u niektórych na BEEEE, ale to są tylko fakty, jak to wygląda, że MOGĄ to być nieobiektywne testy.

Dowiedziałem się (zaczynając pisać), że będą komentarze - ekstra, ekstra, ale jeszcze czekam na opis jak wygląda prośba użytkownika o test danego produktu (chyba nie ma żadnej tajemnicy) - wtedy kończę moje pytania, dociekania i przekazuję je swoim znajomym (ciekawskim znajomym).

Pozdrawiam - nieanonimowy forumowicz JAcek.

#43 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:04

@JAZ
Jeżeli twoi koledzy mają pytanie jak wygląda kwestia testów, to niech napiszą takie pytanie na adres redakcji FT podany na stronie i otrzymają odpowiedź

#44 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:21

:lol: :lol: :lol: - nareszcie koniec moich pytań. Zadałem na początku dwa pytania, na jedno dostałem odpowiedź (komentarze), niestety na drugie nie, czyli nie ma sensu dalej tego ciągnąć - trochę to trwało.
Przykład:
Dzwonię do najbliższego mi sklepu wędkarskiego w Poznaniu i pytam: Po ile macie kotwice(nie ważna teraz marka)?, odpowiedź jest prosta: Proszę przyjechać do sklepu, to Panu udzielimy odpowiedzi.
Coś w tym musi być, skoro nie można się tego dowiedzieć tutaj na j.pl. :huh: .

Pozdrawiam i życzę miłych testów. J A Z

#45 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:46

@JAZ
No tak, zapewne coś w tym jest :lol: :lol: :lol: Jakby mogło być inaczej hehehe

Ludzie dzwonią i pytają. I nie mają z tym problemu :D

#46 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 grudzień 2009 - 22:24

Daj nam trochę popracować...

Pracujcie - ile sil, zapalu, srodkow i pomyslow.

Guzu


#47 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 17 grudzień 2009 - 22:36

Mam krótkie pytanie dotyczące przeprowadzania testów (od razu stwierdzam, że na stronie nie byłem i nie wiem jak wyglądają relacje - to zrobię dopiero po odpowiedzi którą uzyskam).

W jaki sposób są przeprowadzane testy?
Kto je robi i jakie jest jego doświadczenie w posługiwaniu się tego typu sprzętem?
Czy testujący zna daną kategorię sprzętu zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej?
Ile osób przeprowadza testy (czyli, czy jest jakaś kontrola nad testującym)?
W jakich warunkach przeprowadzane są testy (to dookreślenie odpowiedzi na pytanie pierwsze)?
Czy są przed testem przyjęte kryteria wg których jest oceniany sprzęt? Jeżeli tak to prosiłbym na przykładzie testu woblera o przedstawienie tychże kryteriów?

Takie mi na szybko przyszły pytania do głowy :D.

#48 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 grudzień 2009 - 23:01

bo ja to bym chcial jeszcze zobaczyc jakis rzetelny test kija na bolenie ale nie tego 2 oz do 25lb jako kosy na mega bolki o ktorym wspomina sie na perch.pl

ps. wiem co potrafia bolenie po 80 cm a nawet wieksze

#49 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 18 grudzień 2009 - 16:56

@Sławek
W zakładce o nas na stronie jest zawarta odpowiedź na twoje pytania. Podaję link

http://fishing-test.pl/o-nas.html



#50 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 18 grudzień 2009 - 17:52

Zapoznałem się i powiem tylko, że w oparciu o zalinkowany tekst, testy te właściwie bazują na widzimisie testującego. Jeżeli Testującemu XYZ nie spodoba się srebrny kolor przynęty, to w oparciu o swoją wiedzę i wrażenie może określić produkt jako niewarty zakupu.
Użyteczność... Pokażę jak trudno określić użyteczność.
Sam robię woblery i zwykle na nie łowię. Mam różne modele i różne ich wersje. Nawet te teoretycznie nieudane. Wiele razy wstrzeliłem się w dziesiątkę, ale wiele razy muszę sam sobie przyznać, że akurat są bezużyteczne. Potrzebuję na przykład coś głębiej, płycej schodzącego. Potrzebuję coś agresywniejszego albo mniej agresywnego, potrzebuję coś w innej niż posiadane wersji kolorystycznej itd. A to tylko jedna rzeka. Co z pozostałymi? Przecież na innych jest inaczej i też ciągle warunki się zmieniają.
Co do pracy woblera. Przedstawiana praca x jest przez wielu oceniana jako właśnie ta, która jest skuteczną. Inni z kolei uważają, że praca zbliżona do obracania się dookoła wzdłużnej osi jest najlepsza. Jeszcze inni...
Jak w takim razie można dany wobler klasyfikować w oparciu o jakieś własne preferencje, często nieobiektywne. Takich opinii mogę sobie posłuchać u innych bywalców sklepów wędkarskich, którzy zwykle pozjadali wszystkie rozumy.
Tester to brzmi dumnie - każdy już teraz testuje - nawet własne zakupy sklepowe. Nie sprawdzamy tylko testujemy. Aby to jednak robić należy zaprojektować testy zgodnie z zasadami nauki. Nauki, bo badania naukowe dzielą się na te które starają się znaleźć teorię oraz na takie które są prowadzone dla potrzeb praktyki (takimi są testy oraz na przykad badania które prowadzi na nas lekarz).
Dlatego taka zdawkowa i powierzchowna odpowiedź na moje pytania, która jest zawarta w linkach wcale mnie nie przekonuje, abym mógł uznać testy za wiarygodne.
Ale pewnie i mój głos w dyskusji może zostać uznany za przewidywalny, bo jesteśmy na j.pl a tu wszystkiego się czepiają.
Mógłbym napisać na czym powinien polegać prawdziwy test, ale w sumie po co.

#51 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 grudzień 2009 - 18:32

Mógłbym napisać na czym powinien polegać prawdziwy test, ale w sumie po co.


Własnie powinieneś Sławku napisać na czym polega prawdziwy (żeby nie pisać profesjonalny) test a nie opis danej przynęty wg własnego widzimisie.
To może przydać się młodym adeptą sztuki wędkarskiej,żeby mogli później odróżnić czy test jest miarodajny czy też to tylko własne widzimisie testera.

#52 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 18 grudzień 2009 - 18:43

Dość dokładne opisy zasad przeprowadzania badań są dostępne od wieeeelu lat w podręcznikach do metodologii nauk. Każdy i zawsze może do nich sięgnąć :D

PS Na prośbę jednego z użytkowników forum podaję różnicę pomiędzy testem a przykładowym nietestem.
Otóż test, badanie to rzetelne, racjonalne i uporządkowane wg kryteriów ontologicznych (i innych przewidzianych) poznanie przedmiotu. Polega zwykle na opisie faktów (diagnozie). Od tego należy odróżnić opinie, które z faktami nie muszą mieć wiele wspólnego.
Załóżmy, że z powodu swojej niewiedzy (albo choroby umysłowej) mogę być przekonany, że przynęta unosząca się 2 metry nad wodą jest najskuteczniejszą na szczupaka. Jeżeli do tego dodam dodatkowe przekonanie, że wszystkie inaczej zachowujące się przynęty nie są skuteczne na szczupaka, to napotykając przynętę która zanurza się w wodzie stwierdzę, że jest nieskuteczna na szczupaki.
Badanie test nie dopuszcza opinii. Skuteczną przynęta na szczupaka jest ta, która łowi szczupaki. Zweryfikować jest to stosunkowo prosto.
Generalnie stwierdzenia których nie możemy sprawdzić (a takimi są opinie) powinniśmy puszczać w zapomnienie.

#53 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 19 grudzień 2009 - 17:37

Ja tylko dodam od siebie:
1. Prawdziwy test może być wykonany tylko przez niezależnych obserwatorów (najlepiej kilku).
2. Z kolei takowi nie mogą nastawiać się, że udowodnią, że to jest słaby sprzęt.

#54 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 22 styczeń 2010 - 01:08

chciało by się napisać słynne słowa veni vidi vici ale nic z tego .....
po odwiedzinach tej stronki nie rozumiem :
1.po co testować kołowrotek (shimano superX) jeśli jest on nie dostępny na rynku ,ponieważ to model sprzed ponad 10 lat chyba ....jaki był starsi pamiętają ,a młodsi mogą się tylko naciąć kupując używkę
2.jak można woblerowi(rapala) obniżać notę za to że dystrybutor na Polskę wali w ch...ja (ceny testowanych modeli są zazwyczaj na świecie równe Salmo)
3. po co w ogóle brana jest pod uwagę cena przynęt przy ocenianiu?
czy to że na błystkę gnom ktoś złowił więcej ryb niż na rapalę czy salmo,świadczy o tym że , gnom jest lepszą przynętą bo jest tańszy ?czy świadczy o tym że ten ktoś nie umiał bądź nie miał okazji łowić ww woblerami ?

Gdybym nie znał kilku produktów zanim przeczytałem te testy,nigdy bym ich nie kupił i to był by błąd ,bo przeżyłem dzięki nim wiele nie zapomnianych chwil nad wodą i żal mi tych co w te testy uwierzą :angry:

#55 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2010 - 11:05

Obiektywność testu to jedno. To zawsze będzie ciężko osiągnąć(no chyba że jak wspomniano-testujących byłoby kilku i razem formułowali wnioski)jak tester będzie tylko jeden..


Ale żeby nie umieć chociaż przepisać prawidłowo danych z katalogu producenta? To już jest dla mnie rażący brak profesjonalizmu, którym przecież Panowie Testerzy na wszystkich forach aż ociekają...O Sliderku 6cm Panowie słyszeli? :unsure:

#56 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 styczeń 2010 - 11:16

nie wiem kto dla nich pisze te testy za bardzo chyba pojęcia nie ma nawet co jest na rynku a czego nie ma........ art o salmo slim king of the jerkbait

wrzutka z
http://img689.images...81/83771779.jpg



znalezione na trzeciej www wpisanej w googlach pod haslem salmo slider

Typ przynęty - Jerkbait/Glider
Rok wprowadzenia do oferty Salmo - 2003
Dostępne rozmiary - 5, 6, 7, 10 i 12 cm
Dostępne wersje - Pływający i tonący

a tak ładnie f-t piszą ze są dostępne tylko 4 wielkości nie wiem czy mam się śmiać czy płakać

#57 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 styczeń 2010 - 11:37

I o to chodzi :D Musicie pisać swoje opinie, wypatrzone błędy bo przecież każdy je popełnia I dzięki Wam już pewnie Testerzy poprawią błąd i wstawią szóstkę :D

#58 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 styczeń 2010 - 11:51

I o to chodzi :D Musicie pisać swoje opinie, wypatrzone błędy bo przecież każdy je popełnia I dzięki Wam już pewnie Testerzy poprawią błąd i wstawią szóstkę :D



uwierz mi nie chciał byś znać mojej opinii.......

#59 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 22 styczeń 2010 - 14:39

hehehe :D Szpiegu, ty to jesteś gigant :D

Skomentuj na forum Slidera że jest jeszcze inny model, bo faktycznie przez pomyłkę został przeoczony. Ale to chyba nie aż TAK WIELKI problem, nie uważasz ?
Czemu się tylko tu wypowiadasz ? Tam możesz wszystko wyrzucić co ci na sercu leży. A jakieś niedociągnięcia które wyłapiesz można skorygować.


@Pasiasty_irokez
My nie przepisujemy danych z katalogu, od tego jest KATALOG

#60 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2010 - 14:52

To po co robicie testy, skoro to co użytkownik chce się dowiedzieć o danym produkcie, ma sobie wyczytać w katalogu??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych