Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

testy sprzętu wędkarskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 grudzień 2009 - 11:40

Skoro ryby nie biorą albo ich nie ma to wędkarstwo zaczynamy uprawiać w internecie :D

#22 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 11:45

Skoro ryby nie biorą albo ich nie ma to wędkarstwo zaczynamy uprawiać w internecie :D

ale zamiast bredzic jak w agonii, mozna to zrobic tak http://homepage2.nif.../BRA/index.html

#23 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 grudzień 2009 - 11:47

Dla mnie osobiscie strona nawet nie warta tylu komentarzy co juz tu u nas zebrala...

Guzu

#24 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 15 grudzień 2009 - 16:24

Mi tam się stronka podoba i jestem pewien, że nie jednemu wędkarzowi pomoże.

Maciek a co miałbyś innego powiedzieć skoro jesteś, delikatnie mówiąc, powiązany z Corona Fishing. Przypomnij sobie co stało się na sąsiednim portalu i nie powtarzaj tego błędu.

#25 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 grudzień 2009 - 16:56

Hehehehe, Artech :D Czekałem tylko do czego sie doczepisz :D Nie zawiodłeś mnie :D Jerkbait - forum, gdzie strach się wypowiedzieć bo pojadą człowieka...

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 grudzień 2009 - 17:06

Jerkbait - forum, gdzie strach się wypowiedzieć bo pojadą człowieka...


:lol: :lol: :lol: trudno niekiedy znieść krytykę, nawet konstruktywną ... no tak jerkbait ZJADA ludzi.

#27 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 15 grudzień 2009 - 17:22

Hehehehe, Artech :D Czekałem tylko do czego sie doczepisz :D Nie zawiodłeś mnie :D Jerkbait - forum, gdzie strach się wypowiedzieć bo pojadą człowieka...

Uderz w stół.... :lol: niczego się nie czepiam. Wasza strona z testami w niczym mi nie przeszkadza, a może nawet kiedyś pomoże. Wkurza mnie tylko takie zachowanie. Po co Maciek w ogóle się odzywał?? Dokładnie wiedział jak to się skończy.
A co do samych testów, w kołowrotkach nadal mało jest interesujących, np. mnie, informacji technicznych. pojemność szpulki z cyklu 260 m 0,25 mm to ja znajdę na allegro :lol: Może trochę więcej wysiłku??

#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 17:29

Witam,

@pawelekk- nikt nikogo tutaj nie zjada ale jak juz obstajesz za testami to niech bedzie:

Test wedziska St Croix LE 9'. Jest wyraznie napisane, ze do niczego testujacy nie mogl sie przyczepic. Mi by w kiju 25lbs na duze ryby przeszkadzaly jednostopkowe przelotki ale nie zarabiam na zycie budowaniem wedek wiec moge sie mylic. Nastepna jest cena- ze niby 1750 zl to malo w porownaniu do wedzisk zbrojonych w pracowniach? Nie wiem gdzie testujacy zbroi ale moze pomylilo mu sie troche np. z klejonkami Artura Banachowskiego? Podejrzewam tez ze testujacy zadnej rybki nie zlapal o tych wielkich lososiach nie wspominajac.

I to ma byc test? Powodzenia!

Bujo

#29 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:16

Krytyka konstruktywna buduje strone :D Tak więc Panowie wszystkie wypowiedzi cieszą :D

@Artech
Ta jedna informacja o pojemności szpulki (260 m żyłki 25mm) powinna już cię zadowolić i dlatego już nie musisz szukać takiej informacji na allegro) :D Przepisywanie wszystkich wariantów ile to szpula pomieści żyłki mija się z celem. Ta jedna wypowiedź powinna cię uświadomić, że szpula jest po prostu pojemna :unsure:

Pozdrawiam serdecznie

#30 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 grudzień 2009 - 00:18

@Pawelekk chyba nie do końca mnie zrozumiałeś :unsure:

#31 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 grudzień 2009 - 09:14

@Artech
Jaką chcesz konkretnie informację ? :D Zostanie tam umieszczona

#32 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 16 grudzień 2009 - 11:00

@Pawelekk - już po tych dwóch stronach powinieneś sobie odpowiedzieć czego brakuje na tej Waszej stronie - komentarzy, możliwość komentowania testów!!! Ale to ja już wiem z innego forum :huh:, że taka możliwość będzie (oj, będzie się działo, będzie) No chyba, że czytamy o testach na FT, a komentujemy sobie na np. j.pl, czy wwg - :huh: oczywiście ŻART!!!
Jeżeli jest poruszana ta sprawa z tą stronką, to przedstaw tak na szybkiego jak wygląda ten test, czyli ja mam ochotę na dowiedzenie się o tym czy tamtym i co?? Czy zainteresowany musi przesłać Wam dany produkt do testów, czy testy robione są tylko na tym co posiadacie (nie wiem czy to prywatne zbiory, czy jakieś sklepowe), bo przeglądając Powiedz Nam, co przetestować widze na razie 14wpisów, a co będzie przy 200-300wpisach - wyrobicie :lol: . Oczywiście mógłbym to pytanie zadać na Waszej stronie, ale wtedy tylko ja się dowiem jak to jest, wykorzystując j.pl dowiedzą się też inni.
Pawle, ja nie mam czasu (wobki czekają) na droczenie się i odpisywanie na posty, tylko chcę pokazać gdzie moim zdaniem są błędy.

PS. Fajnie, że przyszłościowo moje wobki będą testowane (mam zagwarantowane) przez 5 testerów (5redaktorów=5testerów, czyli Ty też testujesz - O BOSHE!!!), a powiedzmy Hornet był może tylko przez jedną osobę :lol:.

Po co ja w to wszedłem, przecież mam inną robotę jak odpisywanie.
Pozdrawiam i życzę miłej pracy (przecież nikt teraz niczego nie robi bez zysku) Narka JAcek.

#33 OFFLINE   amator_wedkarstwa

amator_wedkarstwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 12:25

Az sie zarejestrowalem tu aby cos napisac. Widze ze TUTAJ znajduja sie sami fachowcy i krytycy. Redaktorzy z FT powiem wam ze jestescie z gory skazani na ostra krytyke bo jak wiadomo ludziom nie bedzie sie podobalo cos czego ONI SAMI NIE ZROBILI. Zadko kogo stac zeby napiac ze cos moze sie komus przydac. Mnie nie interesuje kto przetestowal i w jaki sposob. Czytam opis, ogladam zdjecia i widze czyjas opinie ale mam tez swoj mozg zeby wiedziec ze jest to tylko nakierowanie na cos a nie postawienie przed wyborem czy cos jest dobre a cos zle. Mi jako wedkarzowi test sprzetu wedkarskiego, przynet a szczegolnie ich zdjecia bardzo pomoga przy podejmowaniu decyzji o zakupie czegos. Opinie innych sa potrzebne a to ze beda rozne to jest przeciez cos normalnego. Dajcie do Waszych testow jak najwiecej zdjec, piszcie o tym co wam sie nie podoba i co wam sie podoba bo takie uwagi sa trafne i przydatne dla niektorych. Do kolegi JAZ'a. Widze ze jestes tworca woblerow i widze ze tez beda tam przetestowane twoje wyroby. Ciekawi mnie jak zareagujesz gdy ktos z osob testujacych napisze ze nie podoba mu sie praca woblera. A moze tak napisac, ma prawo, bo to bedzie JEGO OPINIA i nikt nie ma prawa jej podwazyc :> Bardzo mnie to ciekawi no ale pozyjemy zobaczymy. Co do komentarzy pod testami jak zasugerowal JAZ mysle ze to dobry pomysl lecz zawartosc komentarzy mozna z gory przewidziec bo beda w stylu wy sie nie znacie, ja sie znam, wy nie macie racji bo 100 osob mowi ze wobler nie wyklada sie na boki a 50 tylko mowi ze wyklada :> Ale prawda jest ze komentarze zwieksza ogladalnosc bo ludzie lubia wyrazac swoja opinie a szczegolnie gdy ktos podwazy ich zdanie publicznie :>

ps. czekam na test woblerow JAZa bo slyszalem ze sa ponoc dobrze wykonane i maja ciekawa prace. Czekam na fotki z dobrym makro :mellow:
ps. czytajac posty wychodzi na to ze najwiekszym znawca i krytykiem jest jak zwykle Szpieg.
ps. dawajcie jeszcze wiecej zdjec do testow !! minimum 15 !!
ps. testujcie to co macie pod reka. nie tylko super markowy sprzet. im wiecej bedzie do poczytania tym lepiej

#34 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 grudzień 2009 - 12:42

Widzisz Amatorze wedkarstwa - w 100 % anonimowy.

Po pierwsze bardzo sie cieszymy, ze az sie zarejestrowales. Kazda motywacja jest dobra.

Odnosnie rzeczonej strony.

Sytuacja o tyle jest utrudniona, ze oni testuja zasadniczo to, co corona fishing ma w ofercie.
Nie negujac produktow oferowanych przez CF oczywiscie, podwaza i wypacza to znakomicie idee testow.

to tak odnosnie tego postulatu :

testujcie to co macie pod reka. nie tylko super markowy sprzet. im wiecej bedzie do poczytania tym lepiej .

Jesli testy maja wnosic jak najwiecej zdjec to polecam wyszukiwarke www.google.com zakladka zdjecia.
Tam mozna zobaczyc duzo zdjec sprzetu wedkarskiego.
Lacznie z rozebranymi na czesci kolowrotkami itd...

Guzu

#35 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 12:49

Witaj amatorze wedkarstwa,

Ja nazywam sie Michal Wujek :D Niestety nie zrozumiales chyba do konca naszych intencji. Jesli decydujemy sie uzyc slowa ''test'' zobowiazuje ono do pewnych rzeczy jak chociazby uzytkowanie czegos przez jakis czas. Do wedki odnioslem sie poniewaz nie wydawalo mi sie zeby ''testujacy'' lowil nia wystarczajaco dlugo. Nie widzialem ryb na nia zlowionych, opisy byly jakies katalogowe. Kolejna sprawa bylo uzbrojenie- moze LE nie mialem w reku ale juz odpowiednik w seri Avid tak. No i nie wygladalo to za dobrze i wymagalo przezbrojenia a i facet, do ktorego nalezala wedka znal sie na trociach jak nikt inny. Dotyczy to wedki 25lbs tylko, o innych nie moge sie wypowiedziec. Traktowane jako spostrzezenia praktyka. Jest wiele stron w necie, gdzie sa tego typu opisy i zachwyty nad produktami. Nano technologie w blankach, biliony PSI i tak w kolo Macieju.

TESTY MUSZA BYC WIARYGODNE!!! Nie polaczone raczej ze sprzedaza posiadanych wedek czy kolowrotkow. Wpisz sobie w wyszukiwarke Slammera- zobaczysz ile jest opini ich posiadaczy.

Bujo

#36 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 17 grudzień 2009 - 12:56

Witaj amatorze wedkarstwa,

Ja nazywam sie Michal Wujek :D Niestety nie zrozumiales chyba do konca naszych intencji. Jesli decydujemy sie uzyc slowa ''test'' zobowiazuje ono do pewnych rzeczy jak chociazby uzytkowanie czegos przez jakis czas. Do wedki odnioslem sie poniewaz nie wydawalo mi sie zeby ''testujacy'' lowil nia wystarczajaco dlugo. Nie widzialem ryb na nia zlowionych, opisy byly jakies katalogowe. Kolejna sprawa bylo uzbrojenie- moze LE nie mialem w reku ale juz odpowiednik w seri Avid tak. No i nie wygladalo to za dobrze i wymagalo przezbrojenia a i facet, do ktorego nalezala wedka znal sie na trociach jak nikt inny. Dotyczy to wedki 25lbs tylko, o innych nie moge sie wypowiedziec. Traktowane jako spostrzezenia praktyka. Jest wiele stron w necie, gdzie sa tego typu opisy i zachwyty nad produktami. Nano technologie w blankach, biliony PSI i tak w kolo Macieju.

TESTY MUSZA BYC WIARYGODNE!!! Nie polaczone raczej ze sprzedaza posiadanych wedek czy kolowrotkow. Wpisz sobie w wyszukiwarke Slammera- zobaczysz ile jest opini ich posiadaczy.

Bujo


I wszystko jasne jak pisze @bujo...Aby test był w miarę wiarygodny, trzeba testowanemu sprzętowi poświęcić szmat czasu na różnych łowiskach i wtedy to opinia będzie w miarę wiarygodna Opinie takie jak np. praca woblerka X nie przypada do gustu bo za ostro kolebie...co mam przez to zrozumieć? Wystarczy spowolnić ściąganie i już mamy łagodniejszą pracę (zależne to jest od siły nurtu itp)

#37 OFFLINE   amator_wedkarstwa

amator_wedkarstwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 13:08

Jesli testy maja wnosic jak najwiecej zdjec to polecam wyszukiwarke www.google.com zakladka zdjecia.
Tam mozna zobaczyc duzo zdjec sprzetu wedkarskiego.
Lacznie z rozebranymi na czesci kolowrotkami itd...

jakos nie moge znalezc na google szczegolowych fotek kamizelek wedkarskich od podszewki, z bliska, etc. Widac nie zrozumiales o co mi chodzilo. Moj blad bo nie sprecyzowalem. Nadrabiam. Dajcie duzo zdjec takich ktorych nigdzie indziej nie bedzie mozna znalezc a beda przydatne. Zdjecia podczas testu kamizelek sa rewelacyjne i beda pomocne dla niektorych pedantycznych wedkarzy :>

Co do reszty Waszych wypowiedzi to pewnie macie racje. Ja sie nie znam a Wy tak. Wy potrzebujecie wszystkiego na 100% a mi wystarczy tylko 50% bo drugie 50% to moje zdanie :> Dlatego nie bede z wami polemizowal co zle a co dobrze tam jest zrobione bo tak naprawde to nie moja sprawa. Ja tylko ogladam i mowie ze fajnie ze taka strona jest po polsku bo innej nie widzialem. I bede na nia zagladal, czytal i ogladal



#38 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 17 grudzień 2009 - 15:46

@J A Z - http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=usrinfo&id=1380 &
@amator wedkarstwa - http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=usrinfo&id=3291 &

Czy widzisz różnicę??? Może wstydzisz się swojej osoby, no chyba że nie masz potrzeby powtarzać swoich danych, skoro jesteś już zalogowany pod innym nickiem. Ja nie wypowiadam się w sprawach, na których się nie znam. Napisałem post, bo nie lubię, jak ktoś wstawia sam link, a resztę domyślcie się sami. Zrozum (no oczywiście piszę do bezimiennego amatora...), że nawet na stronie F-T nie ma sprecyzowanego opisu na czym to polega i prosiłem już Pawła, aby to tutaj na szybko przedstawił. To może być dobre, ale jak już czytałeś wcześniejsze posty, to sam zauważysz, że wielu nie zgadza się z opinią testera.

...Widze ze TUTAJ znajduja sie sami fachowcy i krytycy... - sam odpowiadasz sobie na pytanie, bo po to jest forum, aby rozmawiać (czyt.pisać) i wyrażać swoje opinie, ale czy to powinno być na j.pl, czy może raczej na F-T, taa...tylko gdzie?

Co do twojego stwierdzenia o testach moich wobków, to powinienem chyba zalinkować wątek z innego forum, gdzie to jest poruszane, ale wstawię tylko to co Ciebie interesuje:
@Pawełekk napisał ...Może niedługo wpadnie na fishing-test.pl, test wobków twojej produkcji...
Moja odpowiedź ...Jeżeli ktoś uzna, że chciałby się czegoś o nim dowiedzieć, bo sam nie umie wyciągnąć wniosków, to niech wysyła. Ja w przeciwieństwie do innych nie reklamuję swoich wobków, jako jednych z najłowniejszych, najśliczniejszych, najpiękniejszych (słodzenie, słodzenie), wolę zaproponować (tak jak dzisiaj 3 kupcom), aby wzięli po sztuce z rodzaju i sami ocenili nad wodą czy warto kupować. Jeżeli spodobają się to kupią, jeżeli odmówią to mam, nad czym myśleć, chociaż jedna ocena prawdy mi nie powie. Żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski, to musi się to powtarzać. Dla lepszego zrozumienia- jedna jaskółka nie czyni wiosny, jedna opinia nie oceni produktu.

Nie ma co powtarzać się i tak na szybkiego odpowiem na twoje ps.

...ps. czekam na test woblerow JAZa bo slyszalem ze sa ponoc dobrze wykonane i maja ciekawa prace. Czekam na fotki z dobrym makro... - jeżeli już coś słyszałeś, to po co tobie jeszcze następna opinia, a może liczysz na negatywną, co jest bardzo prawdopodobne- tego się nie obawiam, bo cały czas piszę do chłopaków, żeby pisali o wadach woblera, bo tylko w ten sposób można coś poprawić. Coś mi się nasunęło, poruszone na innym forum:
...Teraz inaczej - jeżeli ktoś Wam podpadnie i specjalnie (może dla jaj) wydacie złą opinię, to gdzie ten ktoś może się bronić, może coś odpisać, zasugerować, że to nie tak się testuje, a na dodatek wiele osób będzie uznawało ten produkt za super rzecz.
Teraz w drugą stronę - jeżeli ktoś będzie chciał wypromować swój produkt i dogada się z testerem lub testerami to ma przecież piękne możliwości i w dodatku dwie strony zadowolone.
Pawle - to są moje opinie jak ja odbieram taką stronę, przecież wiem, że możesz dodać możliwość wstawiania komentarzy i sprawa załatwiona - ale niestety to nie na rękę z dwóch powodów:
1. Zrobi się kolejny portal, gdzie będzie pełno kłótni i mnóstwo roboty dla Ciebie, jako moderatora (to na minus),
2. Możliwość obrony (to na plus, ale producenta)...

...ps. czytajac posty wychodzi na to ze najwiekszym znawca i krytykiem jest jak zwykle Szpieg... - po to jest forum, żeby wyrażać swoje opinie (akurat na tym forum można coś skomentować), ale widzę że prześledziłeś tylko te złe, ale jak dobrze zaczniesz czytać jego posty, to pochwał też będzie.

Po ostatnim poście @Szpiega, to może podejdź do niego na chatę i pogadacie sobie w realu, żałuje że nie ma moich boleniówek wtedy nie czekałbyś na makro, a nawet mógłbyś je powąchać - tylko nie wiem czy to byłoby wystarczające, żeby ocenić.


Całe pisanie nie jest po to żeby się kłócić. Ja tylko chciałbym, aby było to wiarygodne (moim zdaniem niemożliwe) i żeby można było coś napisać TAM , a nie komentować na innych forach.

Zapomniałem jeszcze napisać:
@Pawelekk - ...Żaden test nigdy nie będzie układny bo nie o to nam chodzi. To jest komercyjna strona. Chcemy pomóc, doradzić...
Znalezione w necie - komercja - działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku; też: produkty takiej działalności.

#39 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 grudzień 2009 - 17:35

Muszę się wypowiedzieć bo coś mi tu nie pasuje...
@JAZ
Czy ty sugerujesz mi, że to ja pisałem powyższe posty ??
twoja wypowiedź - Po ostatnim poście @Szpiega, to może podejdź do niego na chatę i pogadacie sobie w realu, żałuje że nie ma moich boleniówek wtedy nie czekałbyś na makro, a nawet mógłbyś je powąchać - tylko nie wiem czy to byłoby wystarczające, żeby ocenić.
Ja jestem zarejestrowany ja j.pl jako pawelekk. Sugerowanie, że to ja się wypowiadam jest troche przesadne. NIe masz na to żadnych dowodów. To, że @amator_wedkarstwa zrozumiał przesłanie FT (np: zdjęcia sprzętu nie dostępne w internecie) to bardzo mnie cieszy. To było również naszym zamiarem.

I jeszcze jedno...na innej stronie uciekło mi słowo NIE i pięknie to wykorzystałeś :D

Do szpiega nie muszę podchodzić po twoje wobki, nawet jakby je miał...

#40 OFFLINE   pawelekk

pawelekk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 grudzień 2009 - 18:20

@GUZU
Daj spokój, jakie produkty Corony-Fishing?? To są rzeczy dostępne w całej Polsce. Kółka Mistral są w Coronie ? Gumy Fishunter ? Dalej wymieniać ? Są wędki ST Sroix bo mamy do nich dostęp. Za jakiś czas będą wędki innych producentów. Daj nam trochę popracować...

Niedługo na stronie pojawi się funkcja komentarzy. Zastanawiamy się tylko jak zrobić żeby komntarze nie były anonimowe. Chcemy żeby były wartością dla strony a nie krzykiem...