Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo w PL vs. za granicami PL. Prawdy i mity (wydzielone z wątku 'Bolenie 2015')


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
221 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2071 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 29 marzec 2015 - 22:00

Ja sie nie licytuje ale zeby nie bylo ze tylko pierdoly wypisuje a gowno lowie, zreszta moich fot na jerku nie brakuje 😉 Jak polowie w piatek i bedzie czym sie pochwalic to nie omieszkam wrzucic pare swierzych fotek.

Widze ze uwazasz to za jakis wyczyn zlowienie ryb na Warszawskiej wisle? Jesli to ma byc wykladnia twoich umiejetnosci to musze przyznac ze troszke przeceniasz swoje umiejetnosci. Znam kilka osob z Warszawy i okolic ktorzy maja naprawde dobre wyniki wiec jakies tam ryby sa. No chyba ze myslisz ze twoje ryby to byly jedyne w tamtych latach 😃
  • Dagon i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#182 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 29 marzec 2015 - 22:02

Eeeeeee Panie Łukaszu to nie ma nic do rzeczy czyje to łowisko ,eksperyment to nie rywalizacja ,ma pokazać że ryby tam są inne niż ryby tu.

Mimo wszystko ,byłoby dobrze żeby reguły były jednakowe,tak mi się wydaje. Mniejsza o to ,ja czekam na wynik tych spotkań,bez znaczenia jaki będzie,ale biorąc pod uwagę doświadczenie wielu kolegów ,czy nawet członków rodziny...złowienie okazu za granicą,nie ważne gdzie,nie jest takie proste.Oczywiście że ilość ryb okazowych za granica trochę podnosi szanse,ale nie jest to wcale takie oczywiste.Granice między krajami się zacierają,dziś coraz więcej ludzi nad rzekami stosuje metody/przynęty gruntowe ,z których śmialiśmy się dość głośno jeszcze 10 lat temu,nie wspomnę o latach 90'tych,w przynętach spinningowych też tak jest......i będzie zawsze.


  • Predatorhunter lubi to

#183 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2015 - 22:05

(...)  Znam kilka osob z Warszawy i okolic ktorzy maja naprawde dobre wyniki wiec jakies tam ryby sa. (...)

Tak właśnie jest. Chociaż królową sponiewierał los niemiłosiernie, daje się w niej rybę złowić, a są tacy, którzy łowią ją (o zgrozo!) regularnie. 

Czasem nawet na niełowną gumę, czy przynęty powierzchniowe. :D  ;)


  • Predatorhunter lubi to

#184 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 marzec 2015 - 22:06

Kielo, czy nie jesteś zbyt pewny siebie?


  • Dagon i Predatorhunter lubią to

#185 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 29 marzec 2015 - 22:10

Panowie przecież napisałem że podobno nie było i podobno nie ma ,były i są i to moim zdaniem coraz więcej a nie mniej ,kolega w tym roku ma takie wyniki że masakra jakaś.

Panie Kamilu Przecież pisałem że nie wstawiam fotek i nie będę te poszły tylko dlatego że już były i widzę że Pan jest typem człowieka co to myśli że jak ktoś pokazuje to łowi a jak nie pokazuje to nie łowi ,niech się Pan troszkę zastanowi.

Panie Łukaszu reguły są jednakowe ,łowimy na wodzie Bujo tej którą doskonale zna a potem w Polsce na rzece w której podobno nie ma dużych pstrągów.

Dagon nie łowisz nic bo fotek nie wstawiasz:-).

Bartsiedlce to eksperyment :-) ,pewność siebie jest dobrą cechą ale tylko wtedy gdy jest się czegoś pewnym i ma się to poparte praktyką.


Użytkownik Kielo edytował ten post 29 marzec 2015 - 22:12


#186 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2015 - 22:18

Zasugeruję Ci w takim razie nie używanie słowa "podobno", nie będzie wtedy niedomówień, ani domysłów co do przekazu.

Inaczej stwarzasz wrażenie, że ktoś, gdzieś, coś twierdził, w sumie nie wiadomo kto, ani kiedy, bo "podobno", ale Ty - i tu tamdaradam - jazie z kapelusza; udowadniasz, że jednak nie. :)

Myśl ukształtowana prosto, nie ma ochoty na interpretację. 

Jak zauważyłeś każdy tutaj wali prosto z mostu. Tak chyba najlepiej.



#187 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2071 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 29 marzec 2015 - 22:21

Jasne ze dla mnie jest lepszym wykladnikiem pare fotek w sezonie jak takie glupie pieprzenie. I nie panuj mi tu, poprostu kamil jestem. Nie po to sie przedstawialem 😉 Powaznie chętniej bym ogladal twoje foty jak czytal te zawile wywody. Pod fota konkretny opis to i moze bym sie czegos nauczyl 😉

#188 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 29 marzec 2015 - 22:22

No jak prosto z mostu ,negowane są wszystkie konkretne argumenty bez kontr argumentów ,takie klepnięcie łapą ,tak nie jest i tyle.

Kamil ty się masz od kogo uczyć ja nie napisałem żadnych rewelacji :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 29 marzec 2015 - 22:23


#189 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 29 marzec 2015 - 22:24

Panowie przecież napisałem że podobno nie było i podobno nie ma ,były i są i to moim zdaniem coraz więcej a nie mniej ,kolega w tym roku ma takie wyniki że masakra jakaś.

Panie Kamilu Przecież pisałem że nie wstawiam fotek i nie będę te poszły tylko dlatego że już były i widzę że Pan jest typem człowieka co to myśli że jak ktoś pokazuje to łowi a jak nie pokazuje to nie łowi ,niech się Pan troszkę zastanowi.

Panie Łukaszu reguły są jednakowe ,łowimy na wodzie Bujo tej którą doskonale zna a potem w Polsce na rzece w której podobno nie ma dużych pstrągów.

Dagon nie łowisz nic bo fotek nie wstawiasz:-).

Bartsiedlce to eksperyment :-) ,pewność siebie jest dobrą cechą ale tylko wtedy gdy jest się czegoś pewnym i ma się to poparte praktyką.

Panie Tomku,no nie do końca,bo stanęło na tym że łowicie na dowolnej rzece wybranej przez Pana w granicach kraju w którym przebywa w tej chwili @bujo.W zamian za to Pan powinien wybrać dowolną rzeką w Polsce............I nawet ta Kwisa byłaby dobra,tylko dlaczego akurat padło na tą Kwisę w towarzystwie Mistrza Polski w łowieniu pstrągów?Przecież ten nasz @bujo na straconej pozycji jest,to po prostu nie fear. ;)


  • popper lubi to

#190 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2015 - 22:26

Do tej pory nie padły z Twojej strony, żadne konkretne argumenty, ja przynajmniej takich nie znalazłem, dlatego czekam na Twoje spotkanie z @Bujo, bo co innego pisanie w sieci, a co innego rzeczywistość. 

 

(...)

Dagon nie łowisz nic bo fotek nie wstawiasz:-).

(...)

 

Nie wstawiam. Znajomym jednak, gdy chcą oczywiście, zawsze służę na pw. :whistling:


Użytkownik Dagon edytował ten post 29 marzec 2015 - 22:31


#191 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 29 marzec 2015 - 22:30

No kurde mam szukać rzeki za granicą :-( ,niech będzie ulubiona ,najbardziej poznana rzeka przez Bujo a w Polsce niech będzie rzeka w której trudno się łowi ,będzie wtedy konkretne porównanie ,Bujo nie jest na żadnej straconej pozycji bo to nie zawody ,naprawdę to nie żadna złośliwość z mojej strony ,sam wybrał pakiet dwuosobowy ,ja nikogo nie wpraszałem ,jest pewny swoich racji tak jak ja swoich.



#192 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 marzec 2015 - 22:43


Dagon nie łowisz nic bo fotek nie wstawiasz:-).

 

Dawno się tak nie uśmiałem :D :D :D .

Akurat to czy Darek łowi , to ja wiem najlepiej :ph34r: .

Gdyby mi Darek powiedział że złowił bolka w studni , to mocno bym się nie zdziwił. ;) :P


Użytkownik pisarz edytował ten post 29 marzec 2015 - 23:23


#193 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 22:45

Kielo, k...a przestan pieprzyc te wszystkie bzdury bo juz mi sie rzygac chce, chcessz pokazac jaki to jestes zaj....ty to znajdz rzeke w Szkocji gdzie wedlug ciebie beda duze ryby i gdzie mozna lowic na spining, ja tak robilem wielokrotnie, szukanie, wertowanie, google maps itd, kawal drogi trzeba zapierdzielac z Londynu, pewnie z 800 km, wez te swoje czy Juliana woblery ktore poprzez obciazenie we lbie ryja od razu w dno i zbieraja glony ( wiem bo mam i lowilem, Juliana i ucznia 129), przylec do Glasgow i bedziesz mial dniowke gdzie mi dopier....isz az dostane drgawek i nigdy juz nie wezme spina do reki, zostanie mucha dla ped...ow, sory gejow, to dzien pierwszy, drugi i trzeci zabiore cie nawet nad Arkadie, jak masz umiejetnosci odpowiadajace w 50% buty tu wypisywanej to pierd....iesz takiego kabana, 100% dzikiego ze nawet krol Julian bedzie sie tydzien modlil do Manitu o inspiracje bo sam widzialem w owych rzekach ryby na pewno wieksze niz 80 cm, jak zlowisz i cykniesz zdjecie to nie bedzie zadnych watpliwosci czy moze jakis glupi wpuszczak. 

 

Jesli Twoje umiejetnosci wedkarskie odpowiadaja 100% buty to moze szkoda ta Szkocja sie meczyc, lepiej obierz kierunek na Trondheim ( masz bezposrednie loty z Krakowa), tam ryby jeszcze wieksze bywaja i zapewne trafisz jakiegos 90+ bo takie tam sa to i pewnie prosto zlowic tylko rzeka duza, wieksza od mazowieckiego Buga to i jakas wedke mocniejsza sobie skoluj, bede tam na w pierwszym tygodniu lipca ale jesli jakakolwiek miejscowka zostanie komukolwiek zdradzona to bedziesz musial zmienic nicka na Kielos-Kastratos.

 

Musze cie tez rozczarowac ale nie widze najmniejszego sensu jechac nad Kwise by probowac lowic jakies ostatki, za malo mam czasu w moim zyciu na takie miejsca to i jezdze tam gdzie ryby sa, zlowic jakos je umiem, moze nie tak dobrze jak Ty czy Julian ale jakos sobie daje rade.

 

Bujo



#194 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 29 marzec 2015 - 22:48

buahahah


  • Predatorhunter lubi to

#195 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2015 - 22:50

@Bujo - masz szczęście, że lekarz kazał mi kontrolować zawartość pęcherza przed snem.  :lol:  ;)


  • Predatorhunter lubi to

#196 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 29 marzec 2015 - 22:51

Jako, że startowałem w zawodach wędkarskich (MP) i wiele organizowałem (rangi MP), to bacznie przyglądam się tej rywalizacji Bujo - Kielo, bo lubię sportową, zdrową rywalizację. Znając co nieco fakty, to ciężko określić kto co potrafi, bo Bujo wstawiał fotki z rybami, Kielo pokazał teraz "przy murku", tylko zastanawiam się nad tym, jak tak szybko można uzyskać takie wyniki sportowe, to tylko 2sezony, chociaż może co niektórzy mają talent tak szybkiego rozwoju.
 

 

Myślałem jeszcze żeby jakieś pstrągowe wobki zrobić ale jak zrobić wobka pstrągowego jak ja w życiu pstrąga na wędce nie miałem :-)

 

Jak dobrze liczę, to aż pełne dwa sezony i taki rozwój, żeby rywalizować z (każdym) Bujo.

 

"...Naprawdę wiele rzeczy się dowiemy bazując na ich doświadczeniu..."

 

Wiem, wiem, nie wiedziałeś o tym.
Kielo - myślę, że nad tą Kwisą to TY będziesz łowił, a nie przypadkowy wypadek i wstawisz rezerwowego.



#197 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 29 marzec 2015 - 22:58

Emocje jak przed tym spotkaniem.Czy historia lubi sie powtarzac ? :)

p.s kurde chcialem w innej kolejnosci :/

Załączone pliki


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 29 marzec 2015 - 22:59

  • Dagon, Predatorhunter i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#198 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2071 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 29 marzec 2015 - 22:59

I po zamiatane chlopaki 😂😂

@Bujo i @Jaz usmialem sie jak nigdy. W 2 lata od zera do bohatera. 😂😂 i wyszlo szydlo z worka. To ja jeszcze cienki w uszach w pstragach a lowie je piaty sezon 😂😀

#199 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2015 - 23:00

Witek  :good:  :lol:


  • Negra lubi to

#200 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 23:06

I po zamiatane chlopaki

@Bujo i @Jaz usmialem sie jak nigdy. W 2 lata od zera do bohatera. i wyszlo szydlo z worka. To ja jeszcze cienki w uszach w pstragach a lowie je piaty sezon

 

To nie jest tak ze niech bedzie w Szkocji potrzeba byc jakims super pstragarzem by cokolwiek zlowic, jak sie trafi na dobre warunki to lowi sie zawsze a jak komus sie spin nudzi to kombinuje sobie zmieniajac woblery i koniec koncow Bonito lowia wiecej niz cod mykajace hendmejdy z ilus czy po ilus polowkach bo po prostu nie ryja o dno, ot i caly sukces, sukcesem jest podejsc do ryb bo to nie Kwisa tylko zezarta przez owce krociotka trawa, nie ma sie gdzie schowac ale Kielo juz ma obcykane, pewnie byl ze dwa razy na pstragach i jednego zlowil :)

 

A niech i drapnie takiego z 80 cm, mi sie nie udalo mimo ze widzialem/mialem na wedce, w Szwecji lepiej sie wykazac bo i ryb mniej lowia, w sumie na caly oboz i dwa tygodnie w zeszlym roku to dwa zlowili, ja i Kuba na 20-30 wedkarzy codziennie :) 


Użytkownik Bujo edytował ten post 29 marzec 2015 - 23:08

  • Kuba Standera, Dagon i Predatorhunter lubią to