Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

VERTICAL FOR ZANDER – czyli rozmowa z Verticalfanatics - nowy artykuł na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 12:38

W moich wodach trollingowanie za sandaczem sprawdza sie sporadycznie.

Nie tylko w Twoich, w tutejszych tez. Wiosna idzie na trolling najlepiej, potem juz coraz rzadziej.

#42 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3570 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 06 styczeń 2010 - 14:13

Nie tylko w Twoich, w tutejszych tez. Wiosna idzie na trolling najlepiej, potem juz coraz rzadziej.


Zależy, gdzie w tutejszych. Znam taką wodę gdzie do grudnia wchodziły z trola b. dobrze B) ale uchwała Nr 39/Prezydium/09
z dnia 09.11.2009 r. zakazała trollingu na tych wodach od 2010...



#43 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 06 styczeń 2010 - 14:17

Mynard chyba masz rację ten artykuł wymaga trochę większej uwagi jak zwykła relacja z z wyprawy na ryby. Pitt zadał sobie wiele trudu aby artykuł ten zobaczył światło dzienne i zrobił to bardzo profesjonalnie, nie piszę tego aby mu kadzić ale wart jest pochwały.Tak się składa że ryba nr1 za jaką się uganiam jest sandał z Odry i zaporówek. Autorzy tego artykułu napisali wiele i zdaje sobie sprawę że mogli by jeszcze dużo więcej sprzedać swojej wiedzy gdyby autor zadał im odpowiednio dalsze pytania, a nie uczynił tego bo sami mu nie zadaliśmy przed zadawaniem tych pytań [Polak mądry po szkodzie]Ci co uganiają się za sandaczami w 90%wiedzą jakie niuanse obowiązują aby skutecznie łowić te drapieżniki. Dla mnie wywiad ten jest super brakuje mi tylko jednego pytania, mianowicie sposób prowadzenia wabka nad dnem bardziej w szczegółach. Powiedzmy coś w rodzaju biły z podwójnego podbicia,na wleczonego agresywnie czy powoli, bo gdzie i kiedy to praktycznie dużo napisano.Pitt moje szczere gratulacje

#44 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 17:59

Dla mnie wywiad ten jest super brakuje mi tylko jednego pytania, mianowicie sposób prowadzenia wabka nad dnem bardziej w szczegółach. Powiedzmy coś w rodzaju biły z podwójnego podbicia,na wleczonego agresywnie czy powoli, bo gdzie i kiedy to praktycznie dużo napisano.

@tornado
w zasadzie, nie ma w tej technice zadnych podbic, w stylu klasycznym, podwojnych czy szuranych ... wabik podnosi sie w pionie, zastyga w tej pozycji na pewien okres czasu i opuszcza na dno ... niejako, ze to metoda wybitnie zimowa, to prowadzenie jest powolne a nawet bardzo powolne ... ryby decyduja jak wysoko i w jakim tempie wabik sie podnosi a takze jak dlugo zastyga nad dnem ... moze tutaj bedzie troche lepiej widac, jak to sie robi ... dietmar i sven w akcji

http://www.youtube.com/watch?v=lTfY-sz0H2k&feature=relat ed

wszystko w pionie, nic po skosie :D

#45 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 06 styczeń 2010 - 20:28

Pitt źle mnie zrozumiałeś może źle napisałem bo wspomniałem o podbijaniu,wleczeniu z metody letniej, a wydaje mi się że na początku sezonu metoda może zdać egzamin,zobaczymy. Pozdrawiam

#46 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 styczeń 2010 - 17:46

sorry, to moze faktycznie nie zrozumielismy sie :D

#47 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 16 wrzesień 2011 - 14:31

Przepraszam, że odgrzewam kotleta ale temat nurtuje mnie strasznie :D jak to w końcu jest z tym verticalem? Dozwolony do końca nie jest (Ustawa o Rybactwie Śródlądowym i punkt zakazujący łowienia przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem,) ale czy tak naprawdę nie jest to przypadkiem martwy przepis?
Czy komuś zdarzyło się faktycznie, że ktoś zwrócił mu uwagę lub nawet interweniowała straż w związku z łowieniem na verticala?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

#48 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2011 - 01:02

@Pitt, te linki które podałeś już nie działają (prawa autorskie).
Można to gdzieś obejrzeć???


#49 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 09:18

tak, to z powodu praw autorskich ... dzis juz nie pamietam dokladnie, jakie to byly filmy ale proponuje poszukac: Dietmar Isaiasch i Luc Coppens

#50 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 wrzesień 2011 - 11:29

Dla Mnie ten gosc to MISZCZ <_< lowienia verticalnego!!!
http://www.youtube.com/user/therealbadger#p/a/u/1/RlbP0gxAuA U

#51 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2011 - 12:04

Zwłaszcza scena w 5:20 jest mocna

#52 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 wrzesień 2011 - 13:09

:lol: Ja to plakalem jak to ogladalem po raz ...enty!Ale jak ON potem wedki szukal!!! :mellow: :mellow: :mellow:

#53 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 17:17

Ja dopiero zaczynam odkrywac lowienie w pionie przy polowie musky, metoda ta jest dozwolona w Stanach. Na ostatnich Musky Show mialem okazje rozmawiac na ten temat z jednym z ludzi ktorzy propagowali ta metode juz kilka lat temu na lamach miesiecznika Esox Next Bite - Rob Manthei. Rob mowil ze lowi ta metoda wiekszosci jesienia kiedy ryba zchodzi glebiej lub kiedy lowisko na to pozwala( uskok dna), twierdzi ze jest bardzo ekscytujace kiedy prowadzi przynete tuz pod lodzia i widzi na echosadzie jak ryba zbliza sie i uderza w przynete. Inny musky hunter Jon Bondy zaczal sam produkowac jigi ktore wygraly juz nie jedne zawody. www.bondybaitcompany.com
Juz mam ta kluche w swoim arsenale :mellow: A jak sie tym lowi to zobaczcie sami http://www.youtube.com/watch?v=8mItm11atgo&feature=feedf
ed




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych