Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa pod ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
897 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 16:20

Suski na tą chwilę robi dodatkowo o 10 cm niższe przyczepy w sensie że łódka czy ponton jest o 10 cm niżej, więc nawet na płytkie wodzie wodowanie bajka
Resor + teleskop bierz

Użytkownik womaly23 edytował ten post 03 styczeń 2018 - 16:22


#382 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 03 styczeń 2018 - 17:14

Bez sensu przepłacać . Kup sobie gołą  najtańszą jaką znajdziesz aby z homologacją i sam  dorób sobie lub rolki lub płozy . Za ok 2000 zł będziesz miał taką jaką chcesz. Przyczepa czy na resorach czy na belce tak samo skacze jak jest pusta ! Miałem i jedna i drugą . Teraz kupiłem towarową z niskimi burtami i mam dwa w jednym , jak jadę na parę dni na Mazury to mam jeszcze gdzie klamory trzymać . Kilka propozycji . 1.  http://allegro.pl/pr...7087929950.html   2.  https://www.otomoto.pl/oferta/swidnik-tema-tema-przyczepa-podlodziowa-4-3m-lodz-szeroka-mocna-dostawa-pod-dom-ID6z4Klb.html


Użytkownik Włodziu edytował ten post 03 styczeń 2018 - 17:15

  • zając lubi to

#383 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 03 styczeń 2018 - 22:57

 Przyczepa czy na resorach czy na belce tak samo skacze jak jest pusta !

Moja pusta na resorach nie skacze. Również miałem nieresorowaną. Tragedia. Kiedyś dyszel w niej pękł od tych tańców na jezdni.



#384 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 04 styczeń 2018 - 07:32

A ja mam nieresorowana ... I czy pustą czy pełna leci elegancko przy każdej prędkości . Więc ja nie rozumiem dlaczego jest ta nagonka na nieresorowana prYczepki ? Może to kwestia ustawienia belki w odpowiedniej odległości ?

#385 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 04 styczeń 2018 - 07:35

Dokładnie tak, też mam nieresorowaną, śmigam nią niemałe odległości, bo i Chorwacja co roku, jestem zadowolony.



#386 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 04 styczeń 2018 - 07:37

Może powietrza za duzo nabite było , warto troche spuścić to przestanie skakać.

#387 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:38

A ja mam nieresorowana ... I czy pustą czy pełna leci elegancko przy każdej prędkości . Więc ja nie rozumiem dlaczego jest ta nagonka na nieresorowana prYczepki ? Może to kwestia ustawienia belki w odpowiedniej odległości ?

 

Po asfalcie czy niewyboistej żwirowej drodze nie ma znaczenia czy belka czy resory. Ale już jak się wjedzie w teren to belki (skrętnej osi) nie ma co porównywać do resorowanej nawet jak się upuści powietrza w kołach na belce. Co niektórzy mają dobry dojazd nad wodę, ale inni np ja 10 km asfaltem i kolejne 10km po wybitej miejscami w kolano żwirowej drodze. Tu nie o prędkość się rozchodzi tylko o tłumienie nierówności ( ostrych uskoków ) aby łódka i reszta gratów o sporej wartości nie ucierpiały. 

 

Jeżeli przyczepka na resorach jest twarda można zdjąć jedno pióro jeżeli jest taka możliwość, lub zmienić amortyzatory na podobne z jakiegoś lekkiego pojazdu. Amortyzatory nie tylko tłumią ale też dość mocno utwardzają zawieszenie. 


  • Robas lubi to

#388 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:28


Użytkownik radmac5 edytował ten post 04 styczeń 2018 - 22:29


#389 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:37

.......Więc ja nie rozumiem dlaczego jest ta nagonka na nieresorowana prYczepki ? ....

Ponieważ przyczepność opony do drogi bardziej zależy od stanu amortyzatorów niźli od stanu opon- o czym większość właśnie nie wie.



#390 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 05 styczeń 2018 - 07:52

 

Kółka w tym miejscu to chyba na puste pontoniki z ceraty.



#391 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 05 styczeń 2018 - 08:15

Tego nie wiem ... ale chyba lepsze takie kółka niż same belki ... filmy wkleiłem jako ciekawostke

#392 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 05 styczeń 2018 - 08:28

Takie kółka u mnie wyrządziłyby tylko szkodę, mam na stałe na pawęży silnik, całość waży prawie 200kg, kółka w tym miejscu po prostu wbiłyby się w dno między sztywnymi profilami.



#393 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5486 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 styczeń 2018 - 13:16

to nalezalo by jue ustawic, aby szly po profilach badz podlodze. sam uzywam na przyczepie zestaw po 3 szerokie (30cm+ ) rolki na strone i jest git. jedna reka ponton sciagam z przyczepy i tak samo przy wciaganiu. Jak sie wszystko dobrze dogra to i dziala


  • Brylant lubi to

#394 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 05 styczeń 2018 - 13:45

Zgadza się, dlatego u mnie wygląda to tak, inaczej tego sobie nie wyobrażam

20170715_132533.jpg


  • Brylant lubi to

#395 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 05 styczeń 2018 - 15:51

Takie kółka u mnie wyrządziłyby tylko szkodę, mam na stałe na pawęży silnik, całość waży prawie 200kg, kółka w tym miejscu po prostu wbiłyby się w dno między sztywnymi profilami

Te kółka które widać są pompowane i nawet źle zamontowane nie powinny zrobić większej szkody. Jedno takie kółko przenosi ciężar 130kg, wiem bo mam identyczne.

 

Zgadza się, dlatego u mnie wygląda to tak, inaczej tego sobie nie wyobrażam

20170715_132533.jpg

 

Każda pliszka swój ogonek chwali. Nie ważne co i jak jest zamontowane, ważne aby właścicielowi się podobało i robiło robotę  ;)  



#396 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 05 styczeń 2018 - 15:58

Te kółka które widać są pompowane i nawet źle zamontowane nie powinny zrobić większej szkody. Jedno takie kółko przenosi ciężar 130kg, wiem bo mam identyczne.

  

Chodziło mi o umiejscowienie tych kółek. Ponton leży profilami podłogi na płozach, kółka na filmie są wewnątrz między płozami tym samym leci po nich miękka część dna pontonu.



#397 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2018 - 17:48

Podepnę się tu, bo link z drugiego postu nie działa. Podpowiedzcie bazując na doświadczeniu, na co zwrócić uwagę kupując przyczepkę pod ponton 330. Z uwagi na charakter łowiska, nie będę mógł wodować bezpośrednio w wodzie. Muszę ponton wyładować na brzegu i na kółkach do wody. Może jakieś sprawdzone, kompaktowe modele? Dziękuję.

#398 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 09:52

Jeśli mogę poradzić,

proponowałbym przyczepkę na resorze (jakimś delikatnym ) + amortyzatory.

 

Mam przyczepkę na osi skrętnej ( przyczepka Brednderup podłodziowa (nie JET SKI )+ płozy pod ponton ) 

W oryginale oś skrętna ALKO 750 kg ( najlżejsza dostepna) -twarda jak cholera ,cały zestaw skacze jak pingpong .

Wymieniłem na oś delikatniejszą - 250 kg - cały zestaw skacze jak skakał.

(sam ponton waży 100  kg , silnika nie odważyłbym się załozyć na pawęż i jechać w trasę -przy tej "amortyzacji" przyczepki ) :)

 

 

Kolega ma samoróbkę -na resorze od dużego Fiata + amortyzator - cały zestaw pięknie płynie delikatnie po naszych drogach !!! Rewelacja !!!

 

W tym roku przerobię swoją tak jak ma kolega .

 

Pozdrawiam.


Użytkownik JACOB01 edytował ten post 02 marzec 2018 - 09:55


#399 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 02 marzec 2018 - 10:27

Zobacz i poczytaj o suski.

Załączone pliki



#400 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 10:36

Byłem kilka lat temu u Suskiego , 

waga takiej przyczepki wynosiła jak pamiętam coś pod 200 kg !!! (trudno mi było podnieść ja za dyszel i przeprowadzić po trawie )

Być może obecnie waga ich spadła .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych