Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa pod ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
897 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 13 sierpień 2015 - 17:42

Dano ja też odebrałem swoją,wygląda ok ,ale spytałem Pana który ją dostarczył,jakie są łożyska w kołach... :wacko: i się załamałem zwykłe odkryte.Polecił wjeżdżać  do wody na 20cm...jeżeli nie chcemy zobaczyć naszego koła, które nas wyprzedza, musimy wymienić łożyska ,ja miałem już raz taki widok w przyczepce kolegi i więcej tego nie chcę doświadczać  :) ps.Dano gdzie ubezpieczyłeś swoją przyczepkę?

Muszę jutro zajrzeć do łożysk - dziś jak wróciłem z ryb i ręcznie wprowadzałem przyczepkę do garażu, usłyszałem jakiś dźwięk, swego rodzaju tarcie. Dźwięk na 90% wydobywa się z prawego koła.

Słonej wody dostawało ostatnio codziennie - wjeżdżałem tak, że całe koła pod wodę szły.

Dam znać, jak ustalę co to.



#162 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 13 sierpień 2015 - 18:18

Moja narazie lata idealnie , tylko ja nie wjeżdżam do wody.Mam łagodny brzeg , podjeżdżam pod samo lustro i we dwóch zrzucamy od razu na wodę.W moje strony przyjechały trzy sztuki.Możesz śmiało zamawiać.Ja brałem z Iławy

Użytkownik tom3 edytował ten post 13 sierpień 2015 - 18:20


#163 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 13 sierpień 2015 - 18:51

To właśnie jest przyczepka z Iławy :) Byłem jednym z pierwszych, który ją kupił. 

Ja jeżdżę teraz sam i nie wrzucę inaczej łodzi, niż wjeżdżając do wody



#164 OFFLINE   jawa1186

jawa1186

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 20 sierpień 2015 - 16:21

Pochwale się nowym nabytkiem pod łodziowo pontonowym. Czytałem temat i już miałem załatwiać transport innej przyczepy ale okazało się ze mam pod nosem producenta TEMY i się zdecydowałem ze względu na bliskość ale i solidność ram itp. Na razie siedzi na niej koliber 300 ale docelowo na jesieni jakieś wigry lub coś w ten deseń.

Załączone pliki

  • Załączony plik  tema.jpg   134,25 KB   34 Ilość pobrań

  • thug lubi to

#165 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 20 sierpień 2015 - 16:39

O widzisz, przy okazji, gdzie można dostać taki pokrowiec na ponton który masz na zdjęciu? potrzebuję na busha-330



#166 OFFLINE   jawa1186

jawa1186

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 20 sierpień 2015 - 16:56

O widzisz, przy okazji, gdzie można dostać taki pokrowiec na ponton który masz na zdjęciu? potrzebuję na busha-330

Mam niby Kolibra 3 m ale wziąłem ten na 3,2 m i w miarę styka, do 3,3 też jakoś dałby radę. Cena w tokarexie wymiata więc kupiłem ten: http://www.pontonik....270-320-cm.html

#167 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 20 sierpień 2015 - 17:03

Mam niby Kolibra 3 m ale wziąłem ten na 3,2 m i w miarę styka, do 3,3 też jakoś dałby radę. Cena w tokarexie wymiata więc kupiłem ten: http://www.pontonik....270-320-cm.html

Kurcze, ale jak Ty wziałeś rozmiar 3,2 na ponton 300, to na mój 330 ten 3,2 może być jednak za mały, chyba że tam jest jeszcze troche zapasu?



#168 OFFLINE   jawa1186

jawa1186

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 20 sierpień 2015 - 17:50

Kurcze, ale jak Ty wziałeś rozmiar 3,2 na ponton 300, to na mój 330 ten 3,2 może być jednak za mały, chyba że tam jest jeszcze troche zapasu?

Trochę Cię okłamałem, da radę, bo przecież wystarczy żeby materiał był za pawęż, mi te dzioby pontonu wystają minimalnie więc do pawęży jest około 40cm. Tak więc u Ciebie też się sprawdzi tylko materiał będzie się kończył zaraz za pawężą. Tak to wygląda z tyłu;

Załączone pliki

  • Załączony plik  pawez.jpg   120,81 KB   30 Ilość pobrań


#169 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:14

Trochę Cię okłamałem, da radę, bo przecież wystarczy żeby materiał był za pawęż, mi te dzioby pontonu wystają minimalnie więc do pawęży jest około 40cm. Tak więc u Ciebie też się sprawdzi tylko materiał będzie się kończył zaraz za pawężą. Tak to wygląda z tyłu;

Jasne sprawa, wielkie dzięki, ja do tej pory własnie miałem materiał za tubami, wystawał więc sporo na dół, były tam niezłe zawirowania powietrza i zawsze mi plandekę w tym miejscu rozrywa, musi się kończyć zaraz za pawężą, tak jak masz teraz to też Ci trochę będzie fruwać, warto przesunąć trochę wyżej :)



#170 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 08 październik 2015 - 09:13

Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepki z Bydgoszczy/Iławy. Rewelacja,  cena o 30% niższa od konkurencji. Pan Producent podrzucił mi przyczepkę do Szczecina. Piasty są już "waterproof" (wcześniej widziałem pytania na tym forum). Jestem zadowolony. Ocynk może odrobinę mniej ładny niż u niemieckiej konkurencji, ale to raczej wina naszych cynkowni. Pozdrawiam.



#171 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 08 październik 2015 - 10:07

Podeślij jakieś namiary.



#172 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 08 październik 2015 - 10:14

Podeślij jakieś namiary.

Proszę bardzo: tutaj przyczepka u dystrybutora z Iławy: http://otomoto.pl/of...a-ID2bFHLp.html

 

A producentem jest Miro-Car 1 z Bydgoszczy, numer tel. 601215878. Strony chyba nie ma lub jej nie namierzyłem. Ale przyjazny, życzliwy człowiek. Zna się na rzeczy, ma doświadczenie, doradzi. No i cena jest bardzo konkurencyjna. Z tej, którą widać na oto moto należy zdjąć kilka stówek :)

 

Żeby nie być gołosłownym: http://allegro.pl/pr...5697708872.html


Użytkownik Dziekon edytował ten post 08 październik 2015 - 11:03


#173 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 09 październik 2015 - 19:50

Zdecydowanie polecam producenta,super kontakt ,fachowość i cena mniejsza niż u handlarza ,który jest nie słowny.Jeżeli zakup to tylko u producenta ostatnio było ogłoszenie z przyczepką w cenie 2,200 za tą jakość..to ja nie mam pytań.



#174 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 10:27

Jakie patenty antykradzieżowe warto zastosować aby zabezpieczyć przyczepkę na wakacjach?



#175 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 listopad 2015 - 10:30

Jakie patenty antykradzieżowe warto zastosować aby zabezpieczyć przyczepkę na wakacjach?

A to zależy, gdzie się przyczepa wybiera na ten urlop ;) ;) Chociaż szczerze mówiąc, pierwszy słyszę, żeby przyczepa miała wakacje ;)

#176 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 10:39

Jakie patenty antykradzieżowe warto zastosować aby zabezpieczyć przyczepkę na wakacjach?

 

Na slipie widziałem kiedyś coś takiego założonego na koło przyczepy 

 

284478997_7_1000x700_blokada-kolo-przycz



#177 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 10:42

Przyczepa ma stać wolno czy przypięta do haka w samochodzie? 



#178 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 listopad 2015 - 11:26

Proszę bardzo: tutaj przyczepka u dystrybutora z Iławy: http://otomoto.pl/of...a-ID2bFHLp.html

 

A producentem jest Miro-Car 1 z Bydgoszczy, numer tel. 601215878. Strony chyba nie ma lub jej nie namierzyłem. Ale przyjazny, życzliwy człowiek. Zna się na rzeczy, ma doświadczenie, doradzi. No i cena jest bardzo konkurencyjna. Z tej, którą widać na oto moto należy zdjąć kilka stówek :)

 

Żeby nie być gołosłownym: http://allegro.pl/pr...5697708872.html

Mam także w planach zakup przyczepy pod ponton/łódke. Na razie mam ponton 360 i czy po wymianie pływadła na łódkę w/w przyczepa nada się do niej,  czy trzeba dokładać jakieś uchwyty ??



#179 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 listopad 2015 - 11:35

Jeżeli przyczepka pod ponton wyposażona jest w płozy to aby ją zaadoptować pod łódkę musisz dołożyć rolki kilowe.

Na dolnych belkach przyczepki montujesz 3 sztuki rolek kilowych i łódeczka pięknie wchodzi na płozy.

Ewentualnie możesz dołożyć jeszcze po jednej rolce ( burtowej ) z każdej strony  na końcu przyczepki , która będą pomocne w ustawieniu łódki na wprost przyczepki w wietrzną pogodę lub gdy slipujesz łódkę na rzece ( nurt )


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 16 listopad 2015 - 11:36


#180 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 listopad 2015 - 11:54

Aha. dzięki

 

Ps. Widzę, że ta z górnego linku takie ma, z tym że 2 rolki.