Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wobki muddlera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
802 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 grudzień 2015 - 19:48

Kupiłem sobie pierwszy raz dwie płotki i dwie ukleje od Muddlera. Myślę sobie ,niech stracę , następne do pudełka. Towar przyszedł i oniemiałem z wrażenia. Woblery piękne, czysto wykonane, dopracowane  do perfekcji .Wiele woblerów przerabiałem ale tu dla Kolegi PEŁNY SZACUN . Gratuluję rzemiosła . Masz we mnie oddanego wielbiciela. To jest dla mnie wzór prawdziwego Polskiego Rzemiosła ...Gratuluję. Jestem dumny z siebie , że trafiłem na Twoją stronę i nie żałuję żadnego grosika. To jest super dobra lokata , a nie w banku .... :)

Pozdrawiam serdecznie .


  • joker, hm62 i muddler lubią to

#302 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:02

Dzięki Koledzy za budujące wpisy i za polubienia :). Odwdzięczam się wam dzisiaj świeżymi szczupaczkami 15-tkami.

Ważą prawie 40 gram i są pływające, nadają się do łowienia w płytszych miejscach - w przyszłym sezonie :P, wtedy też będę miał ich więcej i w różnych rozmiarach.

 

n2cro3.jpg

 

Załączony plik  DSCN1944.JPG   91,13 KB   17 Ilość pobrań   Załączony plik  DSCN1953.JPG   80,67 KB   16 Ilość pobrań   Załączony plik  DSCN1954.JPG   81,46 KB   15 Ilość pobrań

 

Poniżej przedstawiam filmik z pracą - wydaje mi się że wobler chodzi ciut za szeroko, napiszcie swoje uwagi.

 

 

 

 



#303 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:25

Przednie oczko podniesione do wysokości "noska" powinno poprawić sprawę :)


  • azhek i muddler lubią to

#304 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:25

Jak na szczupaka to zdecydowanie za szeroko!co nie znaczy że go nie będą atakować,a wykończenie eeeech!brak słów.


  • muddler lubi to

#305 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 09 grudzień 2015 - 18:38

Szczupaczki poprawię w przyszłym roku :), a dzisiaj wstawiam fotki strzebli 6 cm i około 3 gram - pływające.

Filmik z pracą zrobię jutro bo dzisiaj u mnie deszcz był i nie zdążyłem :huh:

 

ogz5h1.jpg

 

2qsm3vk.jpg

 

Załączony plik  DSCN1974.JPG   95,23 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN1986.JPG   76,75 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN1998.JPG   91,78 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik muddler edytował ten post 09 grudzień 2015 - 18:38


#306 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 grudzień 2015 - 19:43

Nie no dla mnie bomba. Bardzo ładnie zrobiłeś tą linie na boku. Zdradzisz jak to wykonałeś? :)
  • muddler lubi to

#307 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 grudzień 2015 - 19:55

Fajne te strzebelki :) Na pierwszy rzut oka to mi sie z pociskami karabinowymi skojazyly hehehe  :lol:


  • muddler lubi to

#308 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:03

Stały Wysoki Poziom! Niedługo zabraknie przymiotnikow do chwalenia Twoich woblerow!!
  • hm62 i muddler lubią to

#309 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:39

Nie no dla mnie bomba. Bardzo ładnie zrobiłeś tą linie na boku. Zdradzisz jak to wykonałeś? :)

 

Malowałem ją aerografem, czarną dość mocno rozcieńczoną farbką akrylową, kilkoma warstwami tzn. lakier, farbka - lakier, farbka...

Pokrywy sktrzelowe pomalowałem pędzelkiem, a płetwy zrobiłem z szyjnego pióra kurzego :).



#310 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 10 grudzień 2015 - 16:35

Proszę, oto filmik ze strzebelką w roli głównej :).

 

 



#311 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 10 grudzień 2015 - 22:11

Jarek , strzebla wykonanie super bez komentarz :) .

Praca moim zdaniem powinna być bardziej oszczędna ,mi sprawdzały się woblerki 

na kropki z bardziej oszczędnymi ruchami . Ale to tylko moje zdanie .



#312 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 11 grudzień 2015 - 13:54

Oczywiście, nie należy przesadzać z wibracjami :), jednak często przynętę prowadzimy z prądem, nieznacznie tylko wyprzedzając nurt wody i wówczas zbyt oszczędna praca wobka mogła by spowodować całkowity zanik drgań :rolleyes:.



#313 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:23

A to akurat nie prawda bo nie ważne czy wobler ma duże wychylenia na boki czy praktycznie ich nie ma do poprowadzenia z prądem i ten i ten będzie dobry ale każdy z nich musi bardzo szybko drżeć czy to lusterkując i nieznacznie wychylając się na boki czy to znacznie się wychylając ale szybko bez jakiegoś specjalnego lusterka :-).

Oczywiście każdy z tych woblerów nadający się do prowadzenia z prądem będzie miał inne zastosowanie a czasem taki ,który co jakiś czas tylko się wzbudzi będzie lepszy niż te co się niby nadają.Na pewno bardziej podatne na wszelkiego rodzaju niekontrolowane zachowania są te szerzej pracujące.Generalnie twoje wobki nie należą do tych drżących i raczej z tego co widać wszystkie mają podobną częstotliwość drgań tylko niektóre pracuję szeroko a niektóre ciut wężej,a co za tym idzie mają ograniczone zastosowanie ,spróbuj zrobić inne :-) ,pokombinuj Pan z tymi sterami ,z obciążeniem ,rozłożeniem kotwic a w połączeniu z malowankiem będą piękne i jeszcze pstrunie będą łowić hihihi te co mają być na pstrunie oczywiście :-).


  • tost i lukastrance lubią to

#314 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 12 grudzień 2015 - 20:15

Jasne że tak :). Nik nikomu nie broni używać wszystkich woblerów z prądem i pod prąd - niech każdy sobie eksperymentuje jak chce.

Ja jednak znalazłem w książce Jacka Kolendowicza pt. "Wędkarstwo spinningowe" na stronie 226, następujące zdanie:

   "Wobler do łowienia z prądem powinien mieć agresywną akcję, aby pracował już przy minimalnym naddatku prędkości."

Więc jeżeli tkwiłem w nieprawdzie to przynajmniej nie sam :P.

 

Dzisiaj wrzucam takie cierniki 5,5 cm i 3,5 gram, tonące. Filmik z pracą jest na youtube, wystarczy wpisać w przeglądarkę "wobler ciernik - praca"

Nie wrzucam go tutaj bo jest kiepski; dzień był mocno pochmurny i było prawie ciemno, jednak coś tam widać - jak poprawi się pogoda to zrobię lepszy :).

 

zvoaip.jpg

 

j5iati.jpg

 

Załączony plik  DSCN2032.JPG   81,67 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN2021.JPG   85,73 KB   14 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN2044.JPG   86,62 KB   14 Ilość pobrań



#315 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 13 grudzień 2015 - 16:25

Powinniśmy wszyscy chyba mniej czytać hihihi ,rób Pan i pokazuj w rzecze nie w stojącej wodzie ,wszyscy obserwują bo ładne hihihi


  • muddler lubi to

#316 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 14 grudzień 2015 - 19:09

Jest filmik z pracą ciernika. Zrobiłem go nie w rzece a w rzeczce - rzeczółce :lol:. Trzeba się trochę skoncentrować żeby wypatrzyć tego ciernika, bo dno jasne z kamykami, patykami, a dzień pochmurny - ale lepszy rydz niż nic. Potem na spowolnieniu widać trochę lepiej.

 



#317 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 14 grudzień 2015 - 19:47

Dla mnie booomba wykon :) chylę czoła :)
Co do pracy fakt odrobinę słabo widać ;)

#318 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 grudzień 2015 - 06:31

Wobler na silny nurt.



#319 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 19 grudzień 2015 - 18:22

Wobler na silny nurt.

 

Albo na szybsze prowadzenie w wolnym nurcie. Ja będę nimi łowił okonie na jeziorze :) - czasami lubią szybką przynętę.

Dzisiaj skończyłem pstrążki potokowe 5cm i prawie 4 gram, tonące. Wrzucam fotki i filmik z pracą - wyrobiłem się  B).

 

99o38g.jpg

 

30w5r35.jpg
 

Załączony plik  DSCN2132.JPG   105,59 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN2148.JPG   91,43 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN2142.JPG   80,26 KB   12 Ilość pobrań

 

 



#320 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 19 grudzień 2015 - 20:23

Wstałeś chyba w środku nocy, aby zająć dobre miejsce w kolejce, kiedy Bóg rozdzielał talenty Kolego muddler! ;) Obserwuję ten wątek od dawna i robi mi się coraz duszniej, gdy widzę kolejne nowości... Czy istnieje jakieś antidotum na te duszności? Bo chciałbym... ;)