Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Spotkanie nad Bugiem


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#21 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,730 posts

Posted 09 April 2015 - 05:00

Wstępnie jestem chętny



#22 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8,448 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Posted 09 April 2015 - 05:19

:( Niestety ominie mnie taka impreza, będę jak raz smażyć się z rodzinką na urlopie

#23 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,860 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 09 April 2015 - 06:18

to i kawałek łaki dla mnie Bartuś zaklep



#24 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Posted 09 April 2015 - 06:46

Też z chęcią się pojawię :)



#25 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 09 April 2015 - 08:24

GPS ma tam jeszcze zasięg? :D

Może jakiś wesoły autobus ze stołecznych okolic się uzbiera :)

GPS ma ale niektóre nasze sieci komórkowe łączą się przez Białoruś  :P . Jako że zostałem wpisany na listę to tak informacja o tym miejscu:

Połączenie z niedużym starorzeczem. Starorzecze niestety mocno zarośnięte ale mieszkają tam szczupaki, liny i okonie, z brzegu kłopot przy wyższym stanie wody z jakiego pływadła zdecydowanie korzystniej bo można podpłynąć pod drugi brzeg gdzie chyba jest głębiej - nie wiem nie miałem szans się tam dostać. Na metrówki bym tam nie liczył ale takie 60-70cm pewnie mieszkają. Okonia przy mnie gość złowił 41cm, sam miałem kilka takich ok. 25-30 ale to tylko z miejscówki gdzie udało mi się wleźć.

Ok. 200-300m na wschód od ujścia starorzecza wypłycenie i przykosa, na płytkim coś stale nap.....la , nie wiem ale chyba bolenie. Tam też bez pływadła się nie dostanie.

Na zachód od ujścia starorzecza wysoka burta z wodą nawet przy niskim stanie ponad 2m (miejscami 3) ale mocny uciąg tak że DS rzucony na 15-20m z ciężarkiem 100-150g ląduje w rynnie na 5-10m od brzegu. Wiem że są sumy ale z tych co udało mi się złowić to do wymiaru musiałbym 2-3 do kupy skleić :unsure: . Sandacza nie złowiłem ( a tego co złowiłem to nie ma co wspominać :unsure: ), miejscowy złowił i widziałem zdjęcia, miały tak po ok. 60-70cm tyle że .......... w październiku. Spotykałem tego gościa przez całe lato i obydwaj narzekaliśmy na wyniki a pod koniec października pokazał mi zdjęcia sandaczy i kilku leszczy takich po 2-4kg. Gdzie to całe towarzystwo było przez wiosnę i lato? Leszcza w okolicy zasadniczo też od 2010 nie było a jeśli już to przypadek ale w ub. roku poniżej Sutna widziałem tarło, no niezłe łopaty pieprzyły się po krzakach  :o , gdzie są później nie wiem  :unsure: . W ub. roku w okolicach "gnojnej góry" chyba widziałem skaczące brzany albo to była jedna która sobie kilkanaście razy wyskoczyła.

 Ok. 500-600m od ujścia starorzecza ostry zakręt "pod Gnojną Górą" która jest na lubelskiej stronie Bugu. Po drugiej stronie rzeki małe starorzecze i od groma wędkarzy. Można w Mielniku pożyczyć 6m łódki ale gościu ma tylko elektryki, koszt pożyczenia wynosił 2 lata temu 80plz.

Jak sobie wygooglacie Sutno to trzeba później wzdłóż Bugu na wschód i widać małe starorzecze przed Niemirowem. Jeśli będzie decyzja ( i o terminie) to nawiążę kontakt paszczą z właścicielem terenu. Co prawda śmiecą mu, niechętnie widzi jakieś grupy ale mnie nigdy nie pogonił bo wie że sprzątam. Na terenie stoi stół i grill murowany.

Nie zauważyłem nic o terminie (chyba nie było?) . RAPR znamy wszyscy i od lipca nie ma żadnych zakazów. Ja wiem że weekend 19-21.06 u mnie zdecydowanie odpada  :unsure:, mam wizytę u lekarza 19 i już wiem że nie będę mógł prowadzić auta. Co do reszty terminów uzależnione jest grafiku w pracy ale generalnie miewam wolne chociaż jeśli trafi się " wizyta na szczeblu"  :P to mam przesrane bo dowiaduję się o tym na tydzień/dwa przed terminem. Urlop mam zaklepany od 01.08 do 21.08 co wcale nie znaczy że go w pełni wykorzystam  :unsure:. Aha, no i urlop spędzam na tej burcie  :P



#26 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,269 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 09 April 2015 - 09:36

Darku, zaproponowałem 3-5 lipca



#27 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 09 April 2015 - 11:30

1 lipca mam święto państwowe i nie wiem kiedy będzie z tej okazji bankiet. Może tak jak w 2014 nie będzie organizowany ? Trochę to obciach bo takie potęgi jak Wenezuela, Peru czy Afganistan robię święta a my nie  :rolleyes: .



#28 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,488 posts
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Posted 09 April 2015 - 15:21

Wstępnie i ja się piszę.

Rozwińcie temat używania tam środków pływających....można a jeśli tak to gdzie jak i dokąd.



#29 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1,601 posts
  • LokalizacjaPl

Posted 09 April 2015 - 16:14

Ja też chętnie wpadnę... ;)



#30 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,616 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 April 2015 - 16:51

To się prawdziwy obóz robi. Trzeba namioty wojskowe ściągać.



#31 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 09 April 2015 - 17:18

Attached File  540x405_namiot-wojskowy-cccp-na-osob-12603847.jpg   42.87KB   7 downloads  

:)  ;)


  • Przemek likes this

#32 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 09 April 2015 - 17:35

Wstępnie i ja się piszę.

Rozwińcie temat używania tam środków pływających....można a jeśli tak to gdzie jak i dokąd.

Na bank od Niemirowa w dół rzeki to po całości można a powyżej Niemirowa bliżej polskiego brzegu.



#33 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 09 April 2015 - 17:57

Przemek w górę od Niemirowa musisz uważać , zeby nie przekroczyc umownej granicy na połowie rzeki....w 9-ciu przypadkach na 10....zdejmie Cie snajper strzałem w głowę ;)

....albo pływać w kakakasku z kryptonitu :D

 

 .....Ty naprawdę myslisz , że bedziesz jeszcze w stanie pływać :P  B)

 

...ja zabieram łodź do spania ;)


Edited by czocho, 09 April 2015 - 17:58.


#34 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Posted 09 April 2015 - 18:13

Miejscówka fajna szkoda że termin słabo mi pasuje. Będzie pełnia lata także kimnąć wszędzie się można. @saha czy sprawdzałeś zasady pływania po Bugu granicznym? Z tego co wiem to każde takie pływanie powinno zgłosić się SG nawet kajakami, chyba że coś się zmieniło. Kiedyś rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów wędkarskich z Białej i z tego co mówił zawsze potrzebowali przepustki na poruszanie się łodzią po Bugu. Radze zadzwonić do strażnicy SG w Janowie Podlaskim to ich rejon na pewno poradzą jak sprawa wygląda.

Miłej zabawy i na pewno będę śledził temat.



#35 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 09 April 2015 - 18:24

Kiedyś rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów wędkarskich z Białej i z tego co mówił zawsze potrzebowali przepustki na poruszanie się łodzią po Bugu. Radze zadzwonić do strażnicy SG w Janowie Podlaskim to ich rejon na pewno poradzą jak sprawa wygląda.

W okolicach Janowa masz rację trzeba zgłaszać. Ja jako obywatel praworządny zgłaszam nawet jak idę na noc na ryby w rejonie Mielnik - Niemirów bo to strefa przygraniczna. Pływanie na rzece granicznej pod polskim brzegiem i nie przekracza się środka rzeki.



#36 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Posted 09 April 2015 - 18:45

Dla mnie to odcinek Gnojno-Zabuże, bo ja zza Buga pochodzę ;)



#37 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 posts
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Posted 09 April 2015 - 18:47

Jeżeli chcecie pływać po granicznym Bugu to jak będzie lista to dzwonicie do SG w Janowie Podlaskim podjęcie pesel i nr pontonów lub łodzi i jest ok. Te starorzecze to Binduga jest tam okoń lin itp. wody w niektórych miejscach jest około 6 m latem, jest tylko om problem z pezepłynięciem z jednego starorzecza na drugie ponieważ te JE...NE BOBRY zrobiły tamę, w tamtym roku swoim Kolibri 330 przepływem było to przed tamą. Po drugiej stronie też jest dzika woda płytka ale może zaskoczyć. Oba bużyska są połączone cały rok. Natomiast zakręt Bugu ,, dno,, jest usypane kamieniami.

#38 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,382 posts
  • LokalizacjaSiedlce

Posted 09 April 2015 - 18:54

Fajnie się zapowiada też się stawię :-).



#39 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,838 posts
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Posted 09 April 2015 - 19:04

Cześć

 

Powinienem się zjawić ze swoją jerkową ekipą :)
Do zobaczenia ;) mam nadzieję :D

 



#40 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 posts
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Posted 09 April 2015 - 19:19

Jak czas pozwoli i ja wpadnę mam w miarę blisko.