Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

curado 101D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 07 styczeń 2010 - 14:26

witam wszystkich mam pytanie odnosnie shimano curado 101D:

jak wielka jest róznica w możliwościach rzutowych tego kręcioła ze szpulą głęboką w porównaniu do płytkiej bo koleś ma do sprzedania ale ze szpulą głęboką i nie wiem co i jak doradzcie coś ,potrzebuje czegoś do wabików od 7g

#2 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 styczeń 2010 - 14:55

curado 101 z standardową szpulką spokojnie obsługuje 5g więc w zupełności taka właśnie szpula tobie wystarczy.

#3 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 07 styczeń 2010 - 15:04

curado 101 z standardową szpulką spokojnie obsługuje 5g więc w zupełności taka właśnie szpula tobie wystarczy.

Dokładnie. Warto tylko jeszcze pamiętać o kiju i doskonaleniu techniki rzutowej...

#4 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 07 styczeń 2010 - 20:04

dzięki za pomoc no i w takim razie na start wiosną razem z curado

#5 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 07 styczeń 2010 - 23:03

Pierwszy raz widze male curado z tak gleboka SZPULKĄ. Jeśli to własnie Curado masz na mysli a nie bedziesz uzywal grubej linki to moze jednak warto zastanowic sie nad tym z plytszą szpulką?

#6 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2010 - 23:27

Pierwszy raz widze male curado z tak gleboka SZPULKĄ.

Wersja 100DSV ma głęboką, ale... no właśnie jest tylko na prawą. To jest ewidentnie 101D ze szpulką od DSV.

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2010 - 23:35

Nie widze multika w takiej konfiguracji do wabikow 7gr, absolutnie nie :wacko:

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2010 - 08:36

7g przy tej szpulce może być ciężko albo granicznie - gdybam bazując na doświadczeniach z podobnych konstrukcji. Trzebaby kupić szpulę standardową - pewnie dostępne w japantackle.com

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 08 styczeń 2010 - 11:34

Moja rada. Uważaj na przycisk zwalniający szpulkę - śruba mocowana jest w tworzywie i łatwo ją obrobić. Model ten nie ma bocznej prowadnicy i czasem jak zwalniasz szpulkę może ona rysować obudowę kołowrotka - wynik zginania. Dobrze jest usztywnić plastikowy element odrobiną kleju (łącząc go z metalowym elementem) lub naciskać przycisk możliwie blisko obudowy. Curado 200 czy Metanium Xt mają takie prowadnice i to w dużym stopniu poprawia kulturę pracy przycisków do zwalniania szpulki.

#10 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 23:20

szczerze to zgłupiałem panowie czy kupić z tą szpulką jedni mówią ok drudzy fe chyba jednak poczekam i poszukam ze szpulką standartową

#11 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 23:46

.

#12 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 styczeń 2010 - 09:30

myślę że zarówno ja, jak i @sławek, po pierwszym poście kolegi @pabik-a myśleliśmy że ta głęboka szpulka to ta standardowa , a płytka to jakiś wymysł tuningowy. stąd napisaliśmy że da się spokojnie od 5g rzucać. w zaistniałej sytuacji oczywiście proponuję skupić się na modelu ze standardową szpulką ,rzutowo na pewno będzie lepsza a zapas linki jest wystarczający jak na tą wielkość multika.
zastanawia mnie tylko czy różnica w komforcie rzutowym między standardową a tą głębszą szpulką z modelu DSV będzie aż tak drastyczna...kolega napisał że potrzebuje czegoś do wabików od 7g i myślę że nawet ta głębsza szpulka dobrze by to obsługiwała ,oczywiście przy odpowiednim doborze kija. miałem wszystkie 3 modele curado serii D i pamiętam że mimo sporej szpuli 201 obsługiwałem wabiki od 8g, kolega @mifek jak się wydaje łowił nim jeszcze lżej . tak więc nie przekreślał bym tej głębokiej szpuli :D

#13 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 12:59

.

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2010 - 13:19

kolega @mifek jak się wydaje łowił nim jeszcze lżej .




Kolega mifek to w ogole jest inny i ze swojego po niewielkim tunningu rzuca salmo TINY S :D

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 13:23


Curado 101D a Curado 100DSV to dwa rozne swiaty
Ten pierwszy standardowo jest wyposarzony w szpulke o pojemnisci 150m zylki 0,22 mm i przy lekkim kiju i dbrej technice rzutowej pozwala na lowienie wabikami od 5g, szczegolnie jak na szpuli jest plecionka. 101D ma delikatna przekladnie.

Curado 100DSV to mlynek robiony wylacznie na rynek amerukanski. Jego glowne przeznaczenie to techniczne lowienie bassow na mocne kije i grube plecionki na krotkich dystansach. Ma gleboka szpule i solidna przekladnie HEG.

Jesli szukasz czegos do lekkiego lowienia 100DSV odpada.



#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 styczeń 2010 - 14:11

Curado 101D a Curado 100DSV to dwa rozne swiaty
(...) 101D ma delikatna przekladnie.

Curado 100DSV (...) Ma gleboka szpule i solidna przekladnie HEG.


Nie chcę tu za słowa łapać, ale proszę o wyłożenie tej delikatności przekładni.
Chodzi tylko o porównanie do mocniejszego brata, czy obiektywnie..

Czy nadaje się to to, do rzucania lekkich (ok - nadaje się), ale dających spory opór wabików ? Typu lekkie duże obrotówki ;)
Czy raczej usprawnić rzutowo 201D na ile możliwe ? i dać sobie spokój z 101D na szczupaki, ew. szukać w innych multikach.

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 14:19

kolo przekladni 101D jest z jakiegos stopu pokrytego teflonem. Do tego sama zebatka jest dosc cienka. na szczupaki lowione na duze, ale lekkie obrotowki (np. Lusox) lepiej wez cos takiego jak Antares AR lub Metanium XT. 101D to mlynek do lekkiego lowienia.

100DSV ma mosiezna przekladnie typu HEG. Spokojnie wytrzyma przynety stawiajace wiekszy opor.

Ale poco wywazac otwarte drzwi? Znajdzies znacznie lepsze mlynki na szczupaka i latwiej dostepne..



#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 styczeń 2010 - 15:47

Ale poco wywazac otwarte drzwi? Znajdzies znacznie lepsze mlynki na szczupaka i latwiej dostepne..


Rozumiem, 101DSV i jakaś lekka szpulka :lol:
Dzięki, pozdrawiam !
Grzesiek

#19 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 16:15

chodzi panowie o to że w zeszłym roku zacząłem z pazurem i kupiłem daiwę megaforce 100 tshl i teraz chciałem rzucać czymś lżejszym . Daiwą od 12g no problem ale mam w pudełku parę wobków około 7-10 g a tymprzedziale nie bardzo się da tym sprzętem więc myślę że curado da radę mam wędkę st croix 7-21g

#20 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 16:34

.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych